» »

Mozilla Firefox 0.8

Mozilla Firefox 0.8

Loki ::

Danes je izsla nova verzija priljubljenega internetnega brskljalnika Firebird, ki so ga avtorji ob izdaji nove razlicice preimenovali v Firefox (ponovno zaradi neskladij v imenih z ze obstojecim projektom).

Glavni zancilnici 0.8 sta (poleg neskoncno bug-fixov) installer in prenovljeno in izboljsano upravljanje z bookmarki.


Firefox
Press Release


Ker je FTP server trenutno bolj ali manj nedosegljiv, sem nasel ed2k source:
ed2k
  • spremenil: Loki ()

Gandalfar ::

Zheegec ::

Deluje super, ravno z njim pišem tale post in je res brez napak (zaenkrat) :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

OwcA ::

Pod W2k stvar zelo packa s pomnilnikom. 160+ MB po nekoliko intenzivnejši uporabi mi ni niti najmanj všeč.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Marjan ::

> in prenovljeno in izboljsano upravljanje z bookmarki.

Očitno ne. Ker mi ne zna ubvozit bookmarkov, ki jih izvozim iz Opere.

Ne zna uvozit bookmark.adr in tudi bookmark.html ne.

:\ :|

moj_nick ::

Ta Firefox je pa zakon. Prej sem uporabljal epiphany, ker je bila hitrejša. Sedaj so končno popravili lisičko. Rečem lahk samo bravo :)
110111001001010001010000

KTr1sk ::

A je kdo probal Mozilla Optimizer 1.5

Zgodovina sprememb…

hruske ::

al pa ce mas v about:config vec moznosti in vklopis pipelining?

largie ::

tako je, ta programček spremeni nekatere nastavitve (npr. pipelining, max. število povezav, initialpaint.delay, več o tem tukaj), katere imamo nekateri že dolgo v user.js :))

MasterMind ::

Firefox je odličen.

PS: Pejte v Tools --> Options --> Extensions. Pa kliknte na link "Get New Extensions" (je nekje spodi). In boste vidl še veliko stvari :). Priporočam vam, da si posnamete Download statusbar (to gre downloadanje v tab, ki se nahaja spodaj), Mouse Gestures (uporaba miške pri surfanju...) in tabbrowsing extension. (tle lahk naštimaš, d ti usa okna odpira v tabih...)

Lio ::

si pa izumu toplo vodo s tem extensions.:\ Aja pa pr slo firefoxu so to razširitve:D


Firefoxa uporabljam že kr neki cajta, in sm naložu par razširitev. Sej neki jih je kr uporabnih, čeprov se mi ta Mouse Gestures zdi bedn.

Sm ga naložu, ampak me je po par urah minil, ker sm mel vč težav zarad njega, kot pa kj bolš(sploh pri označevanju texta)

Gandalfar ::

Jzt uporabljam User Agent Switcher zaradi deadbrain spletnih strani od faksa..

MasterMind ::

Pr mouse gesturah lahk spremeniš tipko. (namesto leve desno :)). Sam, ko jih je tolk velik. (probi Mouse Gestures... tuki maš link). Za te extensione sm povedu za tiste, ki so novi pr firefoxu... (če rabš pomoč pri nastavlanju sam reč...)

Zgodovina sprememb…

Lio ::

ma sej sm se neki jebu s temi gestami, ampak mi sploh nišo všeč


Nekak mi ne sedejo, neki cajta sm se še mal zajebavu k sm dal da se črta vid, in pol folk sam8-O Ampak sm se kmal naveliču

root987 ::

Vprašanje za Linux uporabnike mozille firefixa.... ima morda kdo kakšno idejo, zakaj mi od včeraj, ko sem se malenkost igral s temi razširitvami, firefox ne "mehča" pisav? mislim na tiste kjut anti-analisirane pisave. V standardni mozilli mi to deluje bp... Sem že poskusil odstranit pa ne pomaga... Je pa res da sem samo dir odstranu ne pa tudi kakšnih drugih nastavitev, ki so shranjene bog ve kje.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

cd && rm -rf .phoenix && firefox
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

root987 ::

Pisave so še vedno brez aa... :'(
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

Potem ti še ostane about:config. Kaj več pa ne bi vedel.
110111001001010001010000

root987 ::

A prosim poveš kakšne imaš nastavitve font.antialias.min?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

default integer 10


Mislim, da nimam AA
110111001001010001010000

root987 ::

Mnja... sem se malo igral z tem in ne glede na to kako povečam/zmanjšam vrednost, sprememb ni. Je možno da je prišlo do kakšne napake pri kde?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

moj_nick ::

Heh, pri meni se tudi nič ne spremeni


Verjetno je potem kde, ker kaj drugega nima z AA opravka.
110111001001010001010000

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moj_nick ()

Gandalfar ::

A samo firefox ni glajen?

root987 ::

Jap.

EDIT: Še vedno imam nastavljeno da so pisave takšne, kot so na spletni strani... Sej lahko nardim screen shot da boste videli primerjavo če koga zanima...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Vikking ::

kako nastaviti, da ko zaženem firefox da se mi zažene dailer in avtomatsko poveže v splet! ker zdaj morem kliknat ikono za povezavo, da se konektam na internet in šele pol moram zagnat firefox da lahko brskam po spletu!

BigWhale ::

Jaz sem ga pa vceraj zamenjal za opero... Nevem, vsaj nadlezne reklame ni vec tam... ;) Pogresam middle click na TABu za zapiranje taba... :)

MasterMind ::

Poglej si mal Extensione. (Tools -> Options -> Extensions). Klikn na link Get new extensions. ;). Če še nisi vedu za to...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 3: Download Day 2008! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Kiberpipa
28341467 (17461) MrStein
»

Firefox težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
141352 (1124) Antares88
»

Firefox 1.5 Beta1 izšel! (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
648828 (6859) christooss
»

Firefoxu je uspelo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
986876 (6876) Bakunin
»

Mozilla FireFox 0.9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
666795 (6795) NoUse4AName

Več podobnih tem