» »

red hat9 linux terminal

red hat9 linux terminal

dejan707 ::

imam eno težavo,ki je ne znam rešiti,sem že gledau po forumih in nisem našel.
imam problem v terminalu da ko hočem si inštalirati en program ali ga potegnati z neta,mi napiše da comand not found. v mojem primeru je bil program, ki si ga želoim KATE.
uakze ki sem jih dal pa so : $sudo apt-get ime programa, $sudo apt-get install ime programa, sudo apt-get ime programa

upam da mi bo lahko kdo pomagal,hvala v naprej za možne odgovore.

Lp

dejan707 ::

aj nekaj še, če dam sudo aptitude install kate, mi potem javi napako,
........is not in the sudoers file. This incident will be reported.

zdaj pa ne vem več kaj naj naredim,prosim za pomoč.
hvala

Dri3r ::

Red Hat ne uporablja debian paketov ampak svoje rpm. Aptitude torej nima nobene veze z njim. Preberi si tole. Priporočam ti da si najprej namestiš (če že ni nameščen) kakšen grafični vmesnik za upravljanje s paketi, kot je npr yum...
dri3r

dejan707 ::

najlepša hvala za odgovor. nastal je še en problem,moje neznanje. da bi inštalirau program sem vpisau noter tole: rpm {-i|--install} [install-options] kate
potem mi je ven vrglo da command not found.prosil bi da bi mi malo bol podrobno povedali kako naj instaliram program.
hvala v naprej

Dri3r ::

Nevem ti povedat točnega ukaza ker RedHat-a že dolgo nisem uporabljal. Google sigurno ve odgovor, meni se pa zdi da je nekaj takega:
up2date -i kate
ali
yum install kate
Seveda moraš imeti za nameščanje aplikacij root pravice.


LP
dri3r

dejan707 ::

najlepša hvala za hiter odgovor,če dam up2date -i kate mi ven vrže agent update za linux, za: yum install kate pa mi napiše
da command not found

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dejan707 ()

dejan707 ::

če pa dam rpm -i kate pa mi napiše da: odpiranje kate je bilo neuspešno: no such file or directory
upam da bo to kaj pomagal,da odkrijemo rešitev za ta problem

Dri3r ::

Probaj najprej rpm -q kate da ti izpiše pakete, potem pa navedi polno ime paketa, npr rpm -i kate_3.02.rpm. Sicer ti pa vse piše v manualu... man rpm ali http://www.rt.com/man/rpm.8.html

lp
dri3r

dejan707 ::

hvala za odgovor

če dam rpm -q kate mi napiše da kate ni nameščen,če pa dam kakšno drugo ime programa, ki je že nameščeno,pa mi napiše
ime programa in verzijo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian in iptables

Oddelek: Operacijski sistemi
171559 (1281) karafeka
»

Linux Red Hat že inštaliran vendar...

Oddelek: Operacijski sistemi
101232 (1051) Daedalus
»

Kubuntu in apt-get

Oddelek: Operacijski sistemi
211555 (1348) Gandalfar
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441884 (1499) dr.J
»

Linux -- ni zvoka (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
553278 (2840) CWIZO

Več podobnih tem