» »

Nekaj vprasanj glede Win2k

Nekaj vprasanj glede Win2k

glavic ::

ko se preko mreze (LAN) konektam na druzga uporabnika k ima tudi win2k, mi vedno zamori da vpisem username in password... (napisem guest pa je), sm kako da to odstranim ker postaja ze nadlezno, problem je da ko se on konektava name tega ni.

glede service packov pa me zanima kje jih dobiti cele. nocem une k zasedejeo 200-300kb in pol z neta instaliras pack. ker nebi rad vsakic k formatiram ponovno z neta ins.

v win9x/ME sm mel netwatcher, kjer sem lahko gledal kdo je v moji skupni rabi, in ga lahko "skenslal", v win2k tega nisem zapazil pa ce je ksn drug program za to v 2k seveda. :D
Musselli bizi
  • spremenil: glavic ()

andrej ::

[1] hja, ko se konektas na drug w2k racunalnik moras povedat username/password. w2k to zahtevajo, ker je w2k varen sistem - ravno nasprotno no win9x. ta username/password mora bit definirat na njegovem racunalu.
uporabis lahko tudi Guest account, ki pa ma dolocene omejitve. ce hoces to preprecit enostavno disablas Guest account - potem se ne bo mogel nihce prikljucit, ce ne bo imel u/p.

[2] vsi SP so na netu.Recimo tukaj. NA tem zaslonu pa izberes Network install pa je...

[3] Nekaj taksnega bo Computer MAnagement -> Shared Folders

glavic ::

[1] imava iste nastavitve obeh sistemov, ker sm jaz oba ins., in jaz npr. ne rabm da se konektam na njegov rac. vpisovat u/p, v tem primeru Guest, on pa mora.

[2] kokr jaz vem je sp1 okol 90Mb in sp2 okoli 100

[3] to pa sem ze sam ugotovil :> :D
Musselli bizi

sasox ::

[2] sp1 zasede 87MB.........8-)

glavic ::

no sej, ti men dej link kjer ga lohk downlodam ... (po moznosti, da server pusti z getrightom) :D
Musselli bizi

sasox ::

Sej link ti je dal že andrej

andrej ::

[1] bistveno je, da mas na obeh sistemih dva usernama/passworda -> enega za tebe in enega zanjega. ce mas tak potem mora delat. ce pa nimas tak pa lahko vklopis Guest account, ampak potem bo lahko vsakdo priso do tvoje masine.
[2] SP2 se ni odzunaj.

glavic ::

ja ja hvala, sm spregledal link.

[1] sej ce je Guest pol lohk gleda samo une fajle ki so v skupni rabi (ne ?)
[2] ni beta ? :\

kako odstranm neke programe ki se vedno zazenejo ob startu ? nikjer v registru jih ne najdem, kje bi ble lohk se shranjene bliznjice (razen StartUp-a)

pa kje bi lohk dobil ie6 za win2k ? 8-O
Musselli bizi

andrej ::

[1] ce je Guest potem lahko gleda samo datoteke, do katerih ma dostop Guest in skupina Everyone. Ce pa uporabis username/password pa lahko ma dosto tudi do vec datotek. V vsakem primeru pa lahko dostopa samo do datotek v skupni rabi...
[2] SP2 je trenutno se v beti. Koncno verzijo se pricakuje vsak trenutek - in to resno mislim vsak trenutek.8-)
Programi so ziher v registru - iscu Run kljuce v registru - jih je kar nekaj. Mas pa na netu programe, ki samo to naredijo namesto tebe - sorry ampak trentno nimam nobenega linka.

glavic ::

jaz uno za startup sm ugotovil, bil je v services ... :D
Musselli bizi

glavic ::

zdej me pa se zanima kere service lahko disejblam da se ne zaganjajo na startup-u :
Automatic Startup

pa kwa kej pomen, ker uno bl mal stekam k pise zraven :D
Musselli bizi

andrej ::

hja, to je cisto odvisno kaj delas.
Drugace pa bi ti lahko brez poblemov disablal:
- Distributed Link Tracking Client
- IPSec Policy Agent
- Remote Registry
- Removable Storage
- Windows Management Instrumetnation
- pa mogoce se nekatere...

Ne rabis pa jih disablat, ampak jih daj da se startajo na Manual.

Paramedic ::

Kaj pa je tisti servis Removable Storage. Ker če je kaj z raid diskom, da ga ne bom disablal še js :)
End transmission.

glavic ::

ce ve kdo za drug link od SP1, ker un tm dela sm je pokvarjen file (corrupted :>)
Musselli bizi

andrej ::

Ma removable storage nima kaj v zvezi v RAID-om, se posebej ce mas hardverski RAID, tako da ga lahko izklopis.
Pojdi v Computer Management -> Storage -> Removable Storage. Tisti servis skrbi za tole... skratka za obicajne uporabnike nic...
Tisti link je original MS in ne bi smel dajat curruptane datoteke. Mogoce je prislo kaj vmes pri prenosu datoteke...

glavic ::

a je se krs fix za win2k ? razen sp2 beta ?
a je ksn ie nov ?
a je nujno da moras ie 5.5 SP1 neki prej ins. od SP1 ?
Musselli bizi

andrej ::

1. da fixov je se veliko, vendar jih ne brez veze na pamet instalirat. pogledas kaj fix popravi, potem pa ce mas ta problem ga instaliras. ce ne pa ne.
2. nov ne, je pa IE 6 v beti.
3. ni mus.

glavic ::

ok zdej sem dobil se sp2.
a moras ins. sp1 pred sp2 al lohk direkt sp2 vrzes gor (npr. ko bom formatiral, ker zdej ze mam gor sp1 tko da ne bo problemov) ?
Musselli bizi

andrej ::

SP2 vsebuje vse popravke, ki so bli v SP1, tako da ne rabis SP1 prej instalirat. Samo SP2 das gor pa si na tekocem...

glavic ::

še neki glede win2k.
skoz k ga ins. mi vrze zraven se en x monitor Generic Television (neki tazga)
pa kadar koli ga zbirsem pride nazaj. zdej kako ga zbrisem enkrat za vselej ?
Musselli bizi

andrej ::

a mas kartico s TV izhodom? si probal dat na disable?

glavic ::

ja mam grafično z TV-izhodom .
disejblat pa je se nisem probal (ni point v tem): hocem jo zbrisat
Musselli bizi

andrej ::

zbrises ga tak da ga disablas. Ko za ti zbrises w2k kao da najdejo novo napravo. Ce tega noces uporabljat ga disablaj. To je za w2k enako kot da ga nimas...

glavic ::

ne morem ga disejblat .. ? kr neki
v control panek => display => setings spodaj kjer pise kwa uporablja Multiple monitors ?
Musselli bizi

andrej ::

si pogledal v Disk Management - tam ga disablaj.

ABX ::

Nadležna težava z accounti pri workgroup enotah rešiš tako:

napišeš kako skripto (navaden bat file v startup dir je zadosti) katera vsebuje ukaz "net use"

Primer:
net use \\pckolega /user:"tvoj log in" password:"tvoje geslo"

net use \\pckolega /user:administrator password:bog

Na ta način se ob zagonu računalnik logira na sosednjo mašino samostojno in ne teži več.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

glavic ::

ok
na enem rac. kjer je modem dam modem shering ....
kako zdej na drugem rac. upravljam s tem modemom ???
Musselli bizi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dostop do share foldera

Oddelek: Omrežja in internet
121178 (1033) BadB0y
»

(LAN) Moj racunalnik zahteva geslo za seznam sheranih map

Oddelek: Operacijski sistemi
331650 (1310) jlpktnst
»

dostop do računalnikov v mreži - vedno do njih z geslom

Oddelek: Pomoč in nasveti
181535 (1203) ToniT
»

Kateri windows

Oddelek: Programska oprema
151473 (1324) sazo
»

Mreža W98/W2k

Oddelek: Pomoč in nasveti
71619 (1541) Senitel

Več podobnih tem