» »

Obrnjen disk...

Obrnjen disk...

Groovy ::

A je kaj važno kako je disk obrnjen v kišti (normalno/na glavo)

Tnx
I am the captain of my soul

Dr_M ::

o tem so ble v zadnjem letu vsaj tri teme ze. isci malo...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

mislim JOOOOJ!!! :\ kdo drug kot Dr_M ;((

A je tok težko rečt JA ali pa NE?!;( :\

Če veš da so bile teme, potem veš tudi odgovor, al s5 samo neki pametuješ?! |O

50 folka je to temo vidlo, pa noben ne ve... hmmmm, le nisem edini!!! >:D ;)
I am the captain of my soul

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groovy ()

kihc ::

Ne naj ne bi bilo nič narobe, po eni strani naj bi bilo celo bolje če je postavljen na glavo zaradi hlajenja.
Rajši vseeno preberi teme ker ni bilo vse tako jasno kot se zdi...

klik
klik
klik
x

Groovy ::

nič bat, sem vse to prebral, PA ŠE ZMERAJ NE VEM!!! ;((

Eni pravjo na ni nič narobe, drugi da ga oraš v tem položaju prej sformatirati, tretji da je to še boljše glede hlajenja, četrti da ni važno, le da je ena izmed ploskev vodoravna, peti, da to škoduje ležajem motorčka....

kaj hudiča je res?
I am the captain of my soul

kihc ::

Sedaj vidiš zakaj ti Dr_M ni takoj odgovoril? :\
x

Groovy ::

pa on je skos pameten...;(( nič pa ne pove!>:D :\
I am the captain of my soul

Dr_M ::

Groovy: ce si sam ne bos pomagu, ti nihce drug ne bo. pa da bi to vedu, res ne rabs bit pametn.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jRk0 ::

najboljse da sestavis dva popolnoma eneka sistema v katerih bo razlika le v orientaciji diska:)

pol pa bomo vidli kaj bo:)
You fuck up once, you loose two teeth.

Groovy ::

EJ HVALA FANTJE, FULL STE MI POMAGAL Z ODGOVORI! :\

Mislm sej ste face, sam jast bi res rad vedel kaj je res!;((

Mr_M : sam sem si pomagal tako da sem prašal, kako pa naj drugače?! Pustim 3 leta, pa vidm!



Aja, pa disk je okol obrnjen, zato, ker se na vrhu zelo greje in ga kladim z ventom.


Daj no, sigurno je nekje nekdo, ki bo vedel...

Sumo ::

Jst samo vem, da imajo ene IBM mašine disk postavljen pokonci, privijačen na sprednjo stran ohišja. Tko da očitno oni mislijo, da to nič ne škodi. Če jim pa verjameš, je pa tvoja stvar. :)

jest10 ::

Jaz ga imam v desktop ohišju na daljši stranici.

Dr_M ::

Groovy: stvar je v tem, da se folku ne da skos na ena in ista vprasanja odgovarjat, zato ponavad take stvari ignorirajo.

sicer naceloma nej nebi nc skodovalo ce je disk v drugacnem polozaju, kot je predvideno, sam jest temu ne verjamem kej prevec.
ce pa ne znate diskov drugac hladit, kot da jih dajete v cudne polozaje, pol se vas nej pa tut bog usmil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Raw ::

Nima veze kak je obrnjen disk. Sm mel v serverju (24/7) obrnjenga na glavo. Marsikaksna masina je ze v originalu postrani disk (nekatere IBMove namizne skatlce npr.)

.raw

podtalje ::

Vsakega, ki boš vprašal, ti lahko poda drugačen odgovor.

Načelno naj ne bi bilo problema, vendar še nobeden dejansko ni stestiral tega, ker bi pri takšen testu
težko izločil vse druge dejavnike. Jaz imam svojega postavljenega navpično in mi dela že dve leti.

Skratka disk lahko crkne ali pa ne in nikoli ne boš vedel, ali je crknil zaradi tega, ker ga imaš pokonci.

Azrael ::

Za današnje diske ne vem, je pa veljalo za NEC diske 42 Mb, da je lahko postavljen vodoravno ali na eno od stranic, samo na glavo ne. Problem je čisto mehanski, kako je rešeno uležajenje motorja, ki vrti disk(e). Verjetno je pravilni odgovor odvisen od tipa diska.

Mogoče bi bilo najbolje poslati mail proizvajalcu diska, z vprašanjem, če ta način montaže dovoljuje, priporoča ga verjetno ne, ker se na ploščici z elektroniko, ki je v tem primeru zgoraj, nabira prah, kar lahko povzroča probleme...

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

MilkyWay ::

Groovy: Najbolje, da vprašaš proizvajalca diska o načinu montaže, pa boš 100% vedu.

McHusch ::

Discussion Thread
Response (Angela) 02/09/2004 01:04 AM
Dear mr Hus

You can put the drive upside down in your computer without damaging it.

Regards,
WD-Tech Support


Torej lahko.

Groovy ::

E vidiš DR_M, to so odgovori, ne pa tvoje KRITIZIRANJE, če le moreš boš! ;((

Pač mi paše disk tako hladit in pika! Nismo vsi taki ideali kot ti... ŽAL----ali pa tudi ne! >:D

Hvala za odgovore! (poročam ko disk crkne ;) )
I am the captain of my soul

Dr_M ::

Groovy: dobr..sej vidm da si tak nesposobnez, da sam ne znas nc nardit in morjo drugi namest tebe. ne bom ti vec tezil.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

kaj pa je kdo naredil namesto mene?

am..... saj še zmeraj nismo dokončno povedali, če je kak problem ali ne!!!
Proizvajalec ni odpisal že 5 dni, tako da mislim da tudi ne bo...

Ej brez zamere, ampak forum je da se praša in kaj zve, ne pa da se kretizira in nič ne pove!|O

Kretiziranje nič ne pripomore k željenemu odgovoru.

Saj tudi ti ne veš vsega, pa prašaš, ane?! :O
I am the captain of my soul

Dr_M ::

Saj tudi ti ne veš vsega, pa prašaš, ane?!

res je, ampak jest preden uprasam, najprej sam poiscem odgovor, ce ga res ni, potem sprasujem.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

no kak odgovor pa je bil za to temo?!

hmmmmm? no?
I am the captain of my soul

Dr_M ::

da si poisces sam. ker o tej stvari se je ZE govorilo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

vendar se ni nič povedalo, odgovora od proizvajalca pa tudi nisem dobil, zato sem prašal!!! :\

Saj še sam ne veš če lahko ali ne! Kaj pol kompliciraš!?!??!?! ;((
I am the captain of my soul

pingo76 ::

Če te kaj potolaži sem videl že tono raznih Micronov, IBM-ov HP-jev in nobenega Comapq-a (pač) ki so imeli diske zmontirane z glavo dol ali kar privijačeni poševno na sprednjo steno pc-ja (ibm in fujitsu-siemens). Mašine so nekatere stare tudi 5 let. In ne :D nisem jih šraufal zaradi diska.
Edino kar pa je bilo enkrat narobe pri IBM-u je to da so imeli plastišna ohišja. Diski so zato nabirali statišno elektriko in se en dan scvrlji sami sebe.Revizoija IBM-a 2.0 je bila ozemljitvena žička na disku :D :D :D.
Hope helps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

krucymucy ::

sam imam obesene kot klobase sicer tako da so prikljucki na spodnji strani ... dela enako kot je prej, kaj pa bo, bo pa pokazal cas

pingo76 ::

Sicer pa obrni disk kakorkoli želiš, le da je pod kotom deljivim z 90. Bistvo je, da poskrbiš, da mu ne bo vroče, ter da oddaja statično elektriko. JAz sem jih ze videl ter sam vgrajeval v vse mogoče položaje. Celo tri na kup v sendvič (je pa res, da tisti diski se niso greli ama ništa.. WD 1200Mb-1600Mb).
Don't worry about.
Sicer pa kupuj diske s troletno garancijo in ga prodaj cez 2 leti in pol ali tri.
Če te pa paranoja grabi pa Raid 1 ter redni backupi.

Edit:
Spomnite se samo tistih luškanih flexATX ohišij katere proizvajalci dovolijo prosto postavitev (vertikalno / horizontalno). Tak je naprimer ASUS pundit barebone. Glede na to kako ga postaviš tako bo disk obrnjen.

Saj pravim ni panike sploh.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

Dr_M ::

ja samo disk mors PRAVILNO hladit, ce ga ne, nisi popolnoma nic naredu :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Pravilno ali ne važno ga da mu ni vroče. Kako pa bi se ga dalo narobe hladit? Saj če ga haldiš "narobe" ga ne hladiš sploh. :D :8)

Dr_M ::

pingo76: poglej Groovy-jev primer. ma obrnjen disk navzdol, se pravi elektronika je na vrhu. predvidevam da ma gor ksna hladilna telesa ali vsaj ksn ventilator.
zdej, kaj se pri disku segreva - elektronika in mehanika (motor za plate in glavo)
in kaj najveckrat crkne pri disku....ja mehanika. zakaj? ker se pregreva. ce ti hladis samo elektroniko, nisi prakticno naredu NIC! kako ohladit mehaniko pri disku? ja preko ohisja (za primer poglejte SCSI diske). motor je privijacen direktno na ohisje in tako se lahko siri toplota okol, ja po ohisju. in kaj nardit? ja samo en rahel prepih okol ohisja.
kaj pa glede elektronike? ja ce bi se res tok segrevala in ce bi bli ksni pomembni elementi gor bi seveda za hlajenje ze proizvajalec poskrbel.pa elektronika bolje prenasa visoke temperature kot pa mehanika.
pa se neki...sej diskov ni treba zamrzovat, cist lepo se pocutijo pri 30°C.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

pingo76 ::

Lopo napisano. Sicer pa ni nevem kaka umetnost dandanes hladit diske. Važno da imaž dobre noslilce zanje (kletke) na katere ga močno priviješ da se na kletko prenaša temperatura preko bokov. In čisto mala sapica mimo od ostalih ventilatorjev in je vrh glave za hlajenje sodobnega diska.
Sam imam segate-a (baje so tej celo najbolj vroči) kateri pravi, da mu je prijetno na 26 C. Nima pa prav nobenega namenskega hlajenja. Le kletko ter čisto malo pretoka zraka.

Groovy ::

Ne, Dr_M, pri meni je začuda zanimivo, da se zelo greje vrhna stran diska in ne elekrinika.
Res... sem preizkusil z roko, kot tudi z hlajenjem obeh strani.
Pokaže se, da če hladiš zgornjo stran, potem se (pri meni) temperatura zniža za cca 7 °C,
če pa hladim elektoniko, pa le za 1-no. :8)

Zdaj me pa zanima, kje imajo ponavadi diski senzorje za toploto...

Aja pa še to, pravilno hladit... hmmmm, zame je pravilno hlajen disk, če so rezultati temperature nižji... that's all... pa ni važno kako in s čim in pod kakim kotom. ;)
I am the captain of my soul

Dr_M ::

Groovy: dej prosm se1x preber moj prejsn post.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

SENZOR; SENZOR; KJE SENZOR?!!? :O
I am the captain of my soul

Dr_M ::

This is accomplished through an electronic temperature sensor mounted on the back side of the electronics card close to the base casting and the spindle motor hub.

tole sm najdu po 30sec googlanja na hitachijevi strani.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Groovy ::

vem, sam ko to, saj jst hladim lih drugo stran kot pa "the back side of the electronics card ", pa je večja razlika kot če piha direktno v elekrtonko in stem tudi senzor.

Kam a je zadeva pol pritrjena (kaj natančno meri) na ohišje diska in meri temp ohišja, al elekrtonko, al motor, al...

:O

pingo76 ::

Jao bože. Pa namaži ga s termalno pasto nato pripopaj gor dva PII rebra (Slot1 remember?) ter nanje privijači dva 80x80 ventilatorja. Potem boš imel disk daleč najhladnejšo enoto v pc-ju. Še floppy bo bolj topel (če ga še imaš).
Drugače pa imaš lahko malo trapasto diodico v tvojem disku saj na miljone vsak dan nima težav s hlajenjem.
Do 44C ni panike, raje manj a vseeno. Še dandanes dela nekaj IBM Deathstarjev 45Gb ki poleti krepko čez 55C garajo.
Kaj pa imaš sploh zaen disk? Fujitsu?

Groovy ::

Maxtot in Samsung.

Ma ne, me temperatura sploh ne skrbii (35 in 37) mene zanima kako titi senzor deluje, na kaj je občutljiv, kaj oz. na čem meri.

Ehhh, nima veze...
I am the captain of my soul


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je pomembno kako je obrnjen disk?

Oddelek: Strojna oprema
221970 (885) simnov
»

Vodni blok za HDD (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
655015 (3916) steev
»

HDD in predpomnilnik....

Oddelek: Kaj kupiti
191294 (1059) Dr_M
»

Vakuumiranje! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
503483 (3014) Vesoljc
»

Trdi Disk - Obrnjen ''na glavo'' !??

Oddelek: Strojna oprema
181746 (1283) Odpadnik

Več podobnih tem