» »

Slo-Tech in kletvice

Slo-Tech in kletvice

bzagozen ::

Fantje in dekleta, veste kaj me zanima?

Zakaj nekateri namesto, da bi napisali kletvico do konca, uporabljate zvezdice (npr. kur*c in podobne)????? ;)

Mislim, da ta samocenzura ne vpliva na kakovost odgovorov. Če vaše mnenje vsebuje kakšno težko kletvico, jo povejte, saj le ta lahko v celoti predstavlja vaše navdušenje ali jezo. Res pa je, da ne gre zdaj pretiravati s kletvicami, ampak pravim samo, da tistih nekaj zvezdic ne bo vplivali na odgovor.

Mogoče se pa motim, pa sem spregledal kakšno določilo, ki govori o prepovedi uporabljanja teh besed?? :(
www.alkoma.si

Thomas ::

Trist* fi*nkov! Res je za premislit tole! :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

jah na sreco je na tem forumu velika vecina tako civilizirana da ve, da kletvice niso najbolj primerne za normalne pogovre... tako da ce ze morajo zakleti, s tem nakazejo da je kletvica res bila nujno potrebna (po njihovem mnenju), da se pa obenem zavedajo, da to ni prav

tudi ti ce se pogovarjas v kaki druzbi ponavadi ne zaklejes mastno in na ves glas, ampak ce ze mores, potem pridusis glas ali kaj podobnega.. no, mislim da je to nekaj podobnega

ali pa sem jaz danes zjutraj filozofsko raspolozen :\
Artificial Intelligentia

luni ::

damn, Thomas me je prehitel za manj kot sekundo :))
Artificial Intelligentia

Morpheus ::

Minuto, ne sekundo.
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

freejack ::

Čist normalno se o računalništvu itaq ne da razpravljat, ker je vedno neki takega, da te razjezi. Se strinjam z Lunijem, da so kletvice na forumih "nezaželene", saj smo civilizirani ljudje, tko da, če je že treba zaklet, se mal cenzuriraš,.. Kaj pa če bi kdo 8 let star gledat to, pa bi se klet naučil,.. Eh j* ga, svet je krut, skrbimo da tak tudi ostane (Belinka) ;)

Sergio ::

Ja luni ma prav... Na forumu mora ostati ena kulturna raven pogovora, ki je pa s kletvicami ne moremo doseči... Tako da - če že zakolnete, dejte raj kej v stilu "ježešna" ali pa "tristo hudičev" :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Morpheus ::

Al pa "zlomka", "smentana gora", "suck my duck", al pa kej tazga. Jst pravm, da kletvic ne bi smel uporablat "necenzuriranih".
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

bzagozen ::

Se strinjam s Sergiom. Mislim, da imamo Slovenci kar nekaj "lepih" kletvic in ne potrebujemo nekih uvoženih (srbohrvaških) kletvic. Če bi uporabljali te, bi forum kljub nekaterim kletvicam zgledal civiliziran. Po drugi strani bi pa imel občutek, da si na popoldanskem čaju s staro mamo ("ježeštena Marija pomagi").
>:D
www.alkoma.si

||_^_|| ::

sori, ampak men so Slovenske kletvice..bedne?
:))

Huey P ::

Če že moraš povedati kletvico jo povej, ampak ne da spreklinjaš vsako kur*evo besedo, ki jo znaš... Naprimer, če nekaj zafrkneš napiši npr. šit al damn... Ne pa da napišeš pi**a materna, ku**c,...

luni tebe pa že dolgo nismo vidli...

..::DOOM III: The Legacy::..

luni ::

glej bolje...
Artificial Intelligentia

Tomi ::

Ok, sedaj pa en praktičen razlog, zakaj ljudje pišejo kletvice z zvedicami, ali pa z ee-ji namesti i-ji itd.
Fora je v tem, da forumi z Ultraboardom cenzurirajo nekatere besede, in potem nastane **** namesto tole ( samo primer ). In če potem drugi ne vedo, kaj si hotel povedati, to ni dobro.
Samo to je samo teorija, ker v praksi je res neumno uporabljati kletvice, če jih ni potrebno..
Luni: huey je (verjetno ) mislil udeležbo na topicih, kjer te res ni bilo dlje časa..
metrodusa.blogspot.com

trillian ::

hm.. zdi se mi, da so kletvice predvsem masilo. ko ljudje nimajo kaj povedati ali pa ne vejo kako bi se izrazili.
v pogovoru jih ponavadi uporabljamo dokaj nezavedno. vendar pri pisanju postov.. hm.. zdi se mi, da nimajo ne vem kako opravicljive funkcije.

jah, ti sment.. moram priznati, da so slovenske kletvice jako ljubke in zabavne.

love, ursula
"The generation of random numbers is too important to be left to chance"

abcde7 ::

Ja tristo ko***tih medvedov... Petdsto zel**cev!


:D:D:D


Thomas ::

Kot je enkrat ugotavljal Branko Gradišnik ... je takole job za Primoža.

Eden vnese "Matr s vosu!" - skripta pa to nadomesti z bolj knjižno obliko: "Primaruha - kakšen tepec!"

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

luni ::

kot bi rekel Zagor: Tristo mu bubnjića!
Artificial Intelligentia

Sergio ::

Bes te plentaj? ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Primoz ::

Thomas: misli si.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Thomas ::

Primoz,

A smem domnevat, da je "misli si" že "prevod" iz "pejt ti mal nekam!" ? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

b4d ::

Ja valda de raje napišem par zvezdic namesto da sem gnojTM...
b4d.sablun.org

Sergio ::

Thomas: vsake domneve glede delovanja Primoževih možganov - so brezpredmetne :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Yohan del Sud ::

kletvice so v forumih potrebne kot bel kruh na kravjem sedlu

sicer pa se strinjam, da uporaba kletvic ne doprinese dosti k imiđu badass mofokerja... >:D

Thomas ::

Sergio: A ves, da kdor je nepredvidljiv, je cesto tud hud? :D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sergio ::

Thomas: vem... sej bi dal primer, pa bi me dotični človek zagnojil :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Freak ::

Poleg tega pa obstajajo tudi pravila slo-techa!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Osmanski vpliv na srbsko kulturo

Oddelek: Problemi človeštva
263245 (2208) Scaramouche
»

Slither.io

Oddelek: Igre
172830 (1855) mlamat
»

EU zaskrbljena nad turško cenzuro interneta

Oddelek: Novice / NWO
339707 (8554) antonija
»

Kletvice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
585360 (4028) HerrBaron
»

Vulgarno programiranje

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
192320 (2320) BigWhale

Več podobnih tem