» »

DVD pekač 451S @ 851S -> 451S Ne dela več !

DVD pekač 451S @ 851S -> 451S Ne dela več !

rkb2 ::

Predelal sem mojega Liteona 451S v 851S, nato pa sem hotel stvar nazaj predelati v 451S (stupid me :'( :'(, @851S je delalo OK, samo neki sem hotel preverit) . No po ponovnem flašanju z originalnim rom, ki sem ga prej shranil (mtkflash) mi računalnik pogona ne zazna več.

A se da še kaj naredit, a vse skup butnem v smeti ?

Caligula ::

Ko das gor originalni EEPROM, moras dat gor se originalni firmware. Sele potem bi moralo delat.
Preveri, ce si vse pocel v pravem vrstnem redu.

Da bi trajno unicil enoto je skoraj nemogoce. Malo bos se na trnih potem ti bo pa ratalo.

rkb2 ::

Ok, sem ugotovil, narobe sem shranil EEPROM. A mi lahko kakšen lastnik LDW451S naredi eno veliko veliko uslugo ?

Z http://dhc014.rpc1.org/mtkflash.htm si prosim downlowdaj mtkflash 1.80.1
Naredi sistemsko disketo z DOS-om, nanjo skopiraj še mtkflash.exe
Štartaj računalnik z diskete.
Pazi da je DVD na master/slave in ne na CABLE SELECT.
napiši: MTKFLASH # R /M LDW451S.BIN
pri čemer lojtro # zamenjaš z številko pogona (1=primary master, 2=primary slave,
3=secondary master, 4=secondary slave)

Nato mi datoteko LDW451S.BIN (najboljše zip) pošlji na rkbtwo@hotmail.com

Dr_M ::

hm...mislm da bo tuki en problem. usak pogon in vsak laser je unikaten, zato ma vsak pogon posebi kalibriran EEPROM.
kok misls da mas moznosti, da ti bo uredu delal z EEPROM-om od druzga pogona?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

rkb2 ::

Nisem sicer kakšen prevelik stručko ampak če je z firmwarom od 851 delalo ok, bo tudi z kakim drugim od 451. Ali pa mogoče mešaš EEPROM (samo prostor kjer se nahaja firmware) in firmware ? Ker ko updejtaš firmware z original od LITEONA stvar tudi dobro dela. Mislim da stvar kalibrira logika DVDja avtomatsko med samim pisanjem (išče najboljšo sled/signal ?), drugače bi že sama temperatura okolice (0st - 35 st) znala tolko vplivat na pogon da ne bi nič mogel zapisat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

Dr_M ::

ne jest nc ne mesam. sm biu verjetno prvi v slo, ki je modu 411 v 811, tko da vem kaj delam.
sicer to je res, da se pogon pred pecenjem tut sam kalibrira, ampak to je vse zapisano v EEPROM-u, tut hitrost pecenja na dolocen format.

edit: aja..ti misls da mesam eeprom z eno drugo zadevo. v tem primeru je eeprom en zelo mejhn del kode (1kb), kjer so zapisani podatki o kalibraciji in podatki o hitrosti pogona. pri modifikaciji 411 v 811 si mogu patchat ta eeprom, da se pogon lahko kalibrira za 8x pecenje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

rkb2 ::

Ok bomo videli, medtem mi je dobra duša iz cdfreaks že poslala firmware :).
DR_M Pa ne se preveč jezit, če sem rekel da kaj mešaš. Sem sicer nov tle na
slo techu, vendar opažam da so nekateri kaj hitre jeze (opažam da se nekatere teme
tudi zaklepajo, ko se npr na drugih forumih lahko vlečejo v neskončnost tudi če se
tema spremeni v popolno piz**) = malo več svobode prosim saj smo vendar na netu.

Dr_M ::

sej se ne jezim :) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

DR M jaz mam ze dobra dva meseca 401 modanega v 811 (pa ze pred tem v 411) pa tud tu sem ze kar nekaj casa nazaj bral o teh modanjih. Na zacetku je bila kvaliteta malo bolj tako-ampak se to se je pokazalo da zaradi defektnega Liteonovega firmwara in od takrat i dela vse OK..

Sploh se nisem probal tega V patcha.
Mi ga lahko za stos mailas na studi@email.si ?

EEPROM je unikaten na vsakem pekacu, ker je vsak samostojno kalibriran.
Pa pri patchanju EEPROMA se nic ne kalibrira za 8kratno pecenje.
Gre prav za to, da se ohrani kalibracija iz original EEPROMA a se EEPROM pri tem odklene oz doda parametre za 8kratno peko.

Mogoce bos imel sreco in nasel kakega ravno podobnega, a dvomim.

Zato so ta modanja nevarna-ker folk ne prebere navodil preden se igra s tem.

Si ziher, da nisi kam slucajno shranil original EEPROMA?

rkb2 ::

Ok zdaj vidim zakaj vse to okoli kalibracije, 451S v 851S se spremeni samo tako da modificiraš firmware (verjetno samo del kode programa za flashat, ki preveri če imaš res 851S), ki se ga dobi na uradni strani od Liteona, drugega se sploh ne dotakneš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: rkb2 ()

Dr_M ::

Pa pri patchanju EEPROMA se nic ne kalibrira za 8kratno pecenje.

zakaj pa je Zebra, ki je naredil prvi patch, zbral skupi vec kot 100 eepromov od 811? zaradi kalibracije za 8x.


jaz mam ze dobra dva meseca 401 modanega v 811

kako to, ce je prvi patch za 411 v 811 prsu komi mal pred novim letom??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Se je dalo ze prej 401 v 411 in pol preko teka da si od 811s EEPROM gor vrgel in scrackan firmware in si pol samo povozil z bak filom, ki ga je naredil 401 to 411 patcher.

To se je dalo ze pred decembrom.

Pa Zebra ni edini, ki dela na teh stvareh.
Pa tudi zadeva bi ze prej ratala bolj odmevna, ce nebi bil vmesni firmware defekten pa so pol mislili, da oni kaj narobe delal pa so mal zgubil voljo. Sele, ko je Liteon umaknil tisti firmware je ratalo jasno kako pa kaj.

Pa sej je ze tist OC freak pred kakimi 3 meseci na 401 pekel pri 8krati hitrosti.

Pa sej to zdej ni vazno.
Ta fant bo mel malo tezav, ce ni shranil original EEPROMA.

Pa Zebra je prek 100 EEPROMov zbral, da bi jih primerjal, da bi videl kaj je tam notri zascita,. kaj kaj pomeni, kaj je trbeba umaknit, kaj je bila razlika tistihj 5 bitov v velikosti med EEPORMi,..

V cem bi bil splojh smisel primerjanja kaibracij 100 ih EEPROMOV-da bo povprecje useku :))

Ne ne, zanimal jih je kje so hakeljci oz zascita.
Patch dela stvari na osnovi cisto originalnega EEPROMA in njegove kalibracije.

rkb2 ::

Ok vse dela uber OK. Zgleda da ima mtkflash (1.80.1) majceno napako, če pri shranjevanju roma ne natipkaš mtkflash 3 w /m xyz.rom (/m = je zelo pomenben) mtkflash shrani samo del roma. No z tistim romom ,ki mi ga je poslala dobra duša dela vse OK. 451->851 dela drugače kot 411->811, ker ima 451 že vpisano kalibracijo za 8x zapisovanje, tako da je potrebno samo update z www.liteon prepričat da je tisti dvd-rw ki ga imaš v compu 851 in ne 451.

Dr_M ::

Juras: sej ni problem zdej pect vec pr 8x. zdej lohk zapeces dvd+r/w in dvd-r/w pri 8x, sam uprasljiva pa je kvaliteta tega...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Saj pravim, kvaliteta je moralna zdaj z HSOK firmwarom. Tisti vmesni pa je bil crap.

Pa samo pri Zebrinem patchu je bil problem -R pisat.
Tko kot mam jaz ni bil z -R nikoli problem.

RKB2, dvomim, da je tako preprosto in mogoce bi bilo pametno, da malo sprobas ce je kvaliteta zapisa res enaka.
Upam, da je. Ker javi ti ze lahko vse kot da ti normalno pise samo mogoce zdaj drugi ne bodo mogli prebrat kar je zapisal, ce je kvaliteta sla po gobe.

Te kalibracije so eksaktna zadeva in na povrsju lahko zgleda vse kul najprej. Skratka probaj ce ti kvalitetno pise.

Oz daj ga na tisti EEPROM za 851, ki ti ga je patcher naredil, ker tisti je izotop tvojega originalnega EEPROMA.

Tisti bi moral normalno delat.

Dr_M ::

zebra je problem z dvd-r popravu ze v v3, z v4 je pa odpravu se nekatere napake.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Caligula ::

Jah, Zebra je predvsem naredu problem z -R najprej. Pol ga pa popravu :D

Pa ja, sej je Zebra faca.
Vs folk, k te stvari dela je kul.

Sam tud v tem primeru vids, zakaj ne marajo, da folk prehitr dobi te stvari v roke. Ker pol ostanejo brez original EEPROMOV,..

willson ::

lp!

rkb2 -> bi te prosil za firmware oz. za vse kar je potrebno za dotični MOD!!!

willson@email.si

hvala!

rkb2 ::

willson ::

lp!

rkb2 -> se enkrat hvala...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Liteon DVD-R kaj prida? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Kaj kupiti
35220239 (11755) svejk
»

LiTEON LDW 811S in 851S ? oz kje je razlika!?

Oddelek: Kaj kupiti
392199 (1631) All
»

TEAC DV-W58G (8x DVD burner)

Oddelek: Strojna oprema
493572 (2351) EiYou
»

dobrodosle izkusnje z Liteon 411@811s

Oddelek: Strojna oprema
101201 (1068) Dr_M
»

DVD pekač Pioneer 107/A07

Oddelek: Kaj kupiti
482474 (1818) boštjan

Več podobnih tem