» »

Linux + Win98/WinXP Simbioza

Linux + Win98/WinXP Simbioza

Mitch ::

Zanima me, če je potrebno biti posebno pozoren pri namestitvi Pingo 2.0 Linux distribucije (temelječe na RH9) na disk, ki si ga bo delil z Windowsi 98 in Windowsi XP? Trenutna konfiguracija je takšna : C:\ (Win 98SE); D:\ (Win XP); E:\ (Podatki). Vem da namestitev Linux-a prek Win98 poteka brez težav, ne vem pa kako je z XPji. Pa še nekaj me zanima: Kje so naloženi zaganjalniki posameznih operacijskih sistemov? V BOOT sektorjih posameznih (primarnih) particij, ali v datotekah (npr. Ntldr)?

Hvala za odgovore!

blank3 ::

Hum... mislim da te bo uprasal kam hoces (najbrz grub) nalozit ali v MBR ali v na particijo (potem bootas z disketo). A svetujem ti prvo zadevo, ker bo potem grub meu naces vse-Windowsi boot loader ti ne bo hotu linuxa zloudat. Aja pa glej da bos vse ostale particije, kjer imas OS grub-u podal!
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

dr.J ::

Pripravi si _prazen_ del diska, na katerem si bo linux naredil svoje particije sam. OS+vse aplikacije (openoffice + mozilla + grafično okolje) porabi tam okoli 3GB; imej raje vsaj 10GB prostega diska.

Glede koeksistence si preberi npr tale howto:
http://www.tldp.org/HOWTO/Linux+WinNT.h...
in še sorodne na http://www.tldp.org/

Mitch ::

Glede prostora ne bo problema, saj imam 100 GB velik disk, od tega še cca. 40 GB prostega. Torej bom 10 GB s Partition Magic-om "odžrl" Windowzom pa bo. Vsekakor pa bom naredil backup pomembnih podatkov pred namestitvijo Linux-a. Ko smo že pri tem: Ali Norton Ghost prekopira tudi MBR pri backup-u?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zagon os z diska

Oddelek: Operacijski sistemi
51058 (1009) Hekos
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211826 (1438) CCfly
»

Installacija: Linux Red Hat 9... ?

Oddelek: Operacijski sistemi
301353 (1029) moj_nick
»

LILO Bootloader?

Oddelek: Operacijski sistemi
81421 (1291) ank
»

winXP in Linux (najboljsi nacin za zdruzitev?)

Oddelek: Operacijski sistemi
231852 (1580) dr.J

Več podobnih tem