» »

Primerjava stolpcev - Excell

Primerjava stolpcev - Excell

Zavo ::

Prosim, če mi kdo obrazloži, kako naj Excellu dopovem, da primerja dva stolpce med seboj in nato izvrši neko funkcijo, v kolikor se ne ujema.

Zgleda pa takole:

A B C D E
1 100 100 KOLO 500,00 15
2 102 101 SANI 600,00 12
3 103 102 SMUČI 400,00 9
4 105 103 TV 900,00 2
5 104 VIDEO 700,00 11
6 105 BRUS 50,00 200



Jaz bi rad spravil v takšno obliko:

A B C D E
1 100 100 KOLO 500,00 15
2 102 102 SMUČI 400,00 9
3 103 103 TV 900,00 2
4 105 105 BRUS 50,00 200

Torej zadevi moram dopovedati, da primerja stolpec A in B, če se ujema pusti, če pa se ne ujem, pa izbriše celice B, C, D, E in prestavi ostale vrstice navzgor!

Nekaj sem probaval pa mi ni uspelo! Je pa 14.000 vrstic.

Hvala vnaprej

mp218 ::

Jaz sem se malo poigral s tem...ampak v accessu, ki ga mal bolj obladam kot excell...

Pošlji mi mail na m_podgornik@hotmail.com pa ti bom kaj več povedal...

[SkA] ::

Verjetno z makrotom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

[SkA] ::

Ok never mind, sem imel makro že sprogramiran zate pa sem potem ugotovil da sem površno bral.

Skratka, lahko ti ga naredim amapk nekaj mi ni jasno.

Praviš da preverja A in B stolepc, če nista enaka potem premakne vrednosti stolpcev B,C,D,E ene vrstice nižje v to dano vrstico.
Uredu, spodnjo vrstico potem pusti tako kot je bila al jo zbriše?

ker ti si to ponazoril malce drugače. Pri VIDEO si kar celo vrstico spustil. 102 SMUCI si premaknil navgzor, potem si 103 TV premaknil navzgor, potem pa si 104 VIDEO kar preskočil in 105 BRUS premaknil za dve vrstici nazvogr.

Skratka, zjasni tole malo bolj pa verjetno dobiš makro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Zavo ::

Zdravo, sicer je prepozno, sem plačal enemu računalniškemu podjetju, da so mi to naredili, vendar lahko povem kaj sem sam vse sprobal.

Torej napisal sem makro, ki ti najprej pogleda šifro A, potem jo poišče v stolpcu B ij premakne vrstice B,C,D,E, navzgor, tako, da se sklada. Ostale vrstice se zraven premaknejo, to sploh ni problem.

Ko sem zagnal makro, sem opazil, da na začetku super dela, vendar vedno počasneje, saj je vedno od začetko šel bazo preletavat, ko je šifro iskal.

Čez 20 minut se je moj XP2600 pregrel in vse skupaj je šlo v maloro. Poizkusil sem parkrat pa brez uspeha. Niti Intelov Pentium 2,6 ni uspel zadeve pripeljati do konca!

Vseeno hvala za ponujeno pomoč! Žal sem rabil to danes zjutraj!

[SkA] ::

Hm ja, pri taki velikosti z makrotom kaj dosti ne moreš. Edina optimizacija, ki mislim da je recimo pri tem primeru, je da nastaviš da naj se zaslon ne osvežuje.

Drugače pa, še vedno mi ni jasno točno kako naj bi to delalo ampak oki sej nima veze. Verjetno bi blo pri takem številu podatkov bolj pametno v kakšen access, al pa SQL še bolje, prevesti.

Zavo ::

Ja baje se da z accesom to lepo izvesti, vendar kaj ko sem totalni antitalent za access!

Ska, glej program naj najprej pogleda v stolpec A, tako vidi šifro 100. Sedaj jo mora poiskati v stolpcu B, in jo prenesti skupaj stolpcem C,D,E iz iste vrstice, kot je šifra 100, v vrstico kjer je šifra 100 v stolpcu A. Vse ostale podatke, ki se nahajajo pod šifro 100 iz stolpca B, prenese zraven gor za toliko vrstic, kot je prestavil šifro 100.
Podatke, ki so nad šifro 100 v stolpcu B pa enostavno izbriše!

LP

Zavo ::

Aja še to. Enemu mariborskemu računalniškemu podjetju sem plačal 12.780,00 Sit, da so mi to naredili in poslali nazaj po mailu!

Meni se zdi to preveč, pa vam?

ToniT ::

Zakaj bi bilo preveč?
Referenčni cenik storitev ZIT za storitve s področja IT
Mi bi seveda to naredili ceneje :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

BlackHole ::

Povej malo, kako in v katerem programu so ti to naredili. Če je bilo v Excellu, me zanima kakšne funkcije so uporabili.

Mercier ::

En tak umazan trik bi bil, da prvo zafilaš dodatni stolpec s formulo, ki primerja in na podlagi rezultata filtriraš. Dobljene rezultate kopiraš in prilepiš namesto oiginalov.

Od oka.

ToniT ::

Zadevo uvoziš v Access, porihtaš in vrneš v Excell - 15 min dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Excel pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
12809 (659) PunkDude
»

excel (preverjanje istih/e besed/e v celicah)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6791 (719) prtenjam
»

Excel iskanje podvojenih vnosov

Oddelek: Pomoč in nasveti
186412 (5038) smetko
»

excel help

Oddelek: Pomoč in nasveti
152250 (2015) klemenSLO
»

excell razvrščanje

Oddelek: Programska oprema
214046 (3690) rferrari

Več podobnih tem