» »

Računalnik samo piska in izklopi monitor

Računalnik samo piska in izklopi monitor

df6977 ::

Ok problem je ta, da sem si pred kratkim sestavil računalnik in sedaj stvar ne dela! Ni mi več jasno kaj bi lahko bilo narobe. Zato tukaj prosim za nasvete!

Ok konfiguracija sistema:

Mboard: asus a7v8x-x
procesor: amd athlon xp 2000+
ram: 256mb
grafika: radeon 9200 128mb
hdd: western digital 40gb 7200
Western digiral 80gb 7200
dvd: liteon dvd 16x
cd-rw: liteon 24/10/48
audio: genius 5. 1
napajalnik: 400w

Ok problem je pa taki, da ko jaz računalnik zaženem lepo gre z njim delati v biosu amapk kak hočen, da bi se zagnal "do konca" začne samo piskati in izklopi monitor. Jaz pa obupano gledam zraven kaj se tukaj dogaja! Eno grafično kartico sem že menjal ker mi je isto delalo in sem pač mislil, da mi je stara grafika šla vrabcem žvižgat!
  • polepsalo: bastadu ()

xabre ::

BIOS resetiraj (jumper prestav), al pa čez noč kar baterijo ven vzameš, grafiko pazi da jo oreng not zatakneš, ker gre ful trdo, pa upam da nisi rama skuril s statično elektriko ;). Pa ko boš Bios usposobu, ga rukn na bios default al neki tazga, pa pol po njemu šari.
Veselo na delo.

ali3n ::

hm.. imaš na novo inpštaliran sistem (s to plato) ali tudi to ni šlo?
povej še "kako" piska... ; preveri če vse sedi v režah tako kot mora (ram, kartice, ide kabli...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Daedalus ::

Resetiraj BIOS, pol pa z mašine poberi vse, česar ne rabiš za čisto osnovno delovanje. Preveri RAM, če vredu sedi v režah, kablovje... Pol ko bo pa sistem delal (če) z grafično, ramomm, CPU-jem pa enim HDD, pa počasi priklapljaj ostale naprave, one at the time. Če je problem v kakem kosu hardvera, boš tak ugotovo, kaj te zeza. Če ta hardver ni matična plošča, ram...seveda.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

link_up ::

probaj memtest89 in safemode boot.... preveri ves hardware...uglavnem....dost testiranja...cene pa format in install


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NI SLIKE -monitor,kabel ali grafika?

Oddelek: Strojna oprema
111438 (1216) solatko
»

Intel 946GZ in Radeon 5770

Oddelek: Strojna oprema
141323 (1072) janezek67
»

Nov PC - hude težave

Oddelek: Strojna oprema
231782 (1343) SynTax64
»

Računalnik crknu po testiranju s Primo 95 NUJNA POMOČ

Oddelek: Pomoč in nasveti
171490 (1194) Bager167
»

Radeon 9800 128 Sapphire

Oddelek: Strojna oprema
421720 (1137) cajne

Več podobnih tem