» »

Problem z Intel Chipset Utility

Problem z Intel Chipset Utility

GregiB ::

Halo... pred kratkim sem kupil nov mlinček, pa mam majčken problem...

Imam mamaplato Asus p4p800 Deluxe, po inštalaciji OS in vseh driverjev sem ugotovil, da mi nikakor ne najde gonilnikov za SM Bus Device... Po brskanju po spletu sem uvidel, da je potrebno "upgrade"-at Intel 865PE chipset... Tu pa se zatakne. Ko naložim Intel Chipset Utility, mi noče naložit več OS in moram v Safe Mode zadevo restorat...
Kaj storiti?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

pingo76 ::

SM Bus Device... ti bi moralo najti ziher v kateremkoli primernem chpiset inf update utilitijem. Bral sem da je nekje bug zato pejdi v safe mode in probaj nekaj od naštetega:
- Deinstaliraj INF zadevo, restart, ponovno nalaganje INF... (na 815 chipsetu se mi je to dostikrat zgodilo, na 845,865 pa še ne...)
- V safe mode-u probaj pregazit driverje ako te pusti
- Razpakiraj INF zadevo v eno mapo ter ročno updejtaj drajver ter mu nato daj povohat mapo v katero si razpakiral inf šaro.
- Ako zgoraj našteto ne gre povej, se bomo še kaj spomnili.

GregiB ::

Problem je v sami INF update Utility... Po inštalaciji hoče resetirat računalnik, nakar se noče več bootat.. vidim še uvodni ekran od Win-sov, pol pa tema... nato ga dvignem v Safe Mode in Restore-am na prejšnje stanje...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jst ::

Si mogoče update-al bios? Meni je na Abit ic7 pomagalo, da je inštaliralo vse driverje z intel inf chipset utility.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

GregiB ::

Update-al sem BIOS, ja... Mislim, da problem tiči v tem, da utility nisem naložil takoj po inštalaciji OS... ampak šele potem, k sem ugotovil, da mi je ostal le en "neznan" device... Če je to, bom moral vse "Jovo... na novo"...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

freserovski ::

jaz sem to naredil po enem tednu (danes) odkar mam windows xp gor in je vse naredilo BP. No, sicer imam i875 chipset, inf update pa sem si potegnil iz abitove strani...
Problemi so, problemi bodo! Kurc jih gleda!!

GregiB ::

Problem solved...
Problem je bil v tem, da sta se "kregala" driver za chipset in driver za ATI Radeon 9200 grafo... Po večkratnem "restore"anju sistema sem zadevo usposobil po naslednjem vrstnem redu...

- naložil Winse
- naložil driverje za Intel Chipset
- naložil Service Pack 1
- Naložil ostale popravke in dodatke za Winse
- naložil Catalyst driverje (nove z neta) za ATI grafo...

Madona... sami problemi :D
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nujno iščem driver

Oddelek: Pomoč in nasveti
252630 (1430) zuz3k
»

Nujno Potrebni Driveri? al ne

Oddelek: Pomoč in nasveti
5733 (639) Gutjerez
»

Instalacija XP ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
415946 (4809) fredyjetle
»

driverji za prenosnik

Oddelek: Strojna oprema
61526 (1497) bmandelj
»

GeForce2 MX v MS-6163 Pro ne dela?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81268 (1144) servo

Več podobnih tem