» »

Prosim, pokomentirajte/dopolnite konfiguracijo

Prosim, pokomentirajte/dopolnite konfiguracijo

jeti51 ::

Skratka, po treh letih in pol gre naš Thunderbird 800 v penzijo in kupujemo nov računalnik. Malo sem prebral tale oddelek in v grobem izoblikoval eno konfiguracijo, ker pa trenutno pač nisem popolnoma na tekočem, kaj se splača kupiti, bi vas prosil, da mi še malo svetujete.
Novi računalnik bo po uporabi tipično družinski - igrice, pisanje seminarskih, pisanje programov za fax, internet, pečenje CDjev (morda tudi DVDjev), gledanje filmov..., predvidoma pa se ne bo uporabljal za kakšne strežnike, Photoshope, profesionalno 3D modeliranje in podobno.
Navijalo se ga ne bo nič, nadgrajevalo (verjetno) tudi bolj malo, po dveh letih naj bi bil še vedno kolikor-toliko primeren za običajno rabo (seveda se ne pričakuje, da se bo takrat še vedno dalo tekoče poganjati najnovejše igre na max detail ON:)). Pomembna je stabilnost (se pravi čim manj nevšečnosti s komponentami), zaželjena je relativna tihost delovanja (ni pa pogoj).

V mislih sem imel nekaj takega:



























procesorAMD XP 2600+
plata katera?
RAM2 x 512MB DDR
disk120GB, 8MB predpomnilnika, 7200rpm... nekaj takega, kateri model?
grafikulja Radeon 9600XT
zvočna kartica bilokatera
Pekačmora znati predvajati tudi DVD-je, morda tudi peči DVD-je (razlika v ceni pri takem?)
ohišjeeno primerno z dovolj močnim napajalnikom
ostalokakšen ventilator za hlajenje, disketna enota in podobno...



Cena: nekje okoli 200.000 SIT (z DDV), brez monitorja (imam 19" in ga ne bom menjal) in brez operacijskega sistema. Zvočnike, mrežno kartico, miško in tipkovnico bo podedoval kar od trenutnega računalnika, najbrž tudi zvočno kartico (SB Live!). Zvok je v bistvu lahko skoraj karkoli, ker za kakšen hud sistem zvočnikov tako ali tako ni prostora.

LP

koyotee ::

hm..
proc je ok
plato bi js nf7 k neboš naviju ali 8rda+
disk: western digital
grafikuljo 9600XT boš težko dubu pa vseen, tut GF FX 5600 ultra 128 MB je ql
zvočna SB live player 5.1
pekač , js bi uzel combo enoto od lite on-a poglej na mlakomov cenik
ohišje s 350W napajalnikom bo dovolj pomoje
uglavnem ceuga sistema nabavlat pri mlacomu NE!
maš jae,agt....
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

jeti51 ::

Skratka, glede matične plošče: Ali je kakšna bistvena razlika med ABIT NF7 in EPOX 8RDA+? In kaj bi pridobil, če bi kupil recimo ABIT NF7-S (koliko se tale SATA sploh pozna in kakšna je razlika glede na ATA)?

RAM: katero firmo najbolje vzeti? Ali to ni tako važno?

Glede grafične: ali se pri 9600 XT dovolj pozna razlika med 128MB in 256 MB verzijo, da upraviči cca. 8 jurjev razlike?

Glede DVD pekača sem bral eno sosednjo temo se morda še bolj kot LiteOnu nagibam k LG4480B, ki podpira tudi DVD-RAM, nižja hitrost pečenja CD-R proti Liteonu pa se mi zdi zanemarljiva (24x proti 40x), dve minuti gor ali dol mi sploh ni pomembno, ker tako zelo pogosto pa spet ne bom pekel.

Disk: Zakaj ravno WD proti npr. Maxtorju ali kateremu drugemu? Ne da bi imel kaj proti WD, samo tako informativno vprašam.:)


Drugih posebnih vprašanj pa nimam, samo teh nekaj malenkosti me še zanima, preden se dokončno odločim.

LP

ganzi ::

Ja Abit NF7-s ima kot si že sam opazil sata.
8rda+ je drugač plata, z istim čipovjem (nforce2) pa ima imata obe zelo dobro zvočno integrirano, tako da ne bo potrebe nazaj not dajat tvojo zvočno.

Obe plati sta zlo dobri tako da zgrešt ne moreš.
Razlike med sata in ata diski pa ni, tako da komot lahk vzameš 8rda+ pa ata disk pa boš še mal cenej pršu čez.
Disk pa po želji, enim so všeč maxtorji, drugim wdji, glej pa da ima disk 8 mb predpomnilnika.

Za ram če ne boš naviju ti ni treba na firmo gledat.
LP

Zheegec ::

Plato vzemi 8Rda+ ali NF7-S, NF7 ali pa 8Rda nimata MCP-T, ker pomeni da nimata dobre zvočne integrirane.
Disk vzemi Maxtor ali Hitachi, če boš vzel NF7-S vzemi seveda SATA disk, mora pa biti 7200Rpm in pa 8MB cacha.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

jeti51,pa brez veze 2600+ jemlješ,ker samo enar beg mečeš.kupi 2500+,pa malenkost zvišaš zunanjo frekvenco proca(FSB) in maš 2600+.glede diskov pa to,SATA diski so malenkost dražji od navadnih ATA diskov

blazp88 ::

prjatlu sem pred kratkim (decembra) sestavil sledečo konfiguracijo:

abit nf7s ca 30k
amd athlon xp 2500+ barton ca 25k
ram 512Mb ca 20k
floppy ca 3k
cdrw sony ca 9k
dvd sony ca 9k
leadtek winfast nvidia geforce 5600xt (?) ca 30k (?)
sata 120Gb disk ca 30k
ohisje, 300w napajalnik ca 10k
box cooler, vsi kabli zraven plate

vse je bilo skupaj z ddvjem, tipkovnico ter miško 175000 sit, kupoval je v techtrade. Zadevo so tudi sestavili, ker se meni ni dalo :P

jeti51 ::

No glede diskov me je samo zanimalo, če je pri SATA kakšna performančna prednost, da bi bilo upravičeno kupiti SATA disk in tako seveda tudi malo dražjo matično ploščo. Če kakšne bistvene razlike ni, bom pa za plato vzel 8rda+ in navaden ATA disk (morda še kakšen argument za/proti WD-ju oziroma Maxtorju ali Hitachiju?).

boštjan: sem že napisal, da ne bom ničesar navijal. Tega računalnika, za razliko od prejšnjega, večinoma ne bom plačal jaz in če potem pride do okvare kakšne komponente, bo ogenj v strehi - pa čeprav ta okvara sploh ne bi imela veze z navijanjem, ampak dopovedati to računalniško nepismeni družini... :D Tako ali tako pa je med 2500+ in 2600+ samo 4 jurje razlike, kar se pri skupni ceni ne bo toliko poznalo.

Samo še glede grafične ni nihče odgovoril, ali pri radeonu 9600 XT malo dražja 256MB izvedba upraviči strošek proti 128MB? Če kdo morda ve na pamet, sicer bom pa šel še kakšne teste pregledat.

Zheegec ::

No glede diskov me je samo zanimalo, če je pri SATA kakšna performančna prednost, da bi bilo upravičeno kupiti SATA disk in tako seveda tudi malo dražjo matično ploščo. Če kakšne bistvene razlike ni, bom pa za plato vzel 8rda+ in navaden ATA disk (morda še kakšen argument za/proti WD-ju oziroma Maxtorju ali Hitachiju?).


SATA diski bodo porabili manj CPU ter bodo imeli nižje dostopne čase in večje hitrosti.
Sicer minimalno, samo to bo ko bo zadeva native, kolikor vem še nobena plata na trgu nima native SATA (vsaj zdi se mi), taka da je čisto vseeno kaj vzameš, edino tanjši kabli so na SATA :D

Maxtor in Hitachi sta na testih najhitrejša, pa še bolj tiha sta od WDja.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

jeti51,glede 128MB vs 256MB,različica s 128MB je hitrejša.

Zheegec ::

eti51,glede 128MB vs 256MB,različica s 128MB je hitrejša.

Hitrejša in cenejša :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

v PChandu 9600XT 256MB je celo cenejša od asus9600XT 128MB ,ki je v JAE

Zheegec ::

Potem pa samo počasnejša no :D
So pa gor kakšni crappy 4ns RAMi >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

boštjan ::

mislim,da so kar 3,3ns,ker morajo obratovati na 300MHz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716162 (8201) Vlad Tepeš
»

Nasvet pri nakupu računalnika!

Oddelek: Kaj kupiti
131108 (911) mesoreznica
»

Predlogi za plitki žep (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704588 (3066) boštjan
»

kaj pravite na tole konfiguracijo??!?

Oddelek: Kaj kupiti
121461 (1237) boštjan
»

nasvet:8RDA+ ali NF7

Oddelek: Kaj kupiti
411643 (1191) Caligula

Več podobnih tem