» »

Abit BH6 v1.0 + C700

Abit BH6 v1.0 + C700

SuperHik ::

Situacija je taka:

Imam Abitko BH6 v1.0 do sedaj sem imel C300A@450 in je vse delal QL, sedaj sem pa dobil poceni C700 in MSIjev adapter. Vse sem lepo skup spravil in prižgal komp, Takoj mi je vrglo "CPU is unworkable, ppres F1 to coninue, pres DEL for setup" . Šel sem v BIOS in nastavil na 700(66) in shranil. Ko se je naslednjič zagnal komp ista situacija "CPU is unworkable, ppres F1 to coninue, pres DEL for setup", tokrat sem pritisnil F1, računalnik se je normalno zagnal , seveda dosti hitreje kot prej :). Malo sem pretestiral sistem in vse deluje normalno. Ko sem naslednjič restartal oz. vsakič ko sem prižgal komp. mi napiše ta preklet "CPU is unworkable, ppres F1 to coninue, pres DEL for setup", sej pol k pritisnem F1 vse deluje normalno, ampak jest bi se ga vseeno rad znebil.

Vsak nasvet bo dobrodošel.

Aja, pozabu sem dodat, da sem BIOS že flashal z novim BIOSom.
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Jst ::

poskusi starejsi bios, al pa kup nov adapter

bobby ::

Mam isto konfiguracijo (plata+cpu) razlika je le v tem, da imam slotket adapter od abita. dela perfecto, pa še jumperje za napetosti maš za štimat na adapterju
moja makina je 700@1083 na 1,85V brez problema

Tomaz ::

V biosu pojdi na nastavitve za CPU in isklopi
opcijo SPEED HOLD ERROR (das na Disable).
Nastavi 10.5 faktor, FSB pa na 66Mhz.
Verjetno AUTO nastavitev ne podpira tvojega
procesorja.

LP Tom

SuperHik ::

Hvala vsem!

Sem šel v BIOS in dal "speed holderror" na disable in zdej dela normalno. Probalval sem ga tut OCjat in mi več kot na 874 MHz (10.5 × 83 MHz) ni šou:'(.
Ampak pri tej frekvenci vsaj dela stabilno (napetost=1.75V, default=1.70V). Za hlajenje sem dal kr Vulcano-ta, je hladen k špricer :D.

Hvala za vso pomoč!

Lp
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CPU is unworkable or has been changed

Oddelek: Pomoč in nasveti
5903 (777) pingo76
»

Problem pri navijanju

Oddelek: Navijanje
151050 (909) UWO (un.walking obj.)
»

Napaka pri zagonu PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
101125 (1036) Lith
»

Celeron 2 600@900

Oddelek: Navijanje
211488 (1240) matevzm
»

Cel 600 na BH6 preko slotketa HELP !!

Oddelek: Pomoč in nasveti
131227 (1033) Jeri

Več podobnih tem