» »

Kako je narejen slo-tech portal

Kako je narejen slo-tech portal

plavko61 ::

Zanima me predvsem kako oz. sčim je narejeno izbiranje stilov? A je to mogoče CSS?
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

darh ::

Da. (poglej source, nato pa blekni >:D )
Excuses are useless! Results are priceless!

plavko61 ::

xbite: To si mi zdaj toliko povedal, kot sem že sam vedel.

Fajn bi bilo, če bi kdo napisal kako tak partal deluje. Predvsem HTML+ PHP+CSS +mysql.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Ziga Dolhar ::

Jao.

Pač, narejenih je nekaj css dokumentov, vsak narekuje drugačno oblikovanje [barve]. Potem pa pač strežnik pogleda uporabnikove nastavitve, nakar mu podtakne ustrezen css.

Kje je težava?
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

plavko61: go www.postnuke.com pa poglej kako se taksne stvari pisejo..

To sicer ne bo slotech je pa nekaj podobnega.. od dalec :>

Maxtor ::

Plavko61, kaj ti mogoče diplomsko nalogo delaš iz tega??? :D

plavko61 ::

Pogledal sem ta www.postnuke.com in zadevo usposobil da deluje. Glede na to da sem prejšni teden usposobil apache+php+mysql, ta teden pa sem se začel spopadati z zadevo PHP, sem malo v šoku in nevem kako bi začel da bi zadevo skapiral.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

darh ::

najbolje da začneš na začetku

na php.net imaš odličen priročnik kjer imaš opisano sintakso in dokumentirane veliko večino funkcij.
Excuses are useless! Results are priceless!

Tody ::

Uh ne tega narest kar je reku Xbite... Raje si pojdi in "kupi" php v 24 urah ali php biblijo ali kaj podobnega...

Ziga Dolhar ::

Če te slučajno zanima -- jaz močno priporočam tole knjigo, katero (1. edicijo sicer) sem pri učenju uporabljal tudi sam ... Je [od štirih, ki sem jih "poskusil"] najbolj novincu prijazna, saj ne pričakuje, da so ti stvari jasne "takoj po enem primeru" (kakor to radi predvidevajo slovenski avtorji, fuj fuj), ampak te vodi v svet phpja zelo počasi in nazorno.

Takorekoč mi danes ta knjiga plačuje jutranji kruh :).
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

plavko61 ::

Hvala za predlog (PHP and MySQL Web Development), bom poskušal nabavit. A je tukaj tudi delo z CSS opisano? V seznamu poglavij namreč nisem našel.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: plavko61 ()

Gandalfar ::

CSS je iz cist enga druzga vica kot PHP, ne mors tega v tej knjigi pricakovat

Tody ::

Try CSS for dumeys >:D

BigWhale ::

> Uh ne tega narest kar je reku Xbite... Raje si pojdi in "kupi" php v
> 24 urah ali php biblijo ali kaj podobnega...

A dej ne sanjej... jaz sem se PHPja naucil se preden je imel tak manual kot ga ima zdaj. Pa je zdaj reference manual skupaj s komentarji po mojem najboljsi kos literature, ki ga lahko najdes o phpju.

Ce pa clovek ne zna programirat, potem pa lahko kupi basic za ZX Spectrum... Prav vseen kater prdec je...

Tody ::

jah sorry k sem mu hotel olajšat zadevo ane ?? Jest sem poslušal vse te nasvete in prej nisem znal programirati ničesar in z ničimer in po dveh urah branja tistega manuala sem imel 30 oken odprtih in še zmeraj nič znanja. Torej če se hočeš naučit PHP moreš najprej obvladat javo,c++,delphi in potem šele PHP in HTML ?

Gandalfar ::

Ne, sam vedt mors kaj je for zanka in kaj je funkcija

BigWhale ::

Ce If, potem Then...
;>

BaRtMaN ::

Potem je še najboljši Pascal. :D

Jackass ::

Men je tut ta php taka zajebancija!

Sam ne mi, da je ta Manual na php.net dobr, js tisga nism pol kurca nč zastopu! Pol sm začel brt Php in 24 hours in se mi je zdele ful uredu, slovenske so pa vse za en kurac!

Aja od kje nej pa znam programerat? Js se isto prvič srečujm z programskim jezikom in morm rečt, da me kr precej zeza tole. Dal bi vse da bi mi en, k to obvlada posvetil ene par urc pa pokazu, razložu, pa bi blo. Ne pa to k berm cel tedn pa mi je že knjiga gostov problem!
jAcKaSS

cryptozaver ::

Ene par urc? Bos videl da se bos najvec naucil takrat, ko bos tri dni sam porabil za resitev problema!

marS ::

za učit je tale knjiga zelo v redu.
...no more heroes...
https://ilbis.com/

darh ::

Jackass... ce castis vecerjo meni pa punci si uzamem kako urco zate casa >:D
Excuses are useless! Results are priceless!

Tody ::

noh mislim vseeno da je knjiga cenejša alternativa... sploh če se malenkost znajdeš :D

Pa pol ne delaš copy/paste iz knjige ampak zadevo prepisuješ....

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

Jackass ::

xbite: No kul! V kero restavracijo bi pa rada šla?:D
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PHP kvaliteten tutorial/knjiga

Oddelek: Programiranje
182017 (1662) Gandalfar
»

Začetek PHP

Oddelek: Izdelava spletišč
111264 (1073) bluefish
»

Tutorial za začetnike php-ja

Oddelek: Izdelava spletišč
383841 (3178) leinad
»

PHP knjiga

Oddelek: Programiranje
91115 (962) HEKO
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251320 (1062) poldi

Več podobnih tem