» »

Service v linuxu

Service v linuxu

2g00d4u ::

Mene zanima kako ali kam je treba vpisat da se mi nek določen program zašene ko se linux zaštarta...tak kot npr SSH,....

CCfly ::

Konfiguracijske datoteke v /etc/rc.d (vsaj v Slackware-u so tukaj). Imas vec teh skript, ki jih sistem zazene. SSH servis imam jaz ze vpisan v /etc/rc.d/rc.inet2 ce se ne motim. Ime SSH deamona je seveda sshd.

moj_nick ::

Nekateri jih imamo v /etc/init.d/ (Gentoo in še katera)

Za njihovo aktivacijo ob start-upu povej, katero distribucijo imaš.
110111001001010001010000

2g00d4u ::

Nameščen mam Fedora Core 1

dr.J ::

/usr/bin/redhat-config-services in odkljukaš kar želiš, da se v določenem runlevlu požene. grafični način = runleve l5, tekstovni pa 3.
Seveda moraš imeti ta katet inštaliran in ga poganjati kot root.

moj_nick ::

Tebe smo čakal ;)
110111001001010001010000

2g00d4u ::

Sej to čist zastopim, samo kako bi pa dodal nek service ko ga ni v folderju /etc/init.d/. Ga morn kr v tja folder linkat in potem samo redhat-config-services odlkjukam al kako gre to, ker men tako ni delovalo

CCfly ::

Tiste datoteke v folderjih so skripte, v njih pa so spisani deamoni (servisi) ki se morajo zagnati. Verjetno moras v eni od datotek samo odkomentirati ustrezno vrstico.
Kar pomeni da pod nobenih pogojem nic ne linkas v ta direktorij. Pa uporabljaj absolutne poti, ker se te skripte ne zaganjajo v lupini.
Sicer pa a ti tisto kar je napisal dr.J ne deluje. Predvidevam da tudi on uporablja Fedoro.
http://fedora.redhat.com/projects/config-tools/redhat-config-services.html

dr.J ::

> Sicer pa a ti tisto kar je napisal dr.J ne deluje

Kaj ne deluje? Ja, uporabljam FC1 in ti zagotovim, da meni dela. Če ne verjameš, bom naredil en snapshot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dr.J ()

moj_nick ::

Sej to čist zastopim, samo kako bi pa dodal nek service ko ga ni v folderju /etc/init.d/.



Service se doda v /etc/init.d, ko ga inštaliraš. Na tebi pa je, da ga konfiguriraš in ročno poženeš (za zagon glej dr.J-jev post). Tako bo začel normalno delovat.
110111001001010001010000

CCfly ::

Sej jaz verjamem da dela, Casper1_ je rekel da mu ne dela.

dr.J ::

> ... samo kako bi pa dodal nek service ko ga ni v folderju /etc/init.d/.

tako, kakor piše v priloženih navodilih.

In za ssh (ne za openssh) so ta navodila zraven. Preverjeno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iSCSI autostart

Oddelek: Programska oprema
5716 (665) dëych
»

Gentoo,wpa_supplicant,v študentskih domovih

Oddelek: Programska oprema
162611 (2233) zee
»

Linux-localhost

Oddelek: Operacijski sistemi
261893 (1407) 'FireSTORM'
»

Linux par zadev

Oddelek: Operacijski sistemi
6854 (781) ghaefb
»

RH 7.2 dialup + StarOffice5.2 vprasanja

Oddelek: Operacijski sistemi
191059 (911) |Luka|

Več podobnih tem