» »

diski sata v linux

diski sata v linux

r5r ::

Zanima me ce linux ob instalaciji potrebuje gonilnik od sata krmilnika. V Windows 2k in XP moras imeti disketo z gonilniki. ;((

Plata je Abit NF7-S.
Kako je pri linux, verjetno disk ni hda ?
And it makes me wonder.

r5r ::

Nisem napisal, da je disk prikljucen na sata, in na tem disku bi rad imel sistem. :D
And it makes me wonder.

krator ::

Kulikor vem je neki zapleten postopek inštalacije gonilnikov. Jas sem ga našel na strani od silicon image ( www.siimage.com ), samo ga nisem preiskuso.

P.S.: Ka lahko poveš kero plato uporablaš (ono v podpisu, al ono navedeno), keri disk, pa gonilnike.

Phoebus ::

NI REEEEEEEEES, dela BP.

Kolkor jaz vem in imam izkušnje linux prepozna SATA kontroler bp...ne kot SATA ampak mislim da kot generic ide...ali pa en drug...ampak v glavnem, navaden ata dela normalno!. Na generic ide mislim da dela BP.

Po domače: ne, ne rabiš nobenih special drajverjev....mogoče s special drajverji pridobiš kaj, ampak dela pa tudi brez.

Phoebus ::

Pa še to, prepozna ga kot HDC (prvi in edini disk)..očitno je hda/hdb rezervirano za plain ide

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Phoebus ()

r5r ::

Plato NF7-S bom kupil, pa da se ne bom zaj.., moram prvo previriti. No na tej plati A7N8X mi disk sata Slo-Tech Linux prepozna kot hde, oz peta naprava ce bi bil na ide, 1-hda 2-hdb 3-hdc 4-hdd 5-hde.
:P
Ali bi lilo zaznal disk ?
And it makes me wonder.

moj_nick ::

Če vidiš disk v /dev/hdx (v tvojem primeru hde), si že na konju in bi moralo vse iti kot po maslu ;)
110111001001010001010000

Skrat ::

Potrjujem Phoebusove besede (on je to videl na moji masini :D) - SATA dela b.p., je pa zadeva mnogo pocasnejsa, kot bi v bistvu teoreticno mogla bit (hdparm pravi da je hitrost okrog 50MB/s), tako da... bi blo nekoliko ceneje ce bi mel navaden ATA disk :\
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()

moj_nick ::

Okoli 50MB/s zmore večina 7200rpm diskov, s S-jem ali brez. SATA ima smisel samo v tanjših kablih in odpravi suženjstva med napravami.
110111001001010001010000

blazp88 ::

pri meni je gentoo, ko sem ga zbootal s cdja imel hdg1 in tisto je bila particija na sata disku :D

jype ::

hdc je zato ker je to drugi kontroler (prvi je bil verjetno dvokanalni ATA, na katerem sta seveda hda in hdb).

hdg je takrat, kadar imas dva ATA kontrolerja (hda, hdb, hdc, hdd) in dva SATA kontrolerja (hde, hdf), in si disk prikljucil na drugega.

Ker je SATA samo drugacen bus, kontroler pa je isti (obicajen EIDE nabor ukazov), za take kontrolerje ne rabis posebnih gonilnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predolgo nalaganje kernela

Oddelek: Operacijski sistemi
141385 (1261) BigWhale
»

SATA in Slackware 9.1

Oddelek: Operacijski sistemi
131444 (1267) d0rK
»

Linux- par nastavitev kernela 2.4 (VM, latenca itd...) (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
513779 (3177) Brane2
»

redhat 9 ne zazna diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
10903 (828) BigWhale
»

kako vključit dma v linuxu (za /dev/scd0)

Oddelek: Programska oprema
5721 (656) MUC

Več podobnih tem