» »

Problemi z atributi...

Problemi z atributi...

OmegaBlue ::

Danes sem opazil zelo čudno stvar (saj meni), na večini map na disku se je postavil read-only atribut, ki se ga nikako ne morem znebiti. Odstraniti ga ne morem niti pod safe bootom in built in Administratorskim računom, zmeraj se pojavi nazaj :| . Antivirus ne najde nič (NOD32) je redno updejtan (vsako uro), firewall je preko routerja. nevem kaj naj še naredim...

V glavnem hvala za pomoč pri odstranitvi te nadloge.

P.S. OS je windows XP pro SP1 z vsemimi popravki.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

OrkAA ::

ad-aware?

spybot?

Mogoče bi pa pomagalo...

OmegaBlue ::

Been there done that :D. Niti Adaware niti pestpatrol ne najdeta nič.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

mazy ::

js mam iste probleme, veliko stvavri poskušal ampak nč dosegu. sicer me ne mot ampak ene par programov pa

jurre ::

pri meni je to ze skoz...vrjetno odkar imam xpje
ni klukca pred read only, ampak kvadratek, in ce ga dam stran da ni nc oznacen pa kliknem ok, pa grem se 1x gledat lastnosti je spet kvadratek tm...
pust tko k je pa je:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jurre ()

mazy ::

jurre pr men isto, proklet microsoft

Vikking ::

mogoče od system restora?

OmegaBlue ::

System restore je off, sej me ne moti tolk več samo me zanima zakaj zavraga je tam.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

robinzon ::

A je kdo ze ugotovil kako se tole zadevo da odstranit?
Imam namrec enak problem in me hudo moti, ker zaradi tega moji socimri ne morejo kopirat fajlov ki jih sharam. Jim tezi da je kao read and write protection, to je samo na moji mashini na ostalih masinah teh atributov ni, torej to ne more biti res da bi se to naredilo ze ob namestivi xp-jev.

-po moje je to kak crv, ampak mi nic ne najde...

help please

Highlag ::

To se dogaja na eni mašini v firmi, ki ma naložene W2000. Največji štos pa je, da nihče ne progami ne uporabniki tega ne opazijo razen enega programa, ki ga moramo uporabljati za snemanje slik iz fotoaparata. ;((

pirx ::

Imam enak problem. Vsi uporabniki (administrator, administrators, power users, everyone,...) nad shareano mapo imajo vse pravice, noben pa ne more odstraniti read-only atributa. Poskusil sem že s programom Clear Read Only pa ne gre. Kaj bi lahko bilo narobe?

OmegaBlue ::

Uf tema iz naftalina. Jaz sm prišel do zaključka da je read-only atribut v windows na mapah samo "kozmetičen" - nima učinka.
Vsaj tako mi je M$ rekel samo zdaj sem prestopil na linux tako da me to ne interesira več..
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows 10 Read only problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5870 (603) Nexus_77
»

FarCry: Kako (a se to sploh da) vklopit HDR

Oddelek: Igre
141617 (1169) mare87
»

Čudno obnašanje WinXP - Mape in read only atribute

Oddelek: Operacijski sistemi
7935 (816) OmegaBlue
»

asp problem - noce updejtat baze

Oddelek: Izdelava spletišč
6877 (820) AglioAlio
»

Max Payne noče save-at

Oddelek: Igre
6969 (847) Enzo77

Več podobnih tem