» »

Delovanje aplikacije napisane v C# na drugih računalnikih

Delovanje aplikacije napisane v C# na drugih računalnikih

demokedes ::

Pozdravljeni,
Recimo, da v Visual Studiu napišem v C# neko Windows aplikacijo. meni na mojem računalniku dela. Potem pa bi rad to sporbal še na drugih računalnikah. In na drugih računalnikih ne dela. Kaj moram narediti, da bo zadeva delala tudi na rugih računalnikih?

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujem ter vas lepo pozdravljam.

lp

Rok

Taras_Bulba ::

zajebana zadeva! Na tistih računalnikih kamor boš dal program mora biti inštalirana .NET platforma. To niti ni tak problem. Problem je ko napišeš program velik ~200 kB, .NET inštalacijski fajl je pa 22 MB velik. Kaj češ pol.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Lahko pa tudi zraven aplikacije priložiš samo DLLje ki so za delovanje potrebni...

Taras_Bulba ::

U! a lahko to mal bolj na širok razložiš. Kam pol te dll-je namečeš ob setupu?

noraguta ::

ja framework mora bit.
ma 20m danes ni vec taka panika.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

kopernik ::

Ker je ta tema precej zašla, sem odprl novo. Vsi komentarji o superiornosti .NET-a oz Jave naj gredo tja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

darkolord ::

drugače glede tega osnovnega vprašanja, mislim da bi šlo, če bi z Dependency Walkerjem pogledu katere DLLje program rabi za zagon in jih priložil zraven...

SXR ::

OK, torej bi bilo pametno, da se vrnemo na glavno nit teme.
Predlagam, da si prebereš tole stran:
Using Visual Studio .NET to Redistribute the .NET Framework
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

SXR ::

Hja, mislim, da z Dependency Walkerjem ne bo šlo. .NET runtime dostopa do windows component preh Mscoree.dll (Microsoft Component object runtime Execution Engine ) in se nahaja v %windir%\system32\ direktoriju, ki je edina "stara" ActiveX komponenta v frameworku. Če je na mašini pomeni, da je .net instaliran...:\
You can talk rationaly about kernel design, the issue of free-ness is emotional.

darkolord ::

SXR: program za DLLje najprej pogleda v direktoriju kjer se program nahaja, šele potem gre gledat v windows direktorij... torej če skupaj s programom namečeš ta prave dllje mislim da bi moglo delat... vsaj z VB.NET je baje delalo če se ne motim pa je to dvoje isto


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje za windows

Oddelek: Programiranje
428165 (6108) Iluvatar
»

[c#] Slika iz URL

Oddelek: Programiranje
162477 (2064) MrBrdo
»

[visual C#] kaj vse rabi imeti, recimo, Šved, da mu dela moja (Slovenska) aplikacija

Oddelek: Programiranje
121890 (1470) Beezgetz
»

[C++] Kateri C++ IDE je najbolj osnoven?

Oddelek: Programiranje
212229 (1674) sid_dabster
»

C# database

Oddelek: Programiranje
131313 (1156) FXMagic

Več podobnih tem