» »

Problem pri navijanju grafične kartice

Problem pri navijanju grafične kartice

DMX ::

Pozdravljeni

Imam en problem. Ko skušam navit grafično kartico (SAPPHIRE RADEON 9600XT 128mb DDR ram) z radclockerjem lahko pridem do core do 300 mhz memory pa do 360 mhz in ko grem v artifact tester mi ne javi nobenega artifacta v nobenem testiranju, ko pa zalaufam 3DMark 01 ali pa 3DMark 03 pa mi slike zmrzne po ca. 10 sekundah in potem mi resetira na normalno frekvenco pa tak dalje. Sem probal grafiko če bi se slučajno pregrevala ampak čipi si mrzi ker imam na njih dodatno hlajenje z bakrenimi hladilniki pa še 3 ventilatorji 80x80 pihajo po njen tak da je mrzla. Sistem pa tudi ni vroč 45 stopinj. Imam pa procesor BARTONA 2500+ (11X206), rami pa so infineon 2x256 mb 400mhz ddr Infineon pa mi delajo na teh tajmingih - 206, 5, 3, 2, 2.5. Matična plošča pa je Asus A7N8X deluxe r2.0. Sistem pri teh konfiguracijah v primu luafa brez problemov samo grafika v 3DMarku zmrze ko jo malo bolj navije (drugače pa dela stabilno v 3DMarku pri core 280mhz in memory 355Mhz, takrat pokaže 14500 pik). V čem bi lahko bil problem. A to ne pomeni da če ti artifact tester pokaže 0 artifactov da je potem vredu frekvenca in bi ti mogla grafika normalno delat?Hvala za pomoč in lep pozdrav:( :(

LP, Grega

[moderator: DMX, naslov teme naj izraža njeno vsebino. Hvala.]

Spajky ::

artifact tester: ni mu za zaupat kot sem tudi sam ugotovil! 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

ce je to un artifact tester iz omega driverjev, je probem v tem, ker un dela teste v 2D, ko pa gpu preide v 3D nacin, se pa zacne mal bolj gret in posledica je vec napak.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

DMX ::

Ja artifact tester je od omega driverjev. Kaj pozna kdo še kaki drugi artifact tester?

Caligula ::

To probaj na racunalniku malo RAM timinge sprostit. Ce mene vprasas je comp tisti, ki se sesuje. Meni ce je grafa kriva ponavavi vrze ven bench program. Rac se pa resetira, ce je rac kaj narobe nastelan. Zacni pa pri RAMih. Malo drugacni timingi. Probaj tudi znizat-sa znizat, in pa zvisat voltaze,..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati x1900gt stock: artifacti in glasnost

Oddelek: Strojna oprema
12969 (754) Buggy
»

radeon 9800 pro -> XT

Oddelek: Navijanje
131574 (1238) ricola78
»

GeForce4 Ti 4200 128MB (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
894254 (3167) Sami
»

Koliko vas ima RADEON 9500@9700 oz. 9800

Oddelek: Strojna oprema
8948 (776) Dr_M
»

kolk točk v 3Dmarku

Oddelek: Pomoč in nasveti
181335 (989) DeLuX

Več podobnih tem