» »

Pustolovščine?

Pustolovščine?

Lucifix ::

Za božjo voljo! Kaj noben več ne igra kakšnih pustolovščin? Zadnje čase so popularne samo akcijski špili, kjer možgani skoraj ne obratujejo.

Se kdo še spomni legendarne špile kot so: Sam & Max, Simon the Sorcerer, Discworld, Indiana Jones, Monkey Island, Day of Tentacle in še in še...

Ravno sedaj sem imel 2 izpita in mam do novega leta prostega časa. Pa mi bi znal kdo predlagat kakšno hudo pustolovščino. Sedaj imam v mislih tele:
- The longest journey (2000)
- Silent Hill 3 (2003)
- Syberia

Če pa kdo pozna še kakšno, pa naj mi čim prej predlaga! :)

damirez ::

Neki se je govoril da bo prisla ven FULL THROTLE 2 pa ni nc sluha o tem. Se pa s teboj popolnoma strijam. Mislim da teh spilov zato ni vec, ker ni online (cd-key) in folk potem ne kupuje ampak piratizira.

Se pa steboj poplnoma strinjam, jaz sem sicer spilal samo Lucas Arts-ove, ker te rulajo!
Aja sj pride ven Sam&Max komi cakam, sam pomoje ni to to vec ker je ze 3D.

Lucifix ::

Če me spomin ne vara so razvoj igre FULL THROTLE 2 ukinili - ne me spraševat o razlogih.

Ja 3d igrce za pustolovščine niso več tisto, kot risane igrce. Pa ravno pred časom je prišla eno nova pustolovščina, ki ni bila v 3d tehniki, sam se jo ne spomnem... ;(

Lucifix ::

No, da dodam eno veselo novico, Syberia 2 prihaja:
http://www.gamespot.com/pc/adventure/sy...

Grafika zgleda kar lepa, a me vseeno zanima če ima kdo izkušnje s prvim delom?

Eeeee. sem že našel tist špil, ki sem ga imel v mislih:
http://www.gamespot.com/pc/adventure/ru...

Ga je že kdo špilal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucifix ()

BaRtMaN ::

V Jokerju je dobil oceno okoli 65. Kolikor sem bral Opis Runawaya, naj bi imel totalno glupe fore, podobno kot tisti Gilbert Goodmate.

Syberia je zelo dobra, morijo le stopnice, ker se Kate po njih počasi premika.

BTW, Silent Hill je pustolovščina?

Kebab ::

Predlagam ti Grim Fandango, fenomenalna pustolovščina :)

damirez ::

Ni jih cez Lucas Arts! Nazadnje sem spilal Monkey Island 4 pa je bila zelo zelo vredu sam vseen so se mi zdele prejsne bolse.

kuglvinkl ::

Grim Fandango. best špil ever.
Your focus determines your reallity

Fury ::

ce se nisi grim fandanga igral - takoj se ga loti. hudo do konca!

damirez ::

En frend mi je govoru da je ful hud, sam a ni to ze mal staro (itak nima veze) , k se spomnem da sm ga mel pomoje pa mi neki ni bil lih vsec na zacetku, prevec neki temacna se mi je zdela no ja lahko da se motim, ce pa je to to jo bom pa se ta teden zacel igrati.

BTW a je bolsa od Day of tentacle?

BaRtMaN ::

Jaz ga imam, pa ga nisem nikoli prešpilal. Glede na komentarje mi je kar žal. :\ Mi je bil zelo glup nadzor osebka in mi je dosadilo.

kuglvinkl ::

Salvador Limones čaka, da mu prineseš bodoče kurirje. >:D
Your focus determines your reallity

BigWhale ::

Tistim, ki je bila vsec syberia, bo najbrz tud vsec Post Mortem.

vudy ::

Res žalostno, da je dobrih pustolovščin vedno manj, ker je to moja najljubša zvrst iger.
Jaz poleg omenjenih toplo priporočam Broken Sword 1,2 in pravkar izdano trojko.Super serija!
Dobre uganke in grafika!
Potem so tu še Toonstruck, pa Riddle of Master Lu.
Te probaj, ne bo ti žal!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vudy ()

BigWhale ::

Police Quest 1,2 in 3... Space Quest 1,2,3,4,... Quest for glory, 1,2,3 (Mogoce tudi, meni nadvse dolgocasen, Kings Quest 1,2,3,4,5,6,7), Leisure Suit Larry, ki je bolj tako tako... :)

Zak McCracken, Maniac Mansion, Secret of Monkey Island, 1,2,3,4...

Lucifix ::

Police quest, space quest, monkey island sem že skoraj vse prigral. Verjetno bom dobil Runaway road adventure.

kaj je kdo obrnil King Quest 3? Moja prva pustolovščina, ki pa se ni nikoli zaključila :'(

BigWhale ::

> Runaway road adventure.

Pixel hunting... Brez veze :P

Fury ::

grim fandango zna na zacetku bit zajeban za navadit se.. kontrole so ble res rahlo lesene in tut zacetek je bil res kar temacen.. samo pol ko se zacne se kar ne mors in ne mores nehat zabavat - tak odbit humor da dol pades, tako zabavno da res ni, pa se zajebano za glavo velikokrat :)

Lucifix ::

Kaj pa glede na to da je nekoliko starejši špil, je grafika dovolj spodobna?

Fury ::

jRk0 ::

grim fandango je res kewl.
pa full throtle owna:) se spomnim ko sem v oš sou zjutraj do sosolca, hitro obrnil FT in sel naprej v solo:)

pa broken sword je kar dober.
You fuck up once, you loose two teeth.

root987 ::

Monkey Island 1,2,3,4 anyone? Ko bi mi le uspelo skapirat monkey insults al kaj je že tisto tepežkanje z opicami v 4. delu.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

damirez ::

Tm pr opicah se je folk drkal komad. JEst sm si vse na list zapisal vse mozne kombinacije saj vsaka insult ma kontro itd. tako da si mors pisat na list.

demoness ::

Syberia, Syberia über alles! Tako lepega špila pa še ne. Uganke take, da se ti kar milo stori, ko najdeš rešitev, in pomisliš, ta je bila pa lepa... Fina glasba, zgodba nad vsako kritiko, vzdušje prva liga,... Edino, kar je narobe, je to, da je absolutno prekratka. OK, pa občasno mal pixel hunting. Komaj čakam na dvojko.
Don't you want to die, walk beside me evermore,
Don't you feel alive, like you never felt before...?

Xplicit ::

@ root987 - tist monkey insoult je narjen na isto foro kot une zaljivke na zacetku spila, sam da se tle se fajtas zravn
tm k se prvic srecas s temi zaljivkami si mors zapisat kera zaljivka premaga katero (ce recimo nasprotnik rece neki kaj mors pol ti rect da ga zatres, da te ne more zj**at, pol pa se uno staro opico na to foro premagas (sam si ne mors prvosct napak k cene zgubis) in toje to

btw . kings quest 3 je d-best :D

BigWhale ::

Vecina insultov pri monkey islandu se rima med sabo in so precej precej logicne, well, sort of logicne, tako da jih ni tak blazen problem pogruntat... :)

Tr0n ::

To so vse dobre pustolovscine, ampak The Longest Journey je po mojem mnenju dbesticna. Ravno jo igram.

Zgodba je res fantasticna (v pravem pomenu besede) in igra ima baje kar 13 chapterjev.

Priporocam.

Prihaja pa tudi drugi del The Longest Journey, vendar se ni znano, kdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Lucifix ::

Jaz sem začel špilat Syberia in vzdušje kot zgodba sta res zanimivi. Toda malce mi časa primankuje za takšne igrce, kjer ponavadi sediš cele ure pred njimi.

Drugače pa sem si na PocketPC-ja naložil Indiana Jones 4 - fate of atlantis (mogoče se še kdo spomne nanjo) in igrca res seka, čeprav grafika in zvok nista ravno super, je pa zato zgodba fantastična.

Zdaj ko bom šel na kakšno potovanje, si bom zihr kakšno staro pustolovščino naložil na pocketa in dolgočasja ne bo (npr. sam & max, simon the sorcerer, discworld itd)! :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucifix ()

Tr0n ::

Syberia je cool ja. Jo koncal pred par dnevi. Sicer je malce tecno, ker Ms. Walker zelo pocasi hodi po stopnicah :).

Drugace pa cez par mescov prihaja Syberia II, nadaljevanje zgodbe. Can't wait :).

Lucifix ::

Kok dolg si kaj špilal Syberio? Tko da približno vem, med katerim izpitom se jo lahko lotim :P

Lucas ::

Syberia je grafično res brez pripomb, drugače pa se mi je zdela nekolk preveč izi.
Samo poiščeš tak ali drugačen ključek, ali pa kako drugo foro...pa se zadeva nadaljuje. Ne vem, za moj okus preveč enolično. Po nekaj urah mi je zadeva že skor presedala.

Čist drugače pa je bilo pri Gabriel Knight 3. Špil je sicer starejši, se pravi grafično precej pod nivojem Syberie, je pa zgodba in uganke daleč, daleč spredaj.
I was here...

Tr0n ::

Hmm cca. 6-8 ur bi reko.

Tr0n ::

Ravno kar koncal The Longest Journey.

Fantasticna zgodba in igra! Priporocam vsakemu ljubitelju pustolovscin.

Zgodba je material za film, ce mene vprasate :).

Lucifix ::

Kaj če bi izbiral med Syberio in Longest journey, kaj bi izbral?

Tr0n ::

Definitivno TLJ. 20+ ur napete in zanimive zgodbe, veliko preobratov in zanimivosti. Epsko :).

Na koncu mi je celo malce zal, da je igre konec ;).

Naj pohitijo s TLJ2!

Zdaj pa gre probat Post Mortem (Microids - Syberia).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Tr0n ::

Sem malce raziskoval. Avtor zgodbe, Ragnar Tørnquist, je zgodbo The Longest Journey napisal za film in jo je nato predelal za igro. Sedaj aktivno sodeluje pri izdelavi drugega dela. Je pisec, umetnik in direktor pri projektu.

Aja, The Longest Journey je misljena kot trilogija, tako da je mozen se tretji del :).

Sydk ::

Precej ste me zrajcal s tem The longest journey, tako da sem ga zdaj pričel igrat, igra je zanimiva in komaj čakam da se poglobim v štorijo...
samo nekaj me pa moti, in sicer ne morem naštimat Anti-aliasinga. v nastavitvah imam na enable-6x, a v igri ne opazim izboljšanja, kar isto je...
ker je igra malce starejša bi blo zlo fino če bi se dal to uštimat, a je komu uspel ? Al igra preprosto ne podpira?
aja grafa je pa Radeon 9800
LP

Sydk ::

Že vem zakaj AA ne deluje v tej igri, pač SPET en ATI bug, (vir: uradni forum igre), namestil sem zadnje 4.2 driverje, a nič ne pomaga!
pa že moj dobri stari mod URBAN TERROR za Quake3 Areno ima ATI bug (tanke črne črte po nebu)

The Longest Journey = super špil a brez AA na 640x480 izgleda precej grdo in to bo verjetno razlog zakaj bom igro zbrisal...

ATI FUCK YOU !!!;((

Tr0n ::

Meni je slo na GF4 Ti4200 v nastavitvah driverja normalno nastavit AA. Drugace pa igre ne zbrisi, ampak jo koncaj. Verjami mi, se splaca :).

BigWhale ::

Ce je igra tolk dobra, potem je cist vseen kaka grafika je... anti aliasing gor al dol...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Top singleplayer.

Oddelek: Igre
456517 (3395) TheBlueOne
»

Dobre old school avanture?

Oddelek: Igre
484336 (2749) MATiCEK
»

Avanture-pustolovščine? (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
669266 (4637) lolek84
»

Dobre pustolovščine.

Oddelek: Igre
191762 (1392) romci
»

STRATEGIJE V ZATONU?

Oddelek: Igre
111445 (1274) abcde7

Več podobnih tem