» »

mp3 encoder za linux z GUI

mp3 encoder za linux z GUI

Skrat ::

Imate kaksne dobre izkusnje s kaksnim mp3 encoderjem za linux (z GUI - lahko je tudi samo frontend)?? Imel naj bi tudi dostop do kaksne CD data baze :D
Free software is a matter of liberty, not price.

Gandalfar ::

Jaz sem nekaj ripal z jack in ripperx. Oba sta lustna in podpirata cddb/freedb. Mp3ji delujejo vendar naceloma te zadeve veliko raje ripajo v ogg.

Skrat ::

Sem opazil... vsaj pri ripperxu, pa se neverjetno pocasi dela :(
Free software is a matter of liberty, not price.

Gandalfar ::

Skrat ::

Tole samo kot dodatek, ko sem iskal mp3 encoder...

http://bladeenc.mp3.no/skeleton/DL.html

Due to the patents regarding mp3 technology, I can not distribute BladeEnc in executable form from this page. Luckily though, there are many countries where these patents are not enforceable or just not in effect yet and some people living in those countries have graciously put up Binary Distribution Points for BladeEnc.

Poglejte na zgornjem naslovu, katere 3 drzave so to...
Free software is a matter of liberty, not price.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skrat ()

jlpktnst ::

rotfl

zelo dobro!

glede reaperja:) nekaj časa sem uporabljal cdex v wine emulatorju (edino se ni dalo spreminjat imen skladb), potem sem pa kernel prevedel, pa nisem dodal ide-scsi in sedaj ne gre več :(

Skrat ::

Ce se bo se kdo kdaj ukvarjal s podobnim problemom... sem nasel eno ugodno resitev:

GUI frontend ripperx

Za ripanje uporablja cdparanoia III - za doseganje visjih hitrosti uporabis switch -XYZ (http://www.linuxquestions.org/questions...)

Za convertanje v mp3 uporabljam bladeenc (http://bladeenc.mp3.no/skeleton/DL.html)

Hitrost: za konvertanje CDja (1:06:59h glasbe) je porabil 00:09:27 h, kar je sprejemljiva hitrost.
Free software is a matter of liberty, not price.

gpg ::

Jaz uporabljam grip.
http://nostatic.org/grip/doc/ripconfig....

Mimogrede, zakaj ne uporabljate ogg? Imate kak?ne prenosne predvajalnike, ki poznajo samo mp3?

moj_nick ::

Za tiste parkrat, ko moram kaj rippat, uporabim ripperx. Ogg-a ne uporabljam zarad mp3 predvajalnika. :'(

jype ::

Za ripanje: cdparanoia -Z 1- -B wav
Za encodanje: for f in track*.wav ; do oggenc -b 160 $f $f.ogg ; done

Za oboje skupaj s cddb lookupom: jack.

Pa mp3 je patentiran in ni univerzalno uporaben, ker moras placat ce hoces _naredit_ player. Priporoca se ogg.

pivmik ::

SKORAJ NOBEN penosni fizični Cd predvajalnik ne podpira OGM, ki je free. Skoraj vsi podpirajo MP3je, nekateri celo PATENTIRAN in ZAŠČITE WMA (merdasoft).
LP, Gregor GRE^

Tero ::

Nažalost res ne podpirajo ogg :\ Ampak problem je čisto tehnični. Sem prebral nekida ogg fomrat vzame več procesorskega časa in kolko sem jaz tisti text razumel naj bi moral celoten file na začetku "pregledat". Oboje pa je za prenosne naprave neprimerno.:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gandalfar ::

Ubistvu dolgo casa ni obstajal decoder, ki za svoje delovanje ne bi potreboval cpu s plavajoco vejico. Nekaj casa nazaj so ga naredili ampak trg je zaenkrat premajhen za masovno podporo .. se posebi, ce ti MS placa, da das notr WMA in ogg 'pozabis'

Jebiveter ::

Ganalfar: Kaj pa kake "home-made" variante?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Gandalfar ::

Ne razumem cist. Obstajajo ogg playerji samo so bolj eksotika in rezervirani za tujce. Karkoli pa bi jzt bil sposoben sam doma narest pa ni neki, kar bi hotel okol nost :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kaj je bolše: *.MP3 ali *.WMA?

Oddelek: Zvok in slika
312732 (2301) San
»

Kako spreminiti ogg v mp3?

Oddelek: Programska oprema
81153 (1002) AMD-K8
»

mp3 ripanje- s čim

Oddelek: Programska oprema
61408 (1287) ender
»

Mp3, mp3pro,...

Oddelek: Zvok in slika
222236 (1756) Air_Borne
»

Ker MP3 encoder priporočate

Oddelek: Zvok in slika
191455 (1170) VASkO

Več podobnih tem