» »

O "reperjih", "skejterjih", "pozerjih"...

O "reperjih", "skejterjih", "pozerjih"...

jRk0 ::

ok, ze nekaj casa opazam to neukost posameznih subjektov, kar se tice stila oblacenja in uzivanja prostega casa.

vidi sosolka nek subjekt, s sirokimi hlacami, ruto okrog glave in te fore in rece, u kak luskan skejter. meni lasje pokonci!

v bistvu nimam nic ne proti skinom, ne proti reperjem, ne proti raverjem in nikomur...ampak to kar govorijo ljudje pa mi gre pac malo na zivce.

raper:
za mene je raper tisti, ki repa. torej muzikalisticni ustvarjalci. ne vem kaj za vas pomeni beseda raper, ampak to je pac za mene raper. pa sploh ne vem v cem je finta da bi moral reper met najsirse mozne hlace in ostale fore da je reper! ce pa nosis siroke fubu hlace pa and1 suhe pa pojma nimas o repu, pa si reper?? wtf???
za mene so ti pac neke vrste sminkerji, ki nujno potrebujejo cim vecji znak od firme, da se bo vidlo da so reperji...(ceprav skupaj ne spravijo nobene rime...)
ampak vse to je pac stil in vsakomur je vsec svoj stil, ampak zato se ne morem posposit vseh ki majo fubu da so reperji, ali pac?

pa ok, naprimer da sem s tem sprijaznim...

mi zacne sosolka, u lej kaki luskan skater. ga pogledam, mu dam naprimer skejt pod noge, pa naj naredi ollija pa flipa. ne zna. nima niti skejta doma. kako je pol lahko skejter se vprasam??
s pol si racunalnicar, ce mas doma izvijac, knjigo o racunalnikih pa TV? nisi. prav tako NE mores po mojem mnenju biti skejter, ce ne skejtas oz vsaj skejt bi lahko mel doma al pa da nardis kaki trik.

to je pac pozer (sminker) in nikol NI bil, ni in ne bo skajter (razen ce zacne skejtat;))

potem pa ce mas ozke hlace, skejt suhe in pulover in skejtas pa nisi skejter?? kako pr vragu ne, ce pa skejtas?!? ni mi jasno:)

v glavnem, kaj hocem povedat, prvo kot prvo, reperji kot reperji so pac reperji, ki repajo.:D reperji kot "reperji" so pa pac tisti, ki nosijo "reperska" oblacila (ki v bistvu niso dolocena) in firme. (jah, firme so zlo pomembne:))
skejterji kot skejterji so skejterji, ki skejtajo (rolkajo). skejterji kot "skejterji" (pozerji) so pa tisti ki ne rolkajo, a nosijo "skejterska" oblacila (ki v bistvu niso dolocena) in skejterske firme (jah, jebiga, firma je pomembna;)) res je pac, da firme namenjene skejterjem niso nacickane prevec z nekimi dodatki na hlacah pa napisi...je ze kdo videl Droors hlace z velikim belim Djem na riti?:)

to sem v glavnem hotel povedati, ker ljudje ne razlikujejo med tem in uporabljajo napacne termine.

in se enrkat, nic nimam proti nobenim od teh, ampak mi gre na zivce, da ce mam oblecene siroke hlace sem skejter (ali reper:>) (in skejtam), ce mam pa drugi dan kratke hlace za kopanje, natikace pa navadno majco pa vec nisem skejter. (ceprav se vedno skejtam):)
You fuck up once, you loose two teeth.

Mate ::

Odvisno kako razumes pomen teh besed... lahko jih, to je tud en primer, kako se uporabljajo, kot oznako za pripadnika neke subkulture, ki je mela v zacetku nekaj skupnega, sedaj se je pa preoblikovala v stil oblacenja in vcasih vrsto glasbe, ki jo pripadniki te "subkulture" poslusajo. Tako vecina ljudi te pojme uporablja, ce je prav ali ne, naj se odloci vsak sam, ziher pa je, da bo tako kot je ostalo, ker te besede na tak nacin uporablja veliko ljudi.

Upam, da si dojel, kaj sm hotu povedat, k je mal zmedeno napisano :P

flipflop ::

Mam oblečeno tist kar men paše,pa me boli kaj si kdo misli da sem8-)

[SpydeR] ::

>Mam oblečeno tist kar men paše, pa me boli kaj si kdo misli da sem. Točno tako tud jz mislim.

BorisJ ::

Mam oblečeno tist kar men paše,pa me boli kaj si kdo misli da sem


99% klošarjev se strinja s tabo :D :D 8-) (s tem ne mislim da si ti klošar)

l_jst ::

Ja no folk mislm oblačenje je pomembno ker meddrugim s tem ustvarjaš img. in za splošen utis družbe. Pa skejterje pa pozerje bi jst loču. pozerji=najhujša oblika že šmekija v negativnem pomenu te besede.

Kaboom ::

flipflop - word :D (v glavnem strinjam se)

jrk0 - kaj si spet -origano- kadil [/joke]

v glavnem če ljudje pač ne razumejo kaj je kdo in da moraš imet določene sposobnosti da dobiš naziv (dr. Jrk0, med.s. Jrk0, sk8r. Jrk0) pol je to pač njihovo nerazumevanje. živi dalje in širi znanje jrk0 ;)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Popeye ::

Jst tud oblecem tisto kar mi je vsec, sicer poslusam sam rap, sam se nimam za reparja. Ce bi se pa se oblacu tko bi pa mogoce reku da sm :) ! Poznam pa dost folka k se oblacjo kokr raperji pa ne poslusajo tega, kokr skaterji pa nimajo skate, kokr cefurji pa so slovenci. :\

Men grejo najbolj na zivce pozerji like cefurji, ki majo 5 kg kica okrog vratu pa rok, 15 prstanov, yellov cab pa polizani so kokr se da. Nosjo se pa kokr, da so boljsa rasa. ;(( (Tud sam nism 100% slovenc tko da nebote govoril da sm proti balkancem. Eni so cool, kaksni pa za polomt).

the_unborn ::

kdo je pa roker/metalc, tist ki se tko oblac, al tist k poslusa to musko al tist k spila tako musko?:\

leonius ::

jRKO, zapomni si te ljudi kako se sedaj obnašajo in kako so oblečeni.....potem pa se čez deset let ko jih spet vidiš.... poglej......in se nasmej:)

R0K ::

Sej veste kaj sta rekla murat pa jose.

Važn je ka mu v glavi dogaja!


Meni je vseeno kako je folk oblečen. Pač tist stil k mu je kul naj bo pač oblečen. Mi gre pa na ku*ac da se pol ven meče s tem. Sej vete te fore - neki drek oblečen v stil raperjev pol se pa ful đeka ven meče, kdaj drugič ga pa vidiš na bepop. Glavn je, da misli s tem k je oblečen v rap cote, že ful obvlada. Rečmo moj kolega repa k za foro. Kr tko, k mu je dogl cajt sprav včasih kej tazga skup, da bi ga kr na videospotnice poslal...pa je oblečen normalno. nič posebnega.

R0K ::

Sicer pa gre ful na smeh k vidiš kirga kdaj oblečenga v dolge široke hlače (rap), ubotu me ES šuze (sk8), ornažne lase s špičkami in uhan v nosu (rave) in ga vidiš na koncertu od bepop (pop). Jah, mlo mešano ;>

Ampak če je njem kul, dokler se neki ven ne meče, je čist ok...

siegmund ::

Ko bi vi videl mojga sošolca,8-O

the_unborn ::

nadaljuj...:)

malinavc ::

jrko: upam da tega moderatorji ne brišejo, ampak ti se mi zdiš de si resno moten...
...odvisno s katere perspektive gledamo...

Dr_M ::

se strinjam z usem kar je napisu jRk0.

sicer pa...zenske so itak cudne (sploh mlajse) , tko da jim tega ne mores zamerit, lohk se jim sam smejis v tisto butasto butico:) :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gh0st ::

jrko: upam da tega moderatorji ne brišejo, ampak ti se mi zdiš de si resno moten...

Oprosti, take izjave so na ravni nerazvitosti, sorry še enkrat. Čisto neumesno.

Sicer pa se strinjam. Sej pri "naši" sub-kulturi je isto. Na naši šoli so bejbike, ki so vse blazno lušne (oziroma se tako obnašajo) in potem so vse fancy in cort, ker se šemijo kot flesherke... in potem jo vrašaš če je bla na tem al pa tem partyu pa reče da ji mat ne pusti it. OK, razumem, ni problema. Ampak potem bi rad kašno debato o stilu glasbe, in potem začne ta lepa bejbika kazat kaj ima v glavi --> NULA! Bi ji dal komad od Colonie (obup) in Cari Lakebusch (!!! hudo!!!) in ne bi poznala razlike. Ne ve niti kaj rola Umek, čeprav ga že domala vsak papek v Sloveniji pozna... Žalostno.

In zarad takih se scena tako hitro komercializia, ker ni več une iskrene ljubezni do glasbe, ampak je vse samo še na drogah, iskanju partnerja za eno noč in "bit high"... LAME!
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

sketch ::

Fantje, vzdržite se obmetavanja z žaljivkami - da ne bomo kot kaka SMS oddaja na TVju. Hvala.

lp
s.
Adapt and overcome.

jRk0 ::

malinavc: verjetno imas vsaj doktorski naziv in specializacijo za psihiatra, da si tako zelo hitro postavil taksno lepo analizo moje subjektivnosti.

bi jo lahko se prosim okrepil s kaksnimi razumnimi argumenti?

hvala.



:\
You fuck up once, you loose two teeth.

Tic ::

murat pa jose sta softiča.
persona civitas ;>

_Mortal_ ::

Onadva sta kr ena papka.
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Gandalfar ::

_Mortal_: argumentiraj prosim..

siegmund ::

No pa da nadaljujem z mojim sošolcem:

Pridem v šolo z nasmehom na obrazu. Zagledam sošolca: široke kavbojkke, dres, trak na glavi in na roki, kot da igra tenis. Jaz: 8-O. Potem se pa moj sošolec dela pametnega in pogumnega, a ko je vprašan angleščino pa dobi ena se pa joka.:\

Macro ::

Mega F***!!! Nebi ja...no sj dost folka je "Rapper - sk8ter like" obleceno!! Naprimer Game Over ( Da nebi mislni da mam kakrsne koli stike z njimi ali njihivo glasbo in sem rasno in clovesko nestrpen) majo tud cargo gačice pa oprijeto majcko pa....kinda shit pa izvajajo pop!! To je post za miljone odgovorow!!!:\

daking ::

Po mojm mnenju nej usak nos tist kr hoče, tist kr mu najbl sede, sam gre pa tut men na bruhanje k vidm kšn folk k je čist preveč notr, tist folk k se dela da neki je, kr ubistvu ni...
Najbl se vid na kšnm rap eventu u 4ki, k vidš use une pozerje, k majo oblečn use najhujše znamke sam k se rola kšn komad, k nimajo pojma kdo je to, k poznajo sam 2paca pa eminema k se rolata po tv. Tak folk bi kr [cenzurirano], k misljo da so reperji, k poznajo lyricse od Guess who's back al kaj je že tist od Eminema, pol pa kšn ta prav komad od Mobb Deep al pa Biggija pa kr zginejo. Tak folk je čist očitno čist ta prav Fake Ass MoFo...
Sorry jRk0 ampak tvoja teorija o reperjih ni lih najbl ta prava, raper še ne pomen da znaš rapat ampak to je tist k pozna to musko, tist k to živi, tist k raperje "razume", pa to ne pomen da nos lih baggy pantse pa fubu drese. Sam poglej Trkaja, k se ponavad pokaže u čist navadnih cotah, v Droga Portorož majci pa navadnih kavbojkah ampak on ve kaj je rap, on je rapar...
Clothes don't make a rapper the rap does...

Aja še za vse Fake-Rapperje, pejte raj nazaj na Game Over predn dobite tapravo rap lekcijo...
Your only possession is time...and you are wasting it!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tomi ()

jRk0 ::

trkaj itak rox. :)
You fuck up once, you loose two teeth.

Macro ::

No to je pa praw povwdano!!!

____YA GOT DA POINT BOI_____

krneki0001 ::

10 let nazaj, ko sem hodil naokoli v vojaških hlačah pa bulerje pa čist zabrit, se je folk zgražal nad mano, dons pa tega sploh ne opazijo več. Časi se spreminjajo, tut na te pajace v širokih hlačah se boste navadl, pa bo vse vredu.

LP
Nebivedu

HeMan ::

Mi kdo lohka razlozi kaksna je tocno razlika med hip-hopom in rapom, dober rap je vrsta "petja" hip-hop pa muska, ampak to je povezano in ponavad hip-hop komad vsebuje rapanje? Al sm jst vse skup narobe dojel :)

daking ::

Hip-Hop je bol nadpomenka, rap, rnb in podobno so pa njene podpomenke, enako kot je rejv bolj zaokrožena oblika muske...
Your only possession is time...and you are wasting it!

digital II ::

pa kwa je zvami l'dje....božji
predvidevam da kle gor na tej temi sami sk8-arčki in raperčki visite.....a se ne berete med sabo, sej vidš pozerčka al pa sk8-arja (real one, itak ma deck skos sabo), povejte ker pozerček je kdaj švicnu, al ga pa na hard push-u čez mest (respect, ex-CT) no-one...aja usput, bagy v skateboardingu je out že kar neki časa!
in če ni črno je belo.. rap thing, is tha same shit....
pa ne vem kaj se obremenjujete z garbijem (beri smeti)
itak če si v skateboardingu veš kdo fura s tabo oz. v slo. kar je pa druzga pa lahko samo čuno vn pa poscat.
ker ni omembe vredno. live your own life & enyoy it
Respec to all tha gods....

_Mortal_ ::

Ok zdej pa že to najeda, kaj si ti ena pička da govriš reparčki, sk8arčki... K mi že bajlarca z tem najeda. Reč raper al pa sk8ar ne pa kot ena pička neki pomanjševat!!!
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

digital II ::

pa sej ni čudn, da je tako če te že take stvari iztirjo.... hehehehehhe
Respect to all tha gods....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Slo-skejt scena

Oddelek: Loža
253373 (1168) BivšiUser2
»

SLO rap (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6415096 (8122) benc_gedo
»

Skejtarske trgovine

Oddelek: Loža
115074 (4760) boych
»

kaj si mislite o skejterjih

Oddelek: Loža
432073 (1487) undefined
»

Kakšen stil vam sede?

Oddelek: Loža
171477 (1124) atubbuta

Več podobnih tem