» »

Kateri disk je hitrejši?

Kateri disk je hitrejši?

schurda ::

Kateri disk je hitrejši, WD 200GB (s 3 ploščami), 160GB z (2 ploščama) ali 180GB (s 3 ploščami)? A je kdo že probal? Serija je JB z 8MB cache-a.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tr0n ::

Ni nujno, ampak ponavadi so novejsi diski (vecja kapaciteta) tudi hitrejsi. Drugace pa poglej razne seek etc.. case na uradnih straneh.

schurda ::

Specifikacije so enake, osebno pa mislim, da je 160 hitrejši, ker ima večjo gostoto zapisa na ploščo. To je moje mnenje.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

Tugo ::

Živjo!
schurdi sem poslal slikco HDTacha 160G WDja... kar se tiče obstoječih diskov ne vem kater je hitrejši od koga, samo 160G je zelo podoben 250G. 250 ima 3 plošče, 160G pa 2... se pravi gostota je zelo podobna. ampak če je kdo pogledal teste Maxtorja 160G, ki ga delajo v treh različicah (60G, 68G, 80G) na ploščo seveda ;)
razlike so v dostopnih časih, prenosu, prenosu na začetku in na koncu, v testih in katerega vzeti?! po mojem je vseeno katerega.... za navadno uporabo tako ali tako ne bomo videli nobenih razlik in za navadne smrtnike se ne bo nikjer pozanlo! če se motim, me pa popravite!

lp, Tomaž

P.S.: še link do primerjalnega testa Maxtorjevih 3 različic in WD250 ter WD 200.... seveda vsi z 8M keša :P
Link

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

V nekem Monitorju tam s poletja nekje se mi zdi-ali pa pomlad? so testirali precej diskov pa se je tudi videlo kateri so hitrejsi.
Pri Maxtorju mislim, da so bili tisti z dvema 80 Giga ploscami hitrejsi od tistih z dvema 60 meni se zdi ali pa obratno. Se res ne spomnem vec. Skratka probaj najt v tistem Monitorju (reviji)..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najtišji 1TB HDD

Oddelek: Kaj kupiti
61775 (1554) marjans
»

V laptopu bi imel SATA....

Oddelek: Strojna oprema
171569 (1286) keitai
»

t7k250/k7250 JA al NE???

Oddelek: Kaj kupiti
5812 (759) sSsE
»

Tihi diski (120-160GB) (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575784 (3936) Grimlord
»

Vprašanje za lastnike hittachi/ibm 120gb 8mb in wd 120gb 8mb

Oddelek: Kaj kupiti
271694 (1366) CaqKa

Več podobnih tem