» »

Windows 11 24H2 na voljo za vse

1
2
»

WizzardOfOZ ::

Če nisi v "insider preview", potem bo kasneje:
Novi sistem je na voljo uporabnikom, ki so vključeni v Windows Insider Release Preview. Vsi ostali ga bodo deležni nekoliko kasneje, saj Microsoft uporablja stopenjsko distribucijo. S tem se izognejo morebitni katastrofi, če bi bila posodobitev defektna, saj bi težave omejili zgolj na manjši del sistemov. Posebej neučakani pa se seveda programu Windows Insider priključijo.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

bm1973 ::

FixPacke se namesti en do tri mesece kasneje, da idioti pretestirajo in vendor odpravi napake.

Pa še to samo v testni sistem, ki ga potem preveriš ali tvoje aplikacije delujejo. Sploh tiste custom...

Ampak tega nihče ne počne... Ker kao hardware full stane, testiranje tudi, izpadi produkcije so pa zastonj...

Buggy ::


Ampak tega nihče ne počne... Ker kao hardware full stane, testiranje tudi, izpadi produkcije so pa zastonj...


tole mocno dvomim oz. je krneki IMO.

Nobena resna produkcija kot prvo ni na W11 ampak na Server ediciji (recimo Windows Server 2022 ( LTSC )), ki je podvrzena cisto dugacnim posodobitvam
...pa recmo (za stvar debate) da nekdo neko obskurno zadevo fura res na W11, imas praviloma ce si kolikor toliko resen vsaj:

-interno razvojno okolje, kamor sistemske popravke najprej namestis, da se ze v fazi razvoja in unit testov najde kaksen potencialni problem
-ko uspesno preides to fazo gre praviloma na interno testno okolje, kjer se tvoja resitev sproba na user nivoju kot celota s podsistemi
-ko dobis se tukaj zeleno luc namescas zadeve v strankino okolje, kjer se zopet preveri delovanje vseh sistemov tudi zalednih in ostalih specifik, ki jih stranka ima vcasih konfigurirane drugace kot interna okolja
-sele potem se to namesca v produkcijo, pa se to praviloma sistematsko v bundlu morda na cetrtletje, ko gre produkcija lahko offline, ce je za to potreba. Praviloma se takrat dela tudi HW maintenance.

Drugace me pa kar se W11 in home usage tice, blazno moti to, da ne morem kopirati sifre popravka (W10 je slo) ter prej tudi preveriti kaj posodobitev dejansko prinasa. Rocno moram ukucat v browser sifro in preverit ?!?
Konkretno sedaj je na voljo KB5043145 kot opcijski update, ki pa pri dolocenih sistemih povzroci tezave, sploh ce po njem namescas kot upgrade W11 24H2 preko ISO image-a oz. asistenta.

Bodite pozorni s kb5043145.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

filip007 ::

Ma dost mam, KB5043145 je 23h2 to je že gor, 24h2 je pa KB5039239 samo tukaj teži ni za vaš sistem.;((
Trevor Philips Industries

Skyman ::

Ker vrjetno imas neki program kateri je blokiran..Tako sem jaz imel uspel sem ga naloziti tako da sem dowloadu iso ali karkol potem iztaknes net in gre skozi.Sele potem sem prebral da je program EASY CHEAT bug in povzroca BSOD na 12 gen in zato so na teh sistemih omogocil updatanje na 24h2.Prav tako novi update ne morem naloziti.Meni dela bolje kot 23h2.

Buggy ::

Meni dela bolje kot 23h2.


Ker gre za tehnoloski forum, bi pricakoval kej bolj konkretnega in recimo vsaj dva-tri before-after referencne teste v sintetiki in/ali game.

Cez prst povedano nekak ni dost, to meni mati rece ze, ko ji grem obstojeci sistem vsake kvatre samo pocistiti navalke in sprasuje kaj zdej "tako hitro dela" :))

Skyman ::

Komaj cakam da sem celi dan za PC nekateri nismo 24/7 na pc in nam na prihaja kot nekaterim na stevilke.Zalavi eno aseto corsa in gasa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Skyman ()

Buggy ::

huh...a FB ti hitrej odpira pa tiktoke al kaj si pol mislil "Meni dela bolje kot 23h2."...mal se vzdrzi oz pojasni...al ti mormo samo na besedo verjet?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Skyman ::

potem pa tam na fb in tiktok poglej..kaj tukaj gnavis..

LeQuack ::

Nikonja je izjavil:


Tale Recall mi pa ni všeč, ampak me prav zanima kako bo EU reagirala na to sranje katero se bo avtomatično aktiviralo - upam da se najde rešitev da ga čist ubiješ ker me to AI sranje k...a ne zanima.


EU bo to z veseljem sprejela, enako kot so npr. hoteli ukinit enkripcijo in da bi se vsi morali pogovarjati med seboj samo ne-kriptirano.
Quack !

Buggy ::

Skyman je izjavil:

potem pa tam na fb in tiktok poglej..kaj tukaj gnavis..


gnjavim take, ki opletajo s krilaticami, brez da bi kej konkretizirali

Assass1n ::

Sem poskusil na nepodprt prenosnik namestit in je samo možnost clean install. Medij je .iso iz microsoft strani narejen v zadnjem rufus in označeno nepreverjanje kompatibilnosti.
Gor je že Win11 sedaj predzadnja verzija. Ni možnosti nadgradnje, le tako clean install?
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Buggy ::

Vcasih je preko regedita dalo manilulirati s tem, da si na nepodprt sistem namesti W11 (HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\Setup\MoSetup...dodal Dword AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU). V novi verziji so ta "hack" onemogocili, bojo pa scasoma sigurno najdeni novi nacini, da bos uradne zahteve preslepil. Sprobano na starem latopu tocno to ta teden.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Assass1n ::

Assass1n je izjavil:

Sem poskusil na nepodprt prenosnik namestit in je samo možnost clean install. Medij je .iso iz microsoft strani narejen v zadnjem rufus in označeno nepreverjanje kompatibilnosti.
Gor je že Win11 sedaj predzadnja verzija. Ni možnosti nadgradnje, le tako clean install?


https://pureinfotech.com/install-window...

To upgrade a computer that doesn’t meet the Windows 11 24H2 requirements, use these steps:

Open File Explorer (Windows key + E).

Open the Windows 11 24H2 ISO file location.

Right-click the ISO file, select the Open with submenu, and choose the Windows Explorer option.

Confirm the letter for the drive with the installation files.

Open Start.

Search for Command Prompt, right-click the top result, and choose the Run as administrator option.

Type the following command to open the location with the installation files and press Enter:

J:
In the command, change the letter “J” for the letter that corresponds to your drive.

Type the following command to run the Windows 11 setup bypassing the hardware requirements and press Enter:

setup.exe /product server

Dela... če komu pomaga :) .
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Buggy ::

good for you@tnx for share, upam da se ne bos pojavil spet v tej temi, ko se bo pojavil nek drug problem..hebat ga MS bo nepodprte sisteme toleriral do takrat ko se njemu zdi smiselno ;)

Jaz bom sel v 24H2 izkljucno kot clean install in ne upgrage path na locen NVMe, stari NVMe bo pa way back in za referenco glede testov, kaj (ce sploh) sem pridobil v appsih, ki so zame pomembni.

Anney ::

Lahko za ene, drugi k mamo pa programe za par k... evrov gor pa ni tako izi. Za špileraj.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Buggy ::

pocakas, da ti MS poskenira sistem in odobri (po dolocenem casu), da se qualify for upgrade. Kaj te sploh skrbi pri vsem, ce imas licenco in se drzis njihovih EULA?

Anney ::

Nič, samo vedno se nekaj zalomi, ni kriv MS. Pisci programov.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

_Denny_ ::

Razlogi zakaj ne ponudi upgrada:
https://learn.microsoft.com/en-us/windo...

Meni ga zaenkrat tudi ni čeravno sem že leta v Release Preview sistemu. Verjetno zato, ker imam usb fingerprint scanner.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Windows 11] Debate, vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1051170641 (480) MrStein
»

Windows 11 24H2 na voljo za vse (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
689509 (1256) _Denny_
»

Windows 11 bo postal izbirčnejši (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
778855 (2329) polozweii
»

Microsoftov Recall bo še počakal

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
62337 (1187) spamer
»

Microsoft umaknil predogledno verzijo Windows 11 24H2 z Recallom

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
164409 (2481) Invictus

Več podobnih tem