» »

živceparajoče dejstvo o prenosu podatkov, je kje rešitev /linux/windows/ ?

živceparajoče dejstvo o prenosu podatkov, je kje rešitev /linux/windows/ ?

jlpktnst ::

Dejstvo je da mi pri prenosu večjih datotek praktično zablokira cel sistem (postane zelo počasen). V windowsih (2000) sem opazil da mi piše pio mode za 2. device primary chanella, kar pa je 'taglavni' disk. V linuxu se mi zdi da je hdparam rekel da sta oba ultra-dma... kje je tu finta?
Tam kjer je pio mode ne morem delati nič drugega ko snemam... zakaj je ravno v winsih pio mode? na 'boljšem' disku? Mimogrede, tudi dma pobere precej sistemskih sredstev.

Se da kakorkoli v (win ali linux) nastavit maksimalna dovoljena sredstva za prenose podatkov z diskov in nazaj.

BTW cdrw-dma mode, dvd ultra-dma mode (pa mi ne dela ok).

LP in hvala.

p.s. mogoče je tema slabo postavljena?

Sci-Fi ::

No prav na to vprašanje sem jst iskal nekoč odgovor.
Meni se je cd-rw sam postavil na pio mode in je tako hudo obremenjeval procesor.
Nekaterim je pomagalo, da so odstranili drajverje za kontrolnike in pustili, da jih je sistem sam ponovno naložil ob naslednjem zagonu.
No to pri meni ni delovalo, saj se je cd-rw kmalu zpoet spet sasm postavil v pio mode.
Zadeva pa se mi je rešila ko sem naložil win 2003. Ne vem zakaj, amap zdaj deluje v DMA.

Mimogrede, sem še na faksu zvedu, kaj sploh kaj pomeni.
Torej:
DMA - Direct Memory Access
Direkti dostop do pomnilnika mimo procesorja, in ga s tem ne obremenjuje
PIO _ (se ne spomnim kk se raztegne :) ):
Dostop do pmnilnika preko procesorja in zato velika obremenitev le tega.

Tolk za informacijo, lahko pa še malo po starejših temah pobrskaš
Sci-Fi is the best way to dream

jlpktnst ::

Inštaliral via miniport ide driver... (ki prepiše tistega od msofta), problem je bil verjetno v tem ker sem pred kratkim inštaliral neke via4in1 driverje pa filter driver ni bil dober, zdej pa dela kot ni še nikoli!

BigWhale ::

V linuxu lahko to nastavljas ampak so potrebni doloceni kernel patchi za to. V Win to ni mogoce. Vsaj ne da bi jaz vedel...

jlpktnst ::

epilog...
(faza 1):inštaliram via-minoport driver (mislim da bazira na scsi emulaciji diska in kompletno nadomesti windows driverje), zadeva dela super, skoraj idealno.
(faza 2):kupim LG GSA-4081b, zadeva noče snemat v nerotu. Odstranim viine-minoport driverje in namestim filter driver (ki je tudi standarden). Sedaj snema dvd normalno, vendar je primary slave spet na PIO4 mode!
(bedarija): tudi v linuxu mi ne snema cdjev če imam scsi emulacijo (vendar pa v linuxu dela disk primary slave na dma5 = ata100).

p.s. se opravičujem za ponovno obujanje teme, vendar sem v rahlo frustriranem stanju.

LP

kopernik ::

V kernelu 2.6 ne rabiš scsi emulacije za cdrw.

moj_nick ::

rmmod ide-scsi
modprobe ide-cd
cdrecord dev=ATAPI:0,0,0 itd.
110111001001010001010000


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade Failed pri novem firmware za DVD RW Optiarc (Nec)

Oddelek: Pomoč in nasveti
211439 (1232) tabla
»

Na pekaču ne morem vklopiti DMA mode (sedaj je PIO)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141370 (1113) smile-
»

problemi z DMA & pekacem v winXP

Oddelek: Pomoč in nasveti
281608 (1361) fictionel
»

Iz PIO Moda v DMA Mode

Oddelek: Pomoč in nasveti
81501 (1344) q:-p
»

LG CD-RW problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
5920 (846) Fury

Več podobnih tem