» »

excel vprašanje

excel vprašanje

sebavet ::

Zdravo, zanima me kako lahko spremenim v Excelu stolpec ob robu A ali B ali... v poljuben tekst. Torej namesto, da mi piše na sivem polju črka A bi tam rad besedilo po želji.

Oz. videl sem, da lahko ta siva polja ob robu tabele nekako skriješ. Kako? To sem videl v Podlogi Naročila, ki je sestavni del Excela.

Hvala

Seadoo ::

Po mojem ne moreš spreminjat headerjev, ker se uporabljajo v formulah in bi bla cela štala, če bi jih spreminjal.

Skriješ jih pa v Tools->Options->View->Window options->Row & Column Headers. Daš na off, pa jih ni.

sebavet ::

ali pa vsaj spremeniti tako, da bi se številke vertikano začele z 0? tudi to bi mi prav prišlo.
namreč, številke navpično bi rad uporabil za uporabnika, da bi se lahko nanje naslonil tako, da bi vedel zaporedno število nekega podatka. Ampak problem je v tem, da se podatki začnejo z 1. Jaz pa bi rad v vrstico 1 vpisal glavo, tako, da se bi potem prvi podatek pričel z 2 in to ni dobro, ker se mora z 1!
kako to rešiti?
hvala

Seadoo ::

Ja v en stolpec vpisuj številke, da jih bo uporabnik vidu. Sej ne rabiš lih headerja za to uporabit.

BigWhale ::

Ne mores.

Uporabi eno vrstico in en stolpec na zacetku za tvoje poljubne oznake :)

sebavet ::

ja, najbrž bom tako naredil, hvala:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matematični problem- mreža

Oddelek: Šola
91412 (1086) Buddah
»

Excel in graf

Oddelek: Programska oprema
51268 (1098) bluefish
»

Pomoc pri Excelu

Oddelek: Programska oprema
181887 (1882) jerneju
»

[Excel]Vrednost celice = ime dokumenta

Oddelek: Programska oprema
314526 (3948) veteran
»

A se kdo spozna na excel ?

Oddelek: Programska oprema
264291 (3487) smrekca

Več podobnih tem