» »

Odločitev o otroku

Odločitev o otroku

energetik ::

Matejjjjj je izjavil:

River0123 je izjavil:

Enostavno vprašanje, zelo kompleksna tema.
Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.
Kaj so tisti znaki, da to ni zate.
In kaj so tisti znaki, da je to odločitev v pravo smer?


En nasvet od očeta treh otrok. Pri dobrih 40 imam 10 letnico, 8 letnika in 4 letnico. So briljantno zabavni, dobri v športu, glasbi in tudi v šoli jim gre.
Dlje ko se pripravljaš za imeti otroke, manj si pripravljen. Ker mlajši kot si, bolj si flegma, bolj si potrpežljiv, bolj si zdrav, bolj si optimističen...
Ne gre za to, kako boš prestal neprespane noči, gre za to, da boš otrokom lahko frend, z njimi športal itd. To pa ne gre zlahka, če bo 15 ti pa 50...

V življenju je najpomembnejši ČAS!
TIME IN THE MARKET NOT TIMING THE MARKET velja tudi za otroke!
in vsi tisti, ki ste proti 40 pa brez, lahko vam je žal. Hudo žal. bolj iskren ne morem biti.
In zakaj misliš, da imaš ti prav? Tudi jaz imam 2 komada, pri dobrih 40-ih. Priznam, da nisem vedel, koliko napora to zahteva. Ja, seveda jih imam zdaj najrajši, ampak tako vehementno zatrjuješ, da brez njih bi mi bilo pa žal? Kako to veš če nisi probal?

Jaz samo vem, da sem zaradi otrok preskočil 10let+ mojih hobijev in športa, ker enostavno nisem imel moči in predvsem časa! Šele zdaj, ko gre ta 2. proti 7 letom, se bom morda lahko spet posvetil vsem zadevam, ki jih imam na standbyju že 11 let. Jaz enostavno ne razumem, kako lahko nekdo piše, da nima kaj za delat ali mu je dolgčas pri 40 letih ali magari 60 letih brez otrok.
vires in numeris

Magic1 ::

Sam hobiji počakajo. Po 50 se čas odpre in potem imaš veselje in čas za vse kar si glede tega zamudil v desetletju ali dveh. Otroci pa ne počakajo, ženska jih ima lahko do cca. 40. Pa hobije lahko prilagajaš poljubni svoji energiji. Otroke težje, če bi jih tip mislil imeti v pedesetih.
Magic

energetik ::

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.
vires in numeris

ginekk ::

Samo dva pogoja bi dal:

a.) Da imaš v tem trenutku rad svojo partnerko in ona tebe - do te mere da ne vidita konca en z drugim. Čim je nek dvom in slab občutek, potem raje ne.
b.) Da služita sama - sta se togledno odcepila od staršev.

Itak ne veš kaj te čaka.

energetik je izjavil:

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.


Ja in če nisi do 18. leta profi športnik med mladinci in potem greš dalje, torej če nisi do 25. profi športnik potem tudi nikol ne boš. Profi šport je aktivnost močno odvisna od mladosti.

Za amatersko raven in ostat v dobri formi in kondiciji vse življenje, pa niso otroci prav nobena ovira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

hojnikb ::

Matejjjjj je izjavil:

River0123 je izjavil:

Enostavno vprašanje, zelo kompleksna tema.
Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.
Kaj so tisti znaki, da to ni zate.
In kaj so tisti znaki, da je to odločitev v pravo smer?


En nasvet od očeta treh otrok. Pri dobrih 40 imam 10 letnico, 8 letnika in 4 letnico. So briljantno zabavni, dobri v športu, glasbi in tudi v šoli jim gre.
Dlje ko se pripravljaš za imeti otroke, manj si pripravljen. Ker mlajši kot si, bolj si flegma, bolj si potrpežljiv, bolj si zdrav, bolj si optimističen...
Ne gre za to, kako boš prestal neprespane noči, gre za to, da boš otrokom lahko frend, z njimi športal itd. To pa ne gre zlahka, če bo 15 ti pa 50...

V življenju je najpomembnejši ČAS!
TIME IN THE MARKET NOT TIMING THE MARKET velja tudi za otroke!
in vsi tisti, ki ste proti 40 pa brez, lahko vam je žal. Hudo žal. bolj iskren ne morem biti.


What works for you, doesn't work for everyone...

Nekaterim dedcom tudi pase, da jih včasih nategnejo tam k ne sije sonce, pa zato ne hodijo okol in vsem razlagajo kako hudo zal ti more če se tega ne gres...
Podobna zgodba je z otroci...

To pač ni stedilnik, k ga kupis in postavis v kot, ampak obveznost in skrb za naslednjih 20+ let... in thick and thin. Se hipoteko lazje odplačas in si resen, kot pa otroke "das na stran" ker ti to ne pase...

Ker lets face it, na svetu nas je dovolj in tudi če se ljudje bolj racionalno začnjo odločat (namesto da se podvrzejo pritisku druzbe in partnerja) za otroke, nebo nobene skode.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Magic1 ::

energetik je izjavil:

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.

Eh, tako pač je, vse ne gre. Se pa moraš vprašat ali ti je otrok več pomemben ali rezultati. Sej otroke imajo danes po 30. Takrat si načeloma že prepozen za resne športe. Športne rezultate se lovi od 15-30. Po tridesetem bi ti pa šprtni rezultati morali že manj pomenit. Takrat je bolj pomembno sodelovanje :D.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Sheteentz ::

"Life is not a problem to be solved, but a reality to be experienced" - Soren Kierkegaard.

Na otroka nikoli ne moreš biti pripravljen. Vsaj ne v smislu, da se najprej vse naučiš, se preizkusiš na generalki, nato pa še vse dejansko izpelješ. Bistvo in vsa lepota imeti otroka je v tem, da na to ne moreš biti pripravljen. En drek ti koristi, če ti je v teoriji vse jasno, kako bo izgledalo imeti eno malo nebogljeno bitje, ki ti prve mesece sploh ne vrača nasmeha, ki ne zna čisto nič, niti spati ne. Na nek način je to vprašanje brezpredmetno. Tudi na smrt nikoli ne moreš biti pripravljen, v smislu, da samo še to in ono narediš, potem greš pa umret. Ok, neka osebnostna zrelost pač je predpogoj, zato najstniki kot starši niso glih najbolj pametna reč, saj so še sami glupi za popizdit. Ko je pa človek enkrat nekje v tridesetih, ga pa glupost načeloma mine.

Ko dobiš otroka, ponavadi pride kriza. Če ne pride, samo malo počakaj. To je povsem normalno. Ne živiš več samo zase in za svoje hobije, temveč za to tamalo štruco, kjer je polovica tebe. Vsi eskapizmi in hobiji, netflixi, pa ostale pizdarije gredo na stran. Žena bo na tebe nadvse jezna brez nekega pametnega razloga, ti boš jezen na situacijo, ker boš še vedno živel v starih domačih tirnicah. Starejši kot si, bolj bo bolelo iti ven iz njih, ker kdo pa ima rad spremembe?

Potem se ti pa otrok enkrat prvič nasmehne nazaj (solzne oči imam, ko to pišem), pa ti prvič zaspi na ramenu, ko ga nosiš naokoli. In potem kar z lahkoto na stran daš neprespane noči, pa totalno zjebanost, ki se vleče iz dneva v dan. Seveda, obstajajo ljudje, ki jim je prioriteta vsako dopoldne kofetkati na petkovšku, živeti sproščeno življenje brez nekih resnih obveznosti. Taki pač za otroka niso, ali pa se bodo z otrokom orng spremenili.

Tudi argument, da nas je na svetu itak dovolj, je površen. Nekje jih je preveč, recimo v kakšnem Bangladešu, pa v delih Afrike. Za Slovenijo bi pa človek težko rekel, da nas je preveč.

johnnyyy ::

Ali si pripravljen na otroke ne veš nikoli oz. lahko poveš za nazaj ali si bil pripravljen oz. ali si se znal prilagoditi, za prihodnost pa to zelo težko (na)poveš. Znakov, da otrok ni zate je ogromno. Če bi se vseh držali, nihče ne bi imel otrok. Tudi za odločitev v pravo smer nimaš nekih pravil in garanta.

Pač na koncu je to lajf, kjer neko stvar poizkusiš in ene bolj uspejo druge pa slabše.

energetik ::

Sheteentz je izjavil:

"Life is not a problem to be solved, but a reality to be experienced" - Soren Kierkegaard.

Na otroka nikoli ne moreš biti pripravljen. Vsaj ne v smislu, da se najprej vse naučiš, se preizkusiš na generalki, nato pa še vse dejansko izpelješ. Bistvo in vsa lepota imeti otroka je v tem, da na to ne moreš biti pripravljen. En drek ti koristi, če ti je v teoriji vse jasno, kako bo izgledalo imeti eno malo nebogljeno bitje, ki ti prve mesece sploh ne vrača nasmeha, ki ne zna čisto nič, niti spati ne. Na nek način je to vprašanje brezpredmetno. Tudi na smrt nikoli ne moreš biti pripravljen, v smislu, da samo še to in ono narediš, potem greš pa umret. Ok, neka osebnostna zrelost pač je predpogoj, zato najstniki kot starši niso glih najbolj pametna reč, saj so še sami glupi za popizdit. Ko je pa človek enkrat nekje v tridesetih, ga pa glupost načeloma mine.

Ko dobiš otroka, ponavadi pride kriza. Če ne pride, samo malo počakaj. To je povsem normalno. Ne živiš več samo zase in za svoje hobije, temveč za to tamalo štruco, kjer je polovica tebe. Vsi eskapizmi in hobiji, netflixi, pa ostale pizdarije gredo na stran. Žena bo na tebe nadvse jezna brez nekega pametnega razloga, ti boš jezen na situacijo, ker boš še vedno živel v starih domačih tirnicah. Starejši kot si, bolj bo bolelo iti ven iz njih, ker kdo pa ima rad spremembe?

Potem se ti pa otrok enkrat prvič nasmehne nazaj (solzne oči imam, ko to pišem), pa ti prvič zaspi na ramenu, ko ga nosiš naokoli. In potem kar z lahkoto na stran daš neprespane noči, pa totalno zjebanost, ki se vleče iz dneva v dan. Seveda, obstajajo ljudje, ki jim je prioriteta vsako dopoldne kofetkati na petkovšku, živeti sproščeno življenje brez nekih resnih obveznosti. Taki pač za otroka niso, ali pa se bodo z otrokom orng spremenili.

Tudi argument, da nas je na svetu itak dovolj, je površen. Nekje jih je preveč, recimo v kakšnem Bangladešu, pa v delih Afrike. Za Slovenijo bi pa človek težko rekel, da nas je preveč.
Se večinoma strinjam. Težko pa bi rekel, da daš z lahkoto na stran vse neprespane noči. Vsaj jaz jih ne. Neprespane noči skrajšujejo življenje in slabšajo zdravje. Garantirano bi zdajle zgledal bolje in bil bolj zdrav, če otrok ne bi imel in bi te stotine neprespanih noči dejansko kvalitetno prespal. Ne, ni samo par mesecev ali 1 leto. Še zdaj pri 7. letih dobi froc antibiotik, ki mu ga moraš kot zombi dajati ob 2h ponoči 1 teden. In potem ne morem zaspati še 1h, ker se zbrihtam, in sem še zjutraj zombi.
In to ni samo enkratni dogodek, to je komot 2x letno.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

gort ::

Vidim, da ste nekateri pravi eksperti glede alternativnih realnosti in razkrojevalnih algoritmov :D

IL_DIAVOLO ::

Vsekakor moras biti pripravljen, da žrtvujes sebe. Tega ni vsak zmozen.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

gort ::

U pismo :D

Mislim, sprememba, ja. Velika, zagotovo. Sprememba prioritet, 100%. Žrtev? Ne.

Vsaj ne žrtev po moji interpretaciji.

WhiteAngel ::

River0123 je izjavil:


Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.


Nikoli nisi pripravljen, tako kot nisi nikoli pripravljen na smrt. Da zanosiš in imaš zdravega otroka, je dar in si lahko le hvaležen.

energetik ::

Dar? Je samo igra verjetnosti. Za katero se lahko odločiš, da se je ne greš že v štartu. In s tem ni nič narobe, kot tudi ni narobe, če greš v to. Razen če si že sam socialni problem ali živiš na območjih sveta, kjer bodoči otroci ne bodo imeli nobenih možnosti za normalno življenje.
vires in numeris

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

energetik je izjavil:

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.

Pol pa ne bi napumpal svoje žene, pa bi lahko športal in se hvalil na Stravi.

Kaj ti je pa tega treba bilo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ginekk ::

Strava, lol. Mnogo večji dosežek je itak skrbet za otroka, kot pa delit svojo švic pot prek Strave.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ginekk ()

solatko ::

River0123 - Z mojo sva v dnevu, ko sva rešila stanovanjski problem, prešla od besed k dejanjem. Vse ostalo se ureja dnevno. Najtežje je obdobje, ko otrok shodi in se še ne zaveda, da to pomeni tudi določene stopnje povečane nevarnosti za njegovo zdravje in moraš ti, dejansko imeti oči na otroku cel čas, ko je pokonci. Ko mu dopoveš, da včasih lahko tudi boli, če je nespameten, se stvari izboljšajo. Za to, da imaš lepe vsaj dopuste, moraš otroka navadit plavat čim hitreje, to je najboljše priporočilo, ki sem ga dobil od drugih.
Ne imej otrok za to, da bojo dosegli tvoje neuresničene želje, imej jih predvsem zato, da jih boš imel rad in, da ti bojo ljubezen tudi vračali. Najpomembnejše je to, da si čim več z otrokom do 7-8.leta čim več, da ga naučiš, da ima poleg pravic, tudi cel kup dolžnosti, ki niso prijetne, mora pa jih vseeno hočeš-nočeš naredit. Otroka ne crkljajte in razvajte, naučite ga, da bo čim bolj samostojna in odgovorna oseba z empatijo do vsega, kar je živo. Dopovejte mu, da se splača učit in šolat, saj je življenje en navaden teater, v katerem si lahko statist ali režiser, kolikor se pač v življenju potrudiš in tudi znajdeš. Otroka spodbujajte, da se čim prej odstrani iz hotela "mama", vendar tako, da se bo rad in velikokrat v ta hotel vrnil in v njega pripeljal tudi svoje potomstvo. S tem si zagotovite prijetno življenje in polno zabave tudi za starejše obdobje.
Delo krepa človeka

solatko ::

Nama je še kar uspelo, vendar v tem uživam samo še jaz. Upam, da nikoli ne bom postal senilen starec, ki gre unukom in včasih tudi otrokom pošteno na živce. Še sedaj skrbim za njihove računalniške probleme, pa tudi za kakšne smučarske počitnice, kadar imamo na Pohorju sneg, za nagrado dobim kakšne skupne dneve na morju in kar pogoste obiske v MB, ko se mi pa zazdi, se pa spravim na kakšno kosilo v LJ.
Predvsem pa ne čakajta predolgo.
Delo krepa človeka

D3m ::

River0123 je izjavil:

Najboljše, da se temo zapre.
Vidim da na slotech enostavno ni možno imeti neke resne, argumentirane in koristne debate.


Sam si začel.

Nisi ne prvi in ne zadnji, ki se boji lastne sence, kar pogumno v življenje.

V primeru, da odpoveš.......

Partnerki povej, da ne boš zmogel in naj si poišče drugega samca, ki ne bo TI.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Horas ::

Magic1 je izjavil:

energetik je izjavil:

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.

Eh, tako pač je, vse ne gre. Se pa moraš vprašat ali ti je otrok več pomemben ali rezultati. Sej otroke imajo danes po 30. Takrat si načeloma že prepozen za resne športe. Športne rezultate se lovi od 15-30. Po tridesetem bi ti pa šprtni rezultati morali že manj pomenit. Takrat je bolj pomembno sodelovanje :D.


zato pa je tolk debeluhov. baba zanosi, večina se že med nosečnostjo zredijo tak da so ko nosorog. potem rodi, ostane ista... itak da tipu dol pade, se še on zapusti. tak je vzorec... potem se še enkrat slučajn zgodi da se poseksata in pride še drug froc in je konc. dbeeli do konc lajfa, nesrečni, stiskata skup zavoljo otrok in denarja.

pač js sm svoji povedal, fitnes mi je prioriteta! izgled, zdravje, moč, disciplina. niti skučajno nočem da se zredi, želim da je taka po porodu ali dveh kot sem jo spoznal! in je šla zmano in prevzela moje navade in prehrano, in rutino. in sma skupaj v tem z dvema otrokoma. fitnesirama, športama, seveda zdaj skupaj, mali ima 6let in že trenira karate, doma še sklece in podobni. tako da...
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Mercier ::

Ko sem imel male otoke, sem bil supermen, Strava bi pa bila prazna, če bi to obstajalo. Zdej Strava zgleda čudovito popolnjena, ampak se ne počutim kot supermen.

Nisem nikoli ravno razmišljal, če sem pripravljen, ampak dvomil pa tudi ne. Nekako sem vedno vedel, da bom foter. Je pa to navadno tako obdobje, ko je treba malo čarat. Če bi ravno čakal na znake, ocenjeval pripravljenost ipd, bogapitaj.

MojsterX ::

Horas je izjavil:

Magic1 je izjavil:

energetik je izjavil:

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.

Eh, tako pač je, vse ne gre. Se pa moraš vprašat ali ti je otrok več pomemben ali rezultati. Sej otroke imajo danes po 30. Takrat si načeloma že prepozen za resne športe. Športne rezultate se lovi od 15-30. Po tridesetem bi ti pa šprtni rezultati morali že manj pomenit. Takrat je bolj pomembno sodelovanje :D.


zato pa je tolk debeluhov. baba zanosi, večina se že med nosečnostjo zredijo tak da so ko nosorog. potem rodi, ostane ista... itak da tipu dol pade, se še on zapusti. tak je vzorec... potem se še enkrat slučajn zgodi da se poseksata in pride še drug froc in je konc. dbeeli do konc lajfa, nesrečni, stiskata skup zavoljo otrok in denarja.

pač js sm svoji povedal, fitnes mi je prioriteta! izgled, zdravje, moč, disciplina. niti skučajno nočem da se zredi, želim da je taka po porodu ali dveh kot sem jo spoznal! in je šla zmano in prevzela moje navade in prehrano, in rutino. in sma skupaj v tem z dvema otrokoma. fitnesirama, športama, seveda zdaj skupaj, mali ima 6let in že trenira karate, doma še sklece in podobni. tako da...


Imaš srečo da je otrok zdrav, poznam primer, kjer je bil dec isti kot ti, ultra športnik, žena tudi, potem pa pride otrok z neozdravljivo gensko napako, kjer bo celo življenje na vozičku in v bolnišnicah. Tisti njegov fitnes in športanje sta sedaj nemogoča. Lahko je bit pameten pri zdravem otroku.

Machete ::

Absolutno jih ne imeti, 'da ne boš sam ali osamljen', kot Scaramouche3 na začetku naklada. It's not a fucking dog.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

WhiteAngel ::

energetik je izjavil:

Dar? Je samo igra verjetnosti. Za katero se lahko odločiš, da se je ne greš že v štartu. In s tem ni nič narobe, kot tudi ni narobe, če greš v to. Razen če si že sam socialni problem ali živiš na območjih sveta, kjer bodoči otroci ne bodo imeli nobenih možnosti za normalno življenje.


O tem govorim: https://www.rtvslo.si/zdravje/zgodbe-ti...

Takih "iger verjetnosti" je polno v življenju. Tu pa debatiramo o neumnostih, koliko komforta in časa, če sploh, bi dali otroku. Nobene minute ti ne bi smelo biti žal zanje in za svoje bližnje (partner...).

Invictus ::

D3m je izjavil:


Nisi ne prvi in ne zadnji, ki se boji lastne sence, kar pogumno v življenje.

V primeru, da odpoveš.......

Partnerki povej, da ne boš zmogel in naj si poišče drugega samca, ki ne bo TI.

To sem jaz rekel kolegu, ko je njegova punca zatežila, da hoče imeti otroka.

Ona tam 30+, on 35+...

Me je spraševal kaj naj naredi.

Moj odgovor je bil, napumpaj jo, sprejmi "posledice", ali pa jo daj na čevelj.

No, kolega jo je dal na čevelj, bivša bila noseča 6 mesecev kasneje. On pa še vedno samski, brez otrok... Sam da je zdaj 50+...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Miki N ::

Invictus je izjavil:



No, kolega jo je dal na čevelj, bivša bila noseča 6 mesecev kasneje. On pa še vedno samski, brez otrok... Sam da je zdaj 50+...


No to pomeni, da je že imela pripravljenega rezervnega pumpača - saj zato si je pa lahko privoščila malo bolj agresiven pristop do kolega. Podobna dinamika, ko že imaš ogledan rezerven šiht in greš k šefu in rečeš "kvazdej kurba, bo povišica al ne bo??"

Mato989 ::

Invictus je izjavil:

D3m je izjavil:


Nisi ne prvi in ne zadnji, ki se boji lastne sence, kar pogumno v življenje.

V primeru, da odpoveš.......

Partnerki povej, da ne boš zmogel in naj si poišče drugega samca, ki ne bo TI.

To sem jaz rekel kolegu, ko je njegova punca zatežila, da hoče imeti otroka.

Ona tam 30+, on 35+...

Me je spraševal kaj naj naredi.

Moj odgovor je bil, napumpaj jo, sprejmi "posledice", ali pa jo daj na čevelj.

No, kolega jo je dal na čevelj, bivša bila noseča 6 mesecev kasneje. On pa še vedno samski, brez otrok... Sam da je zdaj 50+...


Gladko jo je že en pumpal prej... ker da si noseč 6 mesecev po razhodu pri 30+ je kr luck extraordinary ali pa kot pravimo, rezervni oplojevalec.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

kriptobog ::

River0123 je izjavil:

Enostavno vprašanje, zelo kompleksna tema.
Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.
Kaj so tisti znaki, da to ni zate.
In kaj so tisti znaki, da je to odločitev v pravo smer?


Ne mores vedeti. Ko ga naredis pa itak nimas izbire in se prioritete spremenijo. Bolj je pomembno kaksen odnos imas s punco/zeno. Ce sta ok in se vidis z njo do konca, potem tudi otrok ne bo tezava. Ce vama skriplje, potem vama bo z otrokom se bolj.

feryz ::

Če nimaš mulcev, tudi nimaš kaj na kup nositi.
To je bistvo vsega. Gledaš, da boš vse zagonil, preden greš.
Nima popolnoma nobenega smisla, da vlagaš v neke nepremičnine in podobne neumnosti.

Magic1 ::

kriptobog je izjavil:

River0123 je izjavil:

Enostavno vprašanje, zelo kompleksna tema.
Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.
Kaj so tisti znaki, da to ni zate.
In kaj so tisti znaki, da je to odločitev v pravo smer?


Ne mores vedeti. Ko ga naredis pa itak nimas izbire in se prioritete spremenijo. Bolj je pomembno kaksen odnos imas s punco/zeno. Ce sta ok in se vidis z njo do konca, potem tudi otrok ne bo tezava. Ce vama skriplje, potem vama bo z otrokom se bolj.

Na to pa je treba bit pozoren. Otrok ne rešuje problemov! Če kdo upa, da se bo odnos s parnerjem popravil zaradi otroka, se moti. Napumpaj žensko le, če jo boš lahko gledal še vsaj 20 let v slabši verziji!
Magic

WhiteAngel ::

Magic1 je izjavil:

kriptobog je izjavil:

River0123 je izjavil:

Enostavno vprašanje, zelo kompleksna tema.
Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.
Kaj so tisti znaki, da to ni zate.
In kaj so tisti znaki, da je to odločitev v pravo smer?


Ne mores vedeti. Ko ga naredis pa itak nimas izbire in se prioritete spremenijo. Bolj je pomembno kaksen odnos imas s punco/zeno. Ce sta ok in se vidis z njo do konca, potem tudi otrok ne bo tezava. Ce vama skriplje, potem vama bo z otrokom se bolj.

Na to pa je treba bit pozoren. Otrok ne rešuje problemov! Če kdo upa, da se bo odnos s parnerjem popravil zaradi otroka, se moti. Napumpaj žensko le, če jo boš lahko gledal še vsaj 20 let v slabši verziji!


A da te bo ona morala prenašat pa nihče še ni pomislil?

Magic1 ::

O verjami, da je ne boš mogel gledat, če ji boš šel na živce. Ženske v razmerju znajo zelo konkretno pokazat, da jim kaj ni ok.
Magic

blink ::

River0123 je izjavil:

Enostavno vprašanje, zelo kompleksna tema.
Zanima, kako vedeti, če si pripravljen na otroke.
Kaj so tisti znaki, da to ni zate.
In kaj so tisti znaki, da je to odločitev v pravo smer?


Obkrozi en odgovor:
a. Vedno sem si zelel postati fotr
b. Nikoli si ne zelim postati fotr
c. Naj se drugi odlocijo namesto mene
d. Met kovanca

MIHAc27 ::

Jaz nikoli nisem imel kake želje po otrocih. Pač po 2 letih ljubezni se je to enostavno zdel logični naslednji korak.
Definitivno ne obžalujem. Sva bila z ženo itak za to, da sta 2. In sta bila nekaj časa. Potem je ona želela še tretjega. Me je rabila prepričevati preden sem popustil.
Tko bom rekel... ni mi žal. Je pa res, da z leti se mi da vedno manj ukvarjati z otroci. Tko da otroke je idealno za imet med 25 in 35. letom.

Glede prostega časa, hobijev. Ma vse se da, sploh ko je otrok starejši kot 3-4 leta. Če je pa še starejši otrok, ki lahko popazi na mlajšega, pa sploh ni več dileme.

blink ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz nikoli nisem imel kake želje po otrocih. Pač po 2 letih ljubezni se je to enostavno zdel logični naslednji korak.
Definitivno ne obžalujem. Sva bila z ženo itak za to, da sta 2. In sta bila nekaj časa. Potem je ona želela še tretjega. Me je rabila prepričevati preden sem popustil.
Tko bom rekel... ni mi žal. Je pa res, da z leti se mi da vedno manj ukvarjati z otroci. Tko da otroke je idealno za imet med 25 in 35. letom.

Glede prostega časa, hobijev. Ma vse se da, sploh ko je otrok starejši kot 3-4 leta. Če je pa še starejši otrok, ki lahko popazi na mlajšega, pa sploh ni več dileme.


Zenska se je odlocila namesto tebe, drugace bi te pustila.

StarMafijec ::

Danes večina žensk ne želi imeti otroka. Potovanja, hobiji, hribi, plesi, Tinder, Instagram, ni da ni. Vse to vzame čas in energijo.

Magic1 ::

blink je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz nikoli nisem imel kake želje po otrocih. Pač po 2 letih ljubezni se je to enostavno zdel logični naslednji korak.
Definitivno ne obžalujem. Sva bila z ženo itak za to, da sta 2. In sta bila nekaj časa. Potem je ona želela še tretjega. Me je rabila prepričevati preden sem popustil.
Tko bom rekel... ni mi žal. Je pa res, da z leti se mi da vedno manj ukvarjati z otroci. Tko da otroke je idealno za imet med 25 in 35. letom.

Glede prostega časa, hobijev. Ma vse se da, sploh ko je otrok starejši kot 3-4 leta. Če je pa še starejši otrok, ki lahko popazi na mlajšega, pa sploh ni več dileme.


Zenska se je odlocila namesto tebe, drugace bi te pustila.

To bo to. Če ji TRETJEGA ne bi hotel narest, bi ga pustila:)).
Magic

Kayzon ::

Horas je izjavil:

Magic1 je izjavil:

energetik je izjavil:

Šport ne počaka povsem. Ja, še vedno bom lahko odlaufal maraton ali odpeljal veliko Franjo, ne bodo pa možni kaki boljši rezultati.

Eh, tako pač je, vse ne gre. Se pa moraš vprašat ali ti je otrok več pomemben ali rezultati. Sej otroke imajo danes po 30. Takrat si načeloma že prepozen za resne športe. Športne rezultate se lovi od 15-30. Po tridesetem bi ti pa šprtni rezultati morali že manj pomenit. Takrat je bolj pomembno sodelovanje :D.


zato pa je tolk debeluhov. baba zanosi, večina se že med nosečnostjo zredijo tak da so ko nosorog. potem rodi, ostane ista... itak da tipu dol pade, se še on zapusti. tak je vzorec... potem se še enkrat slučajn zgodi da se poseksata in pride še drug froc in je konc. dbeeli do konc lajfa, nesrečni, stiskata skup zavoljo otrok in denarja.

pač js sm svoji povedal, fitnes mi je prioriteta! izgled, zdravje, moč, disciplina. niti skučajno nočem da se zredi, želim da je taka po porodu ali dveh kot sem jo spoznal! in je šla zmano in prevzela moje navade in prehrano, in rutino. in sma skupaj v tem z dvema otrokoma. fitnesirama, športama, seveda zdaj skupaj, mali ima 6let in že trenira karate, doma še sklece in podobni. tako da...


Saj je simple resitev,najdes zensko k sportw tko k ti in po porodu se spet spravi v pogon ali se med nosecnostjo lepo pazi da se ne prenazira tko kor vecina zensk.

Miki N ::

Kayzon je izjavil:


Saj je simple resitev,najdes zensko k sportw tko k ti in po porodu se spet spravi v pogon ali se med nosecnostjo lepo pazi da se ne prenazira tko kor vecina zensk.


Ja samo potem pa le ni TAKO simpl, če VEČINA ni takih. To je supermanski nasvet. Saj kul, samo za večino ne bo letel.

Magic1 ::

Najlažje je tako, da ti večkrat kuhaš. S tem lahko poskrbiš, da je hrana dobra in v primernih količinah. Zraven pa poskrbiš, da se ne nažira s cukrom in vsaj zmerno giba. Pa jasno daš vedet, da ti debelajske blazno niso kul (to pomeni, da ne boš toleriral +20kg, ne boš ji pa težil za +-5kg).
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

bciciban ::

energetik je izjavil:

Sheteentz je izjavil:

"Life is not a problem to be solved, but a reality to be experienced" - Soren Kierkegaard.

Na otroka nikoli ne moreš biti pripravljen. Vsaj ne v smislu, da se najprej vse naučiš, se preizkusiš na generalki, nato pa še vse dejansko izpelješ. Bistvo in vsa lepota imeti otroka je v tem, da na to ne moreš biti pripravljen. En drek ti koristi, če ti je v teoriji vse jasno, kako bo izgledalo imeti eno malo nebogljeno bitje, ki ti prve mesece sploh ne vrača nasmeha, ki ne zna čisto nič, niti spati ne. Na nek način je to vprašanje brezpredmetno. Tudi na smrt nikoli ne moreš biti pripravljen, v smislu, da samo še to in ono narediš, potem greš pa umret. Ok, neka osebnostna zrelost pač je predpogoj, zato najstniki kot starši niso glih najbolj pametna reč, saj so še sami glupi za popizdit. Ko je pa človek enkrat nekje v tridesetih, ga pa glupost načeloma mine.

Ko dobiš otroka, ponavadi pride kriza. Če ne pride, samo malo počakaj. To je povsem normalno. Ne živiš več samo zase in za svoje hobije, temveč za to tamalo štruco, kjer je polovica tebe. Vsi eskapizmi in hobiji, netflixi, pa ostale pizdarije gredo na stran. Žena bo na tebe nadvse jezna brez nekega pametnega razloga, ti boš jezen na situacijo, ker boš še vedno živel v starih domačih tirnicah. Starejši kot si, bolj bo bolelo iti ven iz njih, ker kdo pa ima rad spremembe?

Potem se ti pa otrok enkrat prvič nasmehne nazaj (solzne oči imam, ko to pišem), pa ti prvič zaspi na ramenu, ko ga nosiš naokoli. In potem kar z lahkoto na stran daš neprespane noči, pa totalno zjebanost, ki se vleče iz dneva v dan. Seveda, obstajajo ljudje, ki jim je prioriteta vsako dopoldne kofetkati na petkovšku, živeti sproščeno življenje brez nekih resnih obveznosti. Taki pač za otroka niso, ali pa se bodo z otrokom orng spremenili.

Tudi argument, da nas je na svetu itak dovolj, je površen. Nekje jih je preveč, recimo v kakšnem Bangladešu, pa v delih Afrike. Za Slovenijo bi pa človek težko rekel, da nas je preveč.
Se večinoma strinjam. Težko pa bi rekel, da daš z lahkoto na stran vse neprespane noči. Vsaj jaz jih ne. Neprespane noči skrajšujejo življenje in slabšajo zdravje. Garantirano bi zdajle zgledal bolje in bil bolj zdrav, če otrok ne bi imel in bi te stotine neprespanih noči dejansko kvalitetno prespal. Ne, ni samo par mesecev ali 1 leto. Še zdaj pri 7. letih dobi froc antibiotik, ki mu ga moraš kot zombi dajati ob 2h ponoči 1 teden. In potem ne morem zaspati še 1h, ker se zbrihtam, in sem še zjutraj zombi.
In to ni samo enkratni dogodek, to je komot 2x letno.


Ne bit take snežinke no.
Ko je bilo pa popivanje med srednjo šolo in faksom pa nikogar ni skrbelo za neprespano noč :))

Mato989 ::

Kakorkoli je, najslabši nasvet je imej otroka ker drugače boš na stara leta sam in ti bo žal... to je katastrofalen nasvet... Podobno katastrofalen nasvet je tudi da ne imej otroka ker je Svet v pizdi...


Najboljši nasvet je, da razmisliš ali si dejansko želiš oz. vidiš da bi pa morda imel otroka... če imaš občutek da se vseeno vidiš da bi naslednjih 12 let 99% posvetil otroku, še nadaljnjih 7-12 pa vsaj finančno in delno vzgojno ter usmerjevalno, potem je bolje da ga imaš čimprej ko si še mlajši oz. pod 40 let star...

Ko je bilo pa popivanje med srednjo šolo in faksom pa nikogar ni skrbelo za neprespano noč


Nekaj je med faksom in srednjo drugo pa pri 40tih... vpliva različno, šokantno vem.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

D3m ::

Miki N je izjavil:

Invictus je izjavil:



No, kolega jo je dal na čevelj, bivša bila noseča 6 mesecev kasneje. On pa še vedno samski, brez otrok... Sam da je zdaj 50+...


No to pomeni, da je že imela pripravljenega rezervnega pumpača - saj zato si je pa lahko privoščila malo bolj agresiven pristop do kolega. Podobna dinamika, ko že imaš ogledan rezerven šiht in greš k šefu in rečeš "kvazdej kurba, bo povišica al ne bo??"


Ja in ne.

Velikokrat je slučaj.

Jaz sem z mojo bil na začetku 6 mesecev pa je potem zanosila, ker sva si oba želela ustvariti družino. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

D3m je izjavil:

Miki N je izjavil:

Invictus je izjavil:



No, kolega jo je dal na čevelj, bivša bila noseča 6 mesecev kasneje. On pa še vedno samski, brez otrok... Sam da je zdaj 50+...


No to pomeni, da je že imela pripravljenega rezervnega pumpača - saj zato si je pa lahko privoščila malo bolj agresiven pristop do kolega. Podobna dinamika, ko že imaš ogledan rezerven šiht in greš k šefu in rečeš "kvazdej kurba, bo povišica al ne bo??"


Ja in ne.

Velikokrat je slučaj.

Jaz sem z mojo bil na začetku 6 mesecev pa je potem zanosila, ker sva si oba želela ustvariti družino. :D


Also known as, oba sta prišla v zvezo predvsem zaradi desperate želje po otroku... tudi to je slabo imo.

Ampak tak je današnji lajf...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

blink ::

Magic1 je izjavil:

blink je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz nikoli nisem imel kake želje po otrocih. Pač po 2 letih ljubezni se je to enostavno zdel logični naslednji korak.
Definitivno ne obžalujem. Sva bila z ženo itak za to, da sta 2. In sta bila nekaj časa. Potem je ona želela še tretjega. Me je rabila prepričevati preden sem popustil.
Tko bom rekel... ni mi žal. Je pa res, da z leti se mi da vedno manj ukvarjati z otroci. Tko da otroke je idealno za imet med 25 in 35. letom.

Glede prostega časa, hobijev. Ma vse se da, sploh ko je otrok starejši kot 3-4 leta. Če je pa še starejši otrok, ki lahko popazi na mlajšega, pa sploh ni več dileme.


Zenska se je odlocila namesto tebe, drugace bi te pustila.

To bo to. Če ji TRETJEGA ne bi hotel narest, bi ga pustila:)).


Moj odgovor se je nanasal na prvega otroka. Pri neodlocnezih se bo odlocila zenska kaj in kako, ce mu kaj ni prav pa pride na vrsto osemenjevalec z rezervne klopi.

Mato989 ::

No poznam primer ja, ko je tip pač bil neutral... mu je bilo vseeno, če ga bo imel ok, če pa ne pa tudi ok, on je dejal da on si je izbral partnerico in z njo želi preživeti lajf, otrok je samo neka dodatna "zadeva"

Enako poznam obratno...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mato989 ()

Magic1 ::

Pa sej večino tipov ni takšnih, da bi rekli, da hočejo prvega otroka čim prej. Tip začne pritiskat v primeru, da jih hoče imet "kot jih bog da", ali pa da jih ženska noče. Drugače smo bolj flegma in ne hitimo.
Magic

Kayzon ::

Miki N je izjavil:

Kayzon je izjavil:


Saj je simple resitev,najdes zensko k sportw tko k ti in po porodu se spet spravi v pogon ali se med nosecnostjo lepo pazi da se ne prenazira tko kor vecina zensk.


Ja samo potem pa le ni TAKO simpl, če VEČINA ni takih. To je supermanski nasvet. Saj kul, samo za večino ne bo letel.


Sej ni complication ce poba hodi v fitnes bo pac spoznal fit punco ki ima iste poglede na to kot on in cao miki idemoo pet otrok en dva tri.

Mato989 ::

Magic1 je izjavil:

Pa sej večino tipov ni takšnih, da bi rekli, da hočejo prvega otroka čim prej. Tip začne pritiskat v primeru, da jih hoče imet "kot jih bog da", ali pa da jih ženska noče. Drugače smo bolj flegma in ne hitimo.


Dobro ja, to drži... Ampak jaz si ne želim frocov po 40tem... in na žalost se jim še prehitro približujem
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Magic1 ::

To da si proti 40 in ti ženska ne utruja glede otroka pomeni le dvoje, ali je ful mlada in še ne ve s kom bi sploh bila, ali pa sploh noče otrok.
Magic