» »

Kill Bill (Ubila bom Billa)

Kill Bill (Ubila bom Billa)

«
1
2

tx-z ::

Učeri sm šl gledat ta film, prčakval sm tko neko akcijo nč posebnga, najprej začetek, ok, pomislm, sj to je sam začetek, film bo pomojm manj krut...kaj se zgodi, film je skori tok kot traja bil takorekoč krut

SPOILER ALERT..



mislm, nism prčakval da ljudje delajo še take filme, k je tok krvi da ti skor slabo rata :)
od 107 minut kokr traja film, so se pomojm 100 minut samo klal pa sablal, pa kri letela po zraku itd.. drgač pa film je bil kr uredu narjen..komi čakam dvojko :D

je šl že kdo gledat?
trailer..
tx-z

NoUse4AName ::

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

sketch ::

Heh... zanimivo pri Kill Bill je, da se točno vidi, da je Tarantino inspiracijo črpal iz starih hongkonških kung-fu filmov (oni prizor z modrim ozadjem in črnimi silhuetami) ter animejev kot so Ruori Kenshin, Berserk, Akira, Ninja Scroll in še kakšen bi se našel... scen pa ne bom našteval, da komu ne pokvarim filma :P

Meni je definitivno bil zanimiv film. Okej, krvi je bilo res veliko... ampak se mi zdi, tako kot pri Šundu, da je Tarantino spet naredil nekaj drugačnega.

lp
s.
Adapt and overcome.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sketch ()

Lucas ::

Je še komu padla v uho glasba, oz. izbor le te?

Izjemno.
I was here...

tx-z ::

jst že mam soundtrack..ene par pesmih je prv uredu..sploh pa za zaspat..tretja pa štirinajsta :)
tx-z

Tr0n ::

Bom napisal isto, kot sem ze v temi Filmi za razmisljanje.

Quentin Tarantino mojstrovina! Omaz na kitajske in japonske akcijske/kung-fu filme, anime, spageti vesterne itd... QT stil to da max :).

Odstekana zadevica, ki nekaterim verjetno ne bo vsec. Soundtrack je hand-picked by QT, kot pri vseh njegovih filmih.

BaRtMaN ::

Meni je b uho padla muzka. Zakon.
Kri? Tako je špricalo v filmih hongkongškega studia Shaw. Zakon film. Verjetno bom kar DVD nabavil, ker mi za tak film ni žal tistih 5-7 fičnikov.

undefined ::

> mislm, nism prčakval da ljudje delajo še take filme, k je tok krvi da ti skor slabo rata

To je le Ameriški način, da folk psihično privadijo na te zadeve. Recimo, da jih je potem manj proti vpisu v vojsko, ko enkrat postane kri in pobijanje nekaj čisto običajnega.

Q: En tip je že 10 minut v govorilnici, jest morm pa nujno poklicat prjatlco, kaj naj storim?
A: Ma ubij ga majmuna. >:D

Raw ::

Memorable quotes

eni so res kool :D

Kolos ::

Ma Ichi mi je boljši.

Tr0n ::

In pa 1-Ichi (2003).

How Ichi becomes the Killer. The movie is a pre-quel to Takashi Miike´s Koroshiya 1 (Ichi - The Killer).

Vesoljc ::

še en spojler verjetno...

proti koncu, ko se spopadeta lucy in uma na snegecu, mi ena zadevca ni jasna...
konča se tako, da obe stečeta mimo tiste ograjce, nekaj zamahata, nakar kamera pokaže zasneževa tla, preko katerih se razvleče rdeča špura, naslednji kader pa kako ena črnolasa glava izvaja trisikstije po zraku in pade na sneg. vendar pa je edina črnolaska tam naokoli lucy, ta pa še vedno ima glavo na svojih ramenih, mar ne?

what am i missing? :)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kuglvinkl ::

Asharipo! >:D
Your focus determines your reallity

Vesoljc ::

que? :|
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

kuglvinkl ::

One warm sake!
Your focus determines your reallity

Vesoljc ::

nope, still no click... :|
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

ali3n ::

Vesoljc - tam ji samo "pokrovček" glave odbije...>:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Vesoljc ::

:)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

BaRtMaN ::

Jep. Recimo, da je hotela njen skalp, pa je mal prenizko ciljala. :P

Tr0n ::

Ja, moti me edino, da je tale zadnji fight bil tako hitro koncan. No ja, Kill Bill Vol. 2 pride februarja. More g0re! :)

BaRtMaN ::

Al Gore? :D

Vsaj realno je prikazan boj, kar niti ne morem rečt za tisto hordo, ki jo Uma pokolje. V vseh filmih s taglavna dva mečujeta ene 5 minut, medtem ko je v resnici vsega konec po par zamahih.

bradek ::

bartman, kri, stil... anime anime...

Komaj cakam vol.2.

BaRtMaN ::

Ah, vsak ima take in drugačne prebliske. :D

Sicer pa priporočam, da si ogledate kakšen film iz serije Lone Wulf and Cub (Kozure Okami po japonsko). Govori o renegade samuraju, ki raztura vsako Umo.

Brane2 ::

Aaaah. Zakon !

Mislim, da pricakujete od tega filma napacne stvari. Ce bi radi realizem, ga ni cez vclanitev v kakovosten kendo klub ali kaj podobnega.
Tudi obisk klavnice ni odvec, ce bi res radi videli, kako se dejanjsko konca vecina dvobojev z nasprotnikom, ki ima noz...

Kdor od popularnega Martial Arts filma pricakuje realizem, ziher hodi h v javno hiso po nedolznost...

Pri KB mi je vsec:

-odbitost

-pricakovana nepricakovanost. Jasno ti je, kako se taki filmi koncajo, a tole je Tarantino- nic ni ziher.

- Uma Turman me nikoli ni fascinirala. NE vidim, kaj vidi follk v njej. Ravno zato pa je zazgala v tem filmu. Nekako tako, kot bi nafriziral bolhico da leti 250 km/h. Ferrari je seveda hitrejsi, ampak od Ferrarija to pricakujes. Uzitek za oci je svoboda gibanja, ki so jo dali racunalniski efekti in kaskaderji grdemu racku- Umi. Pri tem se zdi, da je blo manj prvih in vec drugih. Res, njena kaskaderska zamenjava ma noro telo...

- kljucno bojisce filma se mi zdi zakon. Pri tem ne mislim sceno na snegu ampak v glavni dvorani.Koreografija je nora, kinematika nastudirana v nulo in redkokdaj odpove. Mogoce bi nasel 30 sekund filma, ko se ze moje oci niso strinjale s tem, kar mi je Tarantino hotel dopovedat. Ostalo je pa videt zelo solidno. Ne ravno vredno Ferarija, a noro za kakrsenkoli avto in neverjetno za bolhco.

-izbirali so sicer bolj ali manj znane, vendar kakovostne igralce-no, kakovostne za scene v tem filmu. Niti en karakter, razen mogoce prve zrtve-tiste crnke, ni bil povprecen.
Vsi ostali se mi zdijo kot vliti za svojo vlogo. No, mogoce razen Billa. Saj ne da je slab ampak vedno se mi zdi, da bi zanj lahko nasli kakovostnejsega norca. Pa saj ga v celem filmu ni dosti videt.

-edino tist anime je pretiran. Mogoce ni narobe da je tam, le kolicina nasilja in nizkonivojskih sugestij v njem je malo prevec za moj zelodec...

Drugace pa, zadetek v polno. Ne film stoletja, a verjetno tako tudi ni bil misljen. Le presenecenje. Koktejl razlicnih zvrsti s prvovrstnimi sestavinami. Dobro delo kamere, dobri efekti, dober humor, dobre akcijske scene, dobra zgodba (no, v primerjavi z Bruce Leejevimi filmi). Zgodba pravzaprav ni dobra, ima pa pametno postavljeno luknjo- kar je vazno, je mascevanje-ocitno pa je, da je bil vpleten tudi sex, denar itd, a film se v to ne spusca. Ni casa za to. :D

Humor varira iz sekunde v sekundo. Od klasicnih, gostilniskih gagov, preko Jackie Chan bojnih variant, znanega Tarantinovega cinizma (scena v spalnici crnke, ko "borca" zaloti otrok, ki se je vrnil iz sole SEKA), "izjav tedna" (Hello, I'm Buck and I'm here to fu*k >:D ) itd itd...

V glavnem nimam casa za te stvari in jih ne iscem okrog. Tole je priletelo mimo mene bolj tko silom prilika. Ne bom reku, da komaj cakam drugi del ali da ga mislim okrog iskat, a ce bo je v blizini, ga bom vsekakor pogledal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Vesoljc ::

> Res, njena kaskaderska zamenjava ma noro telo...

8-)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tr0n ::

"Uma Turman me nikoli ni fascinirala. NE vidim, kaj vidi follk v njej. Ravno zato pa je zazgala v tem filmu. Nekako tako, kot bi nafriziral bolhico da leti 250 km/h. Ferrari je seveda hitrejsi, ampak od Ferrarija to pricakujes. Uzitek za oci je svoboda gibanja, ki so jo dali racunalniski efekti in kaskaderji grdemu racku- Umi. Pri tem se zdi, da je blo manj prvih in vec drugih. Res, njena kaskaderska zamenjava ma noro telo..."

Med Umo in Quentiom vlada posebna zveza. Quentin je Umin direktor in ona je njegova igralka. V tem stilu. Je tudi QT razlagal v enem intervjuju :). Se pa tudi meni osebno ne zdi nekaj xtra.

Drugace se pa popolnoma strinjam s tabo. No, meni je bil anime dbesticen :).

Phil ::

Nič posebnega se mi ni zdel film.
- preveč krvi
- bedna bedna (plehka) zgodba
- boji v stilu "eden na sto"
- malenkosti (recimo samurajski meč na letalu...)
- preveč krvi :\
+ humor
+ kul režija
+ glasba
+ igralci
+ spet malenkosti (recimo "my name is Buck and i am here to fuck :D " in podobne izjave)
Saj ni slab film samo IMHO se proti Pulp Fiction-u skrije.

bradek ::

Sej je tudi cist druga zvrst imho. In pa ko gres ta film gledat mors poznat mal animeje pa nacin kako prikazujejo zgodbo, mislm da je ta film precej podoben (kako tudi ne), in ce dojemas film na enak nacin kot ostale popularne akcijsko/fajtrske filme se ti zdi res mal odpicen v negativnem smislu...

Men je bil super.

kuglvinkl ::

cman, če teh tvojih minusov ne bi blo, bil film zeh.
Your focus determines your reallity

JohnyB ::

Ma kaj je blo velik krvi ?:D ma men se ni , pa tud men je zgledal bl na izzi un špricane oz bl smešn kurk krut!

Pač dobr in zabavn film da mine čas

:)
Apple iMac

Tr0n ::

noraguta ::

Se strinjam z bartmanom. Ogami Ito zreže Umo k ribo za suši.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

MadMicka ::

Men je bla enka full colska. Edin, kar bi spremenu, je tm v dvoranu, k jih je kr ene 100 posekala.... tm bi jih notr spustu recimo max 20, tko bi bl realn ispadl.... škoda...

pa muzika pa animacija, totalna špica..... sm šol prec kupil CD od nancy sinatre..

Ej, a v dvojki spet špila Lucy Liu? ker je napisana tm zravn trailerja??

-brez wareza

Zgodovina sprememb…

Tr0n ::

"tko bi bl realn ispadl.... škoda"

Ehm, saj ne sme realno izpadit. D0h :).

BaRtMaN ::

MadMicka: je saj veš, da zgodba ni linearno podana in ima Uma pogosto 'flashbacke'. Precej verjetno je, da je tudi Lucy Liu v kakšnem kadru. :)

Vazelin ::

Evo ponovno ogledal Kill Bill-a8-) To je un movie, ko ti paša enkrat na dve leti zasukat.
Ne vem, če sem kateri Tarantinov movie gledal že tolikokrat.;)

Del z animejem, kjer je bila ORen Ishii mlada je še vedno zajeban. Svojo zajebanost in nepopustljivost pokaže kasneje, ko bossu Tanaki odreže glavo, ker challenga njeno poreklo. :P
Gogo Yubari (una zajebana osebna stražarka, ki je videti kot poredna šolarka) totalno seka s tisto kroglo. 8-)

Zame je to gladka 10ka (dvojka malce slabše).



V drugem delu pa itak Madsen seka.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Vazelin ::


:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Aquafriend ::

Vazelin, zakaj gledat film vec kot enkrat. A se ti ne zdi da mal prevec filmov gledas. Se ti kar vidi glede na tvoje komentarje, razmisljanje o zivljenju nasploh, da si zelo pod vplivom filmov in sugestij drugih.

Vazelin ::

raje gledam Gogo Yubari še 10x, kot smeti po televiziji;)

Tudi ti si pod vpivom in sugestijami drugih ;)

Jaz sem vsaj pod kvalitetnimi sugestijami :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Aquafriend ::

Sej imas yt pa internet. Izbire imas ogromno. Ne rabis ne tv ne zloglasnega holivuda. to ni kvaliteta, to je low energy

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Vazelin je izjavil:

raje gledam Gogo Yubari še 10x, kot smeti po televiziji;)

Tudi ti si pod vpivom in sugestijami drugih ;)

Jaz sem vsaj pod kvalitetnimi sugestijami :D



Hehe, Chiaki raztura kot Gogo, ja. :)

Aquafriend ::

kvalitetna sugestija ni, ce zarad filmov zacnes razmisljat o substancah, ki te zasvojijo in te na dolgi rok unicujejo. Kokain, hitra hrana, kurbe, alkohol, nemoralne reci. Ce gledas redno filme, se posebej ce jih gledas veckrat je to zame programiranje. A je res, da si veckrat omenjal kako bi kurbe, kokain, sprasujes po hamburgerjih, hitri hrani itd? A bos rekel, da nisi?

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Filma samo enkrat ne moreš gledati, če se imaš za filmofila. Enostavno se preveč dogaja, da bi vse zaužil v prvem šusu, še posebej tehnični aspekt in podrobnosti.

Če pa gledaš (velikokrat) isti film brez poudarka na nekaj novega, pa si na dobri poti do poraza v vojni s pasivnostjo. :)

Aquafriend ::

S filmom ni nic narobe, ce je dobronameren in pozitivno vpliva na ljudi. Na zalost mladina danes gleda vecinoma holivud. Noben me ne more prepricat, da delujejo pozitivno. Tudi ce se zdijo vcasih nedolzni imajo subliminalna sporocila.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Kaj je zate pozitivno, aqua? Daj mi dva primera kaj je zate dovolj ne-promiskuitetno?

Jaz pri KB vedno uživam v mojstrski režiji, kupom podrobnosti, anime v enici me še vedno fascinira, trening s Pai Mei je globok chapter, kako Tarantino dela igralce boljše... Bi kar rekel da mi je poleg Pulp Fictiona KB najbolj gledljiv Tarantinov movie. Moj poklon

Til Scweiger je postal Hugo Stiglitz zaradi nekaj minut v Basterdsih :) vsak ki vidi Tila si reče: lej Stiglitz iz Bastardsov :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Aquafriend ::

Sej sem ze pisal dost o tem. Ne bi tukaj, ker bi bilo off topic.

Gagatronix ::

@Vazelin: Schweiger je bil v kar nekaj poznanih filmih (sicer ne v glavnih vlogah) ampak ja, tako znan kot je postal z Inglorious Basterds ni bil poznan po nobenem od njih. (Tomb Raider: Cradle of Life, King Arthur, recimo) :)

Vazelin ::

Jp ampak sedaj ga vsi poznajo kot Hugo Stiglitz. Isto kot Elaine iz Seinfelda.:D s tem da je elaine furala uno vlogo 10 let, tule je pa Til postal Hugo Stiglitz po pr minutah:D

Mu je tarantino zbral res catchy kombinacijo imena in priimka
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Gagatronix ::

Prav res, hehe. :) In na sreco ljudje, ki jih Tarantino spravi v ospredje, ne ostanejo typecastani.

Vazelin ::

Ima me, da bi dans pogledal še enkrat Basterdse, predvsem zaradi:
- prve scene
- scene v pubu v kleti (top10 tarantino imo)
- ko landa ogovori decoca...

Sem mislil Pulp Fiction samo verjetno bom ubodel bastardse :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Filmi vseh filmov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
15826690 (874) Thompic
»

Najboljši filmi, ki so vas razočarali (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Sedem umetnosti
12420710 (7358) imagodei
»

Once Upon a Time In Hollywood (Tarantino ) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Sedem umetnosti
19331236 (12366) oo7
»

Django Unchained (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
5310958 (8734) Samurai
»

Kill Bill: Vol. 2

Oddelek: Sedem umetnosti
91448 (1037) Groovy

Več podobnih tem