» »

Romsko nasilje

Romsko nasilje

Temo vidijo: vsi
««
18 / 19
»»

delavec44 ::

Mnogi sploh ne prijavljajo več policiji, ker ali jih je strah ali pa so videli, da je brez veze in še njih obravnavajo kot zločince.

Kot brez veze mislim pa to, da tudi, če pride do tega, da jih obsodijo, moraš za povračilo svoje škode še vedno v zasebno tožbo. To pa vsi vemo kako se konča in koliko jim lahko vzamejo, če še kazni ne morejo izterjati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

arnecan1 ::

Šesterica Kočevcev je zanikala, da se je marca 2021 s pestmi, brcami in stolom znesla nad dvojico v Koprivniku pri Kočevju. Tri med njimi še vedno čaka ponovljeno sojenje zaradi nasilne smrti Stanislava Knafla, do katere je prišlo samo nekaj dni prej. https://www.dnevnik.si/novice/kronika/n... https://www.slovenskenovice.si/kronika/... https://www.slovenskenovice.si/kronika/... https://vecer.com/kronika/nasilnistvo-n... https://www.zurnal24.si/slovenija/crna-...

Tako je bilo 13 let, vse do 19. marca 2021, ko je zvezanega in krvavečega 77-letnika pred njegovim zasilnim bivališčem našel prijatelj. Bil je živ, vendar je bilo za zdravniško pomoč žal prepozno - še isto popoldne je umrl zaradi hudih poškodb možganov. Kot se je izkazalo, je v velikih mukah trpel že od prejšnjega dne, ko naj bi ga popoldne napadli trije kočevski Romi, Marjan Brajdič, brata Mihael in Marjan Grm, ter Marko Belcl, menda sorodnik iz Izole, ki je živel pri njiju. Z debelo vejo naj bi ga večkrat po glavi in pretepali tudi še, ko je ležal na tleh. Razlog je bil banalen: pričakovali naj bi, da ima Knafelj shranjenega precej denarja, a so našli le 2000 evrov, ki jih je privarčeval za popravilo mopeda, in dva stara mobilna telefona. Sodili jim bodo še enkrat Četverico so najprej obtožili umora iz koristoljubja, nato pa očitek omilili v povzročitev posebne hude telesne poškodbe, ki je imela za posledico smrt. Izrekli so jim kazni od devet let do devet let in 10 mesecev zapora, ki pa na višjem sodišču niso vzdržale. Prvostopenjska sodba je bila namreč razveljavljena zaradi pomanjkanja materialnih dokazov, da so bili Brajdič in brata Grm res na prizorišču zločina, na katerem so našli samo Belclove DNK sledi. Tako so se znašli na prostosti, kdaj se bo začelo ponovljeno sojenje, pa ni znano. Zato pa so se včeraj pred ljubljansko okrožno sodnico Evo Senico Visočnik nadaljevali predobravnavni naroki zoper šesterico kočevskih Romov, med njimi tudi trem, domnevno vpletenim v Knafljovo smrt, Mihaelu in Marjanu Grmu ter Belclu. Skupaj z Marjano Belcl in Mihaelom Grmom starejšim so obtoženi nasilništva, Tadeja Grm pa ob tem še povzročitve hude telesne poškodbe. Očita se jim, da so 26. marca, torej natanko teden dni po smrti gozdnega moža, vstopili v hišo Rajke Hudorovič in njenega partnerja Milana Grma v Koprivniku pri Kočevju. Tadeja Grm naj bi z lesenim stolom po glavi udarila Radojko, nato naj bi jo, ležečo na tleh, obrcali. Milana Grma so medtem držali, da ji ni mogel priskočiti na pomoč, ter ga tepli.

LeQuack ::

A ni škoda časa za sojenja, če se ve da jih bodo zopet izpustili.
Quack !

Daniel ::

To je samo jasen znak "civilom" kdo ima oblast in sodstvo v žepu v tej državi.

paradajzos ::

Telbanc je izjavil:

paradajzos je izjavil:

........
Ja, da so cepiva sarin, Rusija najboljša in Zahod sekret. To je bistvo tega, kar piše. :)


Ja, no, kaz ti nisem kriv, da si se cepil in si zaj jezen na cel svet in tud na boge rome. 8-)

Aja, sem pozabil napisat, da trdi, da smo vsi cepljeni jezni, ker smo se cepili. Idi v Rusijo, morda ti špiknejo Sputnika.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Sync ::

delavec44 je izjavil:

Kdo to gleda? Komedija.

https://www.24ur.com/novice/slovenija/p...


Nimaš kaj. Dobri so. V samo enem tednu je manj kaznivih dejanj. BatMan je kamilica za njih.
Na območju Kočevja in Ribnice zaradi večje prisotnosti policije manj kaznivih dejanj
rtvslo.si

Najboljši so mi bili, ko so šli v šolo tisto učiteljico pred učence aretirat, ker je kao niso mogli 1 uro prej, ko je še bila doma.
Bananas from kolumbija@bananarepublic

Minister pa si ga na tarči bluzi, če želimo, da bo policija bolj uspešna bodo morali IMSI catcher "vključit v zakonodajo".
Nesposobneži! V glavnem, da se kazni za prekrške piše. Tu je gnar!

Cigan ::

Evo vemo kdo so: Marjan Brajdič, brata Mihael in Marjan Grm, ter Marko Belcl

Sedaj pa samo pali po materiali.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: delavec44 ()

MojsterX ::

4 romi brutalno pretepli 77 starčka, ki je sam živel v gozdu, ga oropali in pazi to pustili zvezanega z žico v gozdu kjer je umrl zvezan!!!!

https://www.slovenskenovice.si/kronika/...

Seveda sodili jim ne bodo za umor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MojsterX ()

Utk ::

Če nekoga pretepeš do napol mrtvega, ga zvežeš in pustit umret, je v vsaki normalni državi z vsaj napol normalnimi sodniki hujša kazen kot če ga ustreliš v glavo. Pri sodnikih kot je Urška pa to ni tako...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

Če bi "civil" to naredil, bi dobil vsaj 20 let.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

arnecan1 ::

Na srečo je 77-letnega Knaflja že drugi dan našel prijatelj. Bilo bi grozno, da bi par dni umiral zvezan in pohabljen. Na žalost mu v bolnišnici niso mogli pomagati. Vsaj umrl je obkrožen z ljudi, kateri so mu hoteli pomagati in so bili od njega prijazni. https://dolenjskilist.svet24.si/2022/03...

Najprej je zaslišal stokanje, zatem pa Knaflja našel zvezanega na tleh. "Slavc je ležal na tleh, imel je zvezane roke na hrbtu. Zvezane je imel tudi noge, roke pa potegnjene k nogam. Okrog njegove glave je bilo ogromno krvi," je pripovedoval.

Ko je Slavca poklical po imenu, je zastokal, zato naznanitelj sklepa, da je bil takrat še živ. Po njegovih besedah, je bil umorjeni "izredno nekonfliktna oseba", govoricam, da naj bi imel veliko denarja, pa naznanitelj ne verjame.

Da Knafelj z nikomer ni bil s sporu, je sodišču pripovedovala tudi druga priča, prijatelj, ki je umorjenega spoznal pred približno štirimi leti v Grosupljem.

Glede morebitnih sporov mu je umorjeni omenjal le spor z Romi. Ko so Knaflju ukradli kolo, je bil namreč prepričan, da so za tem Romi, je pripovedoval.

primoz4p ::

Že večkrat sem v tej temi zapisal, da je potrebno žrtve zaščititi in nasilneža odstraniti ...

Nad nesposobnostjo oblasti se pritožujejo celo Romi
Dogodek v Šmihelu je bil še posebej skrb vzbujajoč, saj je prebivalec romskega naselja opozarjal na nevarnost že nekaj dni pred incidentom. Po njegovih besedah je sosed že prej grozil s pištolo, kar je bilo tudi posneto. Policija pa na opozorila ni reagirala resno. Prebivalec je izjavil, da je policija zavrnila trditve o orožju in trdila, da storilec ni imel v rokah pištole, temveč le svetilko. Prebivalec pa je jasno videl, da je šlo za pištolo, kar je dokazoval s posnetki.
Incident se je končal z ranjenim otrokom, ki je bil naključna žrtev streljanja, in požarom, ki je uničil hišo domnevnega strelca. Policija je na koncu storilca prijela s pomočjo helikopterja, vendar je dogodek osvetlil pomanjkljivosti pri preventivnem ukrepanju. Policija je priznala, da so imeli storilca že prej v preiskavi zaradi nasilnih dejanj.


https://x.com/CirilJenko/status/1833229...

PunkDude ::

V Šmihelu gori še tretji dan zapored.

Baja ::

kako hudiča se ti še niso pobili med sabo?

cvalsr ::

Jaz bom na upravni enoti zahteval dovoljenje za nošenje varnostnega orožja. Utemeljitev: Ker me je že dobesedno strah z avtom kjerkoli v bližini naselij PESov (posebna etnična skupina), enako kot ponoči doma, ko vsakodnevno slišim o njihovi 'dejavnosti' v okolici.

Dolenjci, pridružite se mi. Saj ziher ne bo odobreno, a naj ničvredna oblast vsaj opazi, da je situacija nevzdržna!
Zgodovina sprememb…

spremenil: cvalsr (včeraj ob 14:01:07)
paradajzos:: včeraj, 14:11:42
To ti zagotovo ne bojo odobrili, ker "policija je za to".

Res je, a če bi upravne enote začele dobivati po 1000 zahtevkov za varnostno orožje mesečno, bi morda celo Nutrijino Govno in Pokvekar dojela, da morata policiji in sodstvu dovoliti ukrepati po zakonih.

paradajzos ::

Enemu fotru je kot kaže dopizdilo:

48-letni moški vstopil v šolo ter napadel in večkrat udaril otroka


https://www.24ur.com/novice/crna-kronik...
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

chucki ::

Druga mu ni preostalo, ker saj vidis da organi pregona ne naredijo nic.
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

Utk ::

Ni prav, ampak ko šola nič ne naredi, policija nič, bi jaz naredil enako.

MojsterX ::

Romi poznajo edino nasilje in maščevanje in Vlada in vsi organi so zatajili na polni črti, zato očitno očetu ni nič preostalo drugega kot da nabunka nasilneža.

Saj kaj pa sploh lahko narediš, če foter od nasilneža ne posluša/ukrepa, šola miži na obe oči, policija ne more nič narediti proti mladoletnim nasilnežem, sodstvo se pa itak jebe in izpušča posiljevalce in vse po vrsti.

Edino žal mi je, da je fotr tok neumen, da je šel to narest vpričo vseh, namesto da bi ga na skrivaj nabil ko vola. in si zrihtal alibi, da je bil v času napada doma.

delavec44 ::

Me skrbi kakšna bo sedaj povračilna reakcija.

Če bi par ljudi dalo zahtevo za prešolanje otrok, bi tudi šola hitro nehala mižati.

paradajzos ::

delavec44 je izjavil:

Me skrbi kakšna bo sedaj povračilna reakcija.

Če bi par ljudi dalo zahtevo za prešolanje otrok, bi tudi šola hitro nehala mižati.

Lej, ravnatelji so v osnovi leni. Pri nas smo imeli primere, ko so otroci delali orenk pizdarije in se ni ukrepalo, mislim da so enega potem prešolali po letih sranja. Pa govorimo o šoli, kjer ni recimo Romov in tudi ta ni bil.
In kakšno je bilo sporočilo? Vaši otroci so vzgojni rekviziti za nesocializirane divjake, vsi bomo upali, da se nikomur ne bo zgodilo nič resnega. Ta kreten je zdaj v srednji šoli in je prešaltal na višjo stopnjo kriminala, v njegovi bodočnosti je pa verjetno zapor. Hecno, da je bilo to jasno že ko je bil še daleč v osnovni šoli, ampak leni nesposobni ravnatelj in nesposobni kadri, ki se s tem ukvarjajo so se kar naprej samo “pogovarjali”. Tisto prešolanje na koncu je rešilo kaj? To šolo, prestavilo pa problem v drugo šolo.

Za resno problematične nasilneže bi pač morala biti v vsaki regiji ena posebna šola in naj se starši lepo jebejo in svoje divjake vozijo tja, če jih niso znali ali hoteli vzgojiti v civilizirana bitja. Če jih ne morejo ali nočejo voziti, potem pač sistem zaprtega doma za učence s šolo in ustreznim kadrom. Me ne zanima nacionalna pripadnost, mi smo imeli probleme s Slovenci.

Pa starši otrok, ki so žrtve nasilnih sošolcev v šoli, naj tožijo državo. Ta država je definitivno kriva za veliko sranja na področju vzgoje in izobraževanja. Vsi vemo, kako so hipijevsko srali s tem, da se starši ne smejo niti vzgojno dotakniti otrok. Well, the chicken came home to roost. Ker otroci niso dobili takojšnje povratne informacije, ki bi si jo zapomnili, ko so naredili kakšno sranje, ko so bili manjši, so seveda, ko odrastejo, toliko bolj pogumni in samozavestni v početju pizdarij - ker kdo jim pa kaj more?
Treba vzpostavit varianto Go Fund Me za takšne primere, ker drugače so starši nemočni proti državi, ki ima skoraj neomejena sredstva in se je posameznik skorajda ne more lotiti.
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Ja, sej v tem primeru Rom ali ne, nima veze. Nobenmu šola nič ne more. Čeprav, če bi učenci in starši vsak udarec dosledno prijavljali, šoli in policiji, bi teoretično tak mulc pri 14. letih končal v prevzgojnem domu. Kar je basically zapor za mladoletne. NSi je pač predlagal, da se bi dalo tam strpat tudi mlajše, ker pri 14 letih je otrok lahko že kar dobro izoblikovan, oz. zavožen, pri 12ih je pa lahko že toliko fizično močan, da lahko koga tudi nazadnje ubije. Ampak so levičarji skočili v luft...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

fikus_ ::

chucki je izjavil:

Druga mu ni preostalo, ker saj vidis da organi pregona ne naredijo nic.


Naredijo, naredijo... Tega očeta bodo šravfali, ce ni iz etnicno prikrajšane skupine.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

s1m0n ::

Bo dobra primerjava, če omenjen starš ni iz dotične manjšine kako bo njega doletela čisto druga pot skozi našo pravosodje... Ziher ne tako na "easy" kot gredo Romi skozi.

delavec44 ::

paradajzos je izjavil:

delavec44 je izjavil:

Me skrbi kakšna bo sedaj povračilna reakcija.

Če bi par ljudi dalo zahtevo za prešolanje otrok, bi tudi šola hitro nehala mižati.

Lej, ravnatelji so v osnovi leni. Pri nas smo imeli primere, ko so otroci delali orenk pizdarije in se ni ukrepalo, mislim da so enega potem prešolali po letih sranja. Pa govorimo o šoli, kjer ni recimo Romov in tudi ta ni bil.
In kakšno je bilo sporočilo? Vaši otroci so vzgojni rekviziti za nesocializirane divjake, vsi bomo upali, da se nikomur ne bo zgodilo nič resnega. Ta kreten je zdaj v srednji šoli in je prešaltal na višjo stopnjo kriminala, v njegovi bodočnosti je pa verjetno zapor. Hecno, da je bilo to jasno že ko je bil še daleč v osnovni šoli, ampak leni nesposobni ravnatelj in nesposobni kadri, ki se s tem ukvarjajo so se kar naprej samo “pogovarjali”. Tisto prešolanje na koncu je rešilo kaj? To šolo, prestavilo pa problem v drugo šolo.

Za resno problematične nasilneže bi pač morala biti v vsaki regiji ena posebna šola in naj se starši lepo jebejo in svoje divjake vozijo tja, če jih niso znali ali hoteli vzgojiti v civilizirana bitja. Če jih ne morejo ali nočejo voziti, potem pač sistem zaprtega doma za učence s šolo in ustreznim kadrom. Me ne zanima nacionalna pripadnost, mi smo imeli probleme s Slovenci.

Pa starši otrok, ki so žrtve nasilnih sošolcev v šoli, naj tožijo državo. Ta država je definitivno kriva za veliko sranja na področju vzgoje in izobraževanja. Vsi vemo, kako so hipijevsko srali s tem, da se starši ne smejo niti vzgojno dotakniti otrok. Well, the chicken came home to roost. Ker otroci niso dobili takojšnje povratne informacije, ki bi si jo zapomnili, ko so naredili kakšno sranje, ko so bili manjši, so seveda, ko odrastejo, toliko bolj pogumni in samozavestni v početju pizdarij - ker kdo jim pa kaj more?
Treba vzpostavit varianto Go Fund Me za takšne primere, ker drugače so starši nemočni proti državi, ki ima skoraj neomejena sredstva in se je posameznik skorajda ne more lotiti.


Jaz sem napisal, da dajo zahtevo za prešolanje ostalih otrok. Bo ravnatelj hitro manj neaktiven. Se pa strinjam, da premik problema ni generalna rešitev.

paradajzos ::

s1m0n je izjavil:

Bo dobra primerjava, če omenjen starš ni iz dotične manjšine kako bo njega doletela čisto druga pot skozi našo pravosodje... Ziher ne tako na "easy" kot gredo Romi skozi.

Misliš da ne bo palilo, da je “v naši kulturi” to, da jemo govej župo in restan krompir in da se radi tepemo? Damn! Kaj če bi foter rekel, da je "Slovencelj", to bi bila še kakšna žegnana umetnica na njegovi strani.

Jaz sem napisal, da dajo zahtevo za prešolanje ostalih otrok. Bo ravnatelj hitro manj neaktiven. Se pa strinjam, da premik problema ni generalna rešitev.


Na Hrvaškem so imeli en tak primer ne dolgo tega, ko je en nasilnež teroriziral cel razred in ni nihče ukrepal. Nato so vsi starši prepisali svoje otroke na druge šole in zdaj je ta šola prepisala tega nasilneža drugam.
Ampak to je precej noro in zagotovo ni prav, da morajo stvari eskalirat tako daleč. Na Hrvaškem je zdaj velik škandal zaradi tega.

Zbog nasilnog učenika u Zagrebu se ispisao cijeli razred. Fuchs: Mogu se opet vratiti

https://www.index.hr/vijesti/clanak/zbo...
Levakarski forum. Moderiranje prolevakarsko.

Zgodovina sprememb…

IgorCardanof ::

Ali vemo ali je bil to rom?

No v vsakem primeru je huda eskalacija, ali je to nasilje izvedel romski oče nad slovenskim otrokom ali kontra.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Utk ::

V članku piše, da je bil otrok iz romske družine, za tipa pa nič ne piše. Lahko tudi on, ampak malo verjetno.

Jure14 ::

Piše 48-letni oče osnovnošolskega otroka.
Z zelo veliko gotovostjo lahko ugibamo, da ni cigan.

IgorCardanof ::

Utk je izjavil:

V članku piše, da je bil otrok iz romske družine, za tipa pa nič ne piše. Lahko tudi on, ampak malo verjetno.


Aha tole čisto spodaj sem pa spregledal. Tnx.

Jure14 je izjavil:

Piše 48-letni oče osnovnošolskega otroka.
Z zelo veliko gotovostjo lahko ugibamo, da ni cigan.


:D
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Machete ::

Točno tole sem napisal par dni nazaj: https://www.24ur.com/novice/slovenija/3...

Dobro jim plačat, da doštudirajo ali pa se odselijo. Denar vse reši. Palica nič.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

V članku piše, da je bil otrok iz romske družine, za tipa pa nič ne piše. Lahko tudi on, ampak malo verjetno.


Jure14 je izjavil:

Piše 48-letni oče osnovnošolskega otroka.
Z zelo veliko gotovostjo lahko ugibamo, da ni cigan.


Potem zdaj ne verjameta, da bi mediji prikrili romsko poreklo napadalca, ob tem pa poudarili romsko poreklo žrtve? Nimajo pr medijih privilegijev?

Utk ::



Ni point v "oče", ampak v "48 letni oče".
Meni je za tega sicer vseeno kaj je, v vsakem primeru ima 100% support od mene.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:



Ni point v "oče", ampak v "48 letni oče".
Meni je za tega sicer vseeno kaj je, v vsakem primeru ima 100% support od mene.




človeka lahko opišeš čist isto opišeš z eno lastnostjo, ki ni romsko poreklo, lahko ga pa opišeš z dvema lastnostima, ki nista romsko poreklo, pa zaradi tega ne pomeni, da ni romskega porekla. Če hočeš prikriti, lahko napišeš tud 100 drugih lastnosti, romsko poreklo pa izpustiš.

dronyx ::

Jaz se spomnim v osnovni šoli smo imeli enega sošolca, ki je sošolkam lepil žvečilne gumije v lase. Potem je prišel v šolo oče ene od sošolk in mu ostrigel glavo na balin. Se mi pa zdi da ni šel v pripor. Potem so tega sošolca premestili na drugo šolo. Včasih so potrebni radikalni ukrepi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

lynxslo5 ::

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Poslanka Svobode je širila laži, da so policisti pretepli Roma. Resnica je seveda obratna. Romi tepejo policiste s tiho podporo Golobovih Svobodnjakov.
Core i7-14700F, Kingston DDR5 32GB (2x16GB) 5600MHz,
MSI PRO B760-P, MSI Nvidia RTX 4070 12GB, NVME Samsung 990 PRO 2TB,
Antec DF700 Flux, Win 11 Pro, ASUS PA279CV ProArt

svecka ::

Za Svobodo že itak vemo da laže skoz, če že njihov ptičji šef drugega kot lagat ne zna. Bolj je žalostno, da vlada in vsi ostali organi so spet zatajili in jo je skupil otrok - rom, ki se je celo šolal.

Ta ptičja usrana vlada itak sam gobca že pol leta da bo nekaj naredila, do sedaj se ni naredilo NIČ. Folk pa vzema pravico v svoje roke. Če to ni alarm, pa ne vem kaj je, da naslednji koraki bodo samo še hujši!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

arnecan1 ::

lynxslo5 je izjavil:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Poslanka Svobode je širila laži, da so policisti pretepli Roma. Resnica je seveda obratna. Romi tepejo policiste s tiho podporo Golobovih Svobodnjakov.

Ta poslanka je Sara Žibrat. Po odstopu Klakočarke je trenutno celo podpredsednica Gibanja Svobode. https://www.facebook.com/permalink.php?...

doktorproof ::

svecka je izjavil:

Bolj je žalostno, da vlada in vsi ostali organi so spet zatajili in jo je skupil otrok - rom, ki se je celo šolal.



Bil je v šoli, vprašanje koliko se je šolal. Večina jih dela sranje. Še tisti, ki imajo to željo, da bi se kaj naućili, jih dobijo po pukli... od ostalih ciganov!

sbawe64 ::

delavec44 je izjavil:

Me skrbi kakšna bo sedaj povračilna reakcija.

Če bi par ljudi dalo zahtevo za prešolanje otrok, bi tudi šola hitro nehala mižati.

Samo če se vsi ostali v razredu prestavijo
https://www.index.hr/vijesti/clanak/nas...
2020 is new 1984
Corona World order

Telbanc ::

Glede na to da že naslov teme, projektira vnaprejše razmišljanje uporabnikov slo techa, predlagam da se naslov spremeni v "romsko naselje".
Prejšnji naslov pač daje vtis, daje neko noro projekcijo,, da so vsi romi nasilni, kar je nespremenjljivo in krivično do ostalih romov, ki živijo v sožitju z nami. Hvala. (Naslednja tema ki jo bom morda odprl bo naprimer lahko če dam za primer, : migrantsko nasilje).
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Utk ::

Se pravi, če nekdo odpre temo Microsoftovi bugi, je to žaljivo, ker Microsoft ne dela samo bugov?
"Problemi s fordom" tudi. Niso vsi fordi problematični.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Telbanc ::

Ne vem, sam en kup kaznivih dejanj se zgodi v Sloveniji, človek pa dobi vtis, "da se ve, kdo dela pizdarije v Sloveniji". Pa temu ni tako. Pogrevate stare zadeve. Men se zdi to moteno. A veš kva je vedenjska motnja?
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Utk ::

Če razširiš območje na Evropo, je to res zanemarljivo.
Če je pa v nekem kraju s 3000 prebivalci vsak teden nek rop, pretep, razbita gostilna, nesreča z neregistriranim avtom, streljanje, police chase, itd, in 95% tega s strani vemo koga, potem pa stvar ni več tako nepomembna za njih, in bojo ljudje hoteli imet red in mir.

torentino ::

Telbanc je izjavil:

Glede na to da že naslov teme, projektira vnaprejše razmišljanje uporabnikov slo techa, predlagam da se naslov spremeni v "romsko naselje".
Prejšnji naslov pač daje vtis, daje neko noro projekcijo,, da so vsi romi nasilni, kar je nespremenjljivo in krivično do ostalih romov, ki živijo v sožitju z nami. Hvala. (Naslednja tema ki jo bom morda odprl bo naprimer lahko če dam za primer, : migrantsko nasilje).


Pa bom res preizkusil budnost moderatorjev...

delavec44 ::

Telbanc je izjavil:

Glede na to da že naslov teme, projektira vnaprejše razmišljanje uporabnikov slo techa, predlagam da se naslov spremeni v "romsko naselje".
Prejšnji naslov pač daje vtis, daje neko noro projekcijo,, da so vsi romi nasilni, kar je nespremenjljivo in krivično do ostalih romov, ki živijo v sožitju z nami. Hvala. (Naslednja tema ki jo bom morda odprl bo naprimer lahko če dam za primer, : migrantsko nasilje).


Samo rasisti kot si sam iz tega naslova potegnejo tako zgrešene zaključke. Mogoče bi moral svoje projekcije preveriti?

A je ok, če imamo temo policijsko nasilje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delavec44 ()

oseljeosel ::

Zanimivo, da glavni mediji niso poročali o primeru, kjer naj bi oče pretepel cigana, ki je bil sošolec njegovega sina. Mogoče so vzrok za to kakšne grožnje ali provokacije s strani cigana? Ali je kdo zasledil več informacij o tem dogodku ali razlogih, zakaj se o tem ne poroča?

Miki N ::

oseljeosel je izjavil:

Zanimivo, da glavni mediji niso poročali o primeru, kjer naj bi oče pretepel cigana, ki je bil sošolec njegovega sina. Mogoče so vzrok za to kakšne grožnje ali provokacije s strani cigana? Ali je kdo zasledil več informacij o tem dogodku ali razlogih, zakaj se o tem ne poroča?


Na radiu (slovenija 1, 2 itd) so v petek nabijali s tem fotrom dobesedno cel dan - sem na žalost moral biti dosti v avtu in je bilo treba stalno preklaplati.

Tako da bumerji vse vejo o tem ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

primoz4p ::

Očetu prekipelo - obračunal z romskim učencem, ker je skušal zaščititi svojega otroka

"Včeraj nekaj čez 12. uro sem bil obveščen o vstopu dveh odraslih oseb v šolo, ki naj bi bila dogovorjena. Starša sta odšla do razreda, poklicala ven svojega sina in romskega otroka in začelo se je fizično obračunavanje. Hvaležen sem razredni učiteljici, da je posredovala in skušala zaščititi žrtev. Mene je obvestila dežurna učiteljica in sva posredovala po vzgojnem načrtu in po protokolu medvrstniškega nasilja. Žal tokrat niso bili udeleženci le otroci, ampak tudi odrasli. Kaj takega sem v dosedanji pedagoški praksi doživel prvič," je dejal Šip, ki kaj več ni želel povedati o dogodku, saj gre za sum storitve kaznivega dejanja.

Kot smo izvedeli, naj bi bil žrtev tudi sedmošolec, katerega oče je napadel romskega učenca, saj naj bi slednji že dlje časa nadlegoval in maltretiral sošolca, a ravnatelj nam tega ni potrdil in je dejal le, da v "preteklosti nismo obravnavali težjih konfliktov med tema dvema učencema." Nasploh je slišati, da se na šoli vsakodnevno dogajajo nadlegovanja romskih učencev nad ostalimi, razne kraje, pritiski, grožnje ...., ki pa ne pridejo na plano, večina o njih tudi molči, ker se boji Romov in morebitnega maščevanja, nadlegovanja ...

Obe žrtvi - romski otrok in učitelj - sta po besedah ravnatelja ostali danes doma, napoteni sta bili k zdravniku, čeprav vsaj vidno nista bili težje poškodovani.


Kako lahko odrasla oseba "pokliče ven (šole, razreda, ipd)" tujega otroka in učitelica (trenutna odgovorna oseba za otroka) to dovoli? Ali ne bi morala ta oseba, ki so ji v varstvo zaupani otroci, prej preveriti, kaj ta osebka (oče in mama enega izmed otrok) hočeta od "tujega" otroka, oceniti situacijo (tudi psihofizično stanje teh dveh odraslih oseb, saj menda na pedagoški fakulteti učijo tudi psihologijo) preden bi dovolila tak stik?

Sicer pa je napisano tako, kot da bi oče pretepel romskega otroka in učitelico. Sine in mati pa to nemo opazovala. Kdo je pa potem posredoval, pomiril pobesnelega 48. letnika, da ni prišlo do hujših poškodb?

Kaj so po mnenju ravnatelja težji konflikti? Katere lažje konflikte pa je zaznal med tema dvema učencema?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: primoz4p ()

nejc_nejc ::

Če mene vprasate, je dotična sola ter cel sistem padel na celi crti.
Ne mi rect, da prfoksi maltretiranja mulca niso videli....
V mojih casih, bi blo reseno v 3 (treh) minutah.
««
18 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kje so meje/tolerance Slovencev (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
2179291 (4738) WhiteAngel
»

Brutalni napadi na dijake v Novem mestu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19526599 (7785) Horas

Osnovnošolska tolpa pretepla učenca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
658090 (5951) Zimonem
»

21. stoletje, v Sloveniji pa še vedno ljudje brez vode (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
17028856 (26191) Mipe

Več podobnih tem