» »

Nepremičninske agencije - pogajanje glede pogojev

Nepremičninske agencije - pogajanje glede pogojev

1
2
»

Legon ::

Še enkrat: Ti si začel to nit z nakladanjem o izvršljivem notarskem zapisu in ne z debato o notarskem zapisu. Ti si trdil, da je izvršljiv notarski zapism pogoj za to, da se členi pogodbe izvajajo po korakih (kakroli naj bi ta neumnost pomenila). Tako, da najprej si razčisti pojme, potem lahko pa debatiramo.

Druače pa kar se hrambe tiče, to ni pogojeno z izvršljivim notarskim zapisom, niti ni pogojeno z notarskim zapisom o prodaji nepremičnine, ampak gre za ločeno storitev skladno z Zakonom o notariatu (87. člen), kjer se ob prevzemu naredi zapisnik in notar glede tega izda potrdilo. Takrat se tudi določi kdo listino deponira, kaj je namen in komuse izroči. Zakon celo eksplicitno nalaga, da je notar dolžan sprejet v hrambo listine vsake vrste in ne postavlja pogoja, da morajo bit listine kakorkoli povezane z notarskim zapisom, kaj šele z nepremičninskim poslom. Lahko pa je seveda ta zapisnik del širšega notarskega zapisa ali celo neposredno izvršljivega notarskega zapisa.

Hramba listin ni nekaj kar je unikatno za nepremičninske posle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()

delavec44 ::

Je pa ta korak tudi nepotreben, ker so dandanes bančna nakazila vidna takoj in se lahko izvedejo med obiskom pri notarju, ko overiš podpis.

Ampak, če se bo kdo počutil bolj varno, naj.

Legon ::

Absolutno, ampak pomembno je razumet kaj posamezni instrumenti pomenijo, kako se uporabljajo in kaj je njihova dodatna vrednost. Ker če tega ni in imaš samo neke kvazi osebne izkušnje na podlagi enega primera in potem brez razumevanja to prodajaš naprej kot edino resnico, se bo kdo lahko poštevno nategnil. Na srečo, vsaj moja izkušnja je taka, so notarji po večini korektni in ti te stvari brez težav razložijo, ko prideš tja.

delavec44 ::

Se strinjam. Tudi moje izkušnje so take.

Lonsarg ::

Legon je izjavil:

Še enkrat: Ti si začel to nit z nakladanjem o izvršljivem notarskem zapisu in ne z debato o notarskem zapisu. Ti si trdil, da je izvršljiv notarski zapism pogoj za to, da se členi pogodbe izvajajo po korakih (kakroli naj bi ta neumnost pomenila). Tako, da najprej si razčisti pojme, potem lahko pa debatiramo.

Druače pa kar se hrambe tiče, to ni pogojeno z izvršljivim notarskim zapisom, niti ni pogojeno z notarskim zapisom o prodaji nepremičnine, ampak gre za ločeno storitev skladno z Zakonom o notariatu (87. člen), kjer se ob prevzemu naredi zapisnik in notar glede tega izda potrdilo. Takrat se tudi določi kdo listino deponira, kaj je namen in komuse izroči. Zakon celo eksplicitno nalaga, da je notar dolžan sprejet v hrambo listine vsake vrste in ne postavlja pogoja, da morajo bit listine kakorkoli povezane z notarskim zapisom, kaj šele z nepremičninskim poslom. Lahko pa je seveda ta zapisnik del širšega notarskega zapisa ali celo neposredno izvršljivega notarskega zapisa.

Hramba listin ni nekaj kar je unikatno za nepremičninske posle.
Jaz sem začel debato z napačno semantiko, se oproščam za vse napake. Ampak ti pa si napadel moj post kot da je vse napačno, ne le semantika. In to da se "členi izvajajo po korakih" je pač kako se čisto lepo laični pove, da bo določene korake pač izvedel notar (v tem primeru izročitev zemljoknjižnega dovolila), meni je to čisto dobra prispodoba in jo mislim še naprej uporabit, če bom moji mami moral razlagat zakaj rabi k notarju.

In ne semantika ni enostavna, kljub tvojim postom še vedno ne vem a moram moji pogodbi, kjer je bil notri člen za neposredno izročitv zemljkonjižnega dovolila s strani notarja, reči notarski zapis ali neposredno izročljiv notarski zapis, da boš zadovoljen z izborom besed.

Legon ::

Kako naj jaz ugibam kakšno pogodbo imaš ti? Če je pogodba zapisana v obliki notarskega zapisa je notarski zapis. Če ima notri elemnte ki omogočajo neposredno izvršljivost je lahko neposredno izvršljiv notarski zapis. Če je pa noter napisan recept za burek, se ji pa reče kuharska knjiga.

In še stotič: hramba listin nima nič s tem ali je notarski zapis neposredno izvršljiv ali ne. Gre za povsem ločene stvari.

In če deliš nasvete po forumih je pametne vedet kaj je kaj.

In to da se "členi izvajajo po korakih" je pač kako se čisto lepo laični pove, da bo določene korake pač izvedel notar (v tem primeru izročitev zemljoknjižnega dovolila), meni je to čisto dobra prispodoba in jo mislim še naprej uporabit, če bom moji mami moral razlagat zakaj rabi k notarju.

To laiku daje lažno predstavo o tem kaj se dejansko dagaja. In potem bo kak revež težil notarju za neposredno izvšljiv notarski zapis s katero si bo lahko na koncu rit obrisal, namesto da bi poslušal o hrambi listin. Ali pa bodo naivno ostali brez zemljiškoknjižnega dovolila, ker pa ja to naredi notar sam, potem ko plačaš. Verjamem, pa da boš še naprej delil napačne nasvete, ker je to lažje kot dejansko razmišljat.

Ogromno težav pri sklepanju nepremičninskih poslov nastane ravno zato, ker ljudje po gostilniško razlagajo stvari, ki jih ne razumejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Legon ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kako najti dobrega podnajemnika

Oddelek: Loža
192156 (1485) recmajkemi
»

Nakup stanovanja brez vpisa v Zemljiško Knjigo?

Oddelek: Loža
444071 (2340) svecka
»

"Pravni" nasvet (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
579630 (7251) miki2019
»

Najemna pogodba - neposredna izvršljivost

Oddelek: Loža
368210 (6924) mat xxl
»

Cena izbrisa služnosti ob smrti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13838530 (35104) dronyx

Več podobnih tem