» »

Odstranitev laka iz lesne površine

Odstranitev laka iz lesne površine

NekdoPach ::

Kako najbolje odstranit debelo plast starega laka dol iz lesa?
Da bi drgnil z bruspapirom je preveč dela, a se da to z razredčilom / acetonom ali čim podobnim?

HrščPščvnk ::

Na tamalo fleksarco 125mm si namontiraj brusni trak (recimo https://www.enaa.com/brusni-papirji-in-..., uporabit moras plosco za ježka in nato pa požen aparat.
Ne pozabi na zascitna ocala, masko ffp3 in delaj v dobro prezračenem prostoru ali pa se boljse zunaj.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

kixs ::

Imas tudi tracno brusilko. Morda bi sel tudi oblic. Odvisno kaj tocno imas za naredit.

https://www.merkur.si/delavnica/stroji-...
https://www.merkur.si/delavnica/elektri...

HrščPščvnk ::

Imaš še orbitalni brusilnik. Jaz imam takega

Pritrditev na ježka za hitro, udobno menjavo brusilnega lista. Od 4.200 do 11.000 nihajev/min, ekscenter 2,08/6,2 mm. Za brušenje in poliranje lesa, kovine in umetnih mas, barv in laka, tudi ukrivljenih površin. Primerno tudi za levičarje. Gumb za prednastavitev hitrosti. V - elektronika omogoča zvezno nastavitev hitrosti.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

kixs ::

Sem moral zbrusiti od oka dober m2 parketa med pol in 1cm. Brusil nekaj ur, pa skoraj nikamor prisel. Nato sem vzel oblic, nastavil na 3mm in naredil nekaj prehodov. Zakljucil sem se vedno z brusilko. Je pa slo z oblicem res neverjetno dobro :)

HrščPščvnk ::

Logicno, ce pa bolj globoko pobira les, lahko tudi se nastavis globino pri nekaterih aparatih.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

c23po ::

NekdoPach je izjavil:

Kako najbolje odstranit debelo plast starega laka dol iz lesa?
Da bi drgnil z bruspapirom je preveč dela, a se da to z razredčilom / acetonom ali čim podobnim?

Najhitreje gre z delavniškim fenom in špahtlo. Nato fini brusni papir.
Računalniki nimajo spominov.

Furbo ::

A te kemije ki jo uporabljajo američani pa pri nas ni?
Nanesejo nek odstranjevalec barve, prekrijejo površino s folijo in potem odstranijo z gladilko po nekaj časa.
Zdi se, da gre lepo dol.
Seveda je še vedno potrebno nekaj brušenja.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

nejc_nejc ::

Invictus ::

Kupi topilec laka al kako se mu že reče...

Potem postrgaš dol, na koncu še pobrusiš...

Pomaga tudi toplotna pištola.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Za stare oljne barve fen deluje, za lak pa vprašanje, odvisno od sestave.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

prowb ::

Jaz imam tudi za očistit in na novo pobarvat en manjši lesen objekt (brunarica). Razmišljam, da bi to bilo najbolj efektivno naredit s peskanjem. Nevem kako bi drugače sploh lahko pobrusil vse vdolbine, zareze, ...

Ampak stroja za peskanje seveda nimam :D

Mogoče kdo vse, če si je zadevo mogoče kej sposoditi za čez vikend?

nejc_nejc ::

Hudobec82 ::

Ja, fleksarca s krtačo. S tem gre najhitrej in najbolj temeljito.

Buggy ::

Ravno zdej imam tudi jaz projekt brusenja/barvanja ograje, kjer je barvo kar konkretno nacelo, saj terasa ni pokrita in je na jugu tako da je precej zunanjih vplivov.
V baubau sem kupil Ekscentrični brusilnik Iskra ERO IE-AJ46-450 ter 5 brusov P40/P80
Barva gre po povrsinah, kjer lahko dostopam z njo dol res super, ceprav mi je clovek ki mi je prodal barve (Teknos) rekel naj na silo ne drgnem do zivega. Kjer pridem do zivega sem dobil zdej neki primer, hocem povedati da P40 s to brusilko na hitrosti 6 zadevo res konkretno puli dol, brez nekega pritiskanja. Ce imas kej ravnega bi znalo biti to kar kewl.
Jaz imam problem, ker je previsoka in ne pridem med remlcke z njo in bom mogu to delat s tistim "likalnickom" a kot receno ne do zivega, ker se tudi barva bolj drzi kot na tisti zgornji plosci.

before:


after:



Je pa res, da eni deli kar odletijo dol (verjetno lak bolj nacet ali pa slaba podlaga), spet nekje pa je treba malo veckrat cez.

Buggy ::

fertik in likof :))




Tamala je hotla gin, pa zajebala in odprla wiskey in natrosla sranja notri od led, mete in limone...zganega jaz itaq ne pijem..je pa baje nek dober japonski, ki je bil v stalazi LOL

Posopek urejanja ograje je bil pa sledec: Najprej zbrusili vse s P80 smirglom, to pomeni vse stiri stranice remlov. Kupil se eno masinco, ki je sla med remle. Potem obrisal prah, ter s P1P00 se enkrat. Kjer se je prislo do lesa, se je naneslo "prime" neke vrste temeljno barvo. Potem pa dva sloja vodne barve, aplicirano z valjckom ter po potrebi copic, kjer ni bilo dostopa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

barakus ::

Bravo mojster!

twom ::

Buggy je izjavil:

Ekscentrični brusilnik Iskra ERO IE-AJ46-450 ter 5 brusov P40/P80
A ni treba les brusiti vzdolž letnic, tako da ekscentrični brusilci odpadejo?

Buggy ::

Mozno. Jaz sem dobil dekret, da zbrusim zgolj zgornji sloj laka, ki se ne drzi vec povrsine in pod njega zateka voda. V zivo do lesa nisem sel, kjer ni bilo treba. Ce imas raw les pa verjetno tvoje drzi. Nwm..po koncanem brusenju z masincam, sem sel se cez celo ograjo, "polikat" nitke z gobico P240...delal zjutraj, ko je vlaga sla dol z ograje.
Tako recimo je zgledala prej na najbolj zjebanem mestu, barvano tri leta nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

HrščPščvnk ::

Kakšen lak za les pa si uporabil tri Leta nazaj? moram leseno okno pobarvat pa bi dal nekj kar bo čim dlje obstojno.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

Buggy ::

Ni bil Teknos, kar mi je zal. Bil je Sadolin iz baubau in se ni izkazal bas perfektno kot vidis. Je pa terasa res izpostavljena soncu/snegu/ledu v nasi vukojebini. Bom videl kako bo s to skandinavsko zadevo in porocam cez tri leta.

Nadstresek recimo, sem naoljil z njihovim oljem ze prvic in zdej spet pa deluje kul. Olje na zivi les je bolj epic, pa obdrzi barvo lesa na longrun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

barva za zaščito lesa zunaj

Oddelek: Loža
4319169 (628) Kvatebrigic
»

sanacija lesenega okna

Oddelek: Loža
172226 (1297) mailer
»

Brusilnik za les

Oddelek: Loža
4210093 (8426) kuglvinkl
»

Obnova lesenih oken: kateri brusilnik?

Oddelek: Loža
3411964 (8040) mihec87
»

Brušenje stopnic

Oddelek: Loža
126090 (5874) Vikking

Več podobnih tem