» »

Olimpijske igre 2024

Olimpijske igre 2024

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 7
»»

GupeM ::

Ker je prva tema o olimpijskih igrah totalno izrojena, odpiram novo temo, kjer se bo komentiralo športne nastope naših reprezentatov in seveda tudi ostalih tekmovalcev.

Nadal skoraj pripravil presenečenje v drugem nizu proti Djokoviću, po tem ko je s 4:0 izgubljal drugi niz, je izenačil na 4:4. No, na koncu mu vendarle ni uspelo, tako da je na koncu izgubil 6:1 in 6:4.

Savšek se je pred cca pol ure uvrstil v finale kanuja na divjih vodah. Savšek je sicer aktualni olimpijski prvak.

hotig ::

Odbojkarji so začeli zelo dobro in zasluženo zmagali!
No pa da ne pozabimo, da so naši rokometaši danes razturili Hrvate, ki so se na koncu verjetno še bolj jokali kot Nadal 8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

GupeM ::

Seveda, seveda. Pa včerajšnja odbojkarska tekma Slo-Can je bila tudi kar uspešna za naše 3:1 v nizih.

hotig ::

Savšek pa vsak dan boljši. No želim mu da potem v finalu končno zmaga in obrani naslov. Čakam pa na atletiko, tam imamo tudi apetit po zmagi (Čeh, mogoče Šutej) in seveda plezanje. Ni vrag da Tanja nebo zlata!

GupeM ::

Tanja? Žakelj?

Čeh in Šutejeva sta zagotovo kandidata za odličje, predvsem Čeh. Zagotovo pa bo karkoli manj kot zlata Garnbretova razočaranje. Tako zanjo kot za vse nas, ki zanjo navijamo.

Benjamin Savšek pa bi brez dotika imel drugi čas polfinala, tako da tudi pri njemu upam na medaljo.

hotig ::

@GupeM

Sory, sem se zatipkal, seveda sem mislil na Janjo Garnbret. Opravičilo obema 8-)

nokken ::

Francozi so se ravno izkazali za precej boge porazence... Sicer ni ravno med tistimi, ki bi jim privoscil kaksen uspeh, ampak Pidcock je zmagal cisto fair and suqare v mtb, Francozi pa v jok in ga cel stadion izzvizga. Jebiga 500m pred ciljem pac ne mores pustiti tako odprtih vrat, kot jih je Koretzky in potem zvizgati ce nekdo izkoristi taksno darilo.

IL_DIAVOLO ::

hotig je izjavil:

Odbojkarji so začeli zelo dobro in zasluženo zmagali!
No pa da ne pozabimo, da so naši rokometaši danes razturili Hrvate, ki so se na koncu verjetno še bolj jokali kot Nadal 8-)


Zmagali so zasluženo, ampak je pa treba dodati, da so bili precej bogi na servisu, medtem ko so jih Kanadčani v tem segmentu igre nadigrali.

Verjetno to ne bo dovolj za medaljo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Ganon ::

Finale Garnbretove šele 10. avgusta. :'(

Groot ::

Škoda te ene napake Savška, sicer gladko najhitrejši na progi :'(

Veliki_Blek ::

Imam občutek, da bodo te olimpjske igre ene najslabših za naše športnike po številu medalj.
Napovedujem samo dve medalji. Garnbret in Čeh.

Je pa za moje pojme tudi pri kanuistih bila čudna izbira slovenskih predstavnikov. Žiga Lin Hočevar je aktualni svetovni prvak iz Tacna, pa ni šel na OI.

Namesto Pogija in Hočevarja imamo Penko in Savšek.

Groot ::

Sem samo čakal da kdo še Lin Hočevarja ven potegne. Ja letos ima dobre rezultate, ampak olimpijski ciklus traja 4 leta (oziroma v tem primeru pač 3 leta), ne pa par mesecev. Pri kanuistih so bila merila za uvrstitev znana že po koncu zadnjih OI in je uvrstitev Savška na OI povsem upravičena in utemeljena. Verjamem pa da bo za Lin Hočevarja še zelo veliko priložnosti.

mtosev ::

Danes so Slovenci nadigrali Hrvate pri rokometu.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

FireSnake ::

Gledam rokomet Slovenija : Hrvaška.
Ta depresivni komentator naj se vrže čez balkon in nas reši teh depresivnih muk.
Pa to je neverjetno, kako ta krota ni dorasla komentiranju.

Pa smo na koncu zmagali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IL_DIAVOLO ::

Komentiral je točno tako, kot se je počutil vsak kavč selektor. Top shit!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

GupeM ::

Veliki_Blek je izjavil:


Je pa za moje pojme tudi pri kanuistih bila čudna izbira slovenskih predstavnikov. Žiga Lin Hočevar je aktualni svetovni prvak iz Tacna, pa ni šel na OI.

Tukaj je drugače kot pri kolesarjih. Pri kanuistih mora tekmovalec izpolniti normo, ki je ne določa trener ali kdorkoli, ampak mednarodni olimpijski komite ali mednarodna zveza. Pri kolesarjih pa MOK/zveza določita samo število tekmovalcev na državo, potem pa nacionalna zveza pošlje kogar pač pošlje.

skumpl ::

Veliki_Blek je izjavil:

Imam občutek, da bodo te olimpjske igre ene najslabših za naše športnike po številu medalj.
Napovedujem samo dve medalji. Garnbret in Čeh.


Je pa za moje pojme tudi pri kanuistih bila čudna izbira slovenskih predstavnikov. Žiga Lin Hočevar je aktualni svetovni prvak iz Tacna, pa ni šel na OI.

Namesto Pogija in Hočevarja imamo Penko in Savšek.

Zaenkrat nam kaže bolj slabo, jaz bi tudi rekel Garnbret in Čeh :'( Nekaj bo potrebno spremeniti, mogoče povišati denarno nagrado ali kaj podobnega.

GupeM ::

Ne pozabit na odbojkarje.

Invictus ::

FireSnake je izjavil:

Gledam rokomet Slovenija : Hrvaška.
Ta depresivni komentator naj se vrže čez balkon in nas reši teh depresivnih muk.
Pa to je neverjetno, kako ta krota ni dorasla komentiranju.

Pa smo na koncu zmagali.

Enako je bilo pri odbojki...

Naši vodijo 2:0, tretji niz dobivajo Kanadčani, komentator pa začne stokat, kako je vedel, da bodo naši izgubili.

Kak kreten...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hotig ::

Moški triatlon je za danes odpovedan oz. naj bi ga izvedli jutri. Razlog so pa "podnebne spremembe". :)

Invictus ::

Kaj so podnebne spremembe, drek v Seini?
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hotig ::

@Invictus

Ja, to je pa direkt izjava. Sicer so organizatorji uradno krivdo pripisali preveliki količini dežja (vpliv vremena torej :|). Dva dni zapored (ned in pon) so odpovedali trening zaradi neustrezne mikrobiloške anlize Sene. Ni mi pa jasno, zakaj pač ne premaknejo nekam ob morju kot pač jadranje ali surfanje. Če se prav spomnem imajo to nekje ob Marseillu, kjer obstaja tudi že tradicionalno vsakoletno triatlonsko tekmovanje.

@Karel

Pri njih nimajo nutrije, so samo modene podgane (pač Pariz) zato raje ostanimo pri športu ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

IgorCardanof ::

skumpl je izjavil:

Veliki_Blek je izjavil:

Imam občutek, da bodo te olimpjske igre ene najslabših za naše športnike po številu medalj.
Napovedujem samo dve medalji. Garnbret in Čeh.


Je pa za moje pojme tudi pri kanuistih bila čudna izbira slovenskih predstavnikov. Žiga Lin Hočevar je aktualni svetovni prvak iz Tacna, pa ni šel na OI.

Namesto Pogija in Hočevarja imamo Penko in Savšek.

Zaenkrat nam kaže bolj slabo, jaz bi tudi rekel Garnbret in Čeh :'( Nekaj bo potrebno spremeniti, mogoče povišati denarno nagrado ali kaj podobnega.


Pa misliš, da športniki ne dajo vse od sebe, ker je premajhna denarna nagrada? :|
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Gregor P ::

Denarna nagrada skoraj zagotovo ni prva zadeva pri motivaciji športnikov, sploh ne na olimpijskih igrah. Seveda je pa dobrodošla za nadaljnjo uspešno športno kariero - ker od nečesa je pač treba živet, sploh ko je tekmovalne športne kariere konec.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

IL_DIAVOLO ::

Denarne nagrade so pri nas kar boge in ce bi zvisali nagrade na x3, bi se zagotovo kaj spremenilo.

https://www.rtvslo.si/sport/oi-2020/utr...
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Gregor P ::

Dvomim, denar je kot rečeno seveda pomemben, ampak praktično noben od naših vrhunskih športnikov ni to postal izključno zaradi želje po denarju. Mi imamo nekaj v našem sistemu, družbi, ki časti šport (povezano z zdravjem; vsaka OŠ mora imeti športno telovadnico, ure telovadbe itd.), ki proizvaja takšne športnike. Tako da predvsem moramo delati na tem, da ne izgubimo tega momenta. Športne zveze idr. pa morajo delati na tem, da pridobijo čim več sponzorskih sredstev za njih; medtem ko mora država poskrbeti za dobro (športu prilagojeno) zdravstveno zavarovanje in nato dostojne pokojnine.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

IL_DIAVOLO ::

Btw Nemke totalno povozile nase rokometasice. Komentator je spet depresiven :D
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

FireSnake ::

So že igrale?
Če so pa naše Korejke nažgale (Korejke pa Nemke).
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

hotig ::

Komentiranje na RTV SLO je totalni poden. Naši komentatorji sploh ne znajo komentirat dogodka/športa, ki se predvaja (razen redkih izjem) ampak večino časa nakladajo o zadevah ki tudi s športom sploh nimajo veze. Ne samo naši ampak vsi športniki bi si zaslužili več spoštovanja. Že tisto nakladanje včeraj ob tenisu mi je šlo totalno na živce. Mi je žal, da ga ni Maradona orenk vsekal na gobec namesto samih "lepih" besed, mogoče potem nebi takih kvazil naokoli. :|

Sicer so pa punce danes nekako izgubile ritem. Sredi prvega polčasa je zgledalo, kot da jim je zmankalo štroma in od tam naprej je šlo vse navzdol. Je pa res, da so bile Nemke izredno motivirane, ker bi današnji poraz za njih praktično pomenil pot domov po prvem delu. Žal mi je, da bo gol razlika na koncu tako visoka, ker bi to lahko tudi vplivalo na uvrstitev. Nič, nej se naše dobro spočijejo (fizično in mentalno) pa gremo potem v naslednjih dveh dvobojih slovani razturit vikinge :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Invictus ::

Gregor P je izjavil:

Dvomim, denar je kot rečeno seveda pomemben, ampak praktično noben od naših vrhunskih športnikov ni to postal izključno zaradi želje po denarju. Mi imamo nekaj v našem sistemu, družbi, ki časti šport (povezano z zdravjem; vsaka OŠ mora imeti športno telovadnico, ure telovadbe itd.), ki proizvaja takšne športnike. Tako da predvsem moramo delati na tem, da ne izgubimo tega momenta. Športne zveze idr. pa morajo delati na tem, da pridobijo čim več sponzorskih sredstev za njih; medtem ko mora država poskrbeti za dobro (športu prilagojeno) zdravstveno zavarovanje in nato dostojne pokojnine.

Večino naših dobrih športnikov ustvarijo starši, vsaj na začetku kariere.

Če bi računali na sistem, jih ne bi imeli nič...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Legon ::

FireSnake je izjavil:

So že igrale?
Če so pa naše Korejke nažgale (Korejke pa Nemke).


To je bila dobesedno druga ekipa kot proti Koreji. Začele so dobro, tam nekje pri 5:5 se je pa igra dobesedno razpadla in je bilo težko gledat do konca.

Kurzweil ::

Glede komentatorjev na RTVju sem jaz govoril že pred 10-15 leti, ko so začeli prihajati novi pajaci, namreč da se nismo najbolj zavedali, kako dobre komentatorje smo imeli takrat, pa tudi ti niso ravno briljantni.

Jaz prenosov na RTVju ne morem gledat, otvoritev je bila vodena debilno... poslušat komentirat šport iz strani Jerkovića, Hudomalja, Laurenčič, Kovšce, Bašlja in podobnih, pa je dejansko katastrofalno. Če je bil cilj RTVja, da se rešijo težakov, ki hočejo več športa, predvsem pa bolj zanimive športe, jim je uspelo.

Je pa noro, kako so naše rokometašice zdejle izgubile proti Nemčiji.

Kogar zanima basket je zdejle ob 11:00 sigurno zanimiva tekma med Španijo in Grčijo.

IL_DIAVOLO ::

Zdaj pa nasa v judu.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hotig ::

Andreja Leški je že po 58 sekundah zmagala! hell yeah bravo

IL_DIAVOLO ::

Ze fertik haha
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hotig ::

Pa ne pozabit danes ob 17h na odbojko SLO - SRB. To bo tudi dober spopad in seveda lahko naši pokažejo še nekaj več da bi si že zagotovili napredovanje.

Bauc ::

Kurzweil je izjavil:

Glede komentatorjev na RTVju sem jaz govoril že pred 10-15 leti, ko so začeli prihajati novi pajaci, namreč da se nismo najbolj zavedali, kako dobre komentatorje smo imeli takrat, pa tudi ti niso ravno briljantni.

Jaz prenosov na RTVju ne morem gledat, otvoritev je bila vodena debilno... poslušat komentirat šport iz strani Jerkovića, Hudomalja, Laurenčič, Kovšce, Bašlja in podobnih, pa je dejansko katastrofalno. Če je bil cilj RTVja, da se rešijo težakov, ki hočejo več športa, predvsem pa bolj zanimive športe, jim je uspelo.

Je pa noro, kako so naše rokometašice zdejle izgubile proti Nemčiji.

Kogar zanima basket je zdejle ob 11:00 sigurno zanimiva tekma med Španijo in Grčijo.

Najbolj se vidi pad kvalitete komentiranja pri gimnastiki. Pred leti sta komentirala sodnica in en tip, ki sta oba imela dosti znanja iz zgodovine, točkovanja... Zdaj komentira en, ki vsak nastop opiše enako.

Bellator ::

Ja, tudi sam ne spremljam več športnih dogodkov na RTVju.

nokken ::

Premikanje tekem od danes do jutri na druge lokacije pac ni mozno, pa ne glede na to koliko dreka plava po Seni. Je pa precej bolj na mestu vprasanje zakaj so pri dveh morjih, vkljucno z oceanom, precej velikem stevilu jezer in rek, ki so neprimerno bolj ciste, planirali triatlonsko tekmo v najvecji greznici Francije. In ce bi bila vsa prizorisca v Parizu, bi bilo se razumljivo, glede na to, da so pa prizorisca dobesedno po celem svetu (vkljucno s Tihomorskimi otoko dobesedno na cisto drugem koncu sveta) pa ne vem kje bi bil problem narediti to dirko na kaksni drugi, manj problematicni, lokaciji.

Glede sportnikov in denarja pa... nihce ampak zares prav nihce ne gre v sport zaradi denarja in ga ni sportnika na svetu, ki bi se matral zaradi denarja. Tudi ce dobis miljone, so to z odskokom najbolj prigarani miljoni, kar jih lahko najdes. Verjamem da je tezko razumljivo, ampak tako je, pa ce kdo verjame ali ne. Seveda se nihce denarja ne brani, ampak cisto vsak, pa naj bo to mulc v najbolj brezveznem sportu ki tekmuje samo po vaskih tekmah, ali pa magari Ronaldo, bi dirkal ali igral tudi zastonj. Konec koncev, kdo resno misli da recimo Ronaldo rabi se dodaten miljon in da zato se vedno igra?

IL_DIAVOLO ::

Ja, ker mu je edina motivacija da je kot 40-letnik se vedno med najbolj placanimi sportniki na svetu, pa magari v 50. ligi po tezavnosti.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

IL_DIAVOLO ::

Uff to je bilo pa blizu. Malo me je skrbelo. Lep ipon :) Gre pa to zelo hitro, sem skoraj zamudil.

Bravo!
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

hotig ::

Ah Andreja Leški si je v drugem krogu vzela še mal kofi brejka pa vseeno v dobrih 3 minutah zmagala. 8-) Čestitke

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hotig ()

Bauc ::

Na olimpijske igre bi šla večina vrhunskih športnikov tudi za minimalno denarno nagrado. Razen v športih, kjer je olimpijska medalja "vredna" manj, kot svetovno prvenstvo. Tu sem verjetno lahko štejemo samo kakšen nogomet, baseball ter kolesarjenje kjer največ šteje tour de france. Pa še tam se spomnim, da je Jan Ulrich po zmagi v Atlanti rekel, da mu Olimpijska medalja pomeni več kot zmaga na dirki po Franciji. V večini športov je pa največji dosežek karijere medalja na olimpijadi. Verjamem, da je denarna nagrada tu v drugem planu. Vsaj pri večini športnikov :D

Utk ::

Jaz sicer verjamem, da bi velika večina športnikov športala tudi skoraj zastonj, ampak da so neki milijoni v nogometu ali košarki krvavo zasluženi je pa vseeno pretiravanje.
Če si nek povprečen maratonc, v teku ali na snegu, ne boš nikoli milijonar (zarad športa), treniraš verjetno več kot nek Dončič, zaslužiš pa manj kot fuzbaler v slovenski ligi, kar res ni naporen poklic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Invictus ::

Za marsikateri šport medalja na olimpiadi pomeni manj, saj tam ni vseh glavnih konkurentov, ki izpadejo ven zaradi kvot...

Isto velja za svetovno prvenstvo...

Sploh pa v kolesarstvu, kjer je zmaga na večdnevni dirki vredna precej več kot te enodnevne dirke, kjer včasih tudi malo loterije odloči zmagovalca.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

IL_DIAVOLO ::

Ravno vceraj sem studiral, koliko mora pretrpet povprecen koledsar na touru ali pa fuzbaler, ki je v vsakem primeru placan miljone, pa ce samo sedi na tribuni :D

Noro.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Bauc ::

Invictus je izjavil:

Za marsikateri šport medalja na olimpiadi pomeni manj, saj tam ni vseh glavnih konkurentov, ki izpadejo ven zaradi kvot...

Isto velja za svetovno prvenstvo...

Sploh pa v kolesarstvu, kjer je zmaga na večdnevni dirki vredna precej več kot te enodnevne dirke, kjer včasih tudi malo loterije odloči zmagovalca.

Z olimpijsko medaljo postaneš "nesmrten". Dvomim, da ima prvo mesto v Tacnu pri polni konkurenci enako težo kot bronasta olimpijska medalja pri okrnjeni konkurenci:D

IL_DIAVOLO ::

Judoisti, telovadci in plavalci vsekakor vidijo OI kot sveti gral.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Zgodovina sprememb…

Bauc ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Judoisti, telovadci in plavalci vsekakor vidijo OI kot sveti gral.

Tudi atleti, veslači ter strelci. Pa verjetno tudi še marsikateri drugi.

Invictus ::

Za te športe so OI "top of the game", ker pač drugih tekmovanj nimajo. Plus malo zgodovine...

Saj je pri smučariji in večini zimskih športom isto.

Vsi športi, ki imajo močne lige ali tekme, ne poudarjajo OI.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914163234 (41913) bambam20
»

Svetovno prvenstvo v košarki 2014 v Španiji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Šport
17541357 (33995) bambam20

Več podobnih tem