» »

wifi bridge

wifi bridge

novak-t ::

Zdravo,
kaj bi mi predlagali, za bridge interneta med hišami? hiše so narazen cca 50m, ni direktno vidna (vmes je staromeščanska hiša)? Kabel v vsakem primeru odpade, nimam te možnosti. V drugi hiši rabim internet za dostop do kamer. Kaj bi mi predlagali, pa da je cenovno ugodno? Od ubiquiti mi se zdi preveč drago, za kar rabim.

Nikonja ::

50 mt res ni velik ampak predvidevam da si poskusil z normalno kombinacijo ruterja in ni delal. Lahko poskusiš z ojačevalci signala in antenami.
Npr nekaj takega - ampak ni nujno da bo delalo ker je vse odvisno kako je grajena ta hiša med vami.
https://www.mimovrste.com/wi-fi-antene/...

Druga opcija bi bila montirat GSM-SIM modem na ta drugo hišo, vzet en poceni hofer paket ali pa kot drugo kartico na tvoj paket (večina operaterjev računa dodatno kartico med 5-10 eur na mesec) in tko povezat kamere na net.

Daniel ::

Invictus ::

Najbolje bi bilo, če lahko kje potegneš vmes kabel...

Če nimaš line-of-site, bo zadeva mal težko izvedljiva, pa čeprav na 50m.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

novak-t ::

imam pa možnost še enega wifi-ja, ki pa pride do stavbe ravno toliko, da se ga še vidi. Kako bi lahko tole uporabno ujel pa speljal v notranjost? se pravi sprejemnik - kabelj - ap

Če bi pa od sebe peljal, bi pa potem moral takole narediti?
na lokaciji 1 montiram ''Ubiquiti airMAX NanoStation 5AC Loco''
na lokaciji 2 montiram ''Ubiquiti airMAX NanoStation 5AC Loco'' in nanj direktno priklopim ''UniFi UAP-AC LITE''
Je to to?

oz. še kakšna cenejša varjanta?

Daniel ::

Če želiš dobro delovanje je to to. Seveda, kot že omenjeno, je vidna linija pogoj.

Pa seveda bo treba antene tudi nastaviti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

Daniel ::

Malo edino pazi, sedaj sem opazil, da pri UI piše external power supply not included, torej rabiš še napajalnik. Zanimivo, ker so doslej vse UI uadeve kat sem jih rabil imele napajalnik zraven.

novak-t ::

Kaj pa recimo, da imam pred stavbo srednjo dobri signal? je kakšna ugodnejša varjanta, da to spravim notri? fora je v tem, da so debele stene, zato bi rabil notri ojačati signal.

Daniel ::

Marsikaj se da, ampak vsaka taka cenejša opcija bo imela kar precej vpliva na hitrost. Pa zelo verjetno bojo zadeve padle še v ločena omrežja (Wireless client način). Razen če bi imel osnovno omrežje na Mikrotiku, potem bi lahko uporabil Wireless client bridge način, ampak tega nimaš. Mogoče je pri drugih proizvajalcih kakšna podobna zadeva na voljo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Internet od hiše do vikenda preko (zunanje) Wi-Fi antene (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
542837 (1316) theVB
»

Deco X60 (3pack) in NEO

Oddelek: Omrežja in internet
191557 (904) KTr1sk
»

Kateri wifi repeater?

Oddelek: Kaj kupiti
233737 (3216) suselinux2
»

Vlečenje kablov ali brezžični internet?

Oddelek: Omrežja in internet
435482 (2540) starfotr
»

Kako potegniti brezžični internet cca 200m s 100% zanesljivostjo

Oddelek: Omrežja in internet
356173 (5096) Pyr0Beast

Več podobnih tem