» »

video problem

video problem

polozweii ::

https://www.shi.com/product/22862226/HP...
V windowsu je napisana grafična AMD Radeon HD 6470M.

Na prenosniku sem predvajal iz youtube posnete videe. Pred tem ga še nisem uporabljal za videe.

Po priklopu zunanjega monitorja (1440x900) sem začel s predvajanjem videa. Prvi in drugi dan je po nekaj minutnem predvajanju začela utripat slika in pojavljale so se čudne barve.

Tretji dan sem odkopil zunanji monitor in zmanjšal na 1280x768. Sedaj ne predvaja niti sekunde videa (predvajalnik javi težave z grafično kartico) Pojavi se moder Windows zaslon.

Ob zadnjem modrem zaslonu in naraščanju % obnavljanja sem prenosnik prestavil na polico in monitor se je ob tem ugasnil.
Po lučkah in delujočem ventilatorju je prenosnik deloval, monitor pa je ostal črn. Tudi po ugasnitvi in ponovnem prižigu.

Priklopil sem zunanji monitor in videl moder zaslon z obnavljanjem windowsa. Ko je prišlo do 100% se je slika pojavila tudi na prenosniku.

Slika deluje normalno, dokler ne prižgem videa.

Je problem v grafični kartici?

-----------------
Sedaj se zgodi že da že takoj ko se prenosnik prižge, zaslon popolnoma ugasne, se pojavi le puščica miške, spet popolnoma ugasne, se pojavi, ugasne,...
Priklopil sem zunanji monitor...na začetku sem videl le windows okno potem pa tudi tu monitor izgubi signal (izklopi se monitor) , potem se vklopi in vidim le kurzor ki ga lahko sekundo ali dve premika, se spet ugasne, itd...
Kot bi se že takoj pregrevala grafična?
  • spremenilo: polozweii ()

polozweii ::

Je termalna pasta 1.93W/mK dovolj da vidim če je to problem?

polozweii ::

https://ibb.co/x6G5YfH
Vsa tri mesta (tudi termalni silikonski trak) sem nadomestil s termalno pasto 1.93W/mK.

Po menjavi paste je nedelovanje računalnika ostalo isto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

solatko ::

R.I.P.
Delo krepa človeka

polozweii ::

Potem ko sem na prenosnik priklopil zunanji monitor se je spet počas prebudil.
Na koncu sem ugotovil da je problem v Win Media Player. Kot da je imel težavo s prebavo iz youtube online pretvorjenih videov. Z VLC player ni problemov.

Medtem sem zamenjal termalno pasto s samo 2W/mK ki je pri nas sploh ne najdeš. Temperature se kljub temu zdijo normalne.
https://ibb.co/TWw3yDm
GPU: 25 W maximum
CPU: 35W TDP

Bo ta pasta dobra vse dokler si ne bo kdo zaželel igranja iger?

Han ::

Na AMD karticah se najbolje obnese MPC-BE predvajalnik.

polozweii ::

Še vedno težave.
Nekaj časa je delalo potem pa je do neke mere ponovno crknilo. GPU se je pred tem segreval do 65°C čeprav sem imel odprt le video. Pomislil sem na šibko termalno pasto 2W zato sem jo sedaj zamenjal s 6W vendar se prenosnik še vedno ne zažene do konca.

Ker je na prenosniku razen lučk na ohišju, monitor črn sem priklopil zunanji monitor. Medtem ko je na prenosnikovem monitorju neprestano tema, se na zunanjem monitorju najprej pokaže Windows okno...Please wait. Zatem se v prenosniku prižge ventilatorček in trenutek zatem se monitor ugasne in napiše da ni signala. Kmalu se monitor prižge (ob tem se pogosto pokaže kazalec miške ali kockasta slika) in slika izgine...prižiganje in ugašanje se tako ponavlja v nedogled razen če se pjavi moder ekran z izbiro med See advanced repair options in pa Restart my PC.
Izberem Restart my PC in ponovi se ista zgodba kot sem jo opisal par vrtic višje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

Invictus ::

Naredi backup, na novo namesti Windowse. Windowse 7, pa jih nadgradi na 11.

Lahko da imaš vse zmešano gor kar se tiče gonilnikov.

Vmes lahko razdreš računalnik, zamenjaš termalno pasto povsod, počistiš,pa da vidiš ali bo pomagalo.

Ker gre za staro škatlo, sicer še vedno relativno zmogljivo, bo to fajn učna lekcija.

Če ti uspe narediti prenosnik zanesljiv, lahko pol nadgradiš RAM plus SSD. Drugače smeti... Ekran je navadna žalost...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Riff ::

polozweii je izjavil:


GPU se je pred tem segreval do 65°C čeprav sem imel odprt le video. Pomislil sem na šibko termalno pasto 2W zato sem......



sj 65°C ni preveč za grafično kartico tm 90˘C ali naprej se začnejo težave

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Riff ()

Pentium ::

6470M so znane da crkujejo... tako čudež da je zdržala celih 13 let!
Na macbookih 2011 so crkvale kot po tekočem traku, redko da je katera zdržala več kot nekaj let...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik, zelene črte na zaslonu

Oddelek: Pomoč in nasveti
234175 (1236) Han
»

USB Boot

Oddelek: Pomoč in nasveti
272001 (869) solatko
»

Termalna pasta

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
272764 (1409) negrdiraček
»

prenosnik ima kvadrate po ekranu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141641 (1224) Bojan xxxx
»

ekran na prenosniku razbit - kako naštimati sliko na drugemu LCD_ju

Oddelek: Pomoč in nasveti
482570 (2031) Pyr0Beast

Več podobnih tem