» »

Kakšna se vam zdi tale nova konfiguracija?

Kakšna se vam zdi tale nova konfiguracija?

McSpike ::

Plata: Intel Rocklake D865PERLX
Proc: P4 2,6G 800M FSB
RAM: 2x DDR 512/400 (Viking ali Infineon)
Disk: Maxtor 120G 7200 8Mb SATA
Grafična: R9600 Pro 128Mb
CD-R: 52x
Disketar
Miška: Logitech Pilot optical
Tipkovnica: Logitech navadna
Ohišje: ATX Logic Middle 400W

Skupaj 220.000 SIT brez monitorja.

Ga pa ne bom navijal. Hočem samo stabilno delovanje brez problemov za kake 2 leti. Delam z internetom zato imam velikokrat odprtih blazno veliko IE oken, sem in tja se požene Corel Photopaint, Dreamweaver skoz prižgan, pa še nekaj ostalih programov. Hočem da mi tud poklekne ne, ker če pa kaj sovražim je pa to počasna mašina.

Igre: Igral bom vse kar bo novega in hudega prišlo ven. Ko pride Doom3 in Halflife2 bom zamenjal grafično za najhujšo ki bo potrebna da bo tekoče letelo tja do 1280x1024.

Kakšna se vam zdi potem tale konfiguracija?

zvery1 ::

Tvoj post zveni nekako takole...
Bla....bla.....bla...bla....Bom kupu raketo na tekoče gorivo, pa bom potoval na mars,če se bo pa pojavla potreba po tem da gremo na Jupiter bom pa dokupu še 3 motorje, ker mene pa najbol jezi če raketa počas leti.......
Ne vem kaj si sploh hotel povedat....Forum ni zato da napišeš prvo stvar ki ti pade na pamet.
Naj velja tudi za druge ker se mi zdi da je zmeraj več postov kjer folk ne pove nič uporabnega.
Pa brez zamere....
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

McSpike ::

zvery1,
pa brez zamere ampak jest sem bil tukaj že 2 leti pred tabo in mislim da vem kako se stvari tukaj streže. včasih napišeš kaj koristnega, včasih vprašaš kaj butastega in dobiš koristen nasvet.

hotel sem vprašat namreč a je to dobra konfiguracija. men se zdi da je ampak kaj pa jaz vem ko se v te reči poglabljam samo 1-krat na 2 leti in potem probam sam nekej pametnega skup sestavit in nisem ziher al je ok al ni. nekateri to tu počnete vsak dan in se spoznate 100-krat bolje ko jaz zato pač vprašam.

a je torej taka konfiguraija ok in za tak denar al bi vi kaj spremenili? mater pa še napisal sem zakaj ga bom uporabljal da bo ja vse bolj jasno in postlano s podatki, pa dobim tak odgovor.

zvery1 ::

..že toliko časa na forumu pa še kr ne znaš sam presodit kakšen sistem imaš?
Mislim da ni tu pomembno koliko časa si ti registriran na forumu ampak koliko ti dejansko veš.Mislim da si tok pametn, da boš lahko presodil če bo takšen sistem tebi in tvoji denarnici odgovarjal, saj le sam najbolje poznaš svoje zahteve....

P.S.Prva moja registracija na ta forum je bila že kakih pet let nazaj na nick zvery ampak to sploh ni pomembno(za nekatere pa očitno je)
LP
AMD X6 1090T, 16GB DDR3, GF 750Ti, Gigabyte 890XA-UD3,
1 x SSD, 4 x HDD, running Ubuntu 14.04 x64

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zvery1 ()

xabre ::

To je skoraj idealno razmerje med zmogljivostjo in ceno, pa še cena je jako ugodna za intel platformo.
A je sata hitrejš od raid 0?

Slowenc ::

JA če maš pa res tolk dnarja, pol pa že zdej nabav najbolšo grafo, kar jo dobiš na tržišču.

Drugač pa marsikdo sanja o takem compu, tko da ti kar kupi kar si napisal.8-)
Skiny gate.

Zheegec ::

Močnejši napajalc, walda.
Pa če boš ob prihodu Doom3 zamenjal grafo, sedaj vzemi TI4200, itaq bo HL2 na Ti4200 dobro igral, 1024 bo kar v redu, kdor z majhnim ni zadovoljen da več keša :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

xabre ::

Zakaj hudič bi pa rabu močnejši napajalc8-O |O

monster-x ::

McSpike:

Proc: P4 2,4C
Plata: Asus P4C800 ali Abit IC7 (-G)
Rami TwinMOS

Tole bi jaz spremenil.

Aja, pa pazi, da se ne boš pr grafiki opekel s kakim Innotom, Manlijem,...
There comes a point when a dream becomes reality and reality becomes a dream.

Lio ::

McSpike: a lohk poveš kje si dubu tote komponente, sprašujem zarad kolega ki išče kompa v tem rangu.

McSpike ::

zvary,
nasvet: če si ti prepameten za te poste, potem ne odgovarjaj na njih.
dejstvo: če se forum širi ne moreš pričakovat da bodo na njem samo pametni ljudje kot si ti, ki bodo pisali poste v tvojem rangu. to seveda če hočeš da se forum širi. če pa hočeš met neko privat zabavo pa predlagam da se tu odpre še privat forum (take sem že videl) in bo stvar rešena.

"Mislim da si tok pametn, da boš lahko presodil če bo takšen sistem tebi in tvoji denarnici odgovarjal, saj le sam najbolje poznaš svoje zahteve...."
očitno nisem ane, zato pa sprašujem. oz. mislim da je ta konfiguracija ok glede na to za kaj jo bom rabu, samo ne bi pa pol rad bil presenečen nad čim. sem tud napisal za kaj se bo uporabljalo da bi blo ja več informacij, potem pa pride zvary in reče, "kva sploh sprašuješ tukej nekej, sej boš že sam pogruntal brez nas". ja itak, šel bi vprašat kam drugam, a sem prvo, kot vedno, pomislil na slo-tech. a ni to super, da človek prvo pomisli na slo-tech?

kot sem rekel se z nabavo ukvarjam 1x na 2 leti in takrat si vzamem nekaj časa, drugače pa strojna oprema ni moje področje. je bilo včasih ko sem imel več časa, danes pa žal ne več (ali pa mogoče sedaj ko mi je dmouse napisal un program, heh). hočem met neko pametno razmerje med ceno in performansom, kjer mora mašina zdržat vsaj 2 leti.

kako sem izbiral: P4 prva izbira, plato se mi je zdela najbolj primerna kar intelova saj je izpod istih rok kot proc. veliko jih ma tu asus plate zato tud sprašujem. če gremo naprej na ram. veliko jih ma tu twinmose in corsair a jaz tiščim noter infineon ali viking. baje da so twinmosi/corsair dobri za navijanje. jaz tega ne bom počel zato ostale dva pa še prišparam 50%. a kaj pa jaz vem a sta dobra al ne, ko se vsi zgovarjajo samo o twinmosu in corsair. zato vprašam. grafična. hm, mam zdej R7000 noter pa ni blo problemov in ko sem bral teste se mi je zdelo da je R9600 pro nekako prava izbira za današnje igre. sam eni majo probleme z R9600 mislim da na asus platah, jest mam pa intelovo. da se ne bi slepil s čim, spet vprašam.

ne poznam vseh podrobnosti in eni se tukej zgovarjajo stvari ki jaz ne razumem in ne mislim pa delat dizertacije iz tega ker kot sem reku nimam časa. sem si ga vzel toliko da sem naredil domačo nalogo, zdej bi pa rad da jo velecenjena publika na slo-techu pregleda to je vse.

vsem ostalim, prijaznim, se zahvaljujem za odgovore :)

McSpike ::

ja raid 0, vidiš, nimam blage. a ni za raid treba met vsaj dva diska? kupujem sata, ker je baje za en mišji drek hitrejši pa stane mislim da 2 jurja več (nekako primerno)

McSpike ::

"JA če maš pa res tolk dnarja, pol pa že zdej nabav najbolšo grafo, kar jo dobiš na tržišču. "

sem hotel. sem gledal 9800 samo potem pa prebral da presega zmogljivosti današnjih iger in da je bolje da počakamo da igre pridejo najprej ven da vidimo kaj sploh rabimo zanje. baje je 9800 zaenkrat metanje denarja stran. hej, samo kaj pa jaz vem.

McSpike ::

"Močnejši napajalc, walda.
Pa če boš ob prihodu Doom3 zamenjal grafo, sedaj vzemi TI4200, itaq bo HL2 na Ti4200 dobro igral, 1024 bo kar v redu, kdor z majhnim ni zadovoljen da več keša "

ja zakaj močnejši napajac? men se je že 400W veliko zdelo. a pol misliš da je že 9600 pro dovolj za doom3?

McSpike ::

"Proc: P4 2,4C
Plata: Asus P4C800 ali Abit IC7 (-G)
Rami TwinMOS

Tole bi jaz spremenil."

monster-x, lahko poveš zakaj? to je najbolj pomembno.

McSpike ::

"McSpike: a lohk poveš kje si dubu tote komponente, sprašujem zarad kolega ki išče kompa v tem rangu."

ne morem k bom dal kolegu da zrihta k ma neke veze kao.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sherana povezava in priklop na net se obnaša čudno

Oddelek: Omrežja in internet
81051 (960) McSpike
»

ADSL zrihtat preko Telekoma ali Siola?

Oddelek: Omrežja in internet
81078 (942) Tiger
»

Je kdo slišal za ADSL brez ISDNja drugo leto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
545647 (3935) shock
»

Intel Maryville i850 in RIMM PC800/512, P4 1,6G... Kaj menite?

Oddelek: Strojna oprema
12813 (702) McSpike
»

Svoja www stran ?

Oddelek: Omrežja in internet
282715 (2222) singular

Več podobnih tem