» »

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?" 3.0

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?" 3.0

Temo vidijo: vsi
««
6 / 38
»»

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Zgleda da bolj slabo razumeš hrvaško:
Hrvatska je u prvoj polovini 2023. godine bila pri vrhu EU-a po cijeni struje za mala poduzeća


Ti tudi ne, zgleda

Utk je izjavil:


Hrvati že, samo ti ne znaš najti:
https://www.novilist.hr/novosti/vlada-p...


Vlada produžava subvencioniranje energenata do ožujka 2025., prosječno kućanstvo lani je na tome uštedjelo 418 eura


Vse so imeli priložnost izkusit lani. Eurostat pa potegne povprečja na koncu leta oz. obdobja

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

c3p0 ::

Spet je tu branilec golobovih zelo visokih cen elektrike?

Jeffreyy ::

Vse kaže, da smo nekje na sredini, in po dnevnih cenah in po eurostat

https://euenergy.live/

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Utk ::

Mešat je treba gospodinjstva, firme, dnevne cene na borzi, nabavne cene, subvencije in vse živo, da bi dokazal, kako je ta vlada morda vsaj napol sposobna, če zamegliš dovolj stvari.
Kaj pa če bi pogledali cene na položnici? Gospodinjstva na Hrvaškem plačujejo pol manj kot pri nas, mala podjetja tudi, velikih pa tako nimajo.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Mešat je treba gospodinjstva, firme, dnevne cene na borzi, nabavne cene, subvencije in vse živo, da bi dokazal, kako je ta vlada morda vsaj napol sposobna, če zamegliš dovolj stvari.
Kaj pa če bi pogledali cene na položnici? Gospodinjstva na Hrvaškem plačujejo pol manj kot pri nas, mala podjetja tudi, velikih pa tako nimajo.


Po pritoževanju nad dragimi energenti v gospodarstvu si v temo vmešal še gospodinjstva, potem subvencije/olajšave, katere so bile tudi že v veljavi lani.

Težava s položnicami je, da večina nas nima hrvaških, madžarskih, italijanskih pa še avstrijskih položnic zraven, tako da je pač treba neke druge vire pogledat za presojo koliko je kaj res drago glede na okolico. Očitno ti je v interesu zamegljevati to dejstvo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Utk ::

Jaz vem da je cena elektrike na Hrvaškem za gospodinjstva in mala podjetja pol nižja kot pri nas, iz več virov, dal sem tudi kak link, ti pa verjemi kar češ.
Tudi plin je bistveno cenejši. Tako poceni, da nobenmu, ki je v omrežju, ne pade na pamet, da bi kupil na primer toplotno črpalko (čeprav je tudi elektrika cenejša). Pri nas pa ljudje bežijo od toplarn kjer le lahko. Zarad tega tudi sončne elektrarne niso ravno neka stvar dol. So za tiste, ki niso pod plinom, imajo teslo itd, se pravi za tiste, ki so že itak loaded. Pri nas so pa bolj za reveže, brez nje si pa še večji revež.

Jeffreyy ::

Dal si link, da bo njihova vlada podaljšala olajšave, jaz sem pa dal link, na katerem se sami pritožujejo nad visokimi cenami elektrike za mala podjetja (za časa trajanja teh olajšav).

Že pri tem se pa dotikamo samo 1/4 soseščine. Zakaj že?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Utk ::

Če se nekdo pritožuje, še ne pomeni, da mu je slabo. Ti tudi recimo hvališ to vlado, pa vsi vemo, da dela za kurac.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Če se nekdo pritožuje, še ne pomeni, da mu je slabo. .


Pol ti ne smemo preveč verjet ali to samo za Hrvate velja?

Utk je izjavil:

Ti tudi recimo hvališ to vlado, pa vsi vemo, da dela za kurac.


Lažeš, jaz nisem nikjer pohvalil vlade, samo prilepil največ relevantnih linkov s podatki in to te očitno zelo moti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Utk ::

Lažeš:
Jaz sem na hitro pogledal cene takih konfiguracij v maloprodaji, pod 550 EUR nisem našel nič, zato mi na prvo žogo to zgleda kot prihranek na enoto v višini 10 % ali več, ki zna pokrit tudi marsikaj glede garancije. Če se motim, se seveda pustim korigirat z bolj natančnimi podatki.

V drugi temi smo našli konkreten prenosnik za 350 evrov. 200 evrov ceneje kot ti. To so tvoji "podatki".
Zelo se trudiš najti take, da se ne bi takoj videlo, da je ta vlada en blef, nateg in kraja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

c3p0 ::

Izračun HEP za "kućanstvo" za 500kWh. Koliko pa je pri nas? Upoštevano VT 325kWh

https://imgur.com/a/9xUYIpr

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

Utk ::

https://www.elektro-energija.si/za-dom/...

Tu pride z istimi ciframi dobrih 100 evrov.

Jeffreyy ::

Utk je izjavil:

Lažeš:
Jaz sem na hitro pogledal cene takih konfiguracij v maloprodaji, pod 550 EUR nisem našel nič, zato mi na prvo žogo to zgleda kot prihranek na enoto v višini 10 % ali več, ki zna pokrit tudi marsikaj glede garancije. Če se motim, se seveda pustim korigirat z bolj natančnimi podatki.

V drugi temi smo našli konkreten prenosnik za 350 evrov. 200 evrov ceneje kot ti. To so tvoji "podatki".
Zelo se trudiš najti take, da se ne bi takoj videlo, da je ta vlada en blef, nateg in kraja.


Lažeš, to ni bila nobena pohvala.

Tu sem se ravnal po navedbi soforumaša o vključenih Ryzenih 5, Ryzenih 7, i5, itd. In takih se pač ne najde za ceno 350 EUR.

Sem lepo povedal 3x, da to niso neki natančni podatki, ker podrobnosti ne poznam: "na hitro pogledal", "na prvo žogo", "Če se motim, se seveda pustim korigirat z bolj natančnimi podatki." Nikakor nisem tega predstavljal kot neke zanesljive podatke, kot kakršne vidim npr. te eurostatove.

To je razlika pač med mano, ki napišem objektivno in zmerno. In politikantskim histerikom, kot si ti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Utk ::

Objektivno in zmerno rečeno imamo na oblasti nesposobne barabe.
Zadnje leto je debate samo še o tem, ali bo Golob odšel iz pisarne z lisicami ali brez njih.

Jeffreyy ::

Boljš ne moreš dokazat mojih navedb, tnx.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Utk ::

Ni problema, kadarkoli sem ti na voljo.

Kanban ::

Evo Hrvaška cca 220kWh v novembru 2023. Sedaj pa naj nekdo pobrska med svojimi računi če ima kaj primerljivega za Slovenijo v novembru. (cene so brez 13% DDVja)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

misek ::

Saj je za začetek dovolj, da pogledaš samo vrednost Opskrba in ceno za kWh. Če pravilno vidim so to cene, kot so bile pri nas nekaj let nazaj (0,074 in 0,036) pred podražitvami.

Kanban ::

Ja, ni treba biti ravno strokovnjak, da vidiš, da drži to, kar govori Utk. Jeffreyy pa misli, da imam samo zelo veliko srečo s poceni dobaviteljem elektrike :)

Jeffreyy ::

Bom težko vedel, ker iz tega, kar limaš, niti ni razviden ponudnik, niti to, kako dolgo so hrvaške olajšave veljale točno pod točno enakimi pogoji, da bi trdil, da jih eurostat sploh ni zajel. Že če samo s svoje položnice hrvaške prispevke za VT upoštevaš, si na preko 13 centov na kWh, potem se ti pa zdi eurostatovih 11 centov preveč ali fejst mimo?

Na prejšnji strani ti tudi npr. pol slovenske položnice pobere obračunska moč, fiksni strošek, ki se seveda ne odraža na kWh bazi in je za nekoga, ki ima nepremičnino v uporabi, precej drugačen proecentualno.

To je asmo par stvari, ki sem jih opazil. In kdo se bo skozi take solate podatkov prebijal, pa še za par drugih sosednjih držav, da boš kaj pametnega zvedel o slovenski politiki? Zato pa maš eurostat podatke, ki vsaj malo več povejo

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

ripmork ::

Wrop je izjavil:

Ciljamo na sam vrh.


Država noče da se denar zapravlja za neumnosti. :))


Graf, ki pove precej.
Kot tudi tale:



Hkrati smo pa država z največjim padcem industrijske proizvodnje v EU



Čakamo, da vrhunski (vrhuuunski!) menedžer zrihta dvig dodane vrednosti na zaposlenega na 100.000 Eurov. Sicer ni povedal kako, ampak pustimo se presenetit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ripmork ()

MrStein ::

Bedarija. Teh high-earnerjev je itak tako malo, da se na davčni blagajni ne pozna.

Razen tega začnejo šteti pri 5000 EUR mesečne plače, kar tudi malo skazi sliko.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Kanban ::

Jeffreyy je izjavil:

Bom težko vedel, ker iz tega, kar limaš, niti ni razviden ponudnik, niti to, kako dolgo so hrvaške olajšave veljale točno pod točno enakimi pogoji, da bi trdil, da jih eurostat sploh ni zajel. Že če samo s svoje položnice hrvaške prispevke za VT upoštevaš, si na preko 13 centov na kWh, potem se ti pa zdi eurostatovih 11 centov preveč ali fejst mimo?

Na prejšnji strani ti tudi npr. pol slovenske položnice pobere obračunska moč, fiksni strošek, ki se seveda ne odraža na kWh bazi in je za nekoga, ki ima nepremičnino v uporabi, precej drugačen proecentualno.

To je asmo par stvari, ki sem jih opazil. In kdo se bo skozi take solate podatkov prebijal, pa še za par drugih sosednjih držav, da boš kaj pametnega zvedel o slovenski politiki? Zato pa maš eurostat podatke, ki vsaj malo več povejo

OK sedaj pa mi najprej razloži, kakšno vezo ima pri vsem skupaj ponudnik (v konkretnem primeru HEP), predno sploh odgovarjam na vse ostale neumnosti.

Jeffreyy ::

Ponudniki majo različne cene energije, vsaj v Sloveniji, čeprav v praksi je minimalna razlika. Kakšna je situacija na hrvaškem, pač ne vem, to je še en dodaten podatek, ki ga eurostat zgliha, da se ne rabim jaz s tem ukvarjat, pa še npr. v treh drugih državah, če hočem kaj primerjat med njimi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Kanban ::

Utk je izjavil:

No dej najdi mi dva ponudnika za gospodinjstvo pri katerih je razlika v ceni na položnici več kot 5%.

FireSnake ::

Oddaja Faktor, torek 16. junij.
Komentar: imamo najbolj lenega in nedelaven predsednik vlade, kar jih je Slovenija kdaj koli imela. To je razvidno iz tega, kar lahko vidimo iz medijev.

Jaz moram reči, da se strinjam.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Utk je izjavil:

No dej najdi mi dva ponudnika za gospodinjstvo pri katerih je razlika v ceni na položnici več kot 5%.


Kaj vama ni jasno? Eurostat podatke uporabljam ravno zaradi tega, da ne rabim brckat po podatkih n ponudnikov v različnih državah pa ugotavljat al je tam mogoče razlika med njimi v cenah 1 %, tako kot recimo pri nas večino časa, ali mogoče 5 % ali pa mogoče celo preko 10 % ali pa nobene. Ker že oni neko povprečje potegnejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Kanban ::

Jeffreyy je izjavil:


Dragače ne vem, pa pokaži svoje italijanske, avstrijske in madžarske položnice, da primerjamo, jaz jih ne dobivam, tako da moram gledat eurostat.

Očitno je tole veljalo samo dokler se ni izkazalo, da so Hrvaške položnice nižje kot Slovenske. Potem se je pa začelo izmotavanje.

Drugače pa tudi tvoj Eurostat pravi, da je energija pri nas cca 37% dražja kot na Hrvaškem (0.1614EUR/kWh vs 0.1171EUR/kWh). Razkorak pa se je nardil v drugi polovici 2022. Ugani, kdaj je z delom začela Golobova vlada?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Jeffreyy je izjavil:


Dragače ne vem, pa pokaži svoje italijanske, avstrijske in madžarske položnice, da primerjamo, jaz jih ne dobivam, tako da moram gledat eurostat.

Očitno je tole veljalo samo dokler se ni izkazalo, da so Hrvaške položnice nižje kot Slovenske. Potem se je pa začelo izmotavanje.


Nobenmu nisem oblubu, da potem, ko boš prilepu položnice še iz treh držav (česar tud noben ni nardil), če se ti ljubilo, ne bom izpostavil, zakaj eurostat podatki več povejo in so boljši


Kanban je izjavil:


Drugače pa tudi tvoj Eurostat pravi, da je energija na Hrvaškem cca 30% cenejša kot pri nas.


Za gospodinjstva ja, za industrijo pa kaže, da je tam dražje, kar je nekak bolj relevatno za industrijsko proizvodnjo, na kar sem odgovarjal. Sem ti že enkrat prej napisal, da mešaš jabolka in hruške.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:


Drugače pa tudi tvoj Eurostat pravi, da je energija pri nas cca 37% dražja kot na Hrvaškem (0.1614EUR/kWh vs 0.1171EUR/kWh). Razkorak pa se je nardil v drugi polovici 2022. Ugani, kdaj je z delom začela Golobova vlada?


2022 se je nekaj drugega zgodilo, kar je bistveno bolj vplivalo na cene energije kot zamenjava čelavega s kuštravim. Da bi pa primerjal samo s Hrvaško, kot da ni nobene druge države okoli, je pa tudi zelo očiten znak poceni politikanstva.

Če hrvati morda to krizo rešujejo izjemno ugodno za gospodinjstva (za industrijo pa malo manj), ne pomeni, da Golob to dela izjemno slabo ali da bi Janša bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jeffreyy ()

Kanban ::

Jeffreyy je izjavil:

Kanban je izjavil:


Drugače pa tudi tvoj Eurostat pravi, da je energija pri nas cca 37% dražja kot na Hrvaškem (0.1614EUR/kWh vs 0.1171EUR/kWh). Razkorak pa se je nardil v drugi polovici 2022. Ugani, kdaj je z delom začela Golobova vlada?


2022 se je nekaj drugega zgodilo, kar je bistveno bolj vplivalo na cene energije kot zamenjava čelavega s kuštravim. Da bi pa primerjal samo s Hrvaško, kot da ni nobene druge države okoli, je pa tudi zelo očiten znak poceni politikanstva.

Ja, primerjati se je treba s tistimi, ki so slabše reševali dogodke v 2022, ne pa tistimi, ki so jih boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Utk ::

V resnici je to nepomembno. Hrvaška bi lahko dvignila elektriko za 2x za industrijo, pa se na bdpju to ne bi poznalo kaj dost. Avstrija, Nemčija, Italija imajo take cene elektrike že dolgo in so prilagojene. Naša prednost je bila med drugim tudi cenejša elektrika. Zdaj več ni, kar se pozna.
Kakorkoli, ob največjem padcu proizvodnje bi nepolitizirana RTV morala postrojit Goloba in vsaj 3 ministre, pa nekoga iz gospodarstva, in jih eno uro peglat zakaj je do tega prišlo in kako bojo ukrepali. Takoj, ne v naslednjem mandatu.
Ampak kdo na rtvju ve karkoli o gospodarstvu? Edini, ki se je trudil o tem, so ga depolitizirali, da zdaj sme komentirat samo še cene na ljubljanski tržnici.

Mi nismo plačani, da bi ugotavljali zakaj in kako. Plačujemo pa njih, da to vejo in delajo. Pa nič ne vejo niti nič ne delajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Jeffreyy je izjavil:

Kanban je izjavil:


Drugače pa tudi tvoj Eurostat pravi, da je energija pri nas cca 37% dražja kot na Hrvaškem (0.1614EUR/kWh vs 0.1171EUR/kWh). Razkorak pa se je nardil v drugi polovici 2022. Ugani, kdaj je z delom začela Golobova vlada?


2022 se je nekaj drugega zgodilo, kar je bistveno bolj vplivalo na cene energije kot zamenjava čelavega s kuštravim. Da bi pa primerjal samo s Hrvaško, kot da ni nobene druge države okoli, je pa tudi zelo očiten znak poceni politikanstva.

Ja, primerjati se je treba s tistimi, ki so še slabše reševali dogodke v 2022, ne pa tiste, ki so jih boljše.


Težko rečem, če je v dani situaciji bolje skrbeti za industrijo ali gosodinjstva. Najboljše se je pa primerjat s čimvečimi, da vidiš, kje si dejansko. Pa ne, da obstajajo še slabši od Goloba, pa zdaj spotoma priznaš, da jih nočeš zraven dat?

Kanban ::

Jap, dajmo se še naprej primerjati s slabšimi. Sigurno obstajajo, kar pa ne pomeni, da Golob ni zanič.

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Jap, dajmo se še naprej primerjati s slabšimi. Sigurno obstajajo, kar pa ne pomeni, da Golob ni zanič.


Najbolje je primerjat s čimvečimi, da vidiš, koliko zanič je nekdo dejansko. Da ga z enim pa še to samo v eni postavki, je res amatersko in cheap.

Utk ::

Goloba nimaš s kom primerjat. Ni mu enakega. V EU definitivno ne.
Ima malo Orbana glede medijev, malo Vučiča glede napihovanja kot žaba, s kom ga bi primerjal glede nesposobnosti pa res ne vem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Kanban ::

Jeffreyy je izjavil:

Kanban je izjavil:

Jap, dajmo se še naprej primerjati s slabšimi. Sigurno obstajajo, kar pa ne pomeni, da Golob ni zanič.


Najbolje je primerjat s čimvečimi, da vidiš, koliko zanič je nekdo dejansko. Da ga z enim pa še to samo v eni postavki, je res amatersko in cheap.

No pa dajmo. Recimo med 2021-S2 in 2022-S2 se je pri nas industrijska elektrika podražila za 2.2x, v EU pa za 1.9x. 2021-S2 do 2023-S2 je EU na 1.72x, mi pa na 2.33x.

Kanban ::

Pa da se ne predrkavamo glede elektrike. Slovenija je na lestvici konkurenčnosti izgubila še štiri mesta. Od 2022 je izgubila 8 mest.

Najmanj privlačna davčna ureditev in usposobljenost vlade

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Jeffreyy ::

Haha, to so vrhunski menedžerji malo po feelingu

pri anketnih kazalnikih pa je odgovarjalo 100 slovenskih menedžerjev malih, srednjih in velikih podjetij.

Potem se je že boljš držat podražitev štroma al pa padca industrije, tisto vsaj neka dejstva pove.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Kanban ::

Bolj pričakovan odgovor bi že težko dal. Čisto v vseh temah, kjer sem te zasledil, nekaj veljajo edino (tvoji) "argumenti", ki "potrjujejo" tvoje zablode. Vse ostalo je pa fejk njuz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Utk ::

Nobenga linka ne rabimo. Ta o padcu proizvodnje in dejstvo, da se o tem sploh ne govori, je dovoljšen dokaz, da je ta vlada a) nesposobna in b) ima pod kontrolo MSM, da to prekrivajo.

Kar se mene tiče, verjamem da tudi plačujejo farmo trolov, ki delajo damage control po internetih...

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Bolj pričakovan odgovor bi že težko dal. Čisto v vseh temah, kjer sem te zasledil, nekaj veljajo edino (tvoji) argumenti, ki gredo na mlin tvojim zablodam. Vse ostalo je pa fejk njuz.


Moji argumenti veljajo, ker so boljši. Ankete pač kažejo na neko vprašljivo metodologijo. Sem ti povedal, kje je pa boljša, pa Golob po njej ne zgleda dobro. Ne sodi po sebi, moji argumenti ne temeljijo na politikantsvu.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Legon ()

Kanban ::

Hehe, jap. Psihologi bi imeli kaj za povedat o "moji argumenti veljajo, ker so boljši".

Ne dvomim, da poznaš eurostatove metodologije na pamet. Verjamem tudi, da si si prebral IMDjevo metodologijo in prebral iz kje vse črpajo podatke, poleg anket.

Sedaj vem, da so eurostatovi argumenti, ki sem jih tudi sam citiral, politikantstvo, če jih uporablja nekdo, ki ni ti. Pa prekleti IMD politikanti, da se grejo tudi oni gonjo proti naši vladi in uspešnosti države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:


Sedaj vem, da so eurostatovi argumenti, ki sem jih tudi sam citiral, politikantstvo, če jih uporablja nekdo, ki ni ti.


Narobe. Eurostat ima podatke, ne argumentov. Politikantsvo je to, če jih selekcioniraš res na ozko z očitno politično agendo in da jih poskušaš tako razlagat. Saj ko si se spravil malenkost širše jih uporabit, si celo nekaj uporabnega objavil, tudi po mojem mnenju.

Samo to, da jih navajaš, pač ni politikantstvo in ni res, da jih ti ne bi smel, tu se ni treba neke žrtve delat.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Kanban ::

Torej to kar delaš (tudi) ti. Selekcioniraš do skrajnosti. In se zgovarjaš na lastno avtoriteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Jeffreyy ::

Ja, jaz sem do skrajnosti selekcioniral tako, da sem prilepil v debato o industrijski proizvodnji eurostat podatke o ceni industrijske elektrike pa plina za celo EU. Pa cene dnevne elektrike za celo EU.

Pa da sem zagovarjal eurostat podatke o ceni elektrike proti posameznim računom iz dveh držav, v enem zapakirana večina zneska v fiksni strošek za priključno moč prazne nepremičnine, pa bogve kaj na ravni ponudnikov

Moja avtoriteta ni relevantna, normalno pa da mislim, da so moji argumenti najboljši. Ti mogoče za svoje ne, jaz na tvojem mestu tudi ne bi.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FireSnake ()

Kanban ::

Ne vem zakaj si potem povpraševal o naših računih iz posameznih držav. Tudi nimam pojma, kdaj jaz nisem zagovarjal eurostat podatkov (ne dvomim, da veš ti), še celo na pladnju sem ti pokazal koliko bolj so se cene pri nas zaostrile v primerjavi s povprečjem. Za konec pa, zgolj zato, da se nehamo kurčiti glede enega samega podatka, sem prilepil še link na raziskavo, ki je, po tvoji lastni avtoritativni izjemnosti, neverodostojna, ker vključuje (tudi) rezultate anket.

Bottom line pa je, da nam je vsem skupaj uspelo najti več indicev, ki nakazujejo na to, da ta vlada dela slabo, kot takih, da dela dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kanban ()

Kanban ::

Še en fejk njuz:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Slovenija je bila na področju digitalizacije leta 2022 nad evropskim povprečjem, v zadnjih dveh letih pa je močno nazadovala in padla pod povprečje Evropske unije.

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Ne vem zakaj si potem povpraševal o naših računih iz posameznih držav.


Ker je en napisal, da so eurostat podatki za rit obrisat. Pa sm naposal, da pol si pa nej da duška s položnicami, če ma iz več držav, vsaj neki. samo to ne pomeni, da ne potem bom argumentiral, zakaj so eurostat podatki boljši za širšo primerjavo, še bolj, če se samo položnici iz dveh držav potem pojavita za različne mesece z nekim časovno nejasnim ozadjem glede olajšav, izbranih ponudnikov, različnimi fiksnimi stroški itd. Na koncu pa itak še to dokaj skladno z eurostat podatki, samo za manj držav in zapravljen čas s konverzijo podatkov

Kanban je izjavil:


Za konec pa, zgolj zato, da se nehamo kurčiti glede enega samega podatka, sem prilepil še link na raziskavo, ki je, po tvoji lastni avtoritativni izjemnosti, neverodostojna, ker vključuje (tudi) rezultate anket.


In kaj potem, če sem izpostavil, da je neverodostojna, ker temelji tud na mnenjih? To ne spada med dopustne replike, ampak samo prikimat pa pojamrat? Saj se da naprej argumentirat, zakaj je pa res verodostojna baje, ni problema.

Jaz sem še kr naprej argumentiral za eurostat podatke, ko so bili "za rit obrisat", pa ravno ne vsebujejo mnenj.

Jeffreyy ::

Kanban je izjavil:

Še en fejk njuz:

https://www.24ur.com/novice/slovenija/k...

Slovenija je bila na področju digitalizacije leta 2022 nad evropskim povprečjem, v zadnjih dveh letih pa je močno nazadovala in padla pod povprečje Evropske unije.


Ja, sej sami priznavajo delno:


Lestvice v letošnjem poročilu Evropske komisije sicer ni, a na GZS ocenjujejo, da smo zdrsnili na osemnajsto ali celo devetnajsto mesto.
««
6 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Predsednica Nataša Pirc Musar [OFFICIAL] (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Loža
59674536 (3370) CiClon

Vlada 2022-? aka. "Ali Golob kompenzira?" 2.0 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
24215580 (5558) bluefish
»

Slaba gospodarska rast. (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Problemi človeštva
47655263 (27661) aviator

Več podobnih tem