» »

Večji avto

Večji avto

1
2
»

miha98 ::

Pol pa mu ti delej reklamo , če hočeš reklamo za prodajalca...

Colt1911 ::

Sej bi , pa hvalisavi pizdun noče razkriti njegove identitete.:P

solatko ::

Colt1911 - Vprašanje kaj mu lahko nudiš, da bi zate dobil avto po taki ceni. In to ni hvaljenje, samo povedal sem o možnosti, da avto pridobiš po realni ceni in ne taki, ki jo določajo prekupčevalci. Prej sem opisal tudi kako prideš do takega človeka, poiskat si ga moraš pa sam, saj imaš kaj močnih preprodajalcev v okolici pa se malo potrudi. Sam sem imel srečo, da je rabil ravno to, kar sem počel in to je to.
Sicer pa človek s PNG in takim besednjakom, kot ga imaš, verjetno težko sklepaš kakšne pametne posle, z normalnimi ljudmi.
Delo krepa človeka

andromedar ::

m0LN4r je izjavil:

andromedar je izjavil:

edi45 je izjavil:

C4 grand picasso in grand space tourer sta kar večja avta, prav tako imata večji prtljažnik. Ti pa svetujem da vzameš dizla. Bencinski 3 valjni motorji 1.2 puretech so bolj kot ne jajca.


Ti mu dejansko predlagaš dizla za 8k km na leto?
Kaj se ti je kaj zameril? Ker to je recept za katastrofo.

Kake gostilniske fore spet, to je 600-700km na mesec, pa spet nima veze, ce dela dovolj kilometrov v enem kosu oz. na vsake tolko eno vecjo relacijo in ne bos imel nobenih problemov.

Ok ajd, ce bi se vozil manj kot 5km na relacijo in nikoli daljso, bi imel kak problem, ampak se pred tem bi se prizgala lucka za emisije, pol pa gres za 2 uri na avtocesto ga steras ven in je kot nov.


Saj ne vem kaj naj rečem. Al je to spet neka šala, ki je ne razumem???
Diesli se ne kupujejo za manj kot 30kkm na leto (oz. sploh ne).
Eh?

IL_DIAVOLO ::

Se kupujejo se za bistveno manj, ampak morajo biti relacije pretezno na srednje ture- 20-30km v eno smer.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

denabiker ::

ja imaš pa ljudi, ki kupujejo za zelo kratke relacije diesel motor, jaz jih velilko poznam. Recimo kolega v penziji si je kupil novega Touarega TDI, vozi se pa običajno od doma do gostilne na kave zjutraj (500m), pa do trgovine itd. Po mojem je njegov avto resnično prav ogret samo, ko gre na dopust. Po mojem bo uničil motor, samo tak menjava na 2 leti, bo pa drug nasrkal s tem avtom.

iso2000 ::

V preteklosti sem imel več Citroenov - Xantia(ca. 1998), C5 (2008), Berlingo (2016). Berlingo me ni prepričal, prva dva pa sta bila super. Imam tudi soseda, ki je citroenar in je imel C5 mk2 in sedaj ima zadnjo generacijo. Pa pravi, da je vse skupaj slabše - kakovost izdelave, ni več hidravličnega vzmetenja... Jaz sem bil nad Berlingom tudi razočaran - kup zadev so morali popraviti pod garancijo - rjavenje karoserije, klima, črpalka ADbluja. Če je C4 bolj kot starejše generacije bo super, sploh če imate dobrega mehanika. Če je tak kot te novejše generacije pa... No, mene ne prepričajo več. Sicer pa se posvetujte z mehanikom.
Predlagal bi da si ogledaš Touran-a. Je zelo družini prijazen avtomobil, detajli so narejeni, da ti olajšajo uporabo in udobje. Avto se res lepo pelje, ponuja veliko prostora in obenem ni prevelik. Glede motorja pa težko pametujem, jaz sem vozil diesle, ker imam dnevno relacijo. Pa tudi bolj mi ustreza diesel, kot ti turbo bencinski mlinčki.

Ghost7 ::

Ahim je izjavil:

Trubar je izjavil:

Živjo,

trenutni avto (Mercedes class A) gre počasi v večna lovišča in tako moramo kupiti nov/rabljen avto. Naredimo do 8k km na leto tako, da nam poraba ni ravno pomembna. V obstoječega sicer spraviva vso prtljago (smo 3ije) toda se nebi branil več prostora (sploh moja boljša polovica:D). Skratka ciljam na Citroen C4 SpaceTourer oz. Picasso. Za Citroen-a bi se mogoce odlocili zato, ker imamo mehanika, ki je maher in predvsem mu zaupamo. Razen prostora je želja tudi po panoramski strehi in pa da ima sanke. Ne kompliciramo in nam je avto nujno zlo - sploh zaradi otroka. Skratka, če ima kdo kakšen nasvet, se priporočam.

Ce nisi (niste) ze kdaj prej imeli avta s panoramsko streho, toplo priporocam da greste na testno voznjo na lep soncen dan v guzvi s celo druzinico, recimo do nase obale, da vas fino pregreje in boste potem razmislili se enkrat o tem kako mocno si zelite panoramsko streho.

Sanke za prtljaznik (saj si mislil to?) imam obcutek da ima zadnje case vsak avto, ker najbrz stane kokice da namontirajo dva profila.



Panoramska streha je zakon. Velikokrat jo odprem in ker gre vročina gor, vsa uide. Plus lepo popiha, če se pri nizki hitrosti voziš z odprto (velikokrat klime zato sploh ne vključim). Tudi ponoči je zakon, ker mularijo zamotiš, da opazujejo nebo. Avto je tudi sicer svetlejši, mislim meni je super.

Glede vročine imajo običajno dobro UV zaščito plus stekla so tonirana bolj kot vetrobran. Če to ni dovolj, pa imaš električno gnano platno, ki ti pretvori vozilo v navadno.


Je pa tudi slabost in sicer s panoramo je "delo", ča nočeš biti del statistike kako je panorama na dolgi rok zanič. Na vsake pol leta je dobro kupit silikonski in PTFE sprej (lahko v lidlu za 4€ ko jih imajo, vzameš kakega več na zalogo, ali WD40 za 12€). Silikonski sprej za vse gumirane dele, da je guma mehka in bo tesnila do konca življenske dobe avta. PTFE pa za vodila, da mehanizem lepo drsi.
Pozimi strehe ne odpiraš, razen, ko je dovolj toplo in si prepričan, da guma ni zamrznjena, da ne bi kaj zatrgal. In to je to. Moj avto je star 12 let in je guma na panorami in vratih v boljšem stanju kot na novih po 5 letih. Silikonski sprej in 20 minut časa v jeseni in spomladi odžene probleme stran :D
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Ghost7 ::

andromedar je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

andromedar je izjavil:

edi45 je izjavil:

C4 grand picasso in grand space tourer sta kar večja avta, prav tako imata večji prtljažnik. Ti pa svetujem da vzameš dizla. Bencinski 3 valjni motorji 1.2 puretech so bolj kot ne jajca.


Ti mu dejansko predlagaš dizla za 8k km na leto?
Kaj se ti je kaj zameril? Ker to je recept za katastrofo.

Kake gostilniske fore spet, to je 600-700km na mesec, pa spet nima veze, ce dela dovolj kilometrov v enem kosu oz. na vsake tolko eno vecjo relacijo in ne bos imel nobenih problemov.

Ok ajd, ce bi se vozil manj kot 5km na relacijo in nikoli daljso, bi imel kak problem, ampak se pred tem bi se prizgala lucka za emisije, pol pa gres za 2 uri na avtocesto ga steras ven in je kot nov.


Saj ne vem kaj naj rečem. Al je to spet neka šala, ki je ne razumem???
Diesli se ne kupujejo za manj kot 30kkm na leto (oz. sploh ne).


Jaz imam diesla za 15k, ker enoprostorec za tri otroke je pač težka krava. In tako diesel avtomatik kuri 7.5l, bencinar bi pa 12l.
Te zgodbe o 30kkm pridejo v poštev pri majhnih in manjših limuzinskih varjantah vozil, Clio, Golf. Passat, je že pretežek, kuri bencina veliko več kot le "dva litra". Pri težjih avtih pride računica veliko prej, plus bonusi modernejšega diesel motorja. So daleč od traktorskega Golf2
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

Ghost7 ::

Sicer pa, če nimaš treh otrok pusti prave tri zicarje (na zadnji klopi) ljudem, ki jih res rabijo :D C4 space turer, Alhambra, Sharan, Berlingo, ker jih danes ne izdelujejo več (hec, ampak je pa res, da sem pol leta iskal nekaj dobrega, ker te avte imamo ljudje, ki jih dejansko potrebujemo in ga ne daš kar tako iz rok, posledično je ponudba obupna).
Touran ima še tri sedeže, vendar so ožji, jaz tri otroške sedeže nisem stlačil noter brez tlačenja. Res pa je, da ima 3 isofixe, kar je danes samo še spomin. Če ne rabiš treh sedežev, kupi rajši karkoli z dvema klasičnima, bo otroku bolj udobno.
Danes se pričakuje, da večje družine s tremi otroki kupujejo kar manjše kombije, 4 članske pa itak SUVje :D

Za enega do dva otroka je karavan zakon. Montiraš kljuko za prevoz koles, na streho pa nosilce za "trugo".
https://www.bitstamp.net/ref/OM6lA9mwoeRO5Rba/

denabiker ::

Jaz osebno priporočam namesto zdaj nazadnje omenjenega Touran-a veliko raje Sharan-a. ZAkaj? Resnično prostoren avto, ZMAGA so pa drsna vrata. Koliko ti to olajša življenje pri otrocih...Zato ker tudi na tesnih parkiriščih polno avtov, kjer ne moreš odpret na široko klasična vrata pri drsnih res zmagaš. Enostavno noter/ven otroka, enostavno zaklepanje pasu,....
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

C4 Grand Picasso ali Touran (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5117344 (10583) RedDrake
»

"mehek" avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
627757 (5551) Pac-Man
»

Nakup avta za 5+ oseb.

Oddelek: Na cesti
387431 (6243) 111111111111
»

Nakup novega enoprostorca

Oddelek: Na cesti
307886 (6770) Malajlo

Več podobnih tem