» »

Tih hladilnik

Tih hladilnik

Scaramouche3 ::

Imam star intel core I5 Cabby Lake 7400 3ghz, je možno dobiti za to tih hladilnik, ali so nove stvari delane po drugih merah?

komunist1945 ::

Itak se dobi še za socket 1151 hladilnike. Tud tovarniški bi moral bit dokaj tih, če v biosu nastaviš obrate na minimum pri nizkih temperaturah do srednjih, ker to ravno ni nek vroč proc.

Scaramouche3 ::

komunist1945 je izjavil:

Itak se dobi še za socket 1151 hladilnike. Tud tovarniški bi moral bit dokaj tih, če v biosu nastaviš obrate na minimum pri nizkih temperaturah do srednjih, ker to ravno ni nek vroč proc.


Kako to naredim?

Han ::

Sprehodi se čez BIOS... Če imaš kolikor toliko spodobno plato, bi profil ventilatorja morala podpirati.

Intel je imel v obtoku dva tipa stock hladilnikov, eden je imel praktično neslišen ventilator, drugi nagravžno glasen že pri nizkih obratih.

Ta procesor lahko hladiš z npr. BeQuiet Pure Rock 2, ki je precej tih.

Scaramouche3 ::

Han je izjavil:

Sprehodi se čez BIOS... Če imaš kolikor toliko spodobno plato, bi profil ventilatorja morala podpirati.

Intel je imel v obtoku dva tipa stock hladilnikov, eden je imel praktično neslišen ventilator, drugi nagravžno glasen že pri nizkih obratih.

Ta procesor lahko hladiš z npr. BeQuiet Pure Rock 2, ki je precej tih.


Plato mam H110 Cf2 S2h Cf U3e1
Na kok obratov panaj znižam?

komunist1945 ::

0 % do enih 60 stopinj, potem pa do fula pri kakih 75 stopinjah. Lahko tudi bolj postopno, če hočeš. Malo poskušaj, kako ti paše

PacificBlue ::

Lahk si pomagas tudi s programom Fan Control, podpira tudi GPU
https://getfancontrol.com/

Scaramouche3 ::

PacificBlue je izjavil:

Lahk si pomagas tudi s programom Fan Control, podpira tudi GPU
https://getfancontrol.com/

Ja to ga lahko zelo zniža, samo kok časa si to lahko privoščiš?
Sploh ko poletje pride?

Trenutno imam 960 obratov, da je tiho, kok mate vi tukaj povprečno?

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

Ko sem ugasnil program, je fan ponorel, ima slučajno tam merilec toplote in mora TAKOJ shladiti, to kar sem prisilno znižal?

komunist1945 ::

Ne, po moje je pač bios nazaj prevzel kontrolo, ko si izklopil program in tam je višje nastavljeno in je pač potem nazaj zraslo. Procesor se ti lahk brez problema segreje na 75, pa še malo čez, tako da je po moje krivuljo najbolj nastavit tako, da pod nekih 55 ali 60 stopinj so obrati skoz na minimumu (to je tam nekje okoli 1000 rpm na intel tovarniških, ja), potem pa začnejo rast in pri kakih 75 stopinjah pridejo na 100 %.

Snemi si od svoje matične navodila s proizvajalčeve strani, pa si poglej, kje se v biosu to nastavi, program pa poženi samo za temperaturo preverit sproti, da malo stestiraš, potem ga pa ne rabiš več.

Han ::

Če nimaš zadnje BIOS verzije, poflešaj plato.

https://www.gigabyte.com/Motherboard/GA...

Nato nastavi tih profil za CPU ventilator...

Scaramouche3 ::

komunist1945 je izjavil:

Ne, po moje je pač bios nazaj prevzel kontrolo, ko si izklopil program in tam je višje nastavljeno in je pač potem nazaj zraslo. Procesor se ti lahk brez problema segreje na 75, pa še malo čez, tako da je po moje krivuljo najbolj nastavit tako, da pod nekih 55 ali 60 stopinj so obrati skoz na minimumu (to je tam nekje okoli 1000 rpm na intel tovarniških, ja), potem pa začnejo rast in pri kakih 75 stopinjah pridejo na 100 %.

Snemi si od svoje matične navodila s proizvajalčeve strani, pa si poglej, kje se v biosu to nastavi, program pa poženi samo za temperaturo preverit sproti, da malo stestiraš, potem ga pa ne rabiš več.

S katerim programom pa vidiš temperaturo?

Han ::