» »

Alternativa LastPass z opcijo deljenja gesel?

Alternativa LastPass z opcijo deljenja gesel?

AnotherMe ::

Po nekaj letni uporabi LastPass sem pričel iskati alternativo.

Pri lastpass mi je izredno všeč možnost deljenja map in gesel v njih z drugimi uporabniki, vendar pa je to zelo omejeno v brezplačni verziji.

Testirati sem pričel bitwarden, pa tukaj sploh ne najdem opcije za deljenje gesel...

Iščem torej nasvet kaj je še na voljo, da bi mi omogočalo naslednje funkcionalnosti:

- urejanje gesel v mape in podmape
- deljenje gesel, map ali podmap, na način da se ob spremembi gesla seveda to povsod spremeni
- uporaba na vsaj dveh napravah hkrati: telefon + vsaj browser ali namizna aplikacija (lastpass v brezplačni verziji ponuja samo eno napravo?)

Nekatera gesla bom delil samo z enim drugim računom, bodo pa tudi gesla, ki bodo hkrati deljena tudi z dvajsetimi ali več osebami (ja vem, ni pametno, ampak gre za občasne projekte, kjer se za kratek cas nekateri prijavni podatki delijo s celotno skupino).

Želel bi si, da je zadeva brazplačna, oz., ker je to bolj težko, vsaj, da je recimo moj račun plačljiv, delim pa gesla z brezplačnimi računi.


Ima kdo kak pameten predlog, ali iščem samoroga?

Mogoče, sem si workflow samo narobe zamislil - z veseljem sprejmem predloge...

Legon ::

V bitwardnu to urejaš preko organizacije. Narediš individualne račune (ti imajo lahko vsak svoja gesla), potem pa račune povežeš v organizacijo in vsi člani neke organizacije vidijo skupna gesla.

c3p0 ::

Pri enem partnerju uporabljajo 1password, ki omogoča "vaulte" in potem granulariziran dostop skupin na vault.

AnotherMe ::

Legon je izjavil:

V bitwardnu to urejaš preko organizacije. Narediš individualne račune (ti imajo lahko vsak svoja gesla), potem pa račune povežeš v organizacijo in vsi člani neke organizacije vidijo skupna gesla.


V free verziji je omejitev samo na dva uporabnika:

Free
For testing or personal users to share with 1 other user.
• Limited to 2 users (including you)
• Limited to 2 collections

c3p0 je izjavil:

Pri enem partnerju uporabljajo 1password, ki omogoča "vaulte" in potem granulariziran dostop skupin na vault.


Ja, LastPass ima podobno, vendar niso Vaulti ampak Folderji - problem je samo da ne omogoče tega v brezplačni verziji...

Zgodovina sprememb…

Legon ::

AnotherMe je izjavil:

Legon je izjavil:

V bitwardnu to urejaš preko organizacije. Narediš individualne račune (ti imajo lahko vsak svoja gesla), potem pa račune povežeš v organizacijo in vsi člani neke organizacije vidijo skupna gesla.


V free verziji je omejitev samo na dva uporabnika:

Free
For testing or personal users to share with 1 other user.
• Limited to 2 users (including you)
• Limited to 2 collections

c3p0 je izjavil:

Pri enem partnerju uporabljajo 1password, ki omogoča "vaulte" in potem granulariziran dostop skupin na vault.


Ja, LastPass ima podobno, vendar niso Vaulti ampak Folderji - problem je samo da ne omogoče tega v brezplačni verziji...

Bitwarden ima opcijo selfhostinga, kje ne placujes narocnine.