» »

Juzno-sredinski del Norveske namigi in nasveti

Juzno-sredinski del Norveske namigi in nasveti

Kapitan Jack ::

Zamislil sem si narediti krog od Kristiansanda ter vse do Atlantske ceste in potem naprej do Trondheima. Od tam naprej do Osla in na koncu spet v Kristiansand.


Prvo vprasanje. Ali je ta zamisljena ruta vredu? Bi kaj spremenili? Posebej od Trondheima naprej. Nekako sem si zamislil ogledati tudi Oslo, ceprav me mesta kot mesta niti ne zanimajo. Bolj sem fan narave in manj mestnega vrveza, ampak ce sem ze na Norveskem se spodobi videti glavno mesto.

Ce mislite, da je ta pot vredu, bi bil res hvalezen, ce bi mi kdo napisal kaj je tisto kar se mora videti po tej poti. Lahko bi vprasal chatgpt, lahko bi tudi mapo zoomal, ampak najbrz tisti, ki ste sli skozi taksno pot lahko tole stresete z rokava.

Potem me zanima placilo cestnin. Najbrz si to lahko online uredim. Nalozim kes in to je to?

Na koncu pa se okrog kampiranja. Kolikor sem bral, obstaja neka aplikacija in tu se lahko vidijo vsa kamping mesta. Jaz bom spal kar v avtomobilu. Najbrz tudi ni problem se "kar nekje ustaviti".

Pa kako je s "taborjenjem" na odprtem. V mislih imam, da si postavim svojo mini mizico, kuhalnik na plink in si skuham kavo, nekaj za pojest in to je to.

fikus_ ::

Kampiranje v naravi lahko, s tem da pustis cimmanj sledi za sabo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Kapitan Jack ::

fikus_ je izjavil:

Kampiranje v naravi lahko, s tem da pustis cimmanj sledi za sabo.

Ja to itak. Kot ljubitelj narave in urejenih prostorov je vsaj meni to samoumnevno. Kaj pa ostalo, kar sem vprasal? :)

brbr21 ::

Poguglaj "Norway the right to roam" in si preberi pravila prostega kampiranja. Če se držiš je super, če se ne in te dobijo je DRAGO!

Cest ob obali ne poznam, vem pa da so zanimive. Malo ozke in pazi na miličarje. So pogosti in vozi se precej umirjeno. Oslo poglej če si že tam, ni pa nič posebnega (tudi meni mesta pomenijo bolj malo). Jaz poznam samo zimsko Norveško (od Osla do Kvitfjella in pokrajino Telemark), ki je TOP.

Kapitan Jack ::

Kdaj bi bilo bolje iti? Sel pa bom za 15dni ali od sredine maja ali pa zacetek junija. Junij bo najbrz bolj ugoden za spanje v avtomobilu.

Kapitan Jack ::

Predvidevam, da ko sem kreiral racun na https://www.epass24.com/ sem s tem zakljucil zgodbo? Kot berem, tole velja samo za ceste, mostove ter tunele. Je za trajekte tudi kaj takega ali se placujejo na licu mesta?

EDIT: https://autopassferje.no/en/

Ampak za to rabis AutoPASS - torej sem za brezveze registriral na epass24.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norveška: Foto trip z avtomobilom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5912712 (2293) Spikster
»

Korzika z avtom

Oddelek: Loža
253591 (2543) WizzardOfOZ
»

Plan dopusta in vaši nasveti

Oddelek: Loža
92067 (1139) cistnov
»

Kempiranje s šotori na slovenski obali

Oddelek: Loža
4010606 (7447) para!
»

Dobri avtokampi na Hrvaškem in v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5957782 (28017) shinko

Več podobnih tem