» »

Gradnja montažne hiše

Gradnja montažne hiše

Temo vidijo: vsi

Ytong ::

Pozdravljeni,

imam ravno kvadratno zazidljivo parcelo (cca 997 m2), s dostopno cesto priključki ob parceli.
Ali je možno za cca 550.00€ postaviti tako hišo, jo kvalitetno opremiti in urediti okolico parcele?

Primer hiše:
https://www.lumar.si/hisa/varius-d-206


Hvala in lp!

Invictus ::

Ja je...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

borut_p ::

300k hisa, 50k vse do postavitve hise, 50k komunalni, projekti, 50k prikljucki, zunanja ureditev, 100k oprema

Tako si nastavi budget in ga prilagajaj po potrebi

2dark ::

Ytong je izjavil:

Pozdravljeni,

imam ravno kvadratno zazidljivo parcelo (cca 997 m2), s dostopno cesto priključki ob parceli.
Ali je možno za cca 550.00€ postaviti tako hišo, jo kvalitetno opremiti in urediti okolico parcele?

Primer hiše:
https://www.lumar.si/hisa/varius-d-206


Hvala in lp!


Kaj rabiš 205m2 notranje bivalne poršine? kaj vas je 6?

borut_p je izjavil:

300k hisa, 50k vse do postavitve hise, 50k komunalni, projekti, 50k prikljucki, zunanja ureditev, 100k oprema

Tako si nastavi budget in ga prilagajaj po potrebi


Zemljišče na dobri lokaciji 100.000€.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

borut_p ::

Parcelo ze ima

red_baron ::

Dogovori se z Lumarjem za sestanek in boš že vedel kje si.

če se dobro dogovoriš, ko podpišeš pogodbo je strošek hiše na ključ znan na nekaj tisočakov natančno in ni nekih skritih presenečenj.
Če se pa vmes nekaj spomniš in spremeniš je pa drago.

Živimo v Lumarjevi hiši (pasivna) od leta 2018 dalje in bi se še enkrat odločil za njih.

2dark ::

borut_p je izjavil:

Parcelo ze ima



Spregledal. AMpak tudi 100.000€ za notranjo opremo se mi zdi pretiravanje.

Ni mi jasno, zakaj potrebuje 200m2 bivalne površine? In to v dveh nadstropjih?
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Daliborg ::

2dark je izjavil:


Spregledal. AMpak tudi 100.000€ za notranjo opremo se mi zdi pretiravanje.

Ni mi jasno, zakaj potrebuje 200m2 bivalne površine? In to v dveh nadstropjih?


Če boš karkoli v hišo dajal mora zdržati vsaj 30 let, tako da 100k za notranjo opremo za 200m2 bivalne je nekako čisto standard cena oz. bolj na ugodni strani.

200m2 je pa za 4člansko družino prefekcija za moje pojme, lahko bi tudi 160 + 50 garaže/delavnice. Važno je, da ima vsak član družine lasten prostor, ti in žena pa seveda potrebujeta še vsak dodaten prostor za svoje hobije, pa če hiša nima vsaj 2x WC (govorim o sekretu ne tušu) potem vseeno, če si v stanovanju kar se zasebnosti tiče. 8-)
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Kayzon ::

Kaj je vse misljeno pod notranjo opremo,za 100k?

Ytong ::

Hvala za odgovore.

V naslednjem tednu sem dogovorjen za sestanek z njimi. Skrbi me edino da hiša iz teh 300k skoči na npr. 350k zaradi dviga kvalitete materiala(keramika, sanitarna oprema,...).

Poleg tega nisem prepričan da je 50k dovolj za okolico + priključke. Že nadstreški in terasa bodo blizu toliko.

Lp!

2dark ::

Ytong je izjavil:

Hvala za odgovore.

V naslednjem tednu sem dogovorjen za sestanek z njimi. Skrbi me edino da hiša iz teh 300k skoči na npr. 350k zaradi dviga kvalitete materiala(keramika, sanitarna oprema,...).

Poleg tega nisem prepričan da je 50k dovolj za okolico + priključke. Že nadstreški in terasa bodo blizu toliko.

Lp!


Lumar ima sicer ima, ampak nisem prepričan, da boš z njihovo storitvijo najbolj zadovoljen, ko je potrebno upoštevati želje. Koliko sem slišal niso najbolj fleksibilni.

Morda bi pogledal še semle.

https://www.rihter.si/
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

borut_p ::

Ytong je izjavil:

Hvala za odgovore.

V naslednjem tednu sem dogovorjen za sestanek z njimi. Skrbi me edino da hiša iz teh 300k skoči na npr. 350k zaradi dviga kvalitete materiala(keramika, sanitarna oprema,...).

Poleg tega nisem prepričan da je 50k dovolj za okolico + priključke. Že nadstreški in terasa bodo blizu toliko.

Lp!


Potem si si sam odgovoril na vprasanje ... ne 550ke ne bo dovolj.
Pri budgeturanju cesarkoli je najbolj vazno, da ves kaj hoces. Ce ne ves, je vsak budget bz.

kriptobog ::

borut_p je izjavil:

Ytong je izjavil:

Hvala za odgovore.

V naslednjem tednu sem dogovorjen za sestanek z njimi. Skrbi me edino da hiša iz teh 300k skoči na npr. 350k zaradi dviga kvalitete materiala(keramika, sanitarna oprema,...).

Poleg tega nisem prepričan da je 50k dovolj za okolico + priključke. Že nadstreški in terasa bodo blizu toliko.

Lp!


Potem si si sam odgovoril na vprasanje ... ne 550ke ne bo dovolj.
Pri budgeturanju cesarkoli je najbolj vazno, da ves kaj hoces. Ce ne ves, je vsak budget bz.


Pa izberi drugega ponudnika. Lumar je najdrazji, konstrukcijski sistemi od njih pa nic posebnega. Marsikdo od konkurence ima boljse in je cenejsi.

alekskac ::

2dark je izjavil:


Ni mi jasno, zakaj potrebuje 200m2 bivalne površine? In to v dveh nadstropjih?

Mi smo 4 na 160m2 + delavnica in 2 garaži. Imamo 2 kopalnici in 2 WC, in kar striže včasih. Premalo. Taman manjka še enih 50m2 za malo bolj na komot. Na 4 spalnice bi morale imet vsaj 3 polne kop/ z wc. Ko froci zrastejo oz. odrastejo, je treba več prostorov za konjičke (to se običajno klet ponuca), več garaž, in obvezno en spodobno velik utility (ne neka mala čumnata 3 m2). Ne vem kaj se špara pri gradnji, če se enkrat lotiš, več (v nekih pametnih okvirih) je vedno bolje. Veliko dražje bo čez 20 let neki posebej za froce skup zbrat, pa še to bo malo in drago. To so tud arhitekti že dojeli, sedaj imaš že v blokih stanovanja s 3 spalnicami po 150m2 in več. Ali pa se združi po dve sosednji stanovanji, ker ne mormo več živet kot 1930, mama, oče, 4 froci in ena spalnica.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

mailer ::

Mogoče ste pa samo razvajeni. Strinjam se, da mora bit v vsakem nadstropju kopalnica z wcjem in še wc posebej. To ugotoviš, ko je kdo slabo ali nepokreten. Sem že včeraj prebral uvod pa sem čakal, če bo kdo predlagal kaj se lahko naredi za 55k€. :D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

alekskac ::

mailer je izjavil:

Mogoče ste pa samo razvajeni. Strinjam se, da mora bit v vsakem nadstropju kopalnica z wcjem in še wc posebej. To ugotoviš, ko je kdo slabo ali nepokreten. Sem že včeraj prebral uvod pa sem čakal, če bo kdo predlagal kaj se lahko naredi za 55kEUR. :D

Dokler so bli otroc manjši ni bilo težav. Naj pojasnim: kvadratura ki sem jo naštel je v dveh ločenih nepremičninah (v naravi je to manjša hiša na 2 spalnici+kabinet, in dvosobno stanovanje). Veliko ceneje bi bilo, če bi v štartu naredili ali kupili vse v eni, tudi tekoči stroški. Ker, poglejmo po pravici, froci si svojega ne bodo kupili, ker nočejo kreditov. Tko da sva midva financirala vse sama. Skupaj sva od 2008 do 2014 zapravila za 160 m2 nepremičnin čez 200 jurjov, za kar bi se ob malo truda dalo dobiti 200 m2/+ v enem kosu. Samo, kasneje je vedno bolj enostavno bit pameten. Danes bi pstopal drugače. Postavil ali kupil bi hišo kjer se da razmejit na 3 apartmaje, 2 majhna in 1 velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: alekskac ()

fiksna ::

Parcele so šle gor, ampak ti jo na srečo že imaš. Če je Lumar cena od 290k in bi rad še malce nadstandarda bo samo hiša vsaj 350k.
Po moji oceni za 550k ne boš dobil vsega naštetega. Računaj vsaj 700k za tako hišo kot je na sliki z bazenom in tako urejeno okolico ter premium opremo znotraj, ki sledi izgledu zunaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fiksna ()

Kayzon ::

Vecina teh montaznih his zgleda absolutno grozno,nekaksni moderni kockasti dizajni .. Nic duse. :8)

bciciban ::

Kayzon je izjavil:

Vecina teh montaznih his zgleda absolutno grozno,nekaksni moderni kockasti dizajni .. Nic duse. :8)


Meni ta iz prvega posta zgleda ok.
Edino moti me da ni napušča.

Moderni materiali, jada jada, me ne prepriča.
Vse preveč flekastih in plesnivih fasad videvam.

kriptobog ::

Kayzon je izjavil:

Vecina teh montaznih his zgleda absolutno grozno,nekaksni moderni kockasti dizajni .. Nic duse. :8)


V katalogu. V praksi je vecina kar lepo klasicne oblike, ker obcinski odloki in razni oppnji ne dovoljujejo takih zadev. Sam sem tudi najprej imel idejo o taki obliki pa je bila na koncu se barva fasade predpisana. Kaj drugega kot dvokapnica, 1:1,5 razmerje in bela fasada ni dovoljeni pri nas :))

borut_p ::

V lj se vse da. Jaz imam okrog sebe samo stare bajturine 3 stuke visoke ... midva pa lepo v pritlicni, ravna streha.

K sreci na dovolj veliki parceli, da deluje da smo cisto pozidani naokoli.

denabiker ::

So pa te hiše poceni, kako je šlo vse gor. Na sploh je vse znorelo, če že gledaš, da so nova stanovanja v Savinjski 3 sobna po 300.000 aja potem pa napiše bližina AC in ste takoj v LJ ali MB, haha ne me jeb*t, znorim do LJ zjutraj, ko se že štopa v Krtini...

Nikonja ::

Obožujem take bajturine katere so potem na pol prazne čez 10 let ko se mularija spoka stran... ti pa še vedno moraš gret/hladit celo bajto, uzdrževat... vidim da večina pozabi da to ni samo zgradiš in si 20 let miran, daleč od tega, ker konstatno moraš nekaj dodajat, popravljat... in tam gre dnarja ko dreka. Ok če si direktorček in imaš 7-8 jurčkov neto, se ne sekiraš za 10 let kredita, ampak vseen bi rajš manjšo zgradil in razliko denarja vezal in potem finančno pomagal otrokom če bodo enkrat rabili.

bciciban ::

Nikonja je izjavil:

Obožujem take bajturine katere so potem na pol prazne čez 10 let ko se mularija spoka stran... ti pa še vedno moraš gret/hladit celo bajto, uzdrževat... vidim da večina pozabi da to ni samo zgradiš in si 20 let miran, daleč od tega, ker konstatno moraš nekaj dodajat, popravljat... in tam gre dnarja ko dreka. Ok če si direktorček in imaš 7-8 jurčkov neto, se ne sekiraš za 10 let kredita, ampak vseen bi rajš manjšo zgradil in razliko denarja vezal in potem finančno pomagal otrokom če bodo enkrat rabili.


Odvisno koliko imaš otrok in koliko so stari ko gradiš bajto.
Pri 3 otrocih ki so še predšolski lahko mine 20 let preden bo hiša prazna.

Sploh pa pri novi hiši nimaš 20 let nič resnega za popravljat.
Starši so gradili hišo v 90ih prenavljala se je par let nazaj.
Prvih 20 let se ne spomnim da bi se kaj delalo okol bajte.

kriptobog ::

Nikonja je izjavil:

Obožujem take bajturine katere so potem na pol prazne čez 10 let ko se mularija spoka stran... ti pa še vedno moraš gret/hladit celo bajto, uzdrževat... vidim da večina pozabi da to ni samo zgradiš in si 20 let miran, daleč od tega, ker konstatno moraš nekaj dodajat, popravljat... in tam gre dnarja ko dreka. Ok če si direktorček in imaš 7-8 jurčkov neto, se ne sekiraš za 10 let kredita, ampak vseen bi rajš manjšo zgradil in razliko denarja vezal in potem finančno pomagal otrokom če bodo enkrat rabili.


Koliko pa mislils, da stane gretje/hlajenje take hise? In kaj popravljas prvih 20 let? Pri manjsi hisi so popravila cenejsa?
Jaz ogrevam/hladim 140m neto na 24 stopinj. Toplotna za gretje, klima za hlajenje. Celoletna poraba elektrike za komplet hiso je 6500kwh. Zdaj pa racunaj koliko to stane.Kaj bi popravljal in dodajal pa ne vem.

denabiker ::

Ma, to je eden napisal, ko še ni nikoli nobene bajte zazidal. V 20 letih nimaš kaj prčkat. Pa tudi 30 let ne...

nejc_nejc ::

denabiker je izjavil:

Ma, to je eden napisal, ko še ni nikoli nobene bajte zazidal. V 20 letih nimaš kaj prčkat. Pa tudi 30 let ne...

Tehnično verjetno ne, vsebinsko pa.

Baja ::

pa saj OPa ne zanima kako veliko hišo rabi. pač če hoče 200m2 naj ma, ce pa bo 550k zadosti za njegove želje pa mu bodo prodajalci povedali.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

JH84 ::

Haha 550k bravo, samo dajte ce imate, nisem vedel da je cel slotech 1%, za nas povprecne prebivalce je bolj primeren forum kar se tice gradnje podsvojostreho

MrGTO ::

A bazen je vkljucen v ceno hise? Ker sam bazen te pride od 50k€+.

Mene pa poleg tega, da te moderne hise nimajo duse, moti recimo, da streha nima odkapnika. Nekateri gradbeniki se pritozujejo cez aritekte, ko take hise zrisejo. Pol je pa fasada dosti bolj mokra pa potegne za sabo polno problemov. Verjamem, da so tudi fasadne barve boljse kot vcasih pa vseeno. Jaz bi raje imel odkapnik.
Pa s tem, da nimas 20-30 let nic za tikat, tudi nevem ce se bi strinjal. Pri bajti je zmeraj neki, kar se da popravit ali pa prebarvat :)

celje ::

prodaj parcelo in kupi ze dokoncano hiso.

mailer ::

To, da rabiš 50k€ za bazen je samo nateg. Izkop te pride cca 2-3k€, m2 armirane škarpe debeline 20-25cm je cca 250€ in za bazen dimenzij 10x5 in globine 2m si nekje na 110m2, stene ne rabijo bit tako debele kot za škarpo in je ceneje. Potrebuješ še ploščice, liner ali epoxi premaz (odvisno od želja), nekaj cevi in pumpo s filtri kar več kot 30k€ nebi smelo bit. Sicer je pa še večja bedarija, da so nekateri pripravljeni plačat za montažno hišo +400k€. In to brez notranje opreme. Je pa res, da je vedno več bogatih in ima 2 levi.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

gansta ::

Kakšne cifre tukaj omenjate...a ni najcenejša montažna hiša (samo hiša na ključ, brez papirjev, parcele, plate okolice, opreme) že za 130-140k€?

Ytong ::

Zdravo,

hvala vsem za odgovore. Mogoče da še malo pojasnim:
Trenutno že živim v clt montažni hiši od leta 2016 (dve etaži + klet, skupaj cca 210m2), kjer je vse ok. Vzdrževanja je jasno praktično nič, mesečni stroški niso omembe vredni. Takrat sem hišo delal z zelo omejenim poznavanjem "možnosti", predvsem pa na začetku nisem imel celotne finančne konstrukcije in se je izvajalo dokaj kampanjsko. Trenutna parcela je načeloma sprejemljiva, vendar bi sedaj zadeve postavil čisto drugače kot sem jih takrat. Predvsem pa je sedanja hiša na parceli ki je 350m2 manjša.

Sedaj imam tri možnosti:
- postavim novo na novi parceli
- rušim staro in naredim novo (predvidevam, da je to najslabša verzija)
- se sprijaznim z obstoječim stanjem
Pričakujem tudi, da bo počasi, v nekaj letih, potrebno zamenjati gospodinjske aparate, toplotno črpalko,... in že tu pričakujem vsaj 10k stroškov.

Cene hiš na renderjih seveda ne vsebujejo nadstreškov in bazenov, žal :)
Sem pa po različnih kanalih dobil sedaj info, da se kvalitetne hiše gradijo za od cca 2000€/m2 dalje + oprema + nadstreški in ostalo. Seveda sem gledal tudi zidano verzijo (ki mi drugače tudi zelo odgovarja), vendar so cene praktično enake, za enako kvaliteto in funkcionalnost. Po dosedanjih izkušnjah pa neke kolegialne udarniške akcije ponavadi ne prinesejo prave kvalitete oziroma se le-te lahko uporabijo pri delih razmeroma nizke dodane vrednosti.

Tako da grem raje svoj posel naprej delati. Mogoče finančno ni vedno najboljši izplen, je pa vsaj bolje narejeno. Ali pa si samo predstavljam tako :)

feryz ::

kriptobog je izjavil:

Koliko pa mislils, da stane gretje/hlajenje take hise? In kaj popravljas prvih 20 let? Pri manjsi hisi so popravila cenejsa?
Jaz ogrevam/hladim 140m neto na 24 stopinj. Toplotna za gretje, klima za hlajenje. Celoletna poraba elektrike za komplet hiso je 6500kwh. Zdaj pa racunaj koliko to stane.Kaj bi popravljal in dodajal pa ne vem.
Saj mu lahko poveste, koliko stane.
Manj kot 10 evrov mesečno. Gretje, hlajenje, kuhanje, razsvetljava ...
Pa je lahko 100 ali 300 m2, nima veze kolikšna je. Toliko pač stane.

Steinkauz ::

Kolega arhitekt pravi, da dandanes lahko računaš 2k na bruto površine hiše.

velikBrokoli ::

Odvisno kaj vse šteješ v to ceno.

Temeljno ploščo, papirje, nadzornika, zunanjo ureditev, komunalni prispevek, priklop na komunalo/vodovod/elektriko? Sigurno je potem okoli 2k na bruto m2, drugače pa lahko skozi prideš tudi s 1500€/m2 ali manj, če šteješ samo dejansko montažno hišo brez zgoraj omenjenega.

Arey ::

MrGTO je izjavil:

Mene pa poleg tega, da te moderne hise nimajo duse, moti recimo, da streha nima odkapnika. Nekateri gradbeniki se pritozujejo cez aritekte, ko take hise zrisejo. Pol je pa fasada dosti bolj mokra pa potegne za sabo polno problemov. Verjamem, da so tudi fasadne barve boljse kot vcasih pa vseeno. Jaz bi raje imel odkapnik.
Pa s tem, da nimas 20-30 let nic za tikat, tudi nevem ce se bi strinjal. Pri bajti je zmeraj neki, kar se da popravit ali pa prebarvat :)

En izmed razlogov za odsotnost napušča je to, da so parcele pogosto manjše kot so bile. Ker se je treba držat min. 4m odmika od meje (2m s sosedovo privolitvijo) in ker napušč šteje v ta odmik, so projekti kjer enostavno ne moreš vmestit hiše na parcelo z napušem.
Tak problem smo meli mi, vsi bi raje imeli napušč ampak zaradi dimenzij parcele (ni kvadrat) ni šlo. Jebiga pol.

Matejjjjj ::

good point, nisem pomislil, da bi to lahko bil vzrok. sem še ujel gradbeno po stari zakonodaji, ko je veljalo še soglasje (vogal strehe 3,5m od meje).
So pa fasade novih res grde že po par letih. svoje prinesejo prezračevalne odprtine na stenah, pa črna plesen v lesenih elementih, od katerih se potem spušča umazanija. Vsepovsod nameščene žaluzije so tudi super lovilniki delcev, ki se potem scejajo ob okenskih policah. Novi materiali pri gradnji so nekako tako kot novi materiali pri oblačilih. Tu ne bo nobene dolgovečnosti, potrebna bo menjava oz osvežitev na 10 let.

Zgodovina sprememb…

kriptobog ::

Matejjjjj je izjavil:

good point, nisem pomislil, da bi to lahko bil vzrok. sem še ujel gradbeno po stari zakonodaji, ko je veljalo še soglasje (vogal strehe 3,5m od meje).
So pa fasade novih res grde že po par letih. svoje prinesejo prezračevalne odprtine na stenah, pa črna plesen v lesenih elementih, od katerih se potem spušča umazanija. Vsepovsod nameščene žaluzije so tudi super lovilniki delcev, ki se potem scejajo ob okenskih policah. Novi materiali pri gradnji so nekako tako kot novi materiali pri oblačilih. Tu ne bo nobene dolgovečnosti, potrebna bo menjava oz osvežitev na 10 let.


Menjava cesa? Zaluzij? Zato ker se umazejo? Les se da zascititi. JE pa res, da je potrebna osvezitev na cca 10-15 let, ampak to smo delali ze vcasih. Fasado se opere. Te brez napuscov imajo silikonski zakljucni sloj. To s strajfiksom peres. 1x na dve leti je dovolj. Ce ne naredis tega, bos kasneje moral cistiti s cistilom. Pri hisi z napuscom pa niti to ni problem, ampak se bolj maze pri tleh, ker delajo bele do tal in potem spodaj dajo tlakovce do stene ali pa kar zalijejo z betonom in valda sprica umazana voda potem po fasadi, pa se vlago vlece, ker so ponavadi te resitve nepravilno izvedene. Prezracevalne odprtine pri novogradnji nimajo kaj iskati na steni. Gre vse skozi streho. Ce je na steni se pac ocisti ko je malo umazano.
Najvec dela si ljudje pridelajo z nepravilnimi izvedbami. Vazno, da lepo izgleda, ne pa kako je narejeno ane. Pa da je poceni seveda.

Eduardo ::

Arey je izjavil:


En izmed razlogov za odsotnost napušča je to, da so parcele pogosto manjše kot so bile. Ker se je treba držat min. 4m odmika od meje (2m s sosedovo privolitvijo) in ker napušč šteje v ta odmik, so projekti kjer enostavno ne moreš vmestit hiše na parcelo z napušem.
Tak problem smo meli mi, vsi bi raje imeli napušč ampak zaradi dimenzij parcele (ni kvadrat) ni šlo. Jebiga pol.


Jaz pa si mislim, da je bolj redko, da je hiša tako omejena iz dveh strani. Bo kar bolj moda. Mi smo dali napušče ca. 1.5m, pa nas je arhitekt čudno gledal. Če se prav spomnim tudi nekoliko podraži projekt, niti ne neopazno.

Gambino ::

Kayzon je izjavil:

Vecina teh montaznih his zgleda absolutno grozno,nekaksni moderni kockasti dizajni .. Nic duse. :8)


Seveda, če je to maketa 1:1.
Zame je sicer bajta samo zidana in v obliki, ki si jo sam želim in ne da so škatle, vsee enake copy - paste!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poceni (?) montažne hiše (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13022615 (18004) OneYellow
»

Strošek hiše

Oddelek: Loža
313399 (1477) WhiteAngel
»

Montažne hiše - pogajanje o ceni (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7626507 (21365) UganiKdo

Več podobnih tem