» »

Adsense davek

Adsense davek

Celebrimbor ::

Pozdravljeni,

Imam osebno spletno stran z blogom in sem začel dodajati oglase preko storitve Google Adsense. Zdi se, da bom zaslužil približno 30 € na mesec. Imam nekaj vprašanj glede obdavčitve dohodka, ki ga prejmem preko Adsense oglasov.

Ali moram odpreti s.p.?

Na voljo je možnost nastavitve praga, tako da če nastavim prag na 1000 €, bom prejel plačilo, ko dosežem to vsoto, kar bi lahko trajalo nekaj mesecev. Ali moram vsak mesec vložiti vlogo na Furs? Ali pa lahko vložim vlogo samo takrat, ko dosežem znesek 1000 €? Poleg tega Google že ima prag 70 € za izplačilo.

Ker če odprem popoldanski s.p. in vsak mesec plačam 90 €, nato pa zaslužim samo 30 €, bom na koncu v minusu :)

Če popoldanski s.p. ni potreben, kakšen je odstotek dohodka v takšnem primeru?

Hvala za odgovore!

Boone ::

Ti povem kaj sem naredil jaz. To je bilo recimo 8 let nazaj, tako da mogoče bi bilo danes drugače.

Šel sem na davčni urad in vprašal kakšen je postopek. Tam so trije med sabo razglabljali kaj storiti, na koncu pa klicali v Ljubljano. Povedali so mi, da če gre za redni dohodek je treba odpreti dejavnost, če pa samo občasni pa se lahko naredi samoprijava (kateri obrazec se izpolni sem na žalost pozabil). Ker je šlo za majhne zneske sem nastavil blokado izplačila in jo sprostil po enem letu. Potem pa s tistim obrazcem naredil samoprijavo. Dobil sem odločbo koliko in kam nakazati in to je bilo to.

Če je zadeva 100% po pravilih ne vem, ampak se mi zdi da niti na davčni niso bili čisto prepričani. Vsaj takrat.

OutOfTheBox ::

Celebrimbor je izjavil:

Pozdravljeni,

Imam osebno spletno stran z blogom in sem začel dodajati oglase preko storitve Google Adsense. Zdi se, da bom zaslužil približno 30 € na mesec. Imam nekaj vprašanj glede obdavčitve dohodka, ki ga prejmem preko Adsense oglasov.

Ali moram odpreti s.p.?

Na voljo je možnost nastavitve praga, tako da če nastavim prag na 1000 €, bom prejel plačilo, ko dosežem to vsoto, kar bi lahko trajalo nekaj mesecev. Ali moram vsak mesec vložiti vlogo na Furs? Ali pa lahko vložim vlogo samo takrat, ko dosežem znesek 1000 €? Poleg tega Google že ima prag 70 € za izplačilo.

Ker če odprem popoldanski s.p. in vsak mesec plačam 90 €, nato pa zaslužim samo 30 €, bom na koncu v minusu :)

Če popoldanski s.p. ni potreben, kakšen je odstotek dohodka v takšnem primeru?

Hvala za odgovore!


1. Nastavi večji prag in tako zakasniš dohodek
2. 10 mesecev buildaš blog, posledično se bo tudi zaslužek večal
3. Prejmeš (večje) plačilo, takrat narediš samoprijavo
4. Ponoviš postopek, v cca letu - dveh boš pa verjetno že dovolj zaslužil na mesec da se ti bo splačalo odpret S.P (odvisno a to delaš full time).

V nasprotnem primeru, če bo prihodek nekonsistenten / občasen, delaš samo prijavo.

mm&r ::

Tukaj imaš pojasnila FURS-a, poglej pod "Vprašanje 5", je zelo podobno tvoji situaciji.

https://www.fu.gov.si/fileadmin/Interne...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube Zaslužek - Kam in kako prijaviti davke?

Oddelek: Loža
4910891 (6437) RS4
»

Internetni zaslužek in davki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9223891 (14498) St235
»

Prenakazilo iz Paypala (Zaslužek z Youtubom) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6016996 (14680) čuhalev
»

Neplačevanje, tako kot tudi plačevanje davkov, v obeh primerih gre za delo na črno?

Oddelek: Problemi človeštva
384769 (3879) M.B.

Več podobnih tem