» »

LAN+ADSL vprašanje

LAN+ADSL vprašanje

pajac ::

ZIvjo, situacija je naslednja:
8x Switch + dva racunalnika(Win XP) gor priklpljena.Switch je povezan na ADSL modem, tako da si delimo povezavo do interneta, ki pa je nesramno počasna (glede na to da imamo paket 2Mb).
Zanima me če je nujen router da bi se ta povezava pohitrila?? (dodaten strošek brez veze)!
:\

akulp ::

ne ni...jest mam s sosedom switch pa dela k urca....sej router ne bo stvar nic pohitril...mogoce pa nisi ravno dobro optimiziral vsega skupaj..poskus z RASPPPOE....mal se igraj, ne obupaj takoj:)

LP Lukcc

ToniT ::

Očitno enemu laufa P2P program in vama zafila upload.

MrStein ::

Prvič priklopi le en PC na ADSL ( direktno na modem, pazi ! za to rabis cross kabel ) in probaj če je tudi počasno.
A imaš inštaliran tisti program od SiOL-a ? Če ja, briši.

Pro2Type ::

Evo. Mi smo trije gor na mreži, priklopljeni na switch 8 port, pa notr v switch je vklopljen še adsl, pa dela vsem normalno, hitro, razen če nekdo loada kej direktno iz neta ne iz p2p programa, poj mal zadevo upočasni!

Mamo pa 2 mb!:)

pajac ::

Stvar je taka, da sem izklopil drugi PC, torej sem bil samo jaz na LAN-u pa mi je malo boljše delalo, ampak niti priblizno tako kot bi moralo!!
Direkt z modema bom pa probal verjetno jutri.
Glede RASPPPOE pa, ce sem jaz vredu to postekal je to protokol (XP-ji imajo svojega, ki ga trenutno uporabljam), sam mi javlja nek eror in mi ga ne pusti instalirat.
Kartico mam konfigurirano: linkspeed/duplex mode-->auto mode
recive buffer size--> 64K bytes
Pocasi mi idej zmanjkuje...;((

sloxl8 ::

V nastavitvah omrezja poskusi izkljuciti/odstraniti QoS Scheduler Service ali nekaj takega. Mislim, da pri PPPoE najbolj to zajebava.

MrStein ::

Windows XP imajo že zraven podporo za PPPoE ( torej ADSL ), zato deinštaliraj vse drugo, torej SiOLov softver in RASPPPOE.

Potem lahko v device managerju izbrišeš mrežno kartico ( pravo, pa tudi virtualne, če ti jih je kateri program inštaliral ). Nato v mrežnih povezavah izbriši obstoječe ADSL in druge povezave ( modemske lahko pustiš, če jih še imaš ). Potem reset in PC bo spet našel mrežno kartic in jo nastavil na default nastavitve. Potem ročo z windowsovim wizardom dodaj novo ADSL povezavo.

Če pa zdaj ne bo delalo s polno brzino, pa lahko SiOLovo pomoč kličeš :-)

Sicer ni potrebno vse brisati, kot sem napisal, samo če si kaj spreminjal in se ne spomniš več kaj, potem jo to najbolj simpl.

yabadak ::

Pozdrav!
Jest pa imam že od začetka tisti PPPoE od siola. Pa mi dela čist normalno
280kbps downloada. U čem je pol fora?
Poletje je toplo in zima je hladna

pajac ::

Ok taka je stvar;
Cimru laufa vredu, meni ne. Probam direkt modem-->moj PC in ugotovim da tudi ne dela, kot bi moglo. Zakljucek moj PC je ozko grlo. Sem updejtu Winse pa je ena cela štala, ker moram en par stvari nastavit tako kot so ble, medtem ko internet še kar zajebava.
Ali je morda kakšna nastavitev v BIOSU al kakšnih Win servisih?
Sej download je kul lepo vleče sam surfat po netu pa je katastrofa (IE6).
Konfiguracija PC-ja: (Celeron600, 192SDRAM, QDI 9)-->morda pa je slaba propustnost na plati (kar ne verjamem...)??:\

MrStein ::

download je kul ?
Torej downloadi laufajo z OK brzino na istem računalniku ?
S katerim programom ? Tudi IE ?
Potem je IE v k***
Probaj mozillo oziroma bolj simpl je thunderbird ( www.mozilla.org ).
IE je včasih ful čuden. Meni recimo enkrat ni nobene strani hotel naložit, čeprav je mreža bila OK. Sem pognal netscape in je seveda vse OK naložil. Restart in IE je prišel k sebi ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ali3n ::

hm.. DNS serverje maš vpisane?
plata imho ne more bit ozko grlo - ne pri internetu (je premali pretok podatkov...)
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

swar ::

Sam tko za info,zanc sm bil pr kolegu ki ima isto kot ti pa mu je net ful pocas delal.Pa pogledam na modem pa nonstop gori lucka za upload,seveda je model mel polhn enih virusov,trojancev,crvov ki so nonstop neki uploadal tko da preveri ce mas moznost...

pajac ::

Wuaaaaaa!!
Ej klapa ne boste verjeli ampak, je bil res IE problem. Sem si inštaliral Firebirda od Mozzile pa laufa kot zmešano.
Rad bi se zahvalil Vsem, ki ste si vzeli čas in mi svetovali pri tem 'Microsoftovem' PROBLEMU.

LP, se še čujemo!!
:D :D :D :D :D :D :D
HA!..Tega pa nima še nihče!! ;p


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL modem -> Switch -> Router, kako da so vsi v istem subnetu?

Oddelek: Omrežja in internet
384750 (4269) SasoS
»

SPet ADSL?

Oddelek: Omrežja in internet
161447 (884) neki123
»

Siol ADSL router in 2 IP naslova - je to mogoce?

Oddelek: Strojna oprema
254458 (4008) BBB
»

Adsl vprašanja

Oddelek: Omrežja in internet
332273 (1717) Vrvy

Več podobnih tem