» »

Moški na porodniško

Moški na porodniško

1
2
3

Invictus ::

Babe preveč poslušajo druge babe, in zbujajo otroke za hranjenje, tudi ponoči.

Če otrok spi, ga pusti pri miru. Ko se bo zbudil in bo lačen, boš slišal :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Eduardo ::

Likalnik je izjavil:

Zanima me kako vi gledate na to, da bi šel moški namesto ženske na glavno porodniško.


Izbira bi morala biti.

D3m ::

Invictus je izjavil:

Babe preveč poslušajo druge babe, in zbujajo otroke za hranjenje, tudi ponoči.

Če otrok spi, ga pusti pri miru. Ko se bo zbudil in bo lačen, boš slišal :)).


Sem bil istega mnenja.

Babe zmešane.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

Eduardo je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Zanima me kako vi gledate na to, da bi šel moški namesto ženske na glavno porodniško.


Izbira bi morala biti.

Porodniška je samo za žensko. Ker je potrebna, ko je raztrga skoraj na pol...

Starševski dopust se pa lahko deli...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fur80 ::

Invictus je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Zanima me kako vi gledate na to, da bi šel moški namesto ženske na glavno porodniško.


Izbira bi morala biti.

Porodniška je samo za žensko. Ker je potrebna, ko je raztrga skoraj na pol...

Starševski dopust se pa lahko deli...


Pa froc ja ziza tudi, kaj bodo mami, tudi če ne doji, na šihtu sodelavci ven mleko vlekli, to ja boli tudi, če se ne prazni?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()

Lonsarg ::

- Porodniške je 105 dni pred/med porodom.
- Očetovski dopust je 15 dni, ob produ.
- Starševski dopust pa dobi vsak 160 dni ampak lahko 100 dni podari drugemu. Starševski dopust lahko koristiš še 6 let po rojstvo, ne rabiš takoj.

Pumpanje mleka je huda muka, pa še brez dojenja ga je ponavadi malo, tak da je to bolj za desert. Skratka če ne dojiš si v vsakem primeru prej ko slej na adaptiranem mleku in problem "pumpanja" izgine.

Dojenje in služba hkrati je možno sam če je dojenje kot desert enkrat/dvakrat dnevno, ne če je to glavni obrok ker to bi bil kolaps (slišim da v Ameriki tudi to počnejo ko je navada da je ženska zgolj 3 mesece doma, pa še to neplačano).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Mato989 ::

Če bi bilo po moje bi ukinil otroške doklade itd... in bi raje dal porodniško 2 leti za žensko in moškemu 60 delovnih dni dopusta

Porodniška bi bila plačana 80% povprečne plače zadnjih 9 plačilk vendar ne manj kot 80% minimalca NETO...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

stara mama ::

Tebe smo se že naučili ne-upoštevat niti resno jemat.
Bolj je zdaj aktualno vprašanje: Kaj če se identificiram kot ženska :)

D3m ::

Dobiš porodniško garant :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

stara mama ::

Poroka istospolnih, se poročijo dve ženski....
Kdo dobi koliko dopusta? :)

D3m ::

Tehnično obe. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

ginekk ::

stara mama je izjavil:

Poroka istospolnih, se poročijo dve ženski....
Kdo dobi koliko dopusta? :)


Za poroko nič, za porodniško pa so jasna razmerja. Tista ki rodi je mater.

c23po ::

D3m je izjavil:

Dobiš porodniško garant :D

Ne gre tako hitro. Še en pogoj je vmes...
Računalniki nimajo spominov.

D3m ::

Bodo "progresivci" spremenili zakon za svoje.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

stara mama je izjavil:

Tebe smo se že naučili ne-upoštevat niti resno jemat.
Bolj je zdaj aktualno vprašanje: Kaj če se identificiram kot ženska :)

Ko boš rodil...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tidule ::

Invictus je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Zanima me kako vi gledate na to, da bi šel moški namesto ženske na glavno porodniško.


Izbira bi morala biti.

Porodniška je samo za žensko. Ker je potrebna, ko je raztrga skoraj na pol...

Starševski dopust se pa lahko deli...

Spet delas bedaka iz sebe. Porodniska je gostilniski izraz. In clovek je kljub nepravi terminologiji cisto jasno postavil vprasanje. Razen seveda za bedake tvojega kova, ki blodite v tri dni.

Dejnsko pa poznamo materinski, ocetovski in starsevski dopust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

D3m ::

Sam medejo.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tidule ::

Samo tiste z IQ pod 10.

IL_DIAVOLO ::

Mladi starši, najevčji izkoriščevalci sistema. Moški na porodniški? Saj pravim.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

D3m ::

Tidule je izjavil:

Samo tiste z IQ pod 10.


Umiri se Fido.

Na prigrizek.

Good boy.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hendriks ::

Likalnik je izjavil:


kako misliš raje? tako ima postavljeno kariero katera ji omogoča zelo dobro življene...lahko jo pa pusti in gre nekam za tekoči trak za minimalca delati zato, da bo eno leto doma pestovala otroka....ker to, da ga bo mož izgleda v naši družbi pač čudno.

kot rečeno, mati je doma vse skupaj 165 dni, toliko kolikor mora biti...v tem času se uredijo zadeve glede dojenja...tako, da otroku ne bo treba očetovskega kurca vlečt, kot se je nekdo zgoraj oglasil.

Poznam primer, kjer sta imela tri otroke...takoj enega za drugim in bi žena morala biti že tretje leto zapored na porodniški....seveda njej ni bilo vseeno zaradi službe...zato se je ona vrnila v službo...mož je šel pa na polno porodniško....in po njegovih besedah je bila to super poteza....poleg merkanja/nege otroka je še veliko naredil doma pri hiši, ker so jo pač takrat ravno obnavljali....

P.S. tretji otrok ni psihično nič manj stabilen, ker ga je pazil oče...kot pa prva dva katera je pazila mati....




Nihče ne pravi, da ženska ne sme delati kariere. Vendar če se potem odloči za materinstvo, je vsaj do 8 leta starosti otroka bolje, da je mati bolj kot ne inventar pri hiši. Pa ne zaradi okolice kot nekateri bluzijo tukaj, ampak izključno zaradi otroka. Moški porodniške ne potrebuje, lahko koristi tisti očetovski dopust, ampak ne zato da bo prevzel materinovanje, ampak da bo materi pomagal oz. namesto nje izvajal gospodinjska opravila. Pojma nimate, koliko pri vzgoji otrok škodijo zamenjane vloge. Biologije človeka se ne da pretentati. Vsak poskus le-tega rezultira pri otroku v odrasi dobi v hude težave. Z drugimi besedami:
- Odrasli moški (ki je odraščal v taki disfunkcionalni družini) je moralno nerazsoden, torej krade, laže in se nasploh vede neodgovorno, svojo partnerico pa je sposoben pretepsti (ker je nezavedno jezen na mater). Rezultate dejanj takih moških vidimo v večini EU držav (Slovenija ni izjema, poglejte odgovornost naše trenutne vlade).
- Odrasla ženska (ki je odraščala v taki disfunkcionalni družini) je popolnoma nesposobna najti ustreznega moškega in ponavadi ostane sama ali pa z nekim slabičem, ki ni sposoben preskrbeti nje in družine. Rezultate dejanj takih žensk prav tako vidimo v večini EU držav, saj se taka ženska zaradi sovraštva do moškega spola prelevi v militantno feministko. Večina jih zaradi težkega položaja začne delati na karieri (ker je partner nesposoben) in zgodba se ponovi.

Preberite si kaj o pravilni razrešitvi Ojdipovega kompleksa. Tega si nisem izmislil jaz, ampak psihoanalitiki svetovnega slovesa (Donald Winnicot, Melanie Klein ipd.) na podlagi raziskav in izkušenj dela s takimi odraslimi pacienti.

Tidule ::

Ko preberes tako idiostko posplosevanje izgubus se zadnje upanje, da nas ne bodo cez 200 let scurki prehiteli po inteligenci.

Kako tocno v tej tvoji blodnji potem razlozis dejstvo, da se druzinsko nasilje dogajajo v tradicionalnih patriarhalnih druzbah? Al tam velja, da si je zenska ze zasluzila batine, ce jo je namlatil posten alfa samec?

hendriks ::

Tidule je izjavil:


Kako tocno v tej tvoji blodnji potem razlozis dejstvo, da se druzinsko nasilje dogajajo v tradicionalnih patriarhalnih druzbah? Al tam velja, da si je zenska ze zasluzila batine, ce jo je namlatil posten alfa samec?


Družinsko nasilje nima nobene veze s tradicionalnimi patriarhalnimi družinami. Družinsko nasilje, vzemimo kot primer ko mož pretepa ženo, izhaja iz moževega nezavednega gneva do lastne matere. Žena pa je prvi najbližji subjekt, ki je podoben materi. In faše batine. Mož, ki je odraščal v harmonični družini kjer je oče skrbel za družino kot moralna in finančna avtoriteta, ter imel hkrati brezpogojno ljubečo mamo, nikdar ne udari svoje žene.

c23po ::

Hendriks, imaš lepe želje, vendar vsi psihologi nasilje v družini trmasto pripisujejo ravno tradicionalnim patriarhalnim odnosom v družini. Drugače: najmanj pretepenih bab je v modernih družinah zastavljenih na enakopravnosti partnerjev. Priznaj, sliši se logično.
Psihologijo sovražnosti do matere pa si najhitreje lahko "prabereš" pri znanem in priznanem psihiatru dr. Vodebu. (Youtube, seveda) Tip rastura!
Računalniki nimajo spominov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c23po ()

Tidule ::

hendriks je izjavil:

Tidule je izjavil:


Kako tocno v tej tvoji blodnji potem razlozis dejstvo, da se druzinsko nasilje dogajajo v tradicionalnih patriarhalnih druzbah? Al tam velja, da si je zenska ze zasluzila batine, ce jo je namlatil posten alfa samec?


Družinsko nasilje nima nobene veze s tradicionalnimi patriarhalnimi družinami. Družinsko nasilje, vzemimo kot primer ko mož pretepa ženo, izhaja iz moževega nezavednega gneva do lastne matere. Žena pa je prvi najbližji subjekt, ki je podoben materi. In faše batine. Mož, ki je odraščal v harmonični družini kjer je oče skrbel za družino kot moralna in finančna avtoriteta, ter imel hkrati brezpogojno ljubečo mamo, nikdar ne udari svoje žene.


Aha, torej zgoraj napisane blodnje o tem da je to produkt moderne družbe, kjer si moški drzne razmišlat o negi dojenčka, so samo in le primitivne blodnje zahojenega bedaka? Al hočeš povedat da družinsko nasilje pred 50, 100, 150 leti ni obstajalo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

hendriks ::

Tidule je izjavil:


Aha, torej zgoraj napisane blodnje o tem da je to produkt moderne družbe, kjer si moški drzne razmišlat o negi dojenčka, so samo in le primitivne blodnje zahojenega bedaka? Al hočeš povedat da družinsko nasilje pred 50, 100, 150 leti ni obstajalo?


Ne, hočem povedati da je vloga matere pri negi dojenčka za nekaj magnitud bolj pomembna kot pa vloga očeta. Oče ima povsem drugo vlogo. Prvih 12 mesecev je oče kot objekt želje pri dojenčku takorekoč obsolete. Oče je v tistem času tam zato, da pomaga ženi, ji kaj prinese. Seveda lahko sem in tja prime otroka in ga pockrlja. Je pa to bolj izjema kot pravilo.
Kar se družinskega nasilja tiče: je obstajalo, obstaja in bo. Vendar nima nobene povezave s patriarhatom kot takim, torej vlogo moškega in ženske. Družinsko nasilje je posledica neurejenih odnosov v primarni družini. Nekdo je zgoraj omenil Vodeba (ki mimogrede ni doktor, ker je zagovor doktorata zavrnil):

Tidule ::

V osnovi temu, da je teoretično gledano najučinkovitejše okolje za primarno socializacijo idilično družinsko življenje z jasno definiramini vlogami, nihče ne oporeka. Ampak potem te odnese v debilizme o disfunkcionalnih družinah in apliciranju tega na moderno družbo in proeciranje na trenutno politično situacijo v SLO in EU, ob ignoriranju enostavno preverljivih dejstev. Predvsem pa ignoriraš dejstvo, da "tradicionalna" delitev vlog po spolu niti približno ne prejudicira, še manj pa zagotavlja idealno okolje za socializacijo.

Pri nasilju pa tako brcneš v meglo da niti smešno več ni. Nasilni vzorci obnašanja primarno izhajajo iz sledenja vzgledom in ravno kvazi ideali, ki jih poskušaš podtaknit, so pogosto vir takih vzorcev. Situacije ko moški udari žensko primarno izvirajo iz vzora doma, kjer je oče na enak način "upravljal" z mamo, ne pa iz nerazčiščenega ojdipovega kompleksa. Vsaj ne način kot ti želiš prikazat. Že če gledamo po Freudi, ki je zadevo med prvimi definiral (pa je vse skupaj ž eprecej out of touch), nasilje pri neraščiščenem ojdipovem kompleksu ne izvira iz sekundarne faze (torej faze v katei oče kot omnipotemtna avtoritativna figura preko pogojne ljubezni preseka stik z matero) ampak iz terciarne faze v kateri bi se razbije lik omnipotentnosti očeta. To pa je tisto kar se danes definira kot toksična moškost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Mato989 ::

Predvsem pa ignoriraš dejstvo, da "tradicionalna" delitev vlog po spolu niti približno ne prejudicira, še manj pa zagotavlja idealno okolje za socializacijo.


Ampak če veš da to ne zagotavlja potem zagotovo moraš vedet kaj zagotavlja, ker samo tako si lahko prepričan 100% da taka delitev tega ne zagotavlja kajne?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

Predvsem pa ignoriraš dejstvo, da "tradicionalna" delitev vlog po spolu niti približno ne prejudicira, še manj pa zagotavlja idealno okolje za socializacijo.


Ampak če veš da to ne zagotavlja potem zagotovo moraš vedet kaj zagotavlja, ker samo tako si lahko prepričan 100% da taka delitev tega ne zagotavlja kajne?


Faktorjev, ki vplivajo na razvoj otroka je bistveno več kot binarna delitev na tiste, ki doračšajo v "tradicionalni" družini in tiste, ki ne. In glede na to, da spet operiraš z absolutnimi stališči, potem je vsem jasno, da kot povavadi tvoj intelekt ne dohiteva tvojih prstov.

Da pa "tradicionalna" družina sama po sebi ne zagotavlja idealnega okolja za socializacijo, pa je zelo enostavno dokazat. Ti izhajaš iz tradicionalne družine pa si evidentno disfunkcionalen idiot. Pa nisi edini, ker imamo take in drguačne vedenjske deviacije tudi pri pri ljudeh iz "tradicionalnih" družin. Tako, da ja, "tradicionalna" družina sama po sebi ne zagotavlja idealnega okolja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Mato989 ::

In glede na to, da spet operiraš z absolutnimi stališči,


Bistvena je verjetnost... Tako kot se vsi strinjamo da je veliko višja verjetnost da boš bolj zdrav če boš dnevno se gibal in športal 30min tako je lahko višja verjetnost da bo ob tradicionalni delitvi vlog dobil sin/hčerka boljše vrednote ki izboljšajo verjetnost družinske celice za naprej.

Jaz za razliko od tebe tega ne vem, ti si pa 100% kot kaže...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Še enkrat, kljub temu, da je iz aviona jasno, da Mato ni sposoben razumet: Binarno posploševanje tradicionalna družina good, vse ostalo bed je idiotizem prve vrste. Družinsko nasilje in obseg te problematike skozi zgodovino človeštva je dokaz tega. BTW, samo za našega bilkota debilkota: Delež tradicionalnih družin je med najvišjimi ravno v muslimanskem svetu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Mato989 ::

Ampak družinsko nasilje nima nobene veze z "delitvijo vloge" ampak z debilnostjo posameznika... Ti imaš lahko nasilje v katerikoli obliki družine! TUdi istospolni.

Ampak nimamo pa nobene 100% ali 99% indikacije ki bi rekla da je bolje v drugačnih kot tradicionalnih družinah glede delitve vlog... da je ravno zaradi te drugačne delitve vlog moški-ženska prišlo ven procentualno MANJ disfunkcionalnih ljudi...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Ampak družinsko nasilje nima nobene veze z "delitvijo vloge" ampak z debilnostjo posameznika... Ti imaš lahko nasilje v katerikoli obliki družine! TUdi istospolni.

Točno to sem tudi jaz napisal, ampak ti pa nisi sposoben sledit temi in vletavaš kot idiot v zid. Ta del debate je namreč začela izjava, da odsotnost klasične delitve spolov vodi v nasilje v družini.

Mato989 ::

Tidule je izjavil:

Ampak družinsko nasilje nima nobene veze z "delitvijo vloge" ampak z debilnostjo posameznika... Ti imaš lahko nasilje v katerikoli obliki družine! TUdi istospolni.

Točno to sem tudi jaz napisal, ampak ti pa nisi sposoben sledit temi in vletavaš kot idiot v zid. Ta del debate je namreč začela izjava, da odsotnost klasične delitve spolov vodi v nasilje v družini.


Saj s tem se strinjam... ampak tu je pomemben en drugi podatek, ali je verjetnost za družinsko nasilje višja ali nižja glede na odsotnost klasične družine
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Mato989 je izjavil:

Tidule je izjavil:

Ampak družinsko nasilje nima nobene veze z "delitvijo vloge" ampak z debilnostjo posameznika... Ti imaš lahko nasilje v katerikoli obliki družine! TUdi istospolni.

Točno to sem tudi jaz napisal, ampak ti pa nisi sposoben sledit temi in vletavaš kot idiot v zid. Ta del debate je namreč začela izjava, da odsotnost klasične delitve spolov vodi v nasilje v družini.


Saj s tem se strinjam... ampak tu je pomemben en drugi podatek, ali je verjetnost za družinsko nasilje višja ali nižja glede na odsotnost klasične družine


In s tem podatkov ne razpolagava ne ti ne jaz. Gledano skozi zgodovino, pa je moje mnenje, da nima bistvenega vpliva, saj je v tradicionalnih družinah družinsko nasilje močno prisotno. Še več, številni zagovorniki tradicionalne držine so določeno stopnjo nasilja v družini obravnavali kot nujno. Začevši z Freudom. Tako, da za to da bom kupil težo, da je družinskega nasilja manj v tradicionalnih družinah bom rabil več kot samo mnenje.

nekaj na to temo: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articl...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Eduardo ::

Invictus je izjavil:

Eduardo je izjavil:

Likalnik je izjavil:

Zanima me kako vi gledate na to, da bi šel moški namesto ženske na glavno porodniško.


Izbira bi morala biti.

Porodniška je samo za žensko. Ker je potrebna, ko je raztrga skoraj na pol...

Starševski dopust se pa lahko deli...


Ne mores ti odločati. Izbira ne škodi. Če je zenska fit in ni nekih problemov daleč ni potrebno eno leto, bolj dober mesec, tri maksimalno. Priporočilo iz zdravstvenih razlogov, kjer ni porodniških, je šest tednov.

Je pa porodniška luksuz, tako da tudi izbira ne spremeni kaj dosti. Prinese pa lahko dodatne pluse. Na pamet mi pade, če ima ženska kake druge zdravstvene probleme kjer morda težko skrbi za otroka. Potem je recimo ona lahko v bolniški, tip pa na porodniški. Če ona morda ne mara otrok, on pa jih je želel itn. Če bi tuhtal še kakšno minuto jih verjetno iz rokava stresem še nekaj poleg očitnega, da je totalna karieristka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:


Ampak nimamo pa nobene 100% ali 99% indikacije ki bi rekla da je bolje v drugačnih kot tradicionalnih družinah glede delitve vlog...


In tudi obratno velja enako. delitev vlog pač ne igra nobene vloge pri tem, oziroma je od primera do primera odvisno in se nikakor ne da posploševat na celotno družbo.
Za otroka je važno na koncu da ima zagotovljeno skrb za njegovo dobrobit, vključenost obeh staršev in podporo, ko jo rabi. To kako točno si pa starši delijo neke vloge ki naj bi bile tradicionalne ali pa ne pa nima nobene veze z uspešno doraslostjo otroka.

Tudi v svojem življenju boš, če boš z odprto glavo analiziral ljudi, videl da bolj kot neka arbitrarna delitev vlog med staršema pri otroku igrajo faktorji staršev kot so alkoholizem, medsebojna ljubezen (ločitev, prepiri), prisotnost in podpora.

Mato989 ::

Tako, da za to da bom kupil težo, da je družinskega nasilja manj v tradicionalnih družinah bom rabil več kot samo mnenje.


Nihče ne trdi da ga je manj, lahko ga je procentualno manj, ampak tega ne veva ne ti ne jaz.

In tudi obratno velja enako. delitev vlog pač ne igra nobene vloge pri tem, oziroma je od primera do primera odvisno in se nikakor ne da posploševat na celotno družbo.


Zato pa je ta pomemben podatek ki ga nimamo odločujoč pri tem ali igra vlogo ali ne 8-)

Za otroka je važno na koncu da ima zagotovljeno skrb za njegovo dobrobit, vključenost obeh staršev in podporo, ko jo rabi. To kako točno si pa starši delijo neke vloge ki naj bi bile tradicionalne ali pa ne pa nima nobene veze z uspešno doraslostjo otroka.


Za otroka je pomembno še marsikaj drugega kot samo to kar naštevaš... Mogoče je to dovolj s strani družine ampak otrok če je zaradi družinskih razmer ali vrste družine izključen ali zasmehovan v družbi, lahko trpi še bolj in ga dela še bolj disfunkcionalnega kot bi bil v tradicionalni družbi s suboptimalnimi pogoji...

To kar praviš ti drži do OŠ... po OŠ pa se vedno bolj viša otrokov odsev v družbi na njegovem psiho-duševnem razvoju in iz primarne družine pobira procentualno vedno nižajoč delež, dokelr le ta ne izgine... To ugotavlja moja partnericak i uči 1-5 razred, kako lahko sovrstniki delajo disfunkcionalne otroke v prihodnosti, navkljub morebiti perfektni družini doma (najsibo enostarševska tradicionalna ali celo istospolna)

Tudi v svojem življenju boš, če boš z odprto glavo analiziral ljudi, videl da bolj kot neka arbitrarna delitev vlog med staršema pri otroku igrajo faktorji staršev kot so alkoholizem, medsebojna ljubezen (ločitev, prepiri), prisotnost in podpora.


Seveda je to bolj pomembno, ne pomeni pa da ostalo ni pomembno... ne vem jaz če bom imel sina, se mi zdi PRIMERNO da mu z zgledom pokažem, da se svoji partnerici vedno odpre vrata pri vhodu v blok in podrži (ali vsaj večinoma) in zdi se mi primerno da mu z ZGLEDOM pokažem, da jaz kot močnejši izmed partnerjev nesem iz trgovine večino vrečk po stopnicah v 3. nadstropje... in takih primerov je nešteto, seveda to niso odločujoči faktorji v razvoju ampak menim da vseeno pomembni saj dajejo ton in način odnosov in vlog med dvema partnerjema.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Shegevara ::


Za otroka je pomembno še marsikaj drugega kot samo to kar naštevaš... Mogoče je to dovolj s strani družine ampak otrok če je zaradi družinskih razmer ali vrste družine izključen ali zasmehovan v družbi, lahko trpi še bolj


Aha, v tvojem svetu, če bo moški šel na porodniško, pomival posodo in delal od doma, žena pa na karieri bodo njunega otroka povsem izolirali in izobčili iz družbe. Zanimive fantazije. V realnosti bo za takega otroka danes veliko manjša možnost da bo disfunkcionalen, kot če bo oče odsoten ali celo negativno vplival na svojega otroka.

Seveda je to bolj pomembno, ne pomeni pa da ostalo ni pomembno... ne vem jaz če bom imel sina, se mi zdi PRIMERNO da mu z zgledom pokažem, da se svoji partnerici vedno odpre vrata pri vhodu v blok in podrži (ali vsaj večinoma) in zdi se mi primerno da mu z ZGLEDOM pokažem, da jaz kot močnejši izmed partnerjev nesem iz trgovine večino vrečk po stopnicah v 3. nadstropje... in takih primerov je nešteto, seveda to niso odločujoči faktorji v razvoju ampak menim da vseeno pomembni saj dajejo ton in način odnosov in vlog med dvema partnerjema.


Aha, a hčerke pa ne bi učil, naj partnerju ali partnerici odpre vrata v blok? Sin naj nosi vrečke po svojih zmožnosti, hčerka pa nikar? Dejansko so to zelo banalne izpovedi, ki nimajo nobene zveze z odraščanjem otrok, če jih tako učiš ali ne. Samo kaže, da imaš zelo popačeno in površinsko idejo na to, kaj sploh spada pod pravo vzgojo. Ne pravim, da nimaš prav, nasprotno, imaš svoj prav, ker je vzgoja individualizirana. Nima pa to nobene veze z tradicionalno ali netradicionalno vzgojo. Sploh ni to noben bistven faktor pri vzgoji, če mene vprašaš.

Invictus ::

O vzgoji in šolskem (OŠ) programu najbolj filozofirajo tisti, ki sploh nimajo otrok.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

D3m ::

Aneda. 8.marec in Levica.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Mato989 ::

Aha, v tvojem svetu, če bo moški šel na porodniško, pomival posodo in delal od doma, žena pa na karieri bodo njunega otroka povsem izolirali in izobčili iz družbe


Sploh ne... Je pa vprašanje kako se bo podzavestno ženska obnašala do takšnega (svojega) moškega... Ženske si nezavedno želijo providerja, zavedno pa copato... po lse pa to tepe ves čas.

Aha, a hčerke pa ne bi učil, naj partnerju ali partnerici odpre vrata v blok?


Ne, hčerko bi učil, da naj bo dobra ženska svojemu moškemu in da naj naredi malenkostna gospodinjska opravila večkrat kot njen moški partner, recimo likanje... moškega bi sicer naučil likat ampka kot rezervo, hčerko pa bi učil da je likanje pač nekaj za kar je zadolžena če je doma.

Nima pa to nobene veze z tradicionalno ali netradicionalno vzgojo


Potem pa te prosim če mi obelodaniš kaj je tradicionalna in netradicionalna vzgoja če ne ravno te malenkosti ki sem jih dal kot primer?

Sploh ni to noben bistven faktor pri vzgoji, če mene vprašaš.


Če pa mene vprašaš pa je... sin in hčerka potrebujeta lik očeta in lik mame... in če je tu lik mame preveč agresiven in "možat" lik očeta pa preveč "gospodinjstven" in premalo "možat" dobita tak vzorec naprej... zdaj kaj točno spada pod to "ženskost" in kaj pod "moškost" pa lahko debatirava in tudi če ima večji ali manjši vpliv.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Tidule ::

Nihče ne trdi da ga je manj, lahko ga je procentualno manj, ampak tega ne veva ne ti ne jaz.

Mato, zakaj spet lažeš? Debato je začela trditev: Do nasilja pride zato, ker se otroke vzgaja v okolju, ki ne ustreza definiciji tradicionalne družine. S čimer je bilo več kot očitno nakazano, da je nasilje nekaj kar obstaja samo v "disfunkcionalnih" družinah. Ker pa verjamem da nisi sposoben sledit debati in moraš samo nabijat svoje mantre, pa pride do takih neumnosti.

To kar praviš ti drži do OŠ... po OŠ pa se vedno bolj viša otrokov odsev v družbi na njegovem psiho-duševnem razvoju in iz primarne družine pobira procentualno vedno nižajoč delež, dokelr le ta ne izgine...

Kaj ima srednja šola in naprej z ojdipovim kompleksom? Aja pa, vsak omembe vreden otroški psihiater kakor tudi psiholog je pri tem idiotizmu padel s stola.

Sploh ne... Je pa vprašanje kako se bo podzavestno ženska obnašala do takšnega (svojega) moškega... Ženske si nezavedno želijo providerja, zavedno pa copato... po lse pa to tepe ves čas.
ne projeciraj svojih fantazij na celotno populacijo.

Ne, hčerko bi učil, da naj bo dobra ženska svojemu moškemu in da naj naredi malenkostna gospodinjska opravila večkrat kot njen moški partner, recimo likanje... moškega bi sicer naučil likat ampka kot rezervo, hčerko pa bi učil da je likanje pač nekaj za kar je zadolžena če je doma.

Edino kar me pri takih idiotizmih tolaži, je da se naš Mato drugače kot enocelično ne bo razmnoževal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tidule ()

Shegevara ::

Mato989 je izjavil:

Sploh ne... Je pa vprašanje kako se bo podzavestno ženska obnašala do takšnega (svojega) moškega...


Spet smo začeli domnevati nekaj kar ni res?

Potem pa te prosim če mi obelodaniš kaj je tradicionalna in netradicionalna vzgoja če ne ravno te malenkosti ki sem jih dal kot primer?


To sploh ni tradicionalno. Tradicionalno je, da se sin uči obrti in posla od tebe, hčera pa se 100% posveti gospodinjstvu in rojevanju otrok. To kar ti opisuješ je že netradicionalen prehod na bolj uravnoteženo moderno delitev gospodinjskih vlog in navajaš neke puhlice prosto po Prešernu kaj in komu nekaj ustreza, to nima nobene veze s tradicionalnostjo in so samo neke površinske malenkosti.


Če pa mene vprašaš pa je... sin in hčerka potrebujeta lik očeta in lik mame... in če je tu lik mame preveč agresiven in "možat" lik očeta pa preveč "gospodinjstven" in premalo "možat" dobita tak vzorec naprej... zdaj kaj točno spada pod to "ženskost" in kaj pod "moškost" pa lahko debatirava in tudi če ima večji ali manjši


Če sam sebi narekuješ kako vzajat, nimam nobenih pripomb. Delaj kar ti paše in misliš, da je prav . Ampak ti pa kar naprej posplošuješ pa poslošuješ pa domnevaš in nič pametnega nimaš za povedat. Torej nič novega, več od tega nisem še zasledil, da si sposoben spisat.

c23po ::

Če pa mene vprašaš, mislim da ponavljanja vzorcev naučenih od staršev ne moremo avtomatično pripisati vsem in vsakem otroku. Lahko se zgodi "kaj se Janezek nauči ...", lahko (in ne redko) se Janezku/Micki očetovo/materino obnašanje sploh ne dopade, se ga boji ali se mu celo gnusi.
Pač, binarna logika v psihologiji odpade.
Računalniki nimajo spominov.

Mato989 ::

c23po je izjavil:

Če pa mene vprašaš, mislim da ponavljanja vzorcev naučenih od staršev ne moremo avtomatično pripisati vsem in vsakem otroku. Lahko se zgodi "kaj se Janezek nauči ...", lahko (in ne redko) se Janezku/Micki očetovo/materino obnašanje sploh ne dopade, se ga boji ali se mu celo gnusi.
Pač, binarna logika v psihologiji odpade.


To da se mu ne dopade ne pomeni da ga podazavestno v nekem deležu (morda veliko večinskem) ne posnema brez zavedanja s svojo bolj ali manj racionalno obrazložitvijo ki njemu pije vodo pri starih pa ga moti.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c23po ::

Ravno tako ne pomeni, da se v nekem deležu (morda veliko večinskem), zavestno odloči ne posnemati slabih praks staršev.
Računalniki nimajo spominov.

Mato989 ::

c23po je izjavil:

Ravno tako ne pomeni, da se v nekem deležu (morda veliko večinskem), zavestno odloči ne posnemati slabih praks staršev.


Seveda, problem pa je njegova percepcija slabega in dobrega =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

c23po ::

Drži. Moja percepcija je, da svojih staršev nikoli ne bi dal evtanazirati zaradi penziona.
Računalniki nimajo spominov.

Mato989 ::

c23po je izjavil:

Drži. Moja percepcija je, da svojih staršev nikoli ne bi dal evtanazirati zaradi penziona.


Saj o nima nič s slabim in dobrim ampak samo z ekonomičnim in neekonomičnim
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Materinsko/starševsko nadomestilo - vprašanje

Oddelek: Loža
132324 (1844) krho
»

Ženske, S.P. ter porodniška (je glupa država ali sestra?) (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
6620139 (5860) telexdell

Več podobnih tem