» »

Težava z bojlerjem Gorenje TIKI

Težava z bojlerjem Gorenje TIKI

1337ware ::

Pozdravljeni,

kupil in namestil sem nadpultni bojler TIKI (povezava),
priklopil sem dovod hladne vode (s ventilom) in odvod (cev za toplo vodo). Po priključitvi sem ga odzračil in vklopil.

Po vklopu (in dosegu temperature) se je rezervoar napihnil (plastičen seveda) do te mere, da je polomil vijake na ohišju.
Razumem, da topla voda zahteva večjo prostornino, kot hladna, ampak nikjer nisem zasledil, da bi ti bojlerji potrebovali razrezno posodo. Torej v čem je fora?
Mess With The Best Die Like The Rest

MIHAc27 ::

Ne kupovat Gorenje. Prodaj, reklamiraj DEFINITIVNO pa kupi katerokoli drugo znamko (Sam sem z Ariston zelo zadovoljen. Gorenje je nov crknil po 2 mesecih).

A si kaj narobe priklopil ti pa ne znam povedat.

Barbarpapa2 ::

Pozdrav


Pripel si povezavo do nizkotlačnega bojlerja. Za njegov priklop potrebuješ posebno, namensko pipo (armaturo) za priklop na nizkotlačne (pretočne) bojlerje.

https://www.mimovrste.com/pipe/deante-b...

Ali si uporabil takšno pipo?


Lp

Jože

muffliato ::

Kolikor je meni znano, lahko boiler priklopiš brez ekspanzijske posode samo v primeru, da imaš povraten ventil (včasih so bile same pipe tiste, ki so kapljale ob raztezanu) ali pa sam vodovod omogoča ekspanzijo (če sploh še kdo to omogoča).

1337ware ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav


Pripel si povezavo do nizkotlačnega bojlerja. Za njegov priklop potrebuješ posebno, namensko pipo (armaturo) za priklop na nizkotlačne (pretočne) bojlerje.

https://www.mimovrste.com/pipe/deante-b...

Ali si uporabil takšno pipo?


Lp

Jože


Nisem, uporabil sem običajno pipo. Glede na podano informacijo sem občitno uporabil napačno vrsto bojlerja, kajti želel sem od bojlerja preko cevi z vodo napajati 2 pipi in bi mi prostornina 10l zadostovala (gre za občasno uporabo).
Mess With The Best Die Like The Rest

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.


Ja, če si bojler priklopil na običajno pipo, potem si ga obremenil s polnim tlakom. Upam, da ti ni počil in da ni prišlo do poplave. Potrebuješ visokotlačni bojler z jekleno posodo, nizkotlačni jo imajo iz polipropilena. Navadno je max tlak za nizkotlačne 2 bara, pri več se napihnejo, lahko celo počijo.


Lp

Jože

1337ware ::

Hvala, ne, počil še ni, ker sem imel nastavljeno majhno temperaturo. Bom zamenjal z visokotlačnim. Hvala!
Mess With The Best Die Like The Rest

1337ware ::

Kako razberem, če gre za tlačni bojler? Pri prvem (povezava) je to razvidno, pri drugem (povezava) pa to ni eksplicitno navedeno. Raje bi imel slednjega, vendar nočem ponoviti napake s pretočnim :)
Mess With The Best Die Like The Rest

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

Iz teh podatkov, ki so na Mimovrste, nikakor. Shopster podaja malo več podatkov:

https://www.shoppster.si/p/0780597

Navaja delovni tlak do 8 barov, torej gre za normalen (visokotlačni) bojler...

P.S. se opravičujem, tudi na Mimovrste je naveden tlak 8 barov...

Lp

Jože

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Gorenjev bojler

Oddelek: Loža
152112 (312) miha98
»

Kuhinjska pipa

Oddelek: Loža
161373 (847) kajtimara
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7922281 (9877) floyd1
»

Ogrevanje 'reaktorja'

Oddelek: Loža
311709 (996) fikus_
»

Menjava kuhinjske pipe

Oddelek: Loža
102558 (2375) freesty

Več podobnih tem