» »

Zakaj ste za vedno odšli od doma ?

Zakaj ste za vedno odšli od doma ?

«
1
2

moped22 ::

Kaj je bil vzrok, da ste odšli, ker ste moral poslušat pametovanje drugih v hiši, vse kar ste dobrega naredil za sebe in ostale so ostali popljuval... ker.....ali tisti občutek, da moraš bit sam svoj šef življenja....
Okolica LJ
  • spremenilo: moped22 ()

Klemenn ::

Da nisem izbojeval niti 5 minut miru, ko pridem iz službe. Ne 10, niti ne 15. 5.

Vse ostalo se niti nisem trudil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Klemenn ()

rozman ::

Na srečo sem rabil it na faks in sem se odselil uro in pol stran. Šele takrat sem ugotovil, kok fejst sem pogrešal mir, tišino pa čas zase.
Pa če se mi je zaluštalo ob 4 popoldan it nekam na sprehod/tečt, sem lahko šel pa mi ni noben nič rekel.

Potem sem za vikende hodil domov, ugotovil kok mi je vsak petek muka stopit na vlak in kok sem bil vesel v nedeljo takoj po kosilo it nazaj. Dolgo časa sem se krivo počutil, kmalu pa sem ugotovil da je življenje moje, pa da rabim skrbet sam zase, da bom srečen.

Sam svoj šef, nobenega kreganja, slabe volje in napetosti, samo še življenje.
Ne pravim da je bit na svojem vedno rožnato, je pa definitivno lažje pa boljše :)

kixs ::

Nic posebnega ni bilo doma, da bi moral it. Pac je prisel cas, da grem s trebuhom za kruhom... Pred tem je bil itak faks, 4 leta in voznja domov vsak drugi ali tretji vikend. Po 15-ih letih sem zdaj spet v domacih koncih in z avtom 5 min proc od prejsnjega doma.

Nekaj casa si res sam svoj sefe, potem pa pride resna veza, otroc, ...

moped22 ::

samo otroke vzgajaš tako kot tebi paše, torej si še vedno glavni v hiši, stanovanju, to je povsem drugače kot če živiš doma še z ostalimi sorodniki
Okolica LJ

floyd1 ::

Ker sem takrat imel službo, v kateri sem velikokrat hodil domov le spat - včasih tudi le za nekaj ur. Ni se mi splačalo še dodatno uro na dan zapravljat za premike dom-služba in služba-dom. Selitev bližje službi je takrat zvenela kot zelo dobra odločitev. Pa s partnerko sva (oba s solidnimi plačami) imela možnost nakupa stanovanja brez nekega hudega odrekanja.

WhiteAngel ::

Dobil partnerko, nato otroka, potem sva šla skupaj v najem v flat. Živeti sam v flatu je pa bedno drgač. V bistvu nikoli nisem razmišljal, kdaj/kako/čemu bi šel sploh od doma, če se ne bi tako obrnilo. Doma smo se razumeli ok in še vedno se.

floyd1 ::

Večina, ki je šla in jih jaz poznam, se je doma dobro razumela. A sedaj se še boljše :) :))

c3p0 ::

Porihtal sem si bajto in šel, vsi smo bili srečni.

gruntfürmich ::

ker sem vedel da se je treba za psihično zdravje osamosvojiti in odditi iz gnezda. kar pa večina slovenčkov ne naredi.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Sploh napačno razmišljanje v prvem prispevku. Za vsa pametovanja, ki jih doživiš "doma" kot polnoleten prebivalec hiše svojih domačih si kriv sam. Ni normalno, da živiš doma, normalno je, da se osamosvojiš in začneš svojo zgodbo.

Netrunner ::

Zakaj ste za vedno odšli od doma

Ker sem odrastel in sem hotel biti na svojem.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

leeg ::

Dovolj sem zaslužil za najet garsioniero, delal sem tako ali tako cele dneve (faks + služba) in to, da se mi ni bilo treba ukvarjati s starši in se podrejati njihovim pravilom,
pripeljal domov bejbo kadarkoli mi je pasalo, prizgal špinel za tvjem, povabil kogarkoli, kadarkoli,... je bila cela zmaga. Skratka, zato, da sem se lahko sam odločal kaj bom počel, kako bom
počel,... Odselil sem se pri 20ih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: leeg ()

Hudobec82 ::

Odseliš se, kot je oni zgorej napisal, zarad psihičnega zdravja in razvoja lastne osebnosti. Če živiš pri tastarih, zavedno in nezavedno pobiraš njihove navade, običaje, šege in versko politična prepričanja, ... ki so jih oni pobiral od svojih staršev itd. Načeloma bi se blo najbolj čimprej odselit.

Invictus ::

Odseliš se, ker je to normalno za razvoj osebe.

Pa za to, da ni treba razlagat, koliko različnih punc si nabrisal.

A je bilo življenje na svoje težje in držaje? Ja, je bilo, ampak prednosti odtehtajo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Eduardo ::

Tak, ki se ne odseli bo težko razlagal koliko punc je nabrisal. Že tehtanje je kriptonit za ženski libido.

solatko ::

moped22 - In kje vidiš razliko pri vzgoji lastnih otrok, kakor tebi paše in vzgoji tvojih staršev?
Delo krepa človeka

Pat_MaGroin ::

Čakajte.

Do 30. leta se zivi pri mami in spara za polog za stanovanje. Sami luzerji se v tej temi javljajo :).

Miki N ::

+1 za "Zato, da smo lažje fukali".

solatko ::

Saj se spodobi, da mladi spizdijo od tastarih, z 18.-imi sem bil na svojem.
Delo krepa človeka

kriptobog ::

Pat_MaGroin je izjavil:

Čakajte.

Do 30. leta se zivi pri mami in spara za polog za stanovanje. Sami luzerji se v tej temi javljajo :).


A ne dajo stari za polog? Pa se kaj zraven, samo da se te resijo. :))

bciciban ::

Fukal smo tud doma. Sej smo bili v hiši in mladinci smo imeli sobe v nadstropju, starši pa spodaj.

Kaj je blo to dober it na nedeljsko kosilo 5 min po tistem ko si ravno bejbo dobr prerukal ;)

Šli smo pa na svoje, ker za družino rabiš svoj plac. In tako sva nekega dne z bejbo najela prvo stanovanje in šla na svoje. Pri 24ih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Horas ::

ker more vsaka ptička enkrat zapustit gnezdo. mladi morjo za sebe. konc je z mantro da bojo mladi ostajali doma, so včasih puvali bajte 200kv. z mislijo da bojo otroc ostali doma. no dobr vsaj en od 2-3 je sigurn. pol pa kregarija okol dediščine pa izplačil. brezveze.
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

FoxKnox ::

Mladi grejo od hiše enostavno zato, ker ne morejo več poslušat pametovanja tastarih in hočejo biti independent.
Potem pa pridejo nazaj, ker je življenje na svojem jebeno predrago.
Vsak , ki v odrasli dobi še živi pri starših , bi se jim moral vsak dan, vsak jebeni dan zahvaliti za gostoljubje

nightrage ::

Moja zgodba življenja je malo drugačna od vaših. Jaz preveč denarja zagonim za luksuz in še kr živim pri 42 pri starših zarad free fujtra. Če se misli kdo norce delat pa glej P.S.
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

Eduardo ::

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.

Miki N ::

Eduardo je izjavil:

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.


Mati, kaviarja bi!

nightrage ::

Eduardo je izjavil:

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.


Moj luksuz: športne stave, ta drage babe, drag avtomobil vsake 3 leta, velik tehnoloških zadev od telefonov do televizije, ...
Alex Jernej Würtz -> teži ti terminator.

Eduardo ::

Kaj poješ za 5k€? Pri prihranku od hrane si bolj na pivo na dan v gostilni in gram poceni speeda čez vikend.

Je pa dejstvo, da ljudje ki mešetarijo z igrami na srečo ne znajo računati. Tako, da mi je vse jasno.

Miki N ::

nightrage je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.


Moj luksuz: športne stave, ta drage babe, drag avtomobil vsake 3 leta, velik tehnoloških zadev od telefonov do televizije, ...


Ja samo to bi se ti pa že splačalo imeti svoj plac z garažo, fajno dnevno za TV in babe ... saj pač preskočiš enega lambota pa je.

energetik ::

Vzrok je bil, da doma pač ni bilo placa za še eno stanovanje v bajti. In pa priložnost za par let na svojem praktično brez najemnine. Če te priložnosti ne bi bilo, bi se verjetno še par let stiskal doma. Kjer mi je sicer bilo čisto fajn, ker smo se in se še dobro razumemo. Če bi imel takrat možnost doma naredit svoje stanovanje v štuku, bi verjetno to tudi naredil, vsaj za 5-10 let, preden bi zadosti našparal za na svoje.
vires in numeris

ginekk ::

Kakšno vprašanje je to?

Ker sem odrastel.
Normalno in pričakovano je, da se osamosvojiš in odideš iz primarne družine.

zobnik ::

FoxKnox je izjavil:

Mladi grejo od hiše enostavno zato, ker ne morejo več poslušat pametovanja tastarih in hočejo biti independent.
Potem pa pridejo nazaj, ker je življenje na svojem jebeno predrago.
Vsak , ki v odrasli dobi še živi pri starših , bi se jim moral vsak dan, vsak jebeni dan zahvaliti za gostoljubje


V naši vasi noben ne bo prišel nazaj, kaj si ti nor, da bi šel kdo nazaj v gnojno jamo.
Pa glede tastarih na podeželju so še 3x bolj zaj*abn kot po dolin.

zobnik ::

nightrage je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.


Moj luksuz: športne stave, ta drage babe, drag avtomobil vsake 3 leta, velik tehnoloških zadev od telefonov do televizije, ...


taki ptički boste hitro padli na realna tla...oz. bi že skoraj moral glede na zadnje čase kaj vse poročajo ljudje iz terena

Horas je izjavil:

ker more vsaka ptička enkrat zapustit gnezdo. mladi morjo za sebe. konc je z mantro da bojo mladi ostajali doma, so včasih puvali bajte 200kv. z mislijo da bojo otroc ostali doma. no dobr vsaj en od 2-3 je sigurn. pol pa kregarija okol dediščine pa izplačil. brezveze.



V Avstriji tud po 3 generacije delajo na kmetiji, zato jim gre tako dobr.
Pri nas bi se med seboj pob2il

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

donvito ::

solatko je izjavil:

Saj se spodobi, da mladi spizdijo od tastarih, z 18.-imi sem bil na svojem.

Mejdun, a res, so ti tastari kupili flet? >:D

zobnik ::

To so sanjači, ko hočejo živet po svoje zato so ši na svoje brez predhodnega odrekanja, zato pa mamo vsak dan pestro dogajanje v tej državi, več kot 900 klicev na policijo......in aretacijo učiteljice v Logatcu kar sred pouka ter totalno zblojeno vlado in mnogo bo*anih komentarjev na FB, twiterju od ljudi

Tist ki živi doma ima spoštovanje do sebe in staršev kot v Avstriji in niti malo ni tak kot ostali, ima spoštovanje

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Eduardo ::

zobnik je izjavil:



Tist ki živi doma ima spoštovanje do sebe in staršev kot v Avstriji in niti malo ni tak kot ostali, ima spoštovanje


V Avstriji redko živijo doma. Praviloma hitro delajo, hitro gredo na svoje. Dosti prej kot v Sloveniji, tako kažejo tudi uradne EU statistike. Tako, da je bolj obratna logika, če so ti Avstrijci zgled, moraš prej od hiše.

https://ec.europa.eu/eurostat/statistic...

Tisti, ki se ne more osamosvojiti pač ni superioren tistemu, ki se lahko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Eduardo ()

zobnik ::

Gredo na svoje ker jim je omogočeno, ker je Avstrija poskrbela za svoje ljudi....ni to Slovenija, ko sploh ni zadost stanovanj, hiš in tud plače so nizke za te stroške pa kljub temu večina gre na svoje zato imamo tako kot imamo same težave, beri 900 klicev na policijo in mnogo zgodb kako težko živijo na svojem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Eduardo ::

Avstrija ima tržno gospodarstvo in nima neke pretirano regulacije. Logika je podobna kot pri nas, cene so se raketirale kakor pri nas. Morda imajo malenkost več neprofitnih projektov, samo tudi ne ne vem koliko.

Kaj pa ti pomeni 900 klicev pa ni jasno nikomur. Kakor, da smo vsi eksperti za statistike kriminala in lahko čez palec sodimo ali je to malo ali dosti. Po indeksu je Slovenija na boljšem:

https://www.numbeo.com/crime/rankings_b...

Ali kar sem našel bere narobe? Ali je napačen podatek. Boste povedali gospod 900 klicev.

zobnik ::

Po radiju slišim na veseljaku, tak da ne vem kaj z ljudmi, pod nami so par dni nazaj šli 2x policaji do ene hiše, loh nočem vedet kaj se je dogajal, zgodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

ginekk ::

zobnik je izjavil:

[
V Avstriji tud po 3 generacije delajo na kmetiji, zato jim gre tako dobr.
Pri nas bi se med seboj pob2il


Ma ja, kaj bi se pobili, spet neke pavšalne izjave kako je v tujini bolj zelena trava.

Poznam take familije tudi pri nas. Za kmete je običajno da imajo dovolj zemlje, tudi zazidljive, kjer si ta mladi potem postavijo nove bajte. S tem ko dobijo zemljo so takoj par sto jurjev v prednosti pred normalno rajo. Če ne pa dobijo vsaj 200m2 nadstropja in si naredijo nov vhod.

Še nisem videl kmeta, da bi se stiskal na 40m2.

Nikonja ::

Če si normalen in sposoben za delo, definitivno nimaš kaj dalat doma pri starših. Pa ni treba takoj kupit stanovanja in avta, lahko živiš v najemu tko kot 2/3 razvitega sveta, in kupiš rabljen avto za 5 jurčkov, ne novega za 40. Mam radi svoje, in imamo odličen odnos, ampak nisem več imel energije razlagat vsako stvar zakaj sm naredil, zkj sm to pa to kupil... rabil sm svoj mir. In če sm mislil cel dan ležat doma in ne delat nič sm to naredil in se nobenemu nisem razlagal... dokler nism ženo dobil :)
Tko da ni denar, vsaj za večino, problem, ampak razvajenost, ker se mamini sinčki navajeni da mama kuha in pere in lika.... pa da ati kupi hrane za 10 ljudi....pa jim nikoli ne pade na pamet da bi mogoče tudi starši svoj mir.

zobnik ::

Dok si zdrav in sposoben GREŠ, kaj pa ko zboliš postaneš invalid ki pogojno še skrbi za sebe.

GupeM ::

nightrage je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.


Moj luksuz: športne stave, ta drage babe, drag avtomobil vsake 3 leta, velik tehnoloških zadev od telefonov do televizije, ...

Zelo podobnega "luksuzneža" poznam. Ravno nekaj dni nazaj je prosil mamo, če mu gre za poroka za kredit, da lahko poravna nekaj 10k € pufa ... Ker ga ima mama rada bolj kot on njo, mu je seveda ugodila. Pa zelo dobre volje je od takrat naprej ... Medtem ko ji on naprej meče, da mu nihče nič ne pomaga, da vse gledajo samo skozi denar ...

Invictus ::

zobnik je izjavil:


V Avstriji tud po 3 generacije delajo na kmetiji, zato jim gre tako dobr.
Pri nas bi se med seboj pob2il

Ja, ker bi ta stari delal na kmetiji kot v času Marije Terezije.

Kmetije, kje stari prepustijo ustrezno izobraženim mladim kmetijo, tudi pri nas prosperirajo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

donvito - Za podnajem še nisi slišal, potem stanovanje, ker so rušili hišo v kateri sem bil najemnik, nadomestno stanovanje, odkup in si hitro na svojem. Dobri dohodki, malo fuša pa gre. Nič mi ni bilo podarjeno, šele pozneje dediščine.

Najhitreje gredo ljudje na svoje v skandinavskih državah, te že čudno gledajo, če si pri 20.-ih še doma.

Invictus - S tem, da večina potem, ko stari ne morejo več garat, delajo kot svinje z mehom, sistem mato999.
Delo krepa človeka

kriptognoj ::

Enostavna strategija za developerje 2024. Zaposliš se pri 22 letih, dokončaš še tisti bolognes magisterij, ki je itak šala mala. Živiš doma še nekaj časa, odvisno od plače.

Dober scenarij:
Plača izplačilo na TRR 4.000€ - letno prihraniš 40.000€
Srednji scenarij:
Plača izplačilo na TRR 3.000€ - letno prihraniš 28.000€
Slab scenarij:
Plača izplačilo na TRR 2.000€ - letno prihraniš 16.000€

Brez težav si na svojem do 25. leta starosti v vsakem primeru, ker si pač developer in ti gre plača vsako leto vsaj 20% gor.

Miki N ::

GupeM je izjavil:

nightrage je izjavil:

Eduardo je izjavil:

To pa ni nek hud luksuz, če ti kaj pomeni zastonj hrana.


Moj luksuz: športne stave, ta drage babe, drag avtomobil vsake 3 leta, velik tehnoloških zadev od telefonov do televizije, ...

Zelo podobnega "luksuzneža" poznam. Ravno nekaj dni nazaj je prosil mamo, če mu gre za poroka za kredit, da lahko poravna nekaj 10k EUR pufa ... Ker ga ima mama rada bolj kot on njo, mu je seveda ugodila. Pa zelo dobre volje je od takrat naprej ... Medtem ko ji on naprej meče, da mu nihče nič ne pomaga, da vse gledajo samo skozi denar ...

Dosti kriptomagnatov je tudi takih - na kriptoračunu miljoni, drugače pa še pri mami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

zobnik ::

Tam v Škofji Loki Trata oz. Frankovo naselje so bajte tako skupaj da lahko sosed sosedu bere knjigo to še ven ne moreš it scat al pa da bi v miru zunaj posedel ne da bi 10 različnih vonjav in 10 različnih zvokov občutil, slišal.
Tud Ljubljano dobro poznam

zobnik ::

Invictus je izjavil:

zobnik je izjavil:


V Avstriji tud po 3 generacije delajo na kmetiji, zato jim gre tako dobr.
Pri nas bi se med seboj pob2il

Ja, ker bi ta stari delal na kmetiji kot v času Marije Terezije.

Kmetije, kje stari prepustijo ustrezno izobraženim mladim kmetijo, tudi pri nas prosperirajo.


To je že 10 let nazaj ko videl v živo v Avstriji kako so grabli seno, drugače pa kmečko življenje nima več prihodnosti, mogoče kot hobij, samooskrba + delaš tisto kar drugi cenijo in so ti pripravljeni odkupit po 2x-3x višji ceni....dok pa bo taki mislil, d abodo kupil po skoraj isti ceni kot v trgovini uvoženo se pa preklemano motijo.

In še nekaj mladi si želijo it na svoje, sam poglej stanovanja so po najmeu okol 600 evrov, če ga kupiš pride 170.000 evrov. Če hočeš zidat, pride sam parcela 100.000 evrov + 200.000 evrov hiša.
Torej so mladi prisiljen ostat doma.....plača inženirja strojništva je 1200 neto.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj je Avstrija tako uspesna? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Loža
35436864 (26867) feryz
»

Večje povpraševanje po kmetijah? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12012088 (8123) TheBlueOne
»

Nova pravila pri kreditih (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
802102240 (68416) Baja

Več podobnih tem