» »

Disk s SAS priključkom (12 GBps) in ne navadni SATA 3 z 6GBps

Disk s SAS priključkom (12 GBps) in ne navadni SATA 3 z 6GBps

WinXP ::

Spoštovani,sem pred nakupom 16 TB 7200 RPM diska in me zanima sledeče: Nekje imajo v modelu navedeno da ima disk SAS priključek (12 GBps),nekje v nekaterih istih diskih le druge znamke pa samo SATA 3 (6GBps). Jaz bi vzel s SAS priključkom,pa me zanima če se tak disk s SAS priključkom normalno priklopi na SATA konektor ali rabi še kaj drugega za priklop?

Vnaprej hvala za odgovor.
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

kixs ::

Potrebujes SAS kontroler. Na SATA kontroler pa ne gre.

WinXP ::

A to se imenuje SAS RAID kontroler? In se ga vstavi v PCI-EX1 ali PCI-EX16 režo kjer gre grafična kartica?
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

Klemen86 ::

Kupi sata HDD, 7200 diski so preveč počasni, da bi jih sata3 vodilo upočasnjevalo. V praksi bosta oba diska enako hitra, ne rabiš pa kupovati nobenih add-on kartic.

WinXP ::

Kako bosta oba diska v praksi ENAKO HITRA če disk z SAS priključkom dela na 12 GBps,kjer potrebuješ še SAS RAID kontroler, s priklopom na SATA 3,pa dela le na 6 GBps... Tako piše v angleških navodilih na internetu v specifikacijah ...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

_Denny_ ::

Zakaj siliš serverske zadeve v domač pc? Navadni vrteči se diski ne izkoristijo niti sata kaj šele te stvari. Številke ne pomenijo tu čisto nič (max limit) in so ekvivalent montiranju 300km/h gum na Yugota. Ne bo čisto nič hitreje, samo dražje.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

WinXP ::

A potem če kupujem disk kjer piše SAS priklop moram imeti SAS kontroler,če pa piše da je SATA 3 pa ga priklopim samo na SATA kabel.
Serverske zadeve me ne motijo,če bo disk delal hitreje,čeprav ti praviš da ne bo...Ampak jaz bi rad to imel,mislim da bi bila hitrost vseeno nekaj višja kot 6 GBps... Zakaj prodajajo potem te "serverske" zadeve,če niso nič hitrejše (12 GBps VS.SATA 3 6GBps) Bom premislil...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

d4vid ::

Če hočeš hitrost, boš moral kupit SSD.

SATA 3 je samo standard, ki omogoča hitrosti do 6 Gbps. To ne pomeni, da bo kar vsak disk delal tako hitro, HDDji temu ne pridejo niti blizu.
Tud na cesti je omejitev 90, pa se ne boš s traktorjem tako hitro peljal.

Ne kompliciraj si življenja s takimi stvarmi. Kupi navaden SATA3 HDD, če rabiš prostor, kupi SSD, če rabiš hitrost.
Kaj misliš premetavat po disku, da rabiš kapaciteto in hitrost?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

WinXP ::

SSD že imam,mislil sem pa da bi z SAS diskom ,ki dela na 12 GBps imel gor spravljene multimedijske datoteke in da bi delalo hitreje kot na SATA 3 ...
U Sloveniji više ne živim,ali jezik u kome pričam još zaboravio nisam...
Wrong? No,no... Thats it... Pozz

kixs ::

Ne bo delalo hitreje.

Kaksno velikost pa potrebujes? Novejsi trdi diski dosezejo cca 300MB/s prenosa. Kar je cisto spostljivo za to tehnologijo. Za resne hitrosti pa rabis dober M.2 NVMe Gen4 (prenos do 7000MB/s) ali Gen5 (prenos do 14000MB/s). Spet ti mora to plata podpirat.

Poldi112 ::

WinXP je izjavil:

SSD že imam,mislil sem pa da bi z SAS diskom ,ki dela na 12 GBps imel gor spravljene multimedijske datoteke in da bi delalo hitreje kot na SATA 3 ...


SAS je zgolj vodilo - se pravi cesta za prenos podatkov. Ko se s fičotom voziš max 80 po regionalki in te neprestano prehitevajo ostali avti, rešitev zate ni hitrejša cesta (vodilo SAS), ampak hitrejši avto (disk ki ima višje vrednosti branja in pisanja).

Da sploh ne omenjamo lokalne mreže, preko katere boš prenašal podatke, ki je verejetno 1GBps.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Han ::

https://www.partitionwizard.com/news/fa...

Skratka, niti trenutno najhitrejši SAS disk ne doseže pretočnosti SATA3 vodila.

Pri nakupu bodi raje pazljiv na to, da disk ne bo SMR.

https://history-computer.com/smr-vs-cmr...

klinker ::

Han je izjavil:


Pri nakupu bodi raje pazljiv na to, da disk ne bo SMR.

https://history-computer.com/smr-vs-cmr...


This. SMR je sranje za performans
Navaden disk je pac pocasnejsi ne glede na vodilo.

hojnikb ::

Še ta can of worms odprite... Zdej bo 159 vprasanj okol SMR:))
#brezpodpisa

pegasus ::

Tale naš WinXP bi moral iti za QA na end user documentation ... S svojim pristopom do računalništva bi si na taki poziciji zagotovo ustvaril odlično ime in zaslužil miljone.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Diskovje za obdelavo videa

Oddelek: Kaj kupiti
251797 (1339) SplitCookie
»

SSD Vertex 3 120gb

Oddelek: Operacijski sistemi
346485 (5378) Gunnicus
»

Ivy Bridge bo podpiral PCIe 3.0

Oddelek: Novice / Procesorji
165550 (4806) Dr_M
»

Popularnost USB 3.0 zavira Intel?

Oddelek: Novice / Matične plošče
253787 (2623) Looooooka
»

Kako se obnese recimo SCSI disk za swap file?

Oddelek: Strojna oprema
232173 (1878) Mr.B

Več podobnih tem