» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
47 / 109
»»

PrihajaNodi ::

Čisto vsi imamo slabe plače, če se nas vpraša. To je kretenska izjava. Kdo bo pa rekel, da je dovolj plačan? Eden na 10.000 ljudi, pa še ta bolj v šali ali za kakšno medijsko izjavo.


Ce mas ti 3 jurje mas tud z najemom dost se zato da vrzes v kako investicijo tko da je tvoja izjava neumna. Ce mas pa okol jurja je pa Lidl zate kot da prides v galerijo. Kolk pa rabs za nakup vile?

Na vhodu v urgenco boš najprej kreditno pokazal, potem zdravstveno.


A te neumnosti govoris zato ker v sloveniji tako funkcionira sistem al da bi se bolje pocutil? Sem imel poskodbo ocesa v romuniji in to na petek zvecer. Resilc je rabu 20-30 min, pregled sem imel se soboto in nedeljo skupaj z izpiranjem ocesa cesar v Sloveniji ne bi bil nikoli delezen. Placal sem samo ene kreme vse ostalo je blo zastonj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

kriptognoj ::

Čakam, da se jim umakne soglasja za delo pri zasebnikih. Pa tudi zelo očitno kršijo zakon o stavki, kjer je rečeno nekaj v smislu, da stavka ne sme ogrožati življenja ljudi. Tožiti pogoltneže do zadnjega centa, da začnejo prodajat jahte, vile in Maseratije. Čudi me, da ni bilo še nobenega resnega incidenta. Verjetno jih stražijo vojaki, ki imajo 1000€ na mesec in so zadovoljni s plačilom.

FrRoSt ::

Jure14 je izjavil:


Ja. Pozabi na onkologijo, dialaize, presaditve.
Na vhodu v urgenco boš najprej kreditno pokazal, potem zdravstveno.


JA! Bodo pač vlekli s kartic! Mooj stari oče je govoril: krava po gobcu molze!! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Jure14 ::

Posluš ti gnoj, kaj pa ne deluje?
Urgenca deluje, primarni nivo deluje (vključno z ginekologi in pediatri), bolnice delujejo, sekundarni nivo po večini deluje.
Prestavljenih je bilo cca 10% elektivnih posegov. Nenujnih.

Koga bi pa ti tožil? Neobstoječega zdravnika? Tajnico, ki te bo poklicala "poseg odpade, ker ni kadra"?

Upam, da ministrica čim prej posluša dr. Jenula, pa prekliče soglasja.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

Magic1: okej, to bomo bolj ali manj kot posamični uporabniki prisiljeni narediti, to itak.
Ampak kaj pa to, da končno skenslamo formalno centralni, državni sistem. Torej če bo participacija, potem jaz nočem vplačevati progresivno povečanega obveznega zavarovanja plus morebitnih izjemnih "samoprispevkov" za stabilizacijo sistema.
Ker poleg participacije bom še vedno imel prispevek za ZZZS, kjer ne vem kam gre moj denar in kaj zanj dobim.


Meda avta tudi nimaš zavarovanega in se brez zavarovanja okrog voziš, ali pa morda veš, kam gre tisti tvoj denar od zavarovanja in registracije!?? :))

Jure14 je izjavil:

Posluš ti gnoj, kaj pa ne deluje?
Urgenca deluje, primarni nivo deluje (vključno z ginekologi in pediatri), bolnice delujejo, sekundarni nivo po večini deluje.
Prestavljenih je bilo cca 10% elektivnih posegov. Nenujnih.

Koga bi pa ti tožil? Neobstoječega zdravnika? Tajnico, ki te bo poklicala "poseg odpade, ker ni kadra"?

Upam, da ministrica čim prej posluša dr. Jenula, pa prekliče soglasja.


:)):)):))

Tale gnoj menda nisem jaz!?? 8-)
Je pa vsaj dobra novica tudi to, da se v mesecu stavke čakalne vrste menda niso podaljšale! 8-) Naj še stavkaji kaksen mesec, z odvzemom soglasij. Morda se bodo čakalne vrste celo skrajšale!?? :)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Jure14 ::

"kriptognoj"

FrRoSt ::

On jecsvojevrsten pravokator. ;) Že po nicku.
Malo izpreži. :) Saj obstaja se kaj drugega, kot ta forum.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

PrihajaNodi ::

Jure14 je izjavil:

Posluš ti gnoj, kaj pa ne deluje?
Urgenca deluje, primarni nivo deluje (vključno z ginekologi in pediatri), bolnice delujejo, sekundarni nivo po večini deluje.
Prestavljenih je bilo cca 10% elektivnih posegov. Nenujnih.

Koga bi pa ti tožil? Neobstoječega zdravnika? Tajnico, ki te bo poklicala "poseg odpade, ker ni kadra"?

Upam, da ministrica čim prej posluša dr. Jenula, pa prekliče soglasja.


Deluje samo to da plačaš in imaš od dohtarja cifro vse ostalo je podn.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

solatko ::

PrihajaNodi - Če imaš zdravnika v žlahti ne rabiš nič plačat pa povsod si hitro na vrsti.:D
Delo krepa človeka

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tvojih 60dni je pač iz riti potegnjenih. To dobivajo radiologi pred penzijo. Z razlogom.


Oprosti, povej mi potem koliko dni ma postar dopusta in koliko si ga zasluži? Sigurno se dela tud sobote, praznike, petke in svetke, misliš da so bogataši kot čistilke ki dobijo 20 eur na roke?

Pa rečva da je to nepomemben poklic in ga bogovi v belem gledajo z viška kot na svoje sužnje.

Kaj pa recimo oskrbovalci v domovih za ostarele? Kakšna je njihova situacija. Brisanje riti, delanje petek svete, premestitve ljudi iz enga kota v drudzga...

Nodi, ti greš lahko jutri za čistilko. Mentaliteto imaš tapravo. Tudi čistilke vedo vse kako se operira, kako lahko je dohtarjem, ko se jim samo denar usipa. TIsti ki vedo najmanj so najbolj pametni.

Nodijeve nebuloze:
- Romunov je 40 miljonov.
- V sloveniji so bolnika ubili s Helijem
- 2 dni čakala na rešilca
- to be continued...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

solatko ::

111111111111 - A zato se ti toliko oglašaš?
Delo krepa človeka

PrihajaNodi ::

solatko je izjavil:

PrihajaNodi - Če imaš zdravnika v žlahti ne rabiš nič plačat pa povsod si hitro na vrsti.:D


True

111111111111 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tvojih 60dni je pač iz riti potegnjenih. To dobivajo radiologi pred penzijo. Z razlogom.


Oprosti, povej mi potem koliko dni ma postar dopusta in koliko si ga zasluži? Sigurno se dela tud sobote, praznike, petke in svetke, misliš da so bogataši kot čistilke ki dobijo 20 eur na roke?

Pa rečva da je to nepomemben poklic in ga bogovi v belem gledajo z viška kot na svoje sužnje.

Kaj pa recimo oskrbovalci v domovih za ostarele? Kakšna je njihova situacija. Brisanje riti, delanje petek svete, premestitve ljudi iz enga kota v drudzga...

Nodi, ti greš lahko jutri za čistilko. Mentaliteto imaš tapravo. Tudi čistilke vedo vse kako se operira, kako lahko je dohtarjem, ko se jim samo denar usipa. TIsti ki vedo najmanj so najbolj pametni.

Nodijeve nebuloze:
- Romunov je 40 miljonov.
- V sloveniji so bolnika ubili s Helijem
- 2 dni čakala na rešilca
- to be continued...


Js se spomnim ko je čistilka držala nogo v operaciji pri valdotri ko so ji kolk menjali.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tvojih 60dni je pač iz riti potegnjenih. To dobivajo radiologi pred penzijo. Z razlogom.


Oprosti, povej mi potem koliko dni ma postar dopusta in koliko si ga zasluži? Sigurno se dela tud sobote, praznike, petke in svetke, misliš da so bogataši kot čistilke ki dobijo 20 eur na roke?

Pa rečva da je to nepomemben poklic in ga bogovi v belem gledajo z viška kot na svoje sužnje.

Kaj pa recimo oskrbovalci v domovih za ostarele? Kakšna je njihova situacija. Brisanje riti, delanje petek svete, premestitve ljudi iz enga kota v drudzga...

PrihajaNodi je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Tvojih 60dni je pač iz riti potegnjenih. To dobivajo radiologi pred penzijo. Z razlogom.


Oprosti, povej mi potem koliko dni ma postar dopusta in koliko si ga zasluži? Sigurno se dela tud sobote, praznike, petke in svetke, misliš da so bogataši kot čistilke ki dobijo 20 eur na roke?

Pa rečva da je to nepomemben poklic in ga bogovi v belem gledajo z viška kot na svoje sužnje.

Kaj pa recimo oskrbovalci v domovih za ostarele? Kakšna je njihova situacija. Brisanje riti, delanje petek svete, premestitve ljudi iz enga kota v drudzga...

Nodi, ti greš lahko jutri za čistilko. Mentaliteto imaš tapravo. Tudi čistilke vedo vse kako se operira, kako lahko je dohtarjem, ko se jim samo denar usipa. TIsti ki vedo najmanj so najbolj pametni.

Nodijeve nebuloze:
- Romunov je 40 miljonov.
- V sloveniji so bolnika ubili s Helijem
- 2 dni čakala na rešilca
- to be continued...
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Malidelničar ::

Jure14: kot nekdo, ki pozna dobro zadeve (glede na tvoje obsežno pisanje tukaj) kakšno je tvoje mnenje, da bi preprečili skoraj popolno privatizacijo in uspešno uvedli nek državnoo-zasebniški javni sistem? Kaj lahko država naredi - pametnega?
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Jure14 ::

Sprejet en krovni zakon o "javnem zdravstvu".

Določit pravila za zavarovalnice, zavarovance, izvajalce.
Prostora imamo za 3, mogoče celo 4 zavarovalnice.
Princip "denar sledi pacientu".
Mogoče celo ukinitev koncesij.
Sem vse že večkrat pisal.

V prehodnem obdobju pa minimalno vsaj participacijo uvest.

Ampak ta vlada tega zagotovo ne bo sprejela. Saj si za največji uspeh štejejo podržavljanje dodatnega zavarovanja.
Pa krajšanje koncesij, pa ostala polena pod noge zasebnikom.

Pa Jenul in Keber bosta tulila, da "našega" denarja že ne damo zasebnikom.

Jure14 ::

Še najbolj računam na neumnost te vlade, da ukine soglasja, pa na še kakšno povečanje glavarin, pa na koncu kakšno prisilno delo, izredne razmere,...

Da se zdravnikom dokončno spipa.

In upam, da se bo to zgodilo na hitro, da se zavarovalnice še ne bodo imele časa se širit v tem "brezzakonju".

PrihajaNodi ::

Zdravniki naj se prekvalificarajo ali pa naj gredo v tujino.


Kaj bi rad? Da zamaške začnemo zbirat? POŠLJEMO SMS E SOLIDARNOST V BELEM 1919
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jure14 ::

Zdravniki bodo že poslrbeli zase, ne skrbi.

Jaz sem bolj egoist, pa me skrbi za moje zdravje in predvsem zdravljenje čez nekaj let.

PrihajaNodi ::

Boš pač plačal da boš dobil telefonsko številko od doktorja in zaobšel medicinske sestre na šaltarjih ki paciente nadirajo kot pse.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Utk ::

Jure14 je izjavil:

Zdravniki bodo že poslrbeli zase, ne skrbi.

Jaz sem bolj egoist, pa me skrbi za moje zdravje in predvsem zdravljenje čez nekaj let.

Pri vseh vezah te to skrbi? Mene čist nič. Nimam nobenih pričakovanj od naših zdravnikov.

PrihajaNodi ::

Odvisno kaj mu bo. Lahko mu jaz pomagam kaj v Romuniji zrihtat če bo sila.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

Utk je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zdravniki bodo že poslrbeli zase, ne skrbi.

Jaz sem bolj egoist, pa me skrbi za moje zdravje in predvsem zdravljenje čez nekaj let.

Pri vseh vezah te to skrbi? Mene čist nič. Nimam nobenih pričakovanj od naših zdravnikov.

Ni problem za enostavne preglede in posege.

Mene bolj skrbi kakšna večja zadeva. Ki je zasebniki ne bodo izvajali, državnega pa ne bo.
Mi nič ne pomaga "mimo vrste", če vrste sploh ne bo.

PrihajaNodi ::

Mi nič ne pomaga "mimo vrste", če vrste sploh ne bo.


:))

Kateri posegi specifično?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Malidelničar ::

Jure14 je izjavil:

Še najbolj računam na neumnost te vlade, da ukine soglasja, pa na še kakšno povečanje glavarin, pa na koncu kakšno prisilno delo, izredne razmere,...

Da se zdravnikom dokončno spipa.

In upam, da se bo to zgodilo na hitro, da se zavarovalnice še ne bodo imele časa se širit v tem "brezzakonju".


Zanimiva teza, ob kateri bi se malce ustavil, če dovoliš:

Trdiš, da se bodo zavarovalnice v morebitnem brezvladju (ki se napoveduje glede na potek dogodkov) bistveno bolj razširile s paketi, ki bodo lahko kar dragi, kot če že takoj uvedemo konkurenco na trgu?

To je v nasprotju s tem, kar trdijo tisti, ki pravijo, da bi spustitev zavazovalnic na trg s konkurenčnimi paketi, da bi že to dejanje samo po sebi pomenilo "privatizacijo", "amerikanizacijo" zdravstva, njegovo nedostopnost za revne. Ta scenarij je v bistvu realno boljši, če pustimo razvoj stihiji.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

FrRoSt ::

PrihajaNodi je izjavil:

Odvisno kaj mu bo. Lahko mu jaz pomagam kaj v Romuniji zrihtat če bo sila.


:)):)):)):)):))

Seveda! Ga bodo zrihtali kar čez vikend, a ne!?? :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

PrihajaNodi ::

FrRoSt je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Odvisno kaj mu bo. Lahko mu jaz pomagam kaj v Romuniji zrihtat če bo sila.


:)):)):)):)):))

Seveda! Ga bodo zrihtali kar čez vikend, a ne!?? :))


Za kolke poznam odličnega kirurga, dela tud za vikende
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

FrRoSt je izjavil:

Je pa vsaj dobra novica tudi to, da se v mesecu stavke čakalne vrste menda niso podaljšale! 8-) Naj še stavkaji kaksen mesec, z odvzemom soglasij. Morda se bodo čakalne vrste celo skrajšale!?? :)

He, he, he... Še eden z zavidljivo matematiko. Pač odpovedanih je bilo 7000 posegov. Evo vam krajše vrste. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrihajaNodi ::

111111111111 je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Je pa vsaj dobra novica tudi to, da se v mesecu stavke čakalne vrste menda niso podaljšale! 8-) Naj še stavkaji kaksen mesec, z odvzemom soglasij. Morda se bodo čakalne vrste celo skrajšale!?? :)

He, he, he... Še eden z zavidljivo matematiko. Pač odpovedanih je bilo 7000 posegov. Evo vam krajše vrste. :D


Jah glej, boš pač plačal in šel v Romunijo ane. A je problem?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Deluje samo to da plačaš in imaš od dohtarja cifro vse ostalo je podn.

Pravzaprav je dovolj, da se z eno oženiš. Jaz sem miljonar in sploh ne rabim delat. Dodatkov sem v 2 letih dobil 7000€ in sem s kriptovalutami spravil na 50 miljonov €, kupil sem Romunske bolnice kjer se lahko zažiga paciente, ko ti najprej denar porinejo čez mizo. :D

solatko je izjavil:

PrihajaNodi - Če imaš zdravnika v žlahti ne rabiš nič plačat pa povsod si hitro na vrsti.:D

Vidiš ga solatkiča, tako je delovala bivša Juga, sedaj ko pa ni več vodilni v UDBI, bi imel pa demokracijo, ker ne more več tožarit sosedov za benefite.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

111111111111 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Deluje samo to da plačaš in imaš od dohtarja cifro vse ostalo je podn.

Pravzaprav je dovolj, da se z eno oženiš. Jaz sem miljonar in sploh ne rabim delat. Dodatkov sem v 2 letih dobil 7000€ in sem s kriptovalutami spravil na 50 miljonov €, kupil sem Romunske bolnice kjer se lahko zažiga paciente, ko ti najprej denar porinejo čez mizo. :D


No to nevem koliko je ona delala, je pa dodatkov pa nočnih tolk nardila da sta mela keš za kriptovalute in zdej maš ti noge u luftu. Nimamo vsi take sreče.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

solatko je izjavil:

111111111111 - A zato se ti toliko oglašaš?

Seveda. Saj vidiš, da ti gre, če se potrudiš.

PrihajaNodi je izjavil:


Js se spomnim ko je čistilka držala nogo v operaciji pri valdotri ko so ji kolk menjali.


Aha, sama sebi je držala nogo? A nisi rekel da jo je nekomu drugemu? :D Spodnja tabela se kar sama fila. :D

Nodijeve nebuloze:
- Romunov je 40 miljonov.
- V sloveniji so bolnika ubili s Helijem
- 2 dni čakala na rešilca
- Js se spomnim ko je čistilka držala nogo v operaciji pri valdotri ko so ji kolk menjali.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Aha, sama sebi je držala nogo? A nisi rekel da jo je nekomu drugemu? :D Spodnja tabela se kar sama fila. :D


Bom vzel to kot sarkazem in se ne bom jezil
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Boš pač plačal da boš dobil telefonsko številko od doktorja in zaobšel medicinske sestre na šaltarjih ki paciente nadirajo kot pse.

Samo tiste, ki jih žalijo iz Romunije. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

111111111111 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Deluje samo to da plačaš in imaš od dohtarja cifro vse ostalo je podn.

Pravzaprav je dovolj, da se z eno oženiš. Jaz sem miljonar in sploh ne rabim delat. Dodatkov sem v 2 letih dobil 7000€ in sem s kriptovalutami spravil na 50 miljonov €, kupil sem Romunske bolnice kjer se lahko zažiga paciente, ko ti najprej denar porinejo čez mizo. :D


No to nevem koliko je ona delala, je pa dodatkov pa nočnih tolk nardila da sta mela keš za kriptovalute in zdej maš ti noge u luftu. Nimamo vsi take sreče.

Hi, hi, hi... Gledal sem GHS index, primerjava Slovenije in Romunije. :)

 Primerjava

Primerjava



TI nimaš sreče. :D

PrihajaNodi je izjavil:

No to nevem koliko je ona delala, je pa dodatkov pa nočnih tolk nardila da sta mela keš za kriptovalute in zdej maš ti noge u luftu. Nimamo vsi take sreče.

Kako ne veš? Še nekaj tem nazaj si trdil da za najmanj 5 stanovanj v Ljubljani. Sedaj pa ne veš?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zdravniki bodo že poslrbeli zase, ne skrbi.

Jaz sem bolj egoist, pa me skrbi za moje zdravje in predvsem zdravljenje čez nekaj let.

Pri vseh vezah te to skrbi? Mene čist nič. Nimam nobenih pričakovanj od naših zdravnikov.

Ni problem za enostavne preglede in posege.

Mene bolj skrbi kakšna večja zadeva. Ki je zasebniki ne bodo izvajali, državnega pa ne bo.
Mi nič ne pomaga "mimo vrste", če vrste sploh ne bo.

Jaz se ne sekiram več niti malo, niti privatnikov ne bom plačeval. Za vsako stvar, ki je ne bom dobil tu v razumnem roku, bom šel na Hrvaško in nesel račun na zzzs. Tudi za zobozdravnika. Kaj te ima za skrbet, boš šel pa v Avstrijo, če ne na Hrvaško.

PrihajaNodi ::

Utk je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Utk je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Zdravniki bodo že poslrbeli zase, ne skrbi.

Jaz sem bolj egoist, pa me skrbi za moje zdravje in predvsem zdravljenje čez nekaj let.

Pri vseh vezah te to skrbi? Mene čist nič. Nimam nobenih pričakovanj od naših zdravnikov.

Ni problem za enostavne preglede in posege.

Mene bolj skrbi kakšna večja zadeva. Ki je zasebniki ne bodo izvajali, državnega pa ne bo.
Mi nič ne pomaga "mimo vrste", če vrste sploh ne bo.

Jaz se ne sekiram več niti malo, niti privatnikov ne bom plačeval. Za vsako stvar, ki je ne bom dobil tu v razumnem roku, bom šel na Hrvaško in nesel račun na zzzs. Tudi za zobozdravnika. Kaj te ima za skrbet, boš šel pa v Avstrijo, če ne na Hrvaško.


Jeba bo ker se boš zajebaval z njimi in potem bodo rekli da bi dobil nekje na ptuju al pa v idriji operativni poseg v tem in tem roku...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Bom vzel to kot sarkazem in se ne bom jezil

Ej, za vsak slučaj, bom shranjeval zgodovino, a veš, da bomo videli... Ne se jezit, jemlji kot sarkazem. :D
Nodijeve nebuloze:
- Romunov je 40 miljonov.
- V sloveniji so bolnika ubili s Helijem
- 2 dni čakala na rešilca
- Js se spomnim ko je čistilka držala nogo v operaciji pri valdotri ko so ji kolk menjali. Link
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrihajaNodi ::

Kako ne veš? Še nekaj tem nazaj si trdil da za najmanj 5 stanovanj v Ljubljani. Sedaj pa ne veš?


Fino, zdj pa hočeš da zamaške začnemo zbirati za tvojo ženo ker je dodatke zgubila al?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Fino, zdj pa hočeš da zamaške začnemo zbirati za tvojo ženo ker je dodatke zgubila al?

LAhko mi tudi direktno bitcoin nakažeš. No problem. Res rabim denarčiče, saj veš 15 vila se gradi.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

komunist1918 ::

111111111111 je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Fino, zdj pa hočeš da zamaške začnemo zbirati za tvojo ženo ker je dodatke zgubila al?

LAhko mi tudi direktno bitcoin nakažeš. No problem. Res rabim denarčiče, saj veš 15 vila se gradi.


jaz sem pripravljen zamaške prinest za tvojo ženo. ubogim treba pomagat.

Jure14 ::

Malidelničar je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Še najbolj računam na neumnost te vlade, da ukine soglasja, pa na še kakšno povečanje glavarin, pa na koncu kakšno prisilno delo, izredne razmere,...

Da se zdravnikom dokončno spipa.

In upam, da se bo to zgodilo na hitro, da se zavarovalnice še ne bodo imele časa se širit v tem "brezzakonju".


Zanimiva teza, ob kateri bi se malce ustavil, če dovoliš:

Trdiš, da se bodo zavarovalnice v morebitnem brezvladju (ki se napoveduje glede na potek dogodkov) bistveno bolj razširile s paketi, ki bodo lahko kar dragi, kot če že takoj uvedemo konkurenco na trgu?

To je v nasprotju s tem, kar trdijo tisti, ki pravijo, da bi spustitev zavazovalnic na trg s konkurenčnimi paketi, da bi že to dejanje samo po sebi pomenilo "privatizacijo", "amerikanizacijo" zdravstva, njegovo nedostopnost za revne. Ta scenarij je v bistvu realno boljši, če pustimo razvoj stihiji.


Ne "brezvladju" ampak "brezzakonju", v smislu, da ne obstaja neka regulacija privat zdravstvenih zavarovalnic. Neke vrste divji zahod, vsaka zavarovalnica nekaj po svoje ponuja, drobni tisk in izključitve, lahko te zavrnejo in sploh ne zavarujejo, postavljajo pogoje na starost in predhodno stanje.

Da si zavarovalnice lahko "konkurirajo", je treba določit neko skupno toško, okoli katere si lahko konkurirajo. Drugače boš imel Triglav za zavarovanje urgentnih zadev, Generali za kožne bolezni, Vzajemno za kardiološke zadeve, Grawe za onkološke zadeve,... Pač lepo razdeljen trg, z lokalnimi monopoli.

In za to določitev neke skupne točke (minimalne košarice storitev) mora poskrbeti država z zakoni o javnem zdravstvu.
Tega pa nobena vlada ne bo sprejela, ker bi s tem priznala, da ZZZS in "državno" ne funkcionira.
Plus seveda Jenul in Keber "državno je zakon, pa naj stane kolikor hoče".

111111111111 ::

komunist1918 je izjavil:


jaz sem pripravljen zamaške prinest za tvojo ženo. ubogim treba pomagat.

Nesi, prodaj in mi nakaži. NAjraje na kripto. Saj veš, da lahko mi "ubogi" skrijemo premoženje.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

pangro ::

Imam občutek da bodo zdravniki rasfukal sistem ki ne deluje. Hvala kurcu vsaj nekdo in zdravniki imajo leverage to naredit.

Jure14 je izjavil:

Malidelničar je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Še najbolj računam na neumnost te vlade, da ukine soglasja, pa na še kakšno povečanje glavarin, pa na koncu kakšno prisilno delo, izredne razmere,...

Da se zdravnikom dokončno spipa.

In upam, da se bo to zgodilo na hitro, da se zavarovalnice še ne bodo imele časa se širit v tem "brezzakonju".


Zanimiva teza, ob kateri bi se malce ustavil, če dovoliš:

Trdiš, da se bodo zavarovalnice v morebitnem brezvladju (ki se napoveduje glede na potek dogodkov) bistveno bolj razširile s paketi, ki bodo lahko kar dragi, kot če že takoj uvedemo konkurenco na trgu?

To je v nasprotju s tem, kar trdijo tisti, ki pravijo, da bi spustitev zavazovalnic na trg s konkurenčnimi paketi, da bi že to dejanje samo po sebi pomenilo "privatizacijo", "amerikanizacijo" zdravstva, njegovo nedostopnost za revne. Ta scenarij je v bistvu realno boljši, če pustimo razvoj stihiji.


Ne "brezvladju" ampak "brezzakonju", v smislu, da ne obstaja neka regulacija privat zdravstvenih zavarovalnic. Neke vrste divji zahod, vsaka zavarovalnica nekaj po svoje ponuja, drobni tisk in izključitve, lahko te zavrnejo in sploh ne zavarujejo, postavljajo pogoje na starost in predhodno stanje.

Da si zavarovalnice lahko "konkurirajo", je treba določit neko skupno toško, okoli katere si lahko konkurirajo. Drugače boš imel Triglav za zavarovanje urgentnih zadev, Generali za kožne bolezni, Vzajemno za kardiološke zadeve, Grawe za onkološke zadeve,... Pač lepo razdeljen trg, z lokalnimi monopoli.

In za to določitev neke skupne točke (minimalne košarice storitev) mora poskrbeti država z zakoni o javnem zdravstvu.
Tega pa nobena vlada ne bo sprejela, ker bi s tem priznala, da ZZZS in "državno" ne funkcionira.
Plus seveda Jenul in Keber "državno je zakon, pa naj stane kolikor hoče".


Koliko neke skepse do trga. Ja pizda če trg najde sprejemljiv paket za telekomunikacije in televizijo bo pa tudi za zdravstvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pangro ()

PrihajaNodi ::

Kako misliš "rasfukaL"? Sej tak je bil že skos.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

pangro ::

Dokončna kanonada in to da nočejo delat nadur je ravno to.

PrihajaNodi ::

Koliko neke skepse do trga. Ja pizda če trg najde sprejemljiv paket za telekomunikacije in televizijo bo pa tudi za zdravstvo.


A to misliš tisti trg kjer morš plačat rtv slo pod prisilo dobiš program ki ga ne bi gledal če ti plačajo?

pangro je izjavil:

Dokončna kanonada in to da nočejo delat nadur je ravno to.


Pozabi. Edina rešitev je aneksiranje Avstrije pa razpustitev parlamenta.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

pangro ::

Ja ker rtv je pa res lep primer trga.

FrRoSt ::

Malidelničar je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Še najbolj računam na neumnost te vlade, da ukine soglasja, pa na še kakšno povečanje glavarin, pa na koncu kakšno prisilno delo, izredne razmere,...

Da se zdravnikom dokončno spipa.

In upam, da se bo to zgodilo na hitro, da se zavarovalnice še ne bodo imele časa se širit v tem "brezzakonju".


Zanimiva teza, ob kateri bi se malce ustavil, če dovoliš:

Trdiš, da se bodo zavarovalnice v morebitnem brezvladju (ki se napoveduje glede na potek dogodkov) bistveno bolj razširile s paketi, ki bodo lahko kar dragi, kot če že takoj uvedemo konkurenco na trgu?

To je v nasprotju s tem, kar trdijo tisti, ki pravijo, da bi spustitev zavazovalnic na trg s konkurenčnimi paketi, da bi že to dejanje samo po sebi pomenilo "privatizacijo", "amerikanizacijo" zdravstva, njegovo nedostopnost za revne. Ta scenarij je v bistvu realno boljši, če pustimo razvoj stihiji.


:)):)):)):)):)):)):)):)):))

Si prišel do konca lajtnge, zdaj pa ne veš, kako in kam!?? :))

No, ti bom na kratko povedal in razložil zadevo. Na tak preprost, enostaven način, ki ga lahko razume še tako velik bedak, če ima vsaj malo soli v glavi in osnovne pojme iz SLAVISTKE, beri: razumevanja slovenskega jezika in pojmov! 8-) Ker veliko jih očitno tudi nima. Je pa problem zelo kompleksen in vsebuje veliko močvirij, v katera se lahko zaluta!! :O
Tole je sama konica in ostrina noža!!
Ne glede na vse in izid te vojne in vlade! Vsaka država, zahodnega razvitega tipa, ima (tako ali drugačno) JAVNO ZDRAVSTVO! Če vplačuješ več, imaš načeloma boljše zdravstvo! Vsaj tako neka bi načeloma moralo biti. Pustimo zdaj tiste finese in zdravniške kruhoborce za dodatni zasližek, ob strani. In kot javno zdravstvo zdravniki NE MOREJO izstopiti iz javnega plačnega sitema!! PIKA!!

Če jim to ni všeč, naj odprejo privat zadevo in se obnašajo tržno! Pa tudi če opravljajo storitve za gotovino, ali pa za tujce.

To ne pomeni, da je zdravstvu vse dobro in OK! Daleč od tega! Tudi NI NOBENI NAKLJUČJE, da se je to sesuvanje zdravstva začelo ravno v najlepšem mestu na svetu!! Ker nekaj je na občinskem, drugo pa na državnem nivoju. In se polno nekih drugih problemčkov, ki z zdravstvom nimajo direktno nobene zveze, pa dejansko vplivajo na zadevo.

Ostanejo v javnem sistemu plač in PIKA!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

PrihajaNodi ::

pangro je izjavil:

Ja ker rtv je pa res lep primer trga.


Odličen je, pravzaprav je rtv slo kot sinonim za naše zdravstvo. 3000 zaposlenih ki se pretvarja da dela in ni ravno na zavodu za zaposlovanje da ustvari program kot je recimo Hidak za madžarsko narodno manjšino.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

FrRoSt ::

111111111111 je izjavil:

FrRoSt je izjavil:

Je pa vsaj dobra novica tudi to, da se v mesecu stavke čakalne vrste menda niso podaljšale! 8-) Naj še stavkaji kaksen mesec, z odvzemom soglasij. Morda se bodo čakalne vrste celo skrajšale!?? :)

He, he, he... Še eden z zavidljivo matematiko. Pač odpovedanih je bilo 7000 posegov. Evo vam krajše vrste. :D


:)):)):))

Ja, saj to je poseben KAVELJ 22!! 8-) Mediji, vključno z nacionano informacijsko greznico, katere naročnino vlada in glavna kulturka v državi Asta vrečko ali kaj je že, ne more dvigniti naročnine niti za stopnjo inflacije :)):)):)) so poročali, da je odpalo cca 7000 zadev, da pa se zaradi tega (ZDRAVNIŠKE STAVKE) čakalne vrste niso podalšale!!!? :)):)):))

No, jaz sem šel pa še malce naprej in špekuliral, da bi se ob nadalni stavki čakalne vrste menda celo zmanšale!! :)):)):))

Prej so jih zalivali z miljoni, pa jim ni uspelo skrajšati čakalnih vrst!!? :O Zdaj, ko pa stavkajo, se pa ne doljšujejo!?? 8-)

Pa razumi, če moreš!?? 8-) Zna se pa zgoditi, da te nekdo malce nateguje! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.
««
47 / 109
»»