» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
7 / 118
»»

Scaramouche3 ::

Jure14 je izjavil:


Ja, tega mislim da se najbolj bojijo :-))


Lej, če bi že hoteli, bi šli, samo imajo tukaj družine,prijatelje, navajeni so na svoje kraje.
Zato da nekdo migrira je ponavadi več kot samo par sto evrov na mesec razlog.
Tukaj so vojne, revščina,zelo slabi pogoji dela!
Vsak zdravnik to že ve,da bi že zdavnaj lahko šel v tujino pa niso šli.

Mato989 ::

Torej država določi pravila, ki se jih morajo zavarovalnice držat. Min košarico in max premijo. Obvezo vseh, da se nekje zavarujejo. In tako naprej. Sem že vse to pisal.


Ja, samo en pomemben delček v mozaiku ti še manjka, da se morajo tudi upokojenci in brezposelni itd. sami zavarovat... nobenega šlepanja več baje je zdravje prva vrlina....
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

Jure14 ::

nokken je izjavil:

In razlika od obstojece, kjer je naceloma tocno to ze narejeno?

A ja, a lahko si prosto izbereš zavarovalnico za osnovno zdravstveno zavarovanje? Nisem vedel.
A mi pokažeš seznam v obvezni košarici storitev, ki jih mora zavarovalnica nudit? In časovne roke?
Si lahko prosto izbereš izvajalca zdravstvene storitve?

Mato989 je izjavil:

Ja, samo en pomemben delček v mozaiku ti še manjka, da se morajo tudi upokojenci in brezposelni itd. sami zavarovat... nobenega šlepanja več baje je zdravje prva vrlina....

Ja, zato pa smo najboljši trenutek za spremembo že zamudili.
Ah, jebiga, žrtve morajo bit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Ja, samo en pomemben delček v mozaiku ti še manjka, da se morajo tudi upokojenci in brezposelni itd. sami zavarovat... nobenega šlepanja več baje je zdravje prva vrlina....

Mato, ti si en tak kreten, da ga je treba iskat (mi slotechovci imamo srečo, da smo enga, tebe, le našli)
V svojih povprejšnjih troblih pišeš, kako je kobajagi nefer, da nekateri prispevajo, pa nič ne koristijo... Vsi te upokojenci so desetletja vplačevali, pa nič koristili... Jim boš vrnil vplačano?
BTW, starša si že postrelil..., mislim, kh, kh, kh.... evtanaziral?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GregiB ()

Jure14 ::

Scaramouche3 je izjavil:


Lej, če bi že hoteli, bi šli,

Že dolgo ni več potrebe groziti z odhodi v tujino.
To enostavno ni več potreba.
V tujino gre lahko v vsakem trenutku (nekaj) 10 vrhunskih zdravnikov, to je pa to.
Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.
Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Ja, samo en pomemben delček v mozaiku ti še manjka, da se morajo tudi upokojenci in brezposelni itd. sami zavarovat... nobenega šlepanja več baje je zdravje prva vrlina....

Mato, ti si en tak kreten, da ga je treba iskat (mi slotechovci imamo srečo, da smo enga, tebe, le našli)
V svojih povprejšnjih troblih pišeš, kako je kobajagi nefer, da nekateri prispevajo, pa nič ne koristijo... Vsi te upokojenci so desetletja vplačevali, pa nič koristili... Jim boš vrnil vplačano?
BTW, starša si že postrelil..., mislim, kh, kh, kh.... evtanaziral?



Zakaj bi jim vrnil? Saj meni tudi ne bodo vračali čeprav nič ne koristim že vsa ta leta? Bistvo je da se strošek zdravstva razdeli na VSE ki ga koristijo... če pa že hočemo pa bi morali starci več plačevat ker več porabljajo, mlajši pa malo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

GregiB ::

Jure14 je izjavil:

Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.

Nisem presenečen... kakšne 2 leti nazaj sem gledal prispevek, kjer je par sto diplomirancev čakalo, da začnejo s stažiranjem, ker jih stari prdci niso hoteli sebi vzet... Začaran krog... Ta mladi kri ščijejo, ta stari imajo pa po 60 dni dopusta in plačilni razred višji od Goloba...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

mertseger ::

GregiB je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.

Nisem presenečen... kakšne 2 leti nazaj sem gledal prispevek, kjer je par sto diplomirancev čakalo, da začnejo s stažiranjem, ker jih stari prdci niso hoteli sebi vzet... Začaran krog... Ta mladi kri ščijejo, ta stari imajo pa po 60 dni dopusta in plačilni razred višji od Goloba...


Čakajo zato ker ni dovolj razpisov za tisto kar bi hoteli na druge (družinske) ali podobno pa nočejo. Vsi bi danes joške in možgane operiali.

nokken ::

Jure14 je izjavil:

Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.

In zakaj ne gredo ce je toliko boljse, z vec denarja in manj dela? Ne vem, teh stvari resno ne razumem. Ce meni nekaj ni vsec grem, ne pa strajkam vsake pet minut (no za razliko od zdravnikom imam jaz celo prepovedan strajk... kriticna infrastruktgura pa to :)))

Scaramouche3 ::

Jure14 je izjavil:


Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.
Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.


Če bi bilo tako veliko opcij v JS, bi vsi šli, pa nimamo še dovolj razvit privat sektor, zato pa imamo zdravnike ki delajo pol v JS pol pa privat, nismo še bogata država,da bo povprečen državljan plačal deset tisoč plus za operacije!

Večina zahodnih držav pa ima kar lepo razvit sistem privabljanja tujcev !
Evo Nemci https://www.statista.com/statistics/582...

UK
How many NHS staff are foreign nationals? Most NHS staff in England are British, but around 19% are not. Around 265,000 out of 1.5 million staff reported a non-British nationality in June 2023, up from 220,000 a year earlier This amounts to nearly one in five of NHS staff with a known nationality

GregiB ::

Mato989 je izjavil:

Zakaj bi jim vrnil? Saj meni tudi ne bodo vračali čeprav nič ne koristim že vsa ta leta? Bistvo je da se strošek zdravstva razdeli na VSE ki ga koristijo... če pa že hočemo pa bi morali starci več plačevat ker več porabljajo, mlajši pa malo...

Dej, vse tri frnikole, v glavi zberi na eno mesto, da bo lažje šlo... Prispevek za zdravstveno zavarovanje je točno to... prispevek za zavarovanje. In deluje kot vsak drug prispevek za zavarovanje... s to razliko, da se trga samo od aktivnega prebivalstva, a ponuja zavarovanje za celo življensko dobo.
Trdiš torej, da vdova, ki je po 40 letih vplačevanja v zdravstveno blagajno in izgubila moža na dan njegove upokojitve po plačevanju 40 let v zdravstveno blagajno ne bi smela jet na odstranitev hemeroidov, ker je tvoja rit pa zdrava???
Zakaj se isto ne buniš za obvezno avtomobilsko zavarovanje? Zakaj ga morajo plačevat tisti, ki še nikomur niso nikdar škode naredili?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Jure14 ::

Scaramouche3 je izjavil:

Jure14 je izjavil:


Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.
Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.


Če bi bilo tako veliko opcij v JS, bi vsi šli, pa nimamo še dovolj razvit privat sektor,

Brez skrbi, vlada pospešeno dela na razvoju privat sektorja.

Scaramouche3 ::

Jure14 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

Jure14 je izjavil:


Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.
Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.


Če bi bilo tako veliko opcij v JS, bi vsi šli, pa nimamo še dovolj razvit privat sektor,

Brez skrbi, vlada pospešeno dela na razvoju privat sektorja.


Sej to je problem, vlada in doktorji so bližje kot narod in vlada!

Narod pa nič, nobene energije in testosterona da se to reši, v Franciji bi jim že pol mesta zažgali...

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

Mato989 je izjavil:

Zakaj bi jim vrnil? Saj meni tudi ne bodo vračali čeprav nič ne koristim že vsa ta leta? Bistvo je da se strošek zdravstva razdeli na VSE ki ga koristijo... če pa že hočemo pa bi morali starci več plačevat ker več porabljajo, mlajši pa malo...

Dej, vse tri frnikole, v glavi zberi na eno mesto, da bo lažje šlo... Prispevek za zdravstveno zavarovanje je točno to... prispevek za zavarovanje. In deluje kot vsak drug prispevek za zavarovanje... s to razliko, da se trga samo od aktivnega prebivalstva, a ponuja zavarovanje za celo življensko dobo.
Trdiš torej, da vdova, ki je po 40 letih vplačevanja v zdravstveno blagajno in izgubila moža na dan njegove upokojitve po plačevanju 40 let v zdravstveno blagajno ne bi smela jet na odstranitev hemeroidov, ker je tvoja rit pa zdrava???
Zakaj se isto ne buniš za obvezno avtomobilsko zavarovanje? Zakaj ga morajo plačevat tisti, ki še nikomur niso nikdar škode naredili?



Seveda, ampak prispevek je potrebno spremenit čez celo življenjsko dobo od polnoletnosti naprej... ker je to najbolj fer... drugače pridemo do absurdov ko si plačeval 30 let koristil pa 80 let ker živiš do 100tke... jebiga to ni pošteno če smo že o poštenju.

Lahko gre, samo naj plača zavarovanje... tu je razlika.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: negot ()

Urbano#Desno ::

Jure14 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:


Lej, če bi že hoteli, bi šli,

Že dolgo ni več potrebe groziti z odhodi v tujino.
To enostavno ni več potreba.
V tujino gre lahko v vsakem trenutku (nekaj) 10 vrhunskih zdravnikov, to je pa to.
Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.
Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.

:))
Meh se bo pa organiziralo popoldanske tečaje za tiste na zavodu ki bi bili zainteresirani postati premium kader.

Urbano#Desno ::

111111111111 je izjavil:


V Ameriki je 400€ na mesec za premium zavarovanje?


Zakaj pa ne.

Čisto odvisno kdo si pa ne da je pomemben rodovnik kot pri nas ampak kakšen je riziko da boš dejansko rabil neko oskrbo.

Jaz sem dosedaj koristil ene 2 jurja uslug pri zobarju (če malo čez palec ocenim glede na to kar sedaj plačujem privat) pa eno kremo za nek flek na dermatološki ene 10 nazaj (kjer so me prijazno napizdili da brezveze delam guzvo) :)) mam pa ene 16 let delovne dobe.

Kamot bi mi računali 400 za privat premium zavarovanje.

Scaramouche3 ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jure14 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:


Lej, če bi že hoteli, bi šli,

Že dolgo ni več potrebe groziti z odhodi v tujino.
To enostavno ni več potreba.
V tujino gre lahko v vsakem trenutku (nekaj) 10 vrhunskih zdravnikov, to je pa to.
Ostali niti nimajo potrebe se selit v tujino. Je doma dovolj opcij za delo izven JS.
Še največji problem so študenti takoj po faksu. Teh pa gre vsako leto kakšnih 100 čez mejo. Na specializacijo, In se povečini ne vrnejo.

:))
Meh se bo pa organiziralo popoldanske tečaje za tiste na zavodu ki bi bili zainteresirani postati premium kader.


Manjka nam sester in osebja, za kaj takega ne rabiš veliko študija! 1-2 leti!

LeQuack ::

Se vidi da stavkajo, ko jih je toliko prišlo danes na forum razlagati, zakaj so plače 10k+ bruto premajhne za njih.
Quack !

Jure14 ::

In vlada še vedno ni preklicala dovoljenj za delo drugje.

Le zakaj ne?

Magic1 ::

Dej žaba že nehaj s temi 10kEUR, večina je pod 5kEUR, kljub 200h+. Seveda govorimo o bruto, da ne bo kdo sanjal.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

BStard ::

Javna objava plač potem gremo naprej

LeQuack ::

Magic1 je izjavil:

Dej žaba že nehaj s temi 10kEUR, večina je pod 5kEUR, kljub 200h+. Seveda govorimo o bruto, da ne bo kdo sanjal.


Ni samo 10k, je še več. Saj veš kako zdravniki pravijo 10k plači - slab mesec.



Quack !

Jure14 ::

Vlada je pa še vedno brez jajc!

In dokler bo tako, bo €.

Ti si pa kar preračunaj, koliko te bo to dodatno stalo na mesec.

Magic1 ::

LeQuack je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Dej žaba že nehaj s temi 10kEUR, večina je pod 5kEUR, kljub 200h+. Seveda govorimo o bruto, da ne bo kdo sanjal.


Ni samo 10k, je še več. Saj veš kako zdravniki pravijo 10k plači - slab mesec.



A to pravi tist tvoj pivski kolega za šankom, ki pozna "enga zdravnika"?
Sej je že dolgo znano, da dobijo zelo veliko tisti zdravniki, ki praktično živijo v bolnici. Ta tvoj primer iz Brežic je dobil skoraj 10k€ iz nadurnega dela. Pač je dalal petek in svetek pa še ponoči. Zdražal je pa tako, da si je vmes med tednom dopust vzel (ali še kakšne substance).
Samo žaba brez izobrazbe bo zdaj jamrala, da ni fer ker on mal dobi za svojih oddelanih 170h, minus bolniška ob vsaki priliki. Ni vreden še svoje mizerne urne predpostavke.
Magic

Urbano#Desno ::

Magic1 je izjavil:

Dej žaba že nehaj s temi 10kEUR, večina je pod 5kEUR, kljub 200h+. Seveda govorimo o bruto, da ne bo kdo sanjal.


10k bo počasi imenovan 'počasen teden' za naše ranocelike.

FireSnake ::

111111111111 je izjavil:


1) Kje sem napisal da se je smilila sama sebi?
2) Tako, ko je treba pa nekaj povedat, pa ne boš komuniciral


1) Zgoraj si poglej, ko si kot baba jokcal kako se ji je še par ur poznalo

2) Raziskavo za svoj kredit si naredi sam! Lenoba lena! Je dovolj že, da sem ti dal info, da se da.
Sicer pa: glede na to kako si primitiven (sodim glede na tvoje obnašanje) je še 90% pokritost pri hipotekarnem kreditu preveč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

LeQuack ::

Urbano#Desno je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Dej žaba že nehaj s temi 10kEUR, večina je pod 5kEUR, kljub 200h+. Seveda govorimo o bruto, da ne bo kdo sanjal.


10k bo počasi imenovan 'počasen teden' za naše ranocelike.


Ubistvu celitev ran je tu skoraj postransko opravilo, glavno je planiranje dopusta, ker ga je toliko, in pa stavk. Že to ti vzame kar velik del dneva, še sreča da delo ni merjeno, tako da lahko potem v popoldanski ordinaciji pa res kaj narediš.
Quack !

Kayzon ::

111111111111 je izjavil:

Kayzon je izjavil:

Joj prosim bodi tiho,mam v fitnesu logarjevo ki placuje osebenga trenerja zase ter za svoja dva otroka veckrat tedensko. Toliko dnarja so si nakradli s covid dodatki. Banda hudiceva!!

Predlagam ti sledeče:
- stopi do Logarjeve in njej jokaj kaka svinjarija se je dogajala med COVIDOM, zdravnike in sestre v ZD-jih pa pusti pri miru, kolikor vam jih v Ljubljani še sploh ostalo.


Glede na to da ne dobim osebnega zdravnika ze tri leta,mi krepko dol visi za kekce v belem. Pa tudi nikoli ni bilo nic pametnega od njih,vse kar znajo je da ti dajo tablete ali predlagajo da gres pod noz,ostalo nimajo pojma.

NuMaN ::

Zahodna medicina pač "zdravi" s strupi, da ne gavzneš in da si telo samo opomore ali ne. Če ne drugače, pa nož.

Ostala pričakovanja ti zahodna medicina ne more rešiti ...

BuDi79 ::

Scaramouche3 je izjavil:

In če bi že hoteli pobegniti, bi to tudi naredili,samo ima Slovenija svoje prednosti...
-10% od 2022 na 2023 (800 zdravnikov) kljub novim zaposlenim iz kosova, albanije ... ni nam hudega, gremo dalje... prednosti se očitno kažejo v praksi

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

LeQuack ::

Pa kljub temu je masa plač vedno večja, zanimivo, a ni. Recimo za Oktober lani in predlani:
"Zdravnikom plače rastejo, celo najbolj med vsemi javnimi uslužbenci. Oktobra 2022 je celotna masa plač znašala dobrih 31 milijonov evrov, oktobra lani pet milijonov evrov več. "

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...
Quack !

Magic1 ::

Seveda, ker odhajajo. 10% jih je odšlo in to ostali nadomestijo s nadurami. Pa tiste ambulante za neporedeljene so tud drage kot pes pa vseeno s težavo dobijo zdravnike.
Počakajmo da jih še kakšnih 10% oddide, ter da preostalim poči in razveljavijo soglasje za nadurno delo (dovolj bo par 10% njih) pa se bo sistem hitro popolnoma selul. Seveda bodo metali denar v problem, samo to ne bo nikoli rešilo problema.
Magic

111111111111 ::

nokken je izjavil:

Ne vem zakaj je potem vsake par mesecev stavka, kjer je glavni point premajhna placa. Zato sem pac predlagal da se jim da moznost da vsak zase pove kaksno placo bo imel. Potem pa cakajmo, koliko mesecev bo do naslednje stavke za bolnike. Ker seveda oni strajkajo za bolnike, pri cemer je poudarek vedno na placi.
PS: Glede na to kako hudo trpeco in premalo placano zeno imas, mogoce nisi ravno najbolj objektiven pri vsem tem.

V MSM povdarjajo plačo. In seveda vlada.

Utk je izjavil:


Jih je iz svojga žepa plačala?

Jap iz sklada ZD-ja, namesto nove stavbe, je pač imela dovolj zdravnikov.

nokken je izjavil:

In razlika od obstojece, kjer je naceloma tocno to ze narejeno?
Jaz se vedno mislim da je najboljsa resitev, da si sami dolocijo place. Aja pa place so javne, tako da vsak ve koliko si je njegov zdravnik, ki pri 31h/tedensko pregori, dolocil :)) Denarja je dovolj, tako da ne vidim problemov pri tem. Vsi ostali v javnem sektorju pa pac raztalajo tisto, kar potem ostane. Naj se zmenijo med sabo.

Nokken za ministra. Pravi kaviar levičar.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Scaramouche3 je izjavil:



Lej, če bi že hoteli, bi šli, samo imajo tukaj družine,prijatelje, navajeni so na svoje kraje.
Zato da nekdo migrira je ponavadi več kot samo par sto evrov na mesec razlog.
Tukaj so vojne, revščina,zelo slabi pogoji dela!
Vsak zdravnik to že ve,da bi že zdavnaj lahko šel v tujino pa niso šli.

Mladi gredo. Znajo jezik. Povpraši malo v MB, kolk jih gre čez mejo. Čudno da primankuje zdravnikov. A ne? Ko je pa tak fino v Sloveniji, pa še v čakalnici in po telefonu ti vsak pezde lahko teži, kak bogataš si in kako si priviligiran, da ga lahko poslušaš. Čudovito res.

nokken je izjavil:

In zakaj ne gredo ce je toliko boljse, z vec denarja in manj dela? Ne vem, teh stvari resno ne razumem. Ce meni nekaj ni vsec grem, ne pa strajkam vsake pet minut (no za razliko od zdravnikom imam jaz celo prepovedan strajk... kriticna infrastruktgura pa to :)))

Nekaterim je še mar. V Ljubljani poglej kako je prijetno najti osebnega zdravnika, ker jim je prekipelo. Niso štrajkali, niso opozarjali več, samo šli so. Direktorica je pa nekje na tvojem nivoju: "Pha, kar naj gredo, če imajo kam." očitno so imeli.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:



1) Zgoraj si poglej, ko si kot baba jokcal kako se ji je še par ur poznalo

2) Raziskavo za svoj kredit si naredi sam! Lenoba lena! Je dovolj že, da sem ti dal info, da se da.
Sicer pa: glede na to kako si primitiven (sodim glede na tvoje obnašanje) je še 90% pokritost pri hipotekarnem kreditu preveč.

1) Jap, JAZ sem jokcal. Si nepismen? Nikjer nisem napisal da je jokcala moja žena. Sploh brat ne znaš, pa bi se šel dobato. :D
2) Ko zmanjka argumentov začnete woke snežike z žalitvami, še posebej ko postavljate lažnjive trditve.

Kayzon je izjavil:

Glede na to da ne dobim osebnega zdravnika ze tri leta,mi krepko dol visi za kekce v belem. Pa tudi nikoli ni bilo nic pametnega od njih,vse kar znajo je da ti dajo tablete ali predlagajo da gres pod noz,ostalo nimajo pojma.

Zakaj? Ker imajo čas se ukvarjat s pacientom v obstoječem sistemu?
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Jure14 ::

A je vlada že preklicala soglasja za delo drugje?
A niso dvoživke krive vsega?
Zakaj vlada noče rešiti težave?
Pa tako enostavna rešitev.

111111111111 ::

LeQuack je izjavil:

Pa kljub temu je masa plač vedno večja, zanimivo, a ni. Recimo za Oktober lani in predlani:
"Zdravnikom plače rastejo, celo najbolj med vsemi javnimi uslužbenci. Oktobra 2022 je celotna masa plač znašala dobrih 31 milijonov evrov, oktobra lani pet milijonov evrov več. "

https://www.24ur.com/novice/slovenija/s...

Ker je še vedno narejeno isto delo, samo tokrat z nadurami. če je bilo prej 10 zdravnikov po 80 ur je sedaj 8 zdravnikov po 80 ur. To je 16 nadur. Hja, ljubček nadure bo treba pa plačat, al kako? Bi ti to delal zastonj?

Sploh ne vem kaj se oglašate v tej temi tisti, ki vam že osnovna matematika dela težave. Manj zdravnikov več dežurstev, več nadur, višja masa plač in seveda čedalje več starostnikov, ki potrebujejo več storitev.

Jure14 je izjavil:

A je vlada že preklicala soglasja za delo drugje?
A niso dvoživke krive vsega?
Zakaj vlada noče rešiti težave?
Pa tako enostavna rešitev.

Ker bo kar naenkrat javni zdrastveni sistem razpadel. :)
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Jap iz sklada ZD-ja, namesto nove stavbe, je pač imela dovolj zdravnikov

Se pravi se da, samo večina zdravnikov je preslabih direktorjev, da bi delali največ kar se da z denarjem, ki je.

Jure14 ::

111111111111 je izjavil:


Jure14 je izjavil:

A je vlada že preklicala soglasja za delo drugje?
A niso dvoživke krive vsega?
Zakaj vlada noče rešiti težave?
Pa tako enostavna rešitev.

Ker bo kar naenkrat javni zdrastveni sistem razpadel. :)

Kako razpadel?
Pred volitvami so trdili, da je to pravi način za povečat število zdravnikov v JS.
Kasneje je to trdil tudi Jenul.
Keber pa jamči, na podlagi svojih izkušenj.

Utk je izjavil:

Jap iz sklada ZD-ja, namesto nove stavbe, je pač imela dovolj zdravnikov

Se pravi se da, samo večina zdravnikov je preslabih direktorjev, da bi delali največ kar se da z denarjem, ki je.

Verjetno je morala kar ultimat županu postavit.
Z Jankovičem pač ni pregovarjanja. MOL je ustanovitelj in v dolgovih. Viške se pobira za proračun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jure14 ()

arnecan1 ::

BuDi79 je izjavil:

Scaramouche3 je izjavil:

In če bi že hoteli pobegniti, bi to tudi naredili,samo ima Slovenija svoje prednosti...
-10% od 2022 na 2023 (800 zdravnikov) kljub novim zaposlenim iz kosova, albanije ... ni nam hudega, gremo dalje... prednosti se očitno kažejo v praksi

FireSnake ::

111111111111 je izjavil:


2) Ko zmanjka argumentov začnete woke snežike z žalitvami, še posebej ko postavljate lažnjive trditve.


Žaliti si začel ti, primitivec: jaz sem si samo enkrat sposodil tvoje besede.

Lažeš se ti, ker praviš, da ne gre. A vendar govoriš o 90%. Lažnivec!
Si samo nesposoben izpogajati še tistih 10%.
Ravno ti si ta dokaz, ki ga ti želiš, da se ne lažem. Komu drugemu dajo 90%? Razloži, jokica ena!
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:

Žaliti si začel ti, primitivec: jaz sem si samo enkrat sposodil tvoje besede.

Lažeš se ti, ker praviš, da ne gre. A vendar govoriš o 90%. Lažnivec!
Si samo nesposoben izpogajati še tistih 10%.
Ravno ti si ta dokaz, ki ga ti želiš, da se ne lažem. Komu drugemu dajo 90%? Razloži, jokica ena!

Vsakemu, ki ima kolikor toliko spodobne dohodke in, da ne bom samo nabijal, tako kot to počneš ti, je to bila NLB banka. Najbolj ugoden hipotekarni kredit takrat. Sparkasse naj bi nekaj podpiral mlade zdravnike pa niso niti blizu prišli s ponudbo.

Kaj pa ti jokaš? Si nisi znal izpogajati kredita, sedaj pa trosiš laži po slo-techu. Snežinkica ena mala.

Pa da boš še bolj jokal naj ti povem, da sem ga vzel na 20 let z obrestno mero 2,85%, ko pa je denar postal cenejši, sem se šel izpogajat da smo spustili mejo na 1,70%. Jap, drži na 20 let. Sploh se mi ne splača kredita prej odplačat ker imam poceni denar. :D Že vidim, kako se cmihaš doma od same jeze. In to ni nobena raketna znanost.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

Zakaj bi se jaz grizel? Zakaj že?
Jaz sem ga vzel na 20 let a ga bom v devetih odplačal.
Upam, da res nisi tako neumen, da misliš, da kar koli ti tukaj gori nabluziš lahko mene na kakršen koli način "grize".
Poišči pomoč: resno ti pravim.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Scaramouche3 ::

111111111111 je izjavil:


Mladi gredo. Znajo jezik. Povpraši malo v MB, kolk jih gre čez mejo. Čudno da primankuje zdravnikov. A ne? Ko je pa tak fino v Sloveniji, pa še v čakalnici in po telefonu ti vsak pezde lahko teži, kak bogataš si in kako si priviligiran, da ga lahko poslušaš. Čudovito res.


Potem pa sploh moramo začeti računati za študij, ne pa da davkoplačevalec plača, potem ti pa takoj v tujino pobegnejo!
Kot drugo se moramo še bolj iti loviti kader po svetu in ne čakati da nas najdejo!

111111111111 ::

FireSnake je izjavil:

Zakaj bi se jaz grizel? Zakaj že?
Jaz sem ga vzel na 20 let a ga bom v devetih odplačal.
Upam, da res nisi tako neumen, da misliš, da kar koli ti tukaj gori nabluziš lahko mene na kakršen koli način "grize".
Poišči pomoč: resno ti pravim.

Nimaš osnovne ekonomike. Kredita ne odplačuješ v naprej, če je denar poceni. Ampak kaj bi ti razlagal, ti boš odplačal, ker si car. Na bajto so ti dali 150% hipoteko, kredit so ti dali z 0,5% obrestno mero.

Sem vesel zate. Sedaj si lahko plačaš psihoterapevta, ker imaš dovolj denarja. Dosegel si vrh v življenju. Čestitam. :D

Scaramouche3 je izjavil:

Potem pa sploh moramo začeti računati za študij, ne pa da davkoplačevalec plača, potem ti pa takoj v tujino pobegnejo!
Kot drugo se moramo še bolj iti loviti kader po svetu in ne čakati da nas najdejo!

TAko je. Ne izboljšat delovne pogoje. Našim računat študij, pa tujca poiskat, da bo delal za mizerijo. :D

Veliko sreče mladi komunist.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Scaramouche3 ::

111111111111 je izjavil:


TAko je. Ne izboljšat delovne pogoje. Našim računat študij, pa tujca poiskat, da bo delal za mizerijo. :D



Očitno si zelo naiven, če nekdo vidi da je v manjšini, ti nimaš izbire, kot popustiti vsakemu izsiljevanju!

Če bi v Sloveniji na določenih mestih imel samo par zelo sposobnih kirurgov te potem sploh lahko izsiljujejo!
Cilj je dobiti vse več kandidatov od katerih se oni naučijo ali pa že pridejo naučeni.
Kaj pomeni izboljšati pogoje? To je samo poved.
Če mu dvigneš plačo za jurja bo naslednje leto spet izsiljeval, ker ve da lahko in ti nimaš ostalih kandidatov.
In spet rekel da pogoji niso dovolj dobri, seveda citiral tujino, in države ki imajo veliko večji BDP kot mi..

BuDi79 ::

111111111111 je izjavil:

Našim računat študij, pa tujca poiskat, da bo delal za mizerijo. :D

Veliko sreče mladi komunist.
On je verjetno odplačal šolanje z delom v javnem sektorju. Če ni mu pa ne bo težko plačat. :D

kuall ::

Bizarno, da komunajzarji ne marajo zdravnikov in narodne muzke. Za muzko mi je se jasno, ker je izvor propagande. Za dohtarje se ni jasno. Mogoce se bojijo vseh intelektualcev ki niso v kp, konkurenca njihovi veri.

kuall ::

analiziranje vedenja komunajzarskih opic poteka v našem štabu

stara mama ::

Mato989 je izjavil:

(ja Mato ti s tvojimi ficniki full prispevas v splosno blaginjo)


Ni bistveno koliko PRISPEVAŠ, važno je koliko koristiš vs prispevaš...

Če koristiš letno 0 EUR, prispevaš pa 2.000 EUR je to več kot če koristiš 10k prispevaš pa 5k...

Vse lepo in prav do nadaljnega.
Tud sam sem bil podobnega mnenja in pizdil čez prispevke.
Nakar me je teta Matilda čakala dobesedno za vogalom. Še zdaj se tresem, ko se spomnim na njeno nabrušeno koso.
Ni je bilo moč ugledat 5 sekund vnaprej. Na srečo sva sprejela kompromis - ona mi je podaljšala aneks, sam sem pa mal obrnu ploščo.
Takrat sem na hitro potegnil nazaj večino svojih prispevkov.

Mato, neizkušen si še!

Zgodovina sprememb…

««
7 / 118
»»