» »

Stavka zdravnikov 2024

Stavka zdravnikov 2024

««
109 / 110
»»

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Si upošteval moje predloge o prekvalifikaciji? Ja vem, manj je treba delat sedaj, manjša odgovornost itd sam tole jamranje o denarju je pa čista ZLOBA!

NE BOSTE DOBILI VEČ DENARJA. GOLOB BO UVEDEL NADZOR NAD VAŠIM DELOM

Heh, pri prekvalifikaciji bi dobila začetni plačilni razred. :D Pojdi spat Nodi. Pišeš neumnosti.

Seveda bomo dobili več denarja. Ambulanta za neopredeljene, super plačane nadure, itd... Si sploh prebral kaj bodo sprejeli. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Buggy ::

Jure14 je izjavil:

Hm, zdaj pa ne razumem več.
A dobijo zdravniki pri nas veliko denarja za malo dela, al ne?
Menda dobijo več kot v tujini, pa za manj dela.

In zdaj tisti del, ki mi ni jasen: če je temu tako, zakaj ne hodijo k nam avstrijski in nemški zdravniki? Še bosanski nočejo. Pa imajo vse paprije urejene, pa si premislijo.

Al mogoče kaj narobe sklepam?



cakamo da se sprobajo v tujini, pa prijokajo nazaj

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

torej moraj zgolj delati za kar je postavljena na polozaj, po doloceni uri pa dobi se extra, kar se ji seveda vse steje v placo. Ce pustiva tukaj denarno sfero. A to predstavlja za tvojo zeno tezavo? Zakaj je v tem poklicu, se enkrat vprasam...da je za ene to easy money (fajrsnejk je govoril o enih zaspancih) in lezerno delo vemo, lahko dodas pa dodadeten razlog zakaj vztraja v javnem zdravstvu in ne gre privat?

Vidim, da ne spremljaš teme. Sedaj vse štima. Je dala nazaj soglasje za nadurno delo. Življenje je mirnejše, plača pa par sto evrov nižja. Vredno vsakega centa. Mi ne bomo šli nazaj na nadurno delo. Lahko gre pa jutri v ambulanto za neopredeljene delat, po dobri urni postavki, samo je čas bistvenega pomena. Že tako MORA oddelat 20 nadur, če bi šlo še tega ne bi. Pač denar ni ravno bajen. Je pa tako kot je Jure že nekajkrat povedal. Izgubiš licenco, če ne delaš v zdravstvu. :)

PrihajaNodi je izjavil:

ODIDE NAJ. SAJ NI MARIJA TEREZIJA. ALI PA V TUJINO KJER SE CEDITA MED IN MLEKO!

Narodu je dovolj cuzanja državne malhe dohtarjev

He, he, he... Pri 5 miljardah €, pade na primarni sektor 200 miljonov na leto za vse družince, ginekologe, reševalce, medicinske sestre, urgentne, pediatre...

Res oni cuzajo malho. :D

Buggy je izjavil:

cakamo da se sprobajo v tujini, pa prijokajo nazaj

Kar čakajte. :D Ste res eni smeškoti. Nodi vpije, ti pišeš neumnosti. Mladih, ki so šli v tujino ne bo nazaj. Kot je rekel Jure. Še bosanci ne marajo več slovenskih pacientov. Preveč dela za premalo denarja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Ja sej kradlo se bo potem v ambulantah za "neopredeljene" kjer bodo pisal napotnice. To je to. Kraja pri belem dnevu. NORO!

Izgubiš licenco, če ne delaš v zdravstvu. :)


Potem bi moral vsi dohtarji zgubit licenco MAR NE? Razen če sprehodi in pitje kave spada v delovnnik.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

stoenkar se desetic pa prosim odgovori konco, ce ti nepotegne...zakaj ni zena ze privat, ker je tako visokokvalificirana in sposobna jo bojo povsod zeleli. Nenazadnje ima lahko svojo lastno prakso kot marsikater dohtar ki se s trenutno ureditvijo o kateri sem govoril ni strinjal. Samo so privat in ne dvozivke!

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ja sej kradlo se bo potem v ambulantah za "neopredeljene" kjer bodo pisal napotnice. To je to. Kraja pri belem dnevu. NORO!

Saj to je Golob zrihtal, takrat si bil ves vesel da ni popustil dohtarjem. Si sedaj spremenil pesmico. :D

PrihajaNodi je izjavil:


Potem bi moral vsi dohtarji zgubit licenco MAR NE? Razen če sprehodi in pitje kave spada v delovnnik.

Pri nas nismo navajeni metati 10+ let izobrazbe čez okno, tako kot to delate v Romuniji.

Saj veš, če imaš licenco, dobiš boljšo plačo v Švici. Pač greš kofetkat, za mizerno plačo in obdržiš licenco.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

stoenkar se desetic pa prosim odgovori konco, ce ti nepotegne...zakaj ni zena ze privat, ker je tako visokokvalificirana in sposobna jo bojo povsod zeleli. Nenazadnje ima lahko svojo lastno prakso kot marsikater dohtar ki se s trenutno ureditvijo o kateri sem govoril ni strinjal. Samo so privat in ne dvozivke!

Trenutno? Čas. Privat klinika, farmacija, vse to je precej daleč se za vozit, salbosti malega kraja. Nekaj je etičnega pogona, če gre bo 1800 pacientov obviselo nekje v zraku. Sedaj ko je vrnila soglasje za nadurno delo, ji tudi jaz ne težim preveč, ker dela precej manj, tako da smo zadovoljni. Denar trenutno pri nama ne igra neke bistvene vloge, ker sva oba zaposlena, če pa bi jaz ostal doma, bi pa seveda šla TAKOJ privat, pa bi jaz urejal računovodstvo in ostale formalnosti, kar se mi pa po pravici povedano ne da, imam raje IT. :D So ji pa pred kratkim ponujali delo v ambulatni za neopredeljene, tako da opcij je precej, sam je čas trenutno pač preveč dragocen.

Tako da zaenkrat štima.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

Torej kje je problem? Bo pač dvoživka v ambulanti za "neopredeljene" cuzala državno malho in tam nič delala.

ALi pa pač ostani DOMA in urejaj računodovodstvo pa gre na privat, kle se pa ne pritožuj!!!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Nakladas in pretiravas ter potenicaras, ker imas v tem inters. The more I learn about people, the more I love my dog

Ste pac pickice brez frisa, bo pa poskrbljeno za vse pravicno. Golob bo uredil 30letno agonijo tako ali drugac. FIDES-u se pa zahvalite,. Teoretiki zarote imajo tukaj maneverskega prostoro kot ces :))

PrihajaNodi ::

Buggy je izjavil:

Nakladas in pretiravas ter potenicaras, ker imas v tem inters. The more I learn about people, the more I love my dog

Ste pac pickice brez frisa, bo pa poskrbljeno za vse pravicno. Golob bo uredil 30letno agonijo tako ali drugac. FIDES-u se pa zahvalite,. Teoretiki zarote imajo tukaj maneverskega prostoro kot ces :))


Brez obraza so, brez etike, brez morale. Včasih se je takšnim reklo lisice, ampak tako so jim govorili v biši yugi. Danes so pa ljudje s podjetniško žilico.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Buggy ::

nope.. rece se tem da "se znajdejo" ker hvatajo krivine, kar je to zgleda danes tista ultimate vrlina :8)

111111111111 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Torej kje je problem? Bo pač dvoživka v ambulanti za "neopredeljene" cuzala državno malho in tam nič delala.

ALi pa pač ostani DOMA in urejaj računodovodstvo pa gre na privat, kle se pa ne pritožuj!!!

Ne razumeš, takšen odnos kot ga imaš ti, pač ljudi še podpihuje proti zdravnikom. Družincev je čedalje manj, ker se redkokomu da ukvarjati s pacienti na primarni ravni. Naprej ste bolj pohlevni, ko vas bodo rezali, filali s kemoterapijo. Primarni ravni pa vsak ki ima 5 minut časa soli pamet, ker mi je ChatGPT tako povedal ali stric google ali facebook, kjer ti dobivaš svoje informacije Nodi. :D

Buggy je izjavil:

Nakladas in pretiravas ter potenicaras, ker imas v tem inters. The more I learn about people, the more I love my dog

Ste pac pickice brez frisa, bo pa poskrbljeno za vse pravicno. Golob bo uredil 30letno agonijo tako ali drugac. FIDES-u se pa zahvalite,. Teoretiki zarote imajo tukaj maneverskega prostoro kot ces :))

Zdaj ne vem če tole leti name, hotel si pojasnilo, podal sem ti ga, odgovarjaš pa z žalitvami? Pol se pa čudite, da se z vami noben resno ne pogovarja.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

ne razumes... tebe nihce resno ne jemlje kot proxy zagovornika proxy dohtarce...kaj pol si :))

dinar ne bo bo letel v tvojo malho, pozabi na izkorisacnje drzvave in lahek denar tudi preko Air BnB, ki ga bos dal v nepremicninine s svojo lame pametjo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

111111111111 ::

Buggy je izjavil:

ne razumes... tebe nihce resno ne jemlje kot proxy zagovornika proxy dohtarce...kaj pol si :))

Ne vem zakaj pol sprašuješ?

Buggy je izjavil:

stoenkar se desetic pa prosim odgovori konco, ce ti nepotegne...zakaj ni zena ze privat, ker je tako visokokvalificirana in sposobna jo bojo povsod zeleli. Nenazadnje ima lahko svojo lastno prakso kot marsikater dohtar ki se s trenutno ureditvijo o kateri sem govoril ni strinjal. Samo so privat in ne dvozivke!


naj ti potem podam odgovor, ki ti bo bolj povšeči: Žena vztraja zaradi keša. Na mesec potegne ven 15k EUR. Gledeva vilo na morju za 500k, tako da bo treba še malo delat v ambulanti za neopredeljene, sam se bo najprej štempljala v ZD-ju, potem pa šla v ambulanto za neopredeljene pit kofe. Ker res ne bi rad prodal nobenega od 5 stanovanj, ki jih imam v Ljubljani.

Hvala bogu da se Avstrijcem ne da učiti slovensko, ker bi ziher prišli sem delat v JS, ker je tak super. Nič ne delaš pa ti konec meseca porinejo kar denar v žep.

Bolje je sam še v Romuniji, ko dobiš plačo in še kuverto. Tam res zdravstvo funcionira. Zjutraj pokažeš trebuh, zvečer ti operirajo kilo, mimogrede odstranijo slepič, te pokrpajo in zjutraj greš lahko kar na šiht iz bolnice.

Buggy je izjavil:


dinar ne bo bo letel v tvojo malho, pozabi na izkorisacnje drzvave in lahek denar tudi preko Air BnB, ki ga bos dal v nepremicninine s svojo lame pametjo

He, he, he...

Vidva z Nodijem sta pa res ena cepca. :D Če sem pošten, se mi ne da več. Nodij tudi ne smem več dražit, žena pravi da se mu bo odpeljalo. :D No malo se mu je že.

Grem jest kokice in gledat kako si boste grizli nohte. kar malo si med sabo rinita določene organe v usta. :D

Oba si preberita moj podpis in si popalita obe ušesi. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

Vsaj nekdo je srecen. Sem pa preprican da je s svojo izobrazbo sposobna konkurirati trgu. Imamo trenutno vec zdravvikov v tem fohu, ki tudi prek NET-a brezplacno siri svoje znanje in pomaga. Vse se da, ce imas zeljo pomagat bolnikom. Vzvzodov kako jih doseci pa se toliko vec. Eni s tega znajo narediti biznis, drugi pa jokajo in klicejo drzavo na pomoc, ali se raje jo izkorisicajo za svojo nespososbnost. Vsak izgovor prav pride...sploh ce se imas za snoba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

PrihajaNodi ::

Buggy je izjavil:

Vsaj nekdo je srecen. Sem pa preprican da je s svojo izobrazbo sposobna konkurirati trgu. Imamo trenutno vec zdravvikov v tem fofu, ki tudi prek NET-a brezplacno siri svoje znanje in pomaga. Vse se da ce imas zeljo pomagat bolnikom. Vzvzodov kako jih doseci pa se toliko vec.



Tole niti podrazno ni napisano sarkasticno:

naj ti potem podam odgovor, ki ti bo bolj povšeči: Žena vztraja zaradi keša. Na mesec potegne ven 15k EUR. Gledeva vilo na morju za 500k, tako da bo treba še malo delat v ambulanti za neopredeljene, sam se bo najprej štempljala v ZD-ju, potem pa šla v ambulanto za neopredeljene pit kofe. Ker res ne bi rad prodal nobenega od 5 stanovanj, ki jih imam v Ljubljan


A teh 15 k je s stanovanji vred ki jih oddajata? A davke kej odvajata? Ker je v medicinskem fohu sta itak nedokljiva. Kar slajde si poglej od MFF zakaj se prijaviti. Prvi slajd je ?.
Upam da vaju furs vsaj pregleda malo.

Si pa postal ze perverzno nesramen in razmisljam o prijavi spetnemu ocesu
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Buggy ::

sej je vsem jasno kako se igra miske z mucko se gre tukaj. FIDES z SDS strukturo pac manipulira spet in ustvarja kobajagi kaos v javnosti, ki smo ga prica. Na EU volitvatvah lahko iskreno ugotovite kaj zelite...podaljsanje obstojece agonije in izsiljevanje zdravstevega ceha vsak pra mesecev (praviloma ko je v vladi sredo-leva struktura) ali nadaljevati agonijo v neskoncnost kot jo forsira SDS lobij ki ima interes (NSI se je celo opredelil kot pobudnik privatizacije pa se Toniniu, ceprav si je omislil brado tudi sanja ne, o cem govori lamer bebast populisticni)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

Jure14 ::

Buggy je izjavil:

cakamo da se sprobajo v tujini, pa prijokajo nazaj

Pa kakšna tujina?
Slovenci smo preveliki zapečkarji, da bi se selili.
Tako da ta "stari" zdravniki ne bodo šli v tujino. Edino nekaj hrvatov in srbov bo šlo nazaj domov.
Odhajajo mladi. Preden si družino ustvarijo. Takoj po faksu. Še pred specializacijo.
Kaj misliš, zakaj avstrijci plačujejo ure nemščine študentom 5. in 6. letnika?
Cca 100 študentov vsako leto ne nadaljuje izobraževanja pri nas. Ampak "izginejo" iz naših evidenc.

"Stari" zdravniki bodo kvečjemu preko ceste šli, na koncesijo al privat.
Vsaj ne bodo v celoti "izgubljeni" za paciente.

Poznam kar nekaj zdravnikov, dosti v JS, dosti privat, nekaj "mešano", nekaj prestopov iz JS v privat in niti enega iz privat v JS.

Glede števila ljudi, ki si bodo lahko privoščili dodatna zavarovanja/samoplačniško, sem tudi že pisal.
Jih bo kakšna 1/3, kar je še vedno dovolj dela za večino zdravnikov.

Lonsarg ::

Ful se neki govori o odhajanju. Ja saj se tudi dogaja, sploh med mladimi, ampak v praksi pa je glavni odziv na slabe pogoje in organiziranost slabsa ucinkovitost.

Pac ce te delodajalec zaj. manj delas, to je pac jasno.

111111111111 ::

Lonsarg je izjavil:

Ful se neki govori o odhajanju. Ja saj se tudi dogaja, sploh med mladimi, ampak v praksi pa je glavni odziv na slabe pogoje in organiziranost slabsa ucinkovitost.

Pac ce te delodajalec zaj. manj delas, to je pac jasno.

Ne vem kako je po bolnicah, ampak pri ZD-jih, bo preveč ljudi na zdravnika in ne bodo folgal, zato bodo tudi stari šli v penzijo, malo manj stari pa drugam. Skratka trenutna vlada je uspešno začela valiti kepo po bregu navzdol in tudi mislim, da je nismo sposobni več ustavit. Tudi če vlada jutri ugodi vsem Fideosvim zahtevam, se je zadeva odpeljala predaleč. Jaz dam vsemu skupaj maksimalno 4-5 let.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

PrihajaNodi ::

Trenutna vlada je storila to kar je morala
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

solatko ::

Magic1 - Bralnega razumevanja ti niti žena ne more dati. Meni so včasih po telefonu odprli tudi bolniško, brez, da bi se oglasil tisti dan. Tudi danes nimam nobenega problema prit v stik z zdravnico ali po telefonu (če se ne javi, me pokličejo nazaj v parih minutah) in pravim, da ni takih velikih problemov, kot jih prikazujete partnerji zdravnic ali nekateri nezadovoljneži. Gre za agendo, naj ostane tako kot je, Golobova ministrica pa naj se umakne, tako kot se je kar nekaj zdravstvenih ministrov, zaradi pritiskov zdravstvenih lobijev. Nihče nebi rad, da se sistem uredi in, da nekateri izgubijo neomejen dostop do 5-ih miljard €.
Delo krepa človeka

A. Smith ::

Trenutna vlada bi lahko zdravnikom bolje plačevala nadure.
Ampak to pomeni, da bi zdravniške plače močno zrasle in ne bi bile več znotraj zaklenjenih razmerij, določenih v Virantovi plačni reformi nekih 15 let nazaj.
Ta razmerja povzročajo, da so določeni poklici, npr. IT, v javnem sektorju ZELO podplačani in je zato v javnem sektorju kroničen primankljaj ITjevcev. Pa še drugi taki poklici so.
Če se Virantovo reformo sesuje, bodo deficitarni poklici konkretno bolje plačani, kot so bili do sedaj. Diplomanti FDV in FU bodo pa obsedeli na minimalcih. In proti temu se bodo leve vlade borile do bridke smrti.

In zdravnike, ki so trenutno najbližje temu, da ta sistem razmerij sesujejo, je pač treba temu primerno zatreti.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: A. Smith ()

solatko ::

A. Smith - Ta razmerja je krepko porušil ravno puklasti z delitvijo pravovernim in zajebavanjem tistih proti.
Delo krepa človeka

A. Smith ::

Ne, "puklasti" je vodil vlado, ko se je ta razmerja zacementiralo (Virant je bil minister, remember?). Praksa pa je kasneje pokazala, da to ni bila najboljša ideja. Zato se je desnica temu konceptu (vsaj delno) odpovedala.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

PrihajaNodi ::

Kje je enkar?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Jure14 ::

A rabiš kak zdravstveni nasvet?
Počakaj še malo, bo evtanazija kmalu uzakonjena.

PrihajaNodi ::

Upam da boš prvi v vrsti, dvoživk (kot jih mediji imenujejo) ne potrebujemo v sloveniji.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

redtech ::

Ena zanimivost, mediji nič ne poročajo o velikih protestih v Kolumbiji.

During the most recent protests, medical associations, opposition groups and even former Petro allies, have urged people to take to the streets to protest the reforms he is trying to implement.

These include efforts to nationalize health services
and the troubled peace talks with armed guerrilla groups.

The president wants to reduce the role of private companies as health service providers.

He recently suffered an important defeat when Colombia's congress refused to pass legislation to boost state control of the country's health care system aimed at improving and lowering the cost of medical care.

In response to this defeat, Petro ordered the takeover of two of the country's top medical insurers by decree.

Izgleda, da so že veliko pred nami in iz privatnega zdravstva prehajajo nazaj na državno.

Zgodba za našo kliko ni zanimiva ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redtech ()

Magic1 ::

Lej tudi naša vlada se gre lahko takšne drakonske ukrepe. Samo žal smo v Eu in ne bo pilo vode. Pa tudi če bi, so meje tako blizu, da gre pol zdravnikov lahko takoj čez mejo delat in so še vedno doma. Samo kakšne 30min vožnje več imajo. Trenutno so bolje plačani NA URNO postavko že praktično povsod okoli nas, razen za Madžarsko ne vem. Kar pa ne igra vloge, saj je isto daleč Avstrija in Hrvaška. Izbire kolikor čes, samo folk še ne gre delat tega masovno saj je to pluvanje v lastno slovensko skledo. Samo vsaka neumnost ima svojo mejo, ko folk reče, da je dovolj. Trenutno smo kakšnih 20% pod mejo ostalih držav v količini zdravnikov na 100k prebivalcev. Lahko gremo še dosti nižje. Poslovna priložnost, slo. zdravnik odpre ordinacijo čez mejo in ponuja storitve brez čakalnih dob za Slovence... ZZZS mora plačat v tem primeru.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

LeQuack ::

Zakaj to velja samo za zdravnike, saj je isto za vse ostale poklice. Vsi grdo lahko čez mejo delat, in se zdravit. V bistvu sploh ne vem zakaj bi kdo še pri nas ostal.
Quack !

Magic1 ::

Se strinjam, samo povej mi še pri katerih viskokvalificiranih poklicih se dela petek in svetek 48+x ur na teden (ne po izbiri) in to po državno določeni predpostavki!
Ne zavedate se kaj denes pomeni visoko izobražen keder, ki je hkrati nujno potreben in zaželjen. Nimate pojma, koliko tega danes primanjkuje. 10 let študija, ko nekdo lahko goni becikel s osnovno šolo za Wolta za 2k€. Pa babe bi ble vse na Onlyfans. Kdo bo dolgo in zajebano študiral za malo nadpovprečno plačo? Pa ne govorim samo za medicino, tudi za druge tehnične fakultete, kjer se študira le "5 let". Sej bo AI... (ki ga bo specificiral in preveril spet visoko kvalificiran kader).
Magic

Invictus ::

Magic1 je izjavil:

Se strinjam, samo povej mi še pri katerih viskokvalificiranih poklicih se dela petek in svetek 48+x ur na teden (ne po izbiri) in to po državno določeni predpostavki!

Odvisno od narave dela.

Odkar sem freelancer, sem samo v eni firmi delal tam 8-9 ur. Vse ostalo manj... Pa nikoli na svetke >:D.

Sem bil toliko boljši, da sem vedno čakal druge, sodelavce, stranke, managerje, da so kaj uredili kar sem izpostavil, druge firme na projektu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Malidelničar ::

A. Smith je izjavil:

Trenutna vlada bi lahko zdravnikom bolje plačevala nadure.
Ampak to pomeni, da bi zdravniške plače močno zrasle in ne bi bile več znotraj zaklenjenih razmerij, določenih v Virantovi plačni reformi nekih 15 let nazaj.
Ta razmerja povzročajo, da so določeni poklici, npr. IT, v javnem sektorju ZELO podplačani in je zato v javnem sektorju kroničen primankljaj ITjevcev. Pa še drugi taki poklici so.
Če se Virantovo reformo sesuje, bodo deficitarni poklici konkretno bolje plačani, kot so bili do sedaj. Diplomanti FDV in FU bodo pa obsedeli na minimalcih. In proti temu se bodo leve vlade borile do bridke smrti.

In zdravnike, ki so trenutno najbližje temu, da ta sistem razmerij sesujejo, je pač treba temu primerno zatreti.


Dobro si pojasnil, to je tudi velik del ozadja.
Osebno bi dodal še nekaj: psihološko stavka zdravnikov odpira tudi že dolgo nerazrešeni problem v Sloveniji, ki ga je v devetdesetih pod Drnovškom naredil Štrukelj, namreč da ko zdravniki zvišajo plače, se avtomatsko zvišajo tudi šolnikom, t.j. v Sloveniji se je pritiskalo da so plače zdravnikov in učiteljev v razmerju čim bližje 1:1, kar pa je nerealno.
Don't invest like a Joe. Invest like a Simon.

Jure14 ::

A. Smith je izjavil:

Trenutna vlada bi lahko zdravnikom bolje plačevala nadure.
Ampak to pomeni, da bi zdravniške plače močno zrasle in ne bi bile več znotraj zaklenjenih razmerij, določenih v Virantovi plačni reformi nekih 15 let nazaj.

Zakaj bi se razmerja spremenila, če se zviša vrednost NADure?
Plača za rdno delo ostane enaka, s tem pa tudi razmerja do ostalih plač za redno delo.
Primerjaj primerljivo, ne pa (drugi) bruto zdravnika in neto strežnice (po odštetih položnicah).

Pač tipično slovenceljsko (ne)razumevanje plačilne liste.

Mato989 ::

Brezveze je to... potrebno je že res plačat več za nadure (jaz sem itak za to da je vsaka nadura plačana 2x redne ure... enako vsaka nočna... če pa je nadura in nočna pa 4x... pa bo rešeno to.

Ampak glavni problem ni to, glavni problem je v tem ker zdravniki NE DELAJO 7,5 ur na dan (večinoma) celo leto, ampak dokelr plačuje ZZZS.

Zato je treba zmanjšat košarice na pol in tisto poskrbeti da je delo 7,5h
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

feryz ::

Se pravi, ker ne delajo celo leto, ampak samo dokler je plačano, kasneje škakljajo jaja, bi ti še zmanjšal obseg dela in bi potem imeli delo 7,5 ure?

Mato989 ::

feryz je izjavil:

Se pravi, ker ne delajo celo leto, ampak samo dokler je plačano, kasneje škakljajo jaja, bi ti še zmanjšal obseg dela in bi potem imeli delo 7,5 ure?


Seveda, ker ni problem v tem KOLIKO JE STORITEV ampak v tem ker storitve niso pokrite 24/7 (plačane)


Primer:

ZZZS reče:
1. plačamo 1.000 rentgenov
2. plačamo 1.000 Operacij kolka
3. Plačamo 1.000 Operacij nečesa

Bolnice v SLO to izvedejo v 4 mesecih (če bi delali 7,5h na dan)

Torej kaj je rešitev? (brez da poberemo 66% več premis) ja da ukinemo 2 izmed 3 operacij ki postanejo SAMOPLAČNIŠKE in tako 1 stvar izvajajmo celo leto 7,5h na dan...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

..., glavni problem je v tem ker zdravniki NE DELAJO 7,5 ur na dan (večinoma) celo leto, ampak dokelr plačuje ZZZS....

Nerazumevanje različnih vrst zdravnikov in njihovega dela.

Primarni nivo: ordinacisjki čas 6 ur + 1,5 birokracija. Občasna dežurstva na urgenci. Dokaj predvidljivo število ur/nadur/dežurstev, nihanje v količini dela je zelo sezonsko in zelo veliko.

Sekundarni nivo: zelo predvidljivo, kolikor pregledov pač plača ZZZS. Plus dežurstva na oddelkih v bolnicah.

Terciarni nivo: količina posegov odvisna od sezone, število ur za dežurstva na oddelkih je dokaj predvidljivo, neznanka pa je kdo bo ta dežurstva delal. Ker ni kadra. ZDravniki so razpeti med sekundarnim in terciarnim nivojem.
Prednost ima prisotnost na oddelkih in "dežurstva". Torej brez soglasij za nad-nadurno delo se najprej pokrijejo bolnice, kar pa ostane ur, se pa pokriva sekundarni nivo. In če zmanjka ur za sekundarni nivo, pač pregledi odpadajo.

Najboljša dežurstva (tako za paciente kot zdravnike) pa so takšna, kjer zdravnik lahko spi celo dežurstvo. Ker to pomeni, da ni bilo nepredvidenega poslabšanja pri kakem pacientu. In pa ker nanese eno vikend dežurstvo za cel teden ur.
In ta del dežurstev gre plebsu najbolj na živce. "Saj spi, pa dobi 3x minimalca na vikend".
Kot sem že večkrat rekel: ni problema, ukinimo prisotnost na oddelkih, pa naj vam bo s srečo. Mrtvih bo zaradi tega samo nekaj 10 na leto več.
en ekonomist pa zavarovalničar lahko hitro naredita kalkulacijo, koliko je vredno življenje in koliko stanejo dežurstva.

Mato989 ::

Jure14 problem ni to kar ti praviš... problem za ČAKALNE VRSTE je izključno košarica storitev in ZZZS... (pa potencialno leni zdravniki)

V osnovi je tako, vse kar v KOŠARICI STORITEV ZZZS nudi bi moralo biti izvedeno NAJKASNEJE v 30 dneh... in plačano 30 dni po opravljeni storitvi... Karkoli ne more biti plačano se naj iz košarice odstrani.

To je problem, in samo to v 99%...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Jure14 ::

Mato989 je izjavil:

Jure14 problem ni to kar ti praviš... problem za ČAKALNE VRSTE je izključno košarica storitev in ZZZS... (pa potencialno leni zdravniki)

V osnovi je tako, vse kar v KOŠARICI STORITEV ZZZS nudi bi moralo biti izvedeno NAJKASNEJE v 30 dneh... in plačano 30 dni po opravljeni storitvi... Karkoli ne more biti plačano se naj iz košarice odstrani.

To je problem, in samo to v 99%...

Saj sem napisal:
"Sekundarni nivo: zelo predvidljivo, kolikor pregledov pač plača ZZZS."

PrihajaNodi ::

Magic1 je izjavil:

Lej tudi naša vlada se gre lahko takšne drakonske ukrepe. Samo žal smo v Eu in ne bo pilo vode. Pa tudi če bi, so meje tako blizu, da gre pol zdravnikov lahko takoj čez mejo delat in so še vedno doma. Samo kakšne 30min vožnje več imajo. Trenutno so bolje plačani NA URNO postavko že praktično povsod okoli nas, razen za Madžarsko ne vem. Kar pa ne igra vloge, saj je isto daleč Avstrija in Hrvaška. Izbire kolikor čes, samo folk še ne gre delat tega masovno saj je to pluvanje v lastno slovensko skledo. Samo vsaka neumnost ima svojo mejo, ko folk reče, da je dovolj. Trenutno smo kakšnih 20% pod mejo ostalih držav v količini zdravnikov na 100k prebivalcev. Lahko gremo še dosti nižje. Poslovna priložnost, slo. zdravnik odpre ordinacijo čez mejo in ponuja storitve brez čakalnih dob za Slovence... ZZZS mora plačat v tem primeru.

Odidejo naj. Vsi naj oddidejo. V tujino ali privat
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

feryz ::

Točno tako.
Baje imajo v Romuniji dohtarji večje plače kot pri nas. Javnosektorski.
Ne vem, zakaj 111... in jurčkova familija že ne pakirata kufre.

Magic1 ::

Zakaj bi pakiral?!? "Jurčkova" je že privat, enkarjeva pa ima tudi dovolj privat ponudb. Čez mejo bodo šli delat obmejni in to so praktično vsi razen Ljubljanske regije. Ti pa imajo največ opcij v privat sektorju. Tako da v Sloveniji se ni nikomur za bat od zdravnikov, da bi se rabil odselit za boljši denar in boljše pogoje. Bi pa delali nato le za denar, pa še za tujce. Večina zdravnikov se ne odloči za družinsko in urgentno medicino da bodo delali za denar. Samo kot sem rekel, folk lahko pritisneš le do neke meje. Etični pogon ni neomejen!
Magic

Slopek ::

To je vse tolk brez veze....sploh kdo kaj rabi zdravnika?

No, zanima me vaš pogled na situacijo. Bil sem že kar nekajkrat na ORL pregledu in vedno so me spraševali, če me ukrivljen pretin kaj moti? Pa me je,ja. Po hitrejšo rešitev sem se napotil k privatniku, ki pravi, da je operacija potrebna, saj naj bi rešila težave zaradi katerih sem sploh šel prvič na ta pregled.

In zdaj, ker pa operacije nočem plačati sam, je problem, ker zdaj, pa potrebujem še uradno mnenje tretjega državnega ORL, ki pričakujem, da bo dal napotnico za operacijo. Mogoče bo celo isti majstr.

S takimi nepotrebnimi kolobocijami, nikakor ne prideš do rešitve. Kako torej v sistemu preskočiti vrsto in dobiti takoj operacijo, saj dokumentacijo za to imam, a je od privatnika, pa me zdravnik spet viža na ORL.

Samo sebi delajo vrste. To ni logike sploh, razen te, da operacije so samo za tiste, ki bodo brez nje umrli, drugi pa, kvj.

feryz ::

Zato ker moraš v privat sektorju delati.
V javnem pa se lahko samo paseš, bianco nadure in dežurstva pišeš in kasiraš na veliko.
Kdo pa še danes dela, lepo vas prosim? Štrajka še ajde, ampak dela!?

Slopek ::

feryz je izjavil:

Zato ker moraš v privat sektorju delati.
V javnem pa se lahko samo paseš, bianco nadure in dežurstva pišeš in kasiraš na veliko.
Kdo pa še danes dela, lepo vas prosim? Štrajka še ajde, ampak dela!?

Rade volje takoj podpišem, da vse plačam sam, ampak na dveh, ali treh koncih pa res ne mislim plačevati.

Povsem jasno je kaj funkcionira in kaj ne.

Slopek je izjavil:

feryz je izjavil:

Zato ker moraš v privat sektorju delati.
V javnem pa se lahko samo paseš, bianco nadure in dežurstva pišeš in kasiraš na veliko.
Kdo pa še danes dela, lepo vas prosim? Štrajka še ajde, ampak dela!?

Rade volje takoj podpišem, da vse plačam sam, ampak na dveh, ali treh koncih pa res ne mislim plačevati.

Povsem jasno je kaj funkcionira in kaj ne.


Pa jasno, da hočejo zdravnikom še tiste operacije na državne stroške ukinit. Tiste, kbrez katerin čez noč drugače ljudje umrejo. Tisti, za katere evtanazija>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

feryz ::

Stroka je proti evtanazijam.


Ker evtanazije lahko zmanjšajo čakalne vrste.

Machete ::

Ubit za zapuščino ali evtanazija je isto.
Joint ali šprica heroin fentanila je isto.
(by SDS)
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Lonsarg ::

Problem je k se vsi odgovornosti izogibajo, noben noce udart po mizi in rect "bomo zmanjsali kosarico za 5-10%, cakalne vrste bodo izginile, dolocenih edge casov zal ne bomo pokrili in bo malenkost vec mrtvih iz tega naslova, po drugi strani bo pa manj mrtvih iz naslova krajsih cakalnih vrst".

Je lazje pustiti da nekdo "ponsreci" umre od cakalne dobe, kot da nekdo umre zarad odlocitve da nekaj ne bomo krili. Ceprav je koncni efekt isti, oziroma bi bil koncni efekt celo boljsi ce se pac dolocene zadeve odstrani iz kosarice, bi par ljudi izgubilo in mase profitirale.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()
««
109 / 110
»»