» »

PC se izkplaplja

PC se izkplaplja

RED_line ::

Pozdrav

Moja hišna kištra me neki heca in se sama od sebe izklopi ko se ji zazdi, ter sama od sebe nazaj prižge. En dan dela bp, drugi dan pa se mi ne da več. V programu za nadzor sistema sem videl da je napetost in temperatura vseh zadev bp. Poskusil sem ga formatirati in ni pomagalo, se ponovi zgodba. Kako zdaj ugotoviti kaj je težava, razen tako da menjavam napajalnik, ...? Pusti pc kakšen log ko se kaj takega zgodi?

Hvala
  • poskusilo klonirati: RED_line ()

mtosev ::

Napiši konfiguracijo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

MIHAc27 ::

Event viewer si poglej. Če imaš notri critical - PC shut down unexpected... je verjetno napajalnik.

PacificBlue ::

Vcasih je lahk tudi razlog, da imas vse priklopljeno na isti dozi oz podaljsku..od kiste do monitorja in se kaksne ostale energijsko potratne periferije..
I’m out.
:3

polozweii ::

Pred kratkim sem v Win nekaj izklopil ker naj bi preobremenjevalo CPU ali disk - lučka za CPU je pogosto neprestano svetila in HDD je stalno nekaj delal. Izklopil sem kar sem v upravitelju opravil videl da neprestano deluje na 100% in sem na spletu prebral kako se izklopi. Mislim da je bilo nekaj v zvezi z nalaganjem podatkov na disk.
Mogoče je tisto vzrok za takšno sliko. Vklopil bi nazaj pa sem pozabil kje...

Če spletna igra deluje potem ni problem v okvari grafične?

PacificBlue je izjavil:

Vcasih je lahk tudi razlog, da imas vse priklopljeno na isti dozi oz podaljsku..od kiste do monitorja in se kaksne ostale energijsko potratne periferije..

Brez sprememb v zadnjem letu je priklopljeno več stvari, skupno ne porabijo več kot 400W.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: polozweii ()

val46 ::

Že sam računalnik sem prepričan, da ti porabi več kot 400W moči. Razen če imaš kak predpotopni 300W napajalec, kar je pol že skoraj odogovor na tvoje vprašanje. Drugače pa, neumna, ampak pogosto kar objektivna težava...preveri stikalo za prižig in reset računalnika na kišti. Meni je že pred leti to nagajalo, da se je tisto stikalo za reset računalnika zatikalo ob ohišje in je občasno samo od sebe resetiralo računalnik.

polozweii ::

val46 je izjavil:

Že sam računalnik sem prepričan, da ti porabi več kot 400W moči. Razen če imaš kak predpotopni 300W napajalec, kar je pol že skoraj odogovor na tvoje vprašanje. Drugače pa, neumna, ampak pogosto kar objektivna težava...preveri stikalo za prižig in reset računalnika na kišti. Meni je že pred leti to nagajalo, da se je tisto stikalo za reset računalnika zatikalo ob ohišje in je občasno samo od sebe resetiralo računalnik.


Do pred kratkim je prekinjal disk in sem po naključju ugotovil da na drugem kablu za napajanje diska pa dela. Na drugem kablu se je začelo takoj pojavljat ravno to kot si omenil da se (disk) računalnik ob prižigu pc, še preden se naloži Win, ugasne in ponovno zažene. Če se to zgodi se vedno zgodi samo enkrat in potem težav do naslednjega prižiga ni. Tudi sam sem pomislil na stikalo za prižig in se ga bom te dni res lotil spucat in pogledat bližnje kable.
Če sem prav razumel lahko slabo stikalo napajalnika povzroči premalo toka na napajalniku in da bi grafična delovala s polnimi pljuči- zato zelen youtube video.

RED_line ::

mtosev je izjavil:

Napiši konfiguracijo.


i7-10700KF, 8gb rama mislim da ddr4 3200mhz, matična asus tuf h470, napajalnik crosiar gold 850w, grafična 1660 super. Rabiš še kaj?

PacificBlue je izjavil:

Vcasih je lahk tudi razlog, da imas vse priklopljeno na isti dozi oz podaljsku..od kiste do monitorja in se kaksne ostale energijsko potratne periferije..


Eeeeee.. imam priklopljeno svašta na enem podaljšku. Ima pa gor tudi varovalko :) Torej poskusim kaj izklopit?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RED_line ()

RED_line ::

MIHAc27 je izjavil:

Event viewer si poglej. Če imaš notri critical - PC shut down unexpected... je verjetno napajalnik.


Nekaj novega si me naučil :)

Pod kritikal imam to: The system has rebooted without cleanly shutting down first. This error could be caused if the system stopped responding, crashed, or lost power unexpectedly.

Pa mogoče samo to če mi objasniš kaj pomeni. Je pa bilo pod warning: A provider, IntelMEProv, has been registered in the Windows Management Instrumentation namespace root\Intel_ME to use the LocalSystem account. This account is privileged and the provider may cause a security violation if it does not correctly impersonate user requests.

RED_line ::

matično imam Z490 plus. Zmeraj se zmedem :)

Monitor sem prestavil na drugo napajanje. Bomo videli če bo boljše.

polozweii ::

red-line imaš isti problem s PC kot jaz ko si se tako elegantno pritihotapil zraven?


MIHAc27 je izjavil:

Event viewer si poglej. Če imaš notri critical - PC shut down unexpected... je verjetno napajalnik.


Ni videt PC shut down unepected. Ker se PC ponovno zažene še preden naloži windows ga ta mogoče niti ne more zaznati.
https://ibb.co/wCsNzSk
https://ibb.co/9w0Q6mQ

polozweii ::

lol jaz sem se pritihotapil ker sem kiksnil temo :D

RED_line ::

Ja, ti si v moji temi :)

Da sem prestavil monitor ni pomagalo. Nov izklop:


Initialization failed because the driver device could not be created. Use the string "000000000100320000000000D71000C011010000250200C001000000000000000000000000000000" to identify the interface for which initialization failed. It represents the MAC address of the failed interface or the Globally Unique Interface Identifier (GUID) if NetBT was unable to map from GUID to MAC address. If neither the MAC address nor the GUID were available, the string represents a cluster device name.

Če kdo kaj razume.

uomostolto ::

MAC in GUID imajo mrežne zadeve. Jaz bi sumil VPN? Če ga imaš odinštaliraj za nekaj časa.

uomostolto ::

Sem pa še vprašal zate chat GPT kako lahko najdeš kaj ima kateri ID :D

To find the list of hardware IDs for a device in Windows Device Manager, follow these steps:

Open Device Manager:

Press the Windows key + X on your keyboard and select "Device Manager" from the menu that appears.
Locate the Problematic Device:

In Device Manager, find the device that is causing the initialization failure or the one you want to identify.
Right-Click on the Device:

Right-click on the problematic device.
Select Properties:

In the context menu, click on "Properties."
Go to the Details Tab:

In the Properties window, go to the "Details" tab.
Choose Hardware Ids:

In the "Property" dropdown menu, select "Hardware Ids."
View Hardware IDs:

You will see a list of hardware IDs associated with the device in the "Value" box.
Compare IDs:

Compare the hardware IDs listed in the "Value" box with the provided hexadecimal string to identify the device.

MIHAc27 ::

https://answers.microsoft.com/en-us/win...

Evo isti problem. Lahko daje kaj z gonilniki ali ramom. Tko da memtest najprej, potem posodobit vse gonilnike pa bios, če še niso.

Eni so imeli NordVPN inštaliran, pa je to povzročal.

RED_line ::

Moram potrdit, da od kar sem dal dol VPN se mi je nehal ugašat za brezveze. Načeloma imam vse gonilnike posodobljene in bios tudi ni star.
Kaj to pomeni, da win noče da furamo vpn?! PC sem pa fomratiral ravno zato, ker nisem uspel inštalirat VPN. Kao je na PC in ga nisem uspel nikjer najdet kot da je inštaliran. Vse skupaj mi je mnogo sumljivo.
Ampak ok, zdaj vsaj vem kje je težava.

Gagatronix ::

Tole se mi slisi kot da ti bo napajalnik kmalu guznil.

RED_line ::

Se da testirat napajalnik?

Gagatronix ::

Z multimetrom pomeri kaksne voltaze dobis na 12V in 5V railu, ce niha oziroma je veliko odstopanja bo cas za nov PSU.

Riff ::

tud jst bi reku napajalnik

Vuli ::

drugače 12V, 5 V rail se da videt tudi v hwinfo64. pa poglej v loadu
|Gb x570 Pro|R9 5900x|64GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

RED_line ::

Izklopil sem zunanji disk in zdaj dela bp. Očitno je bil on tudi razlog, da prejšnji pc ni delal pravilno. Vseeno hvala za pomoč.

yayo ::

nima zveze s temo ampak sem se spomnil, ko sem enkrat sodelavcu prodal svoj pc s 750w corsair napajalnikom. Po letu dni se mi je pritožil, da se mu je napajalnik skuril. Pa je poklical brata serviserja, ki je našel pet zunanjih usb hard diskov povezanih v porte na pcju...

RED_line ::

Huh, sam jaz imam samo enega velikega in očitno je bil problem. Svašta

Rias Gremory ::

A napišeš model diska? Mogoče komu drugemu pride prav.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

RED_line ::

WD Book imam


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zelo visoka poraba CPU (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
717443 (6192) krneki0001
»

Arduino in luči (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9811886 (9512) FX6300B
»

Po novi inštalaciji ne dela mreža

Oddelek: Pomoč in nasveti
161765 (1385) AnotherMe
»

problem z brezžičnim internetom

Oddelek: Omrežja in internet
101935 (1714) stleoric
»

Windows 7 in brezžična povezava

Oddelek: Omrežja in internet
152958 (2369) Berni_01

Več podobnih tem